forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:26

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
Post: 21 kwie 2016, 15:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:48
Posty: 2578
Tak się właśnie zastanawiam, czy te 15 złotych od każdego licznika, to w zupełności wystarczy, by dalej szczrze propagować "dobrą zmianę". Reszta "ich", rozumiem, ale dlaczego ja mam za to płaćić, przecież opłacam już "kablówkę."... :o :shock:
Nie wiadomo za to, jak zostanie rozwiązana kwestia poinformowania tych obywateli o braku konieczności uiszczania opłaty. Opracowany system zakłada, że w razie braku wpłynięcia na konto operatora energetycznego odpowiedniej kwoty (ma ona wynosić 12–15 złotych miesięcznie, trwają symulacje mające pokazać która opcja zapewni finansowanie mediów na odpowiednim poziomie) powiadamiany będzie odpowiedni urząd skarbowy.
Ta informacja zostanie zapewne umieszczona na dodatkowym blankiecie, strasząc wszystkich odbiorców energii elektrycznej. Dla zwolnionych z opłaty audiowizualnej starszych osób otrzymanie „propozycji” (jak określa wezwanie do zapłaty Czabański) może być niezrozumiałe i wprowadzić ich w błąd. Część z nich będzie narażona na niepotrzebne nerwy, znajdą się też zapewne osoby, które daninę zapłacą, czując się do tego zobligowane otrzymanym rachunkiem – szczególnie po zapoznaniu się z informacjami o przekazywaniu spraw urzędom skarbowym.
http://www.antyradio.pl/Technologia/TV/ ... musza-8008

_________________
„Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwie 2016, 2:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
zgrywus.pl pisze:
Tak się właśnie zastanawiam, czy te 15 złotych od każdego licznika, to w zupełności wystarczy, by dalej szczrze propagować "dobrą zmianę". Reszta "ich", rozumiem, ale dlaczego ja mam za to płaćić, przecież opłacam już "kablówkę."... :o :shock:
......


Dlaczego? Widzę że idea jeszcze nie dotarła, ale dotrze, powoli, ale dotrze.

Cytuj:
Nadchodzą media narodowe. "Chrześcijański system wartości"......Ustawa "o mediach narodowych" określa zadania instytucji mediów narodowych, ich organizację, sposób działania i finansowania oraz zasady sprawowania nadzoru nad tymi instytucjami. Według ustawy, narodowymi instytucjami radiofonii i telewizji są: TVP, Polskie Radio, rozgłośnie regionalne oraz Polska Agencja Prasowa. Jak podkreślono w ustawie, instytucje te "respektują chrześcijański system wartości.....


Tu nie chodzi o żadną opłatę mającą charakter podatku, to opłata za stworzenie "chrześcijańskiego systemu wartości"
Wszystko kosztuje i wymaga czasu, opieki, starań, chrześcijanki system też, zapłacimy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwie 2016, 6:13 
WLR pisze:
Obrazek


A za komuny mieszkała tam grecka rodzina i licznik był. Ileż to ja w tym pokoju, w którym Kiepski ogląda telewizję wypiłem wódki, a ile się narzygałem w tym kiblu.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 22 kwie 2016, 7:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:48
Posty: 2578
P. Barycki, będziesz pan kurde rzygnąć musiał flaszkę, miesięcznie, bo to jest 180 zł. znaczy się karton rocznie... :lol: :lol: :mrgreen:
Projekt przewiduje, że na inkasenta, który nie wykonuje należycie obowiązków związanych z poborem składki, organ podatkowy może nałożyć karę w wysokości do 500 000 zł.
Jak podają autorzy projektu według prognozy Agencji Rynku Energii w 2017 r. będzie ok. 17,5 mln punktów poboru, do których będą stosować się przepisy nowej ustawy. Ich liczba w roku 2018 utrzyma się na podobnym poziomie.
Uwzględniając zakres zwolnień i margines należności niemożliwych do wyegzekwowania, wnioskodawcy przewidują, że składka wpłynie od 80 proc. punktów poboru, co oznacza 2,1 mld zł rocznie, z czego przychód Funduszu Mediów Narodowych, do którego wpływać będzie składka, wyniesie w 2017 r. 2,037 mld zł (a wynagrodzenie inkasentów 63 mln zł), a w 2018 r. 2, 058 mld zł (przy wynagrodzeniu inkasentów 42 mln zł).

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... oxNewsLink

_________________
„Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwie 2016, 7:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Firmy też mają płacić po 15 zł za licznik?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwie 2016, 7:44 
Panie Śmieszny, nie bądź Pan śmieszny, ja nie jestem demokratą, ja jestem i zawsze byłem zwolennikiem dyktatury proletariatu i nigdy nie uważałem, że proletariat powinien sobie sam demokratycznie wybierać swoją dyktaturę, to wy demokraci w swojej durnocie do tego doprowadziliście i dlatego zawsze rządzi wami hołota. My, awangarda klasy robotniczej zawsze sami wybieramy siebie na dyktatorów i dlatego hołota miała pracę, edukację, opiekę medyczną i rozwój kultury, jednak obecnie jesteśmy obrażeni na hołotę i nie mamy ochoty na wpychanie w chamskie mordy winnego grona, dlatego na razie nie będziemy siebie wybierać na dyktatorów, po prostu, mamy was w dupie, kanalie. A pieniądze nie są po to, aby je ciułać, a po to, aby je wydawać, nawet i na abonamenty, które wszędzie są powszechne.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 22 kwie 2016, 7:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:48
Posty: 2578
Piszesz, że kanalie masz w dupie... i słusznie, bo: ... pieniądze nie są po to, aby je ciułać, a po to, aby je wydawać, nawet i na abonamenty, które wszędzie są powszechne... ale ...
PiS szuka pieniędzy. Będzie podatek od deszczu! :lol: :lol: :mrgreen:

http://www.fakt.pl/finanse/nowy-podatek ... 27795.html

_________________
„Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwie 2016, 9:48 
zgrywus.pl pisze:
Będzie podatek od deszczu!


Stać mnie i za deszcz też zapłacę, i w dżdżu ulicami szedł będę, a jak kogo nie stać na deszcz, to niech kanalia w domu siedzi.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 22 kwie 2016, 9:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
I za roztopy też.
Więc będziesz mógł się w błotku taplać...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwie 2016, 13:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Kolejna zmiana.... oczywiście dobra, a nawet bardzo dobra... :lol: :lol: :lol:

Rząd od głuchych i niewidomych chce pieniędzy na radio i telewizję

Według projektu ustawy o składce audiowizualnej, wiele osób głuchych i niewidomych będzie musiało zrzucić się na media narodowe. Dotąd mieli oni specjalne wyłączenie, ale rząd postanowił z niego zrezygnować. Płacić będą musieli nawet ubodzy emeryci.

http://finanse.wp.pl/kat,1033693,title, ... &_ticrsn=5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group