forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 21 wrz 2018, 1:31

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1723 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157 ... 173  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

No to powodzenia idiocie. Niech wskazuje winnych i prawdę? :lol:

Awatar użytkownika

Boruch pisze:
No to powodzenia idiocie. Niech wskazuje winnych i prawdę? :lol:

Widzisz Pan już, że dobro i prawda, choć w naszych umysłach jawia się jako uniwersalne i Pan święcie wierzysz w nie, są tylko funkcją zaprogramowanego instynktu?

Wróg to inaczej niezgodny, sprzeczny, niekompatybilny, odmiennie odczuwajacy, mający inne przekonania, posiadający inna wiarę.

Jesteśmy jak mrówki, których dwie z odmiennych kolonii, o odmiennym instynkcie, niezdolnych do stworzenia społeczeństwa i wybudowania mrowiska, gdy zbyt mało przestrzeni i zasobów jest by się rozejsc zaatakują się wzajemnie.

To nie jest Pański wybór, że Pan nie cierpisz Antonio. Macie w głowach odmienne wartości, znaczy przejawiacie odmienne instynkty i to czyni was wrogami.

Niech Natura decyduje kto pójdzie dalej a kto zostanie wykasowany skutkiem następującej ewolucji.

Awatar użytkownika

Panie Krystkon - rozpisał sięm nam Pan tu w filozofczne pitygryli, a ja krótko tylko wyraziłem swój pogląd na "prawdę i winnych" , którą ma nam objawić ten śiwienty monż opatrzności toruńskiej. I jeszcze raz, bo zdaje się, że Pan w swoim filozoficznej burzy gdzieś się zauroczył - Panie Krystkon - gówno mnie ta prawda i winni obchodzą. Zrozumiał Pan? Abo inaczej, może - cytat z filmu Żywot Briana ".....a niech cię tam krzyżują, a gówno mnie to obchodzi" koniec cytatu.

Awatar użytkownika

Obrazek

Awatar użytkownika

Mnie się wydaje, że filozofowanie, tj. docieranie do fundamentów przekonań, choć trudne i bolesne, odmienia ludzi na lepsze.

Pan sobie wyobraź, że zamykamy Pana z Antonio w małej celi, w której musicie spędzić razem 2 miesiące. Sądzisz Pan, że potem, gdybyś chcąc nie chcąc poznał go trochę lepiej, potrafilbys Pan go jeszcze tak nienawidzić? Ja wątpię bowiem w takiej sytuacji wasze umysły dokonalyby szybkiej wymiany memow i Pan stalbys się trochę jak Antonio, mysiałbyś jego myślami a on stałby się trochę Panem. Nie bylibyscie już tak różni.

Jak dla mnie to możesz Pan olac wszystkie prawdy i winy uniwersalne podobnie jak uniwersalne wartości ale różnicy przekonań już Pan olewac nie powinieneś, bo od tego zależy ilość chleba w chlebaku i margaryny w lodówce. Od tego zależy czy ktoś Pana podwiezie pod górę, żebyś Pan mógł na tę górę wejść i zdobyć jej szczyt tak jak Pan lubisz.

Awatar użytkownika

stanax pisze:
Obrazek

Gadanie w kółko o tym samych ludziach jest kultem jednostki.
Jak mrówki, które dla królowej zrobią wszystko.

Awatar użytkownika

krystkon pisze:
[...]Pan sobie wyobraź, że zamykamy Pana z Antonio w małej celi, w której musicie spędzić razem 2 miesiące.
Myślę, że kolega @Boruch udusiłby chuja trzeciego dnia :lol:

Awatar użytkownika

stanax pisze:
krystkon pisze:
[...]Pan sobie wyobraź, że zamykamy Pana z Antonio w małej celi, w której musicie spędzić razem 2 miesiące.

Co pokazuje, że to żaden niezwyciężony super bohater lecz zwykły kolo o jakiś tam przekonaniach i to wszystko. Co by się tam przejmować w co dziadek wierzy?

Nie jesteście niewolnikami Antonio tylko niewolnikami własnej wiary, że kto zostanie tajnie wybrany na prawodawce, ten może nakazać innym co chce i przemocą własne nakazy egzekwować.

Powiem wam gdzie jest źródło waszej wiary.
Pragniecie rządzić innymi ludźmi, pragniecie dominować, Antonio też pragnie i chory świat tworzycie i innego stworzyć nie umiecie.

Ale ja coś wam powiem o waszej tajnej demokracji pośredniej. Sram na nią, bo gówno jest warta. To ustrój dobry ale dla pawianow.

Awatar użytkownika

stanax pisze:
krystkon pisze:

Właśnie chodzi o to, że ziataliby jeszcze najlepszymi przyjaciółmi, co jeden powie co drugi myśli, bo sam myśli to samo.

Tak mi się jeszcze ze zmianą przekonań kojarzy, że kiedyś symbolizowala ją wymiana bozkow. Zmiana bożka, zmiana prawa i juz co innego jest dobre a co innego złe, ktoś inny staje się przyjacielem i ktoś inny wrogiem.

Awatar użytkownika

Prof. Ewa Anna Gruszczyńska-Ziółkowska, ekspertka - członkini Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego
powołana przez ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza w 2016 roku...
Cytuj:
Absolwentka studiów na Akademii Teologii Katolickiej. W 1985 podjęła pracę
w Zakładzie Muzykologii Systematycznej Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Napisała racę doktorską pt. Kultura muzyczna metropolii inkaskiej. Rola kronik hiszpańskich XVI i XVII w.
w etnomuzykologii obszaru andyjskiego obroniła na Wydziale Historycznym UW w 1992 roku.
Habilitację uzyskała w 2005 roku na podstawie pracy Rytuał dźwięku. Muzyka w kulturze Nasca.
Specjalizuje się w zakresie antropologii muzyki i amerykanistyki.
Prowadzi badania etnomuzykologiczne i archeomuzykologiczne na terenie Peru, Ekwadoru, Boliwii.

PS
Od lat się przymierzałem, ale dzisiaj twardo postanowiłem!
Teraz, w nocy, zaczynam pisać pracę doktorską na temat
wpływu gazowych dzwonków na rozwój gadów kopalnianych
w kontekście użytych materiałów do ich budowy. Tych dzwonków.
A co kurwa, nie wolno mi?!

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1723 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157 ... 173  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.