forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 15:34

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1859 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 186  Następna
Autor Wiadomość
Post: 13 kwie 2017, 21:57 
maerose pisze:
Ostatnie występy niezawisłego sądu?


Trzeba mieć nadzieję, że to już koniec występów niezawisłych sądów, takich jak ten występ niezawisłego sądu. Niezawisły, a jakże, sąd uznał za zasadne roszczenie wierzyciela w wysokości czterystu tysięcy złotych wobec dłużnika za niespłaconą w terminie pożyczkę w wysokości trzystu złotych i utrzymał w mocy nakaz zapłaty. Niczego Pani, Pani Rose i wszystkim innym szlachetnym demokratom, tak bardzo nie życzę, jak wzajemnych relacji z tak umiłowanymi przez was, niezawisłymi sądami, no i jeszcze, co oczywiste, integracji kulturowej z Afrykanami.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 14 kwie 2017, 7:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Antoni Macierewicz proponował kilku członkom komisji Millera, aby odcięli się od jej ustaleń dotyczących przyczyn katastrofy smoleńskiej i weszli do nowej podkomisji smoleńskiej, stworzonej po wyborach w MON — ustalił Onet.

Opowiada płk Grochowski: — Spotkaliśmy się około 20 listopada 2015 r., tuż po objęciu przez pana Macierewicza stanowiska ministra obrony narodowej. Na początku minister wysłuchał mojej relacji z podjętych działań w dniu 10 kwietnia 2010 roku w kraju oraz w kolejnych dniach w Smoleńsku, po czym dwukrotnie zapytał mnie dosłownie: "Czy chce pan pomóc państwu polskiemu?". Sondował, moim zdaniem, czy byłbym gotowy odciąć się od ustaleń komisji Millera i wznowić badanie katastrofy. Oświadczył: "Jak pan wie, raport Millera jest fałszywy"- co potwierdziło moje przypuszczenia. Odpowiedziałem mu: "Pozwolę sobie nie zgodzić się z panem ministrem, ponieważ wnioski z raportu zostały przez wojsko wdrożone, dzięki czemu przez ostatnich 5 lat nie było ani jednej katastrofy w lotnictwie wojskowym. Takiej sytuacji nigdy dotąd nie było w dziejach polskiego lotnictwa". Minister spytał mnie jeszcze czy to jest moja ostateczna odpowiedź - co potwierdziłem i na tym spotkanie się zakończyło.
Emerytura za Smoleńsk

Grochowski byłby dla Macierewicza atrakcyjnym nabytkiem. Poza wiceszefostwem w Komisji Millera był też szefem Inspektoratu MON ds. Bezpieczeństwa Lotów, a także kierował komisją badającą wypadki lotnicze w wojsku. Jednak po tej rozmowie nie miał czego szukać w armii — tego samego dnia napisał wniosek o odejście z wojska. Wkrótce został pozbawiony wszystkich stanowisk. — Chciałem odejść z końcem stycznia 2016 r., ale Antoni Macierewicz się nie zgodził — opowiada Grochowski. — Na początku lutego - w dniu, gdy minister tworzył podkomisję Berczyńskiego - otrzymałem polecenie stawienia się w sztabie generalnym. Tego wieczora, ok. 21.30, otrzymałem od ówczesnego szefa sztabu generalnego gen. Gocuła decyzję ministra zgodnie z którą miałem się stawić "w trybie natychmiastowym" następnego dnia rano do służby w brygadzie zmechanizowanej w Bartoszycach — choć całą służbę wojskową, ponad 30 lat, byłem pilotem. Zameldowałem się w nowej jednostce i służyłem tam do końca maja, kiedy już mogłem odejść ze służby.

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... odziel_sie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 kwie 2017, 14:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Cytuj:
Spóźnienie ministra Antoniego Macierewicza na najważniejszą w tym roku – a może i w historii członkostwa Polski w NATO – uroczystość wojskową jasno pokazuje, co jest dla niego naprawdę ważne.3 kwietnia pecha miał nie tylko Bartłomiej Misiewicz. Dwa tysiące żołnierzy, w tym połowa spoza Polski, na własnej skórze doświadczyło, jak ważne są dla kierownictwa MON podniosłe uroczystości. Już sama decyzja, żeby zgromadzić ich na otwartym terenie na sześć godzin przed planowanym rozpoczęciem oficjalnej części, była nieludzka. Nad orzyskim poligonem co chwila przechodziły kilkuminutowe nawałnice, wiał silny wiatr, chwilami padał grad. Żołnierze stanęli w szyku o godz. 9 rano. Już w południe widać było, że są przemoczeni i zziębnięci, a według planu powitanie miało rozpocząć się za trzy godziny i potrwać kolejne dwie.
Spóźnienie ministra dołożyło do tego czasu jeszcze jedną, mimo skrócenia oficjalnego programu. Ostatni żołnierze zeszli z placu przed trybuną VIP tuż przed godz. 18.Sytuacja stała się jeszcze bardziej niezręczna, kiedy nadeszła wiadomość, że prezydent RP, zwierzchnik sił zbrojnych, już wsiada do śmigłowca – a Antoni Macierewicz nadal broni swojego podopiecznego na Nowogrodzkiej.

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 kwie 2017, 14:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
MMM pisze:
Ech, znałam Mirka Grochowskiego już jako ppor.pilota w Mirosławcu. Zawsze miał jaja.

A tu taki artykuł z Polityki, może nie wszyscy znają.

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... dowej.read


A w jakich latach latał w Machawcu ?

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 kwie 2017, 15:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
MMM pisze:
Ech, znałam Mirka Grochowskiego już jako ppor.pilota w Mirosławcu. Zawsze miał jaja.

A tu taki artykuł z Polityki, może nie wszyscy znają.

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... dowej.read


Można powiedzieć,że Macierewiczowi już mało zostało solidnych żołnierzy.
Bardzo bym się cieszyła z tego powodu,bo świrowi solidność i patriotyzm
kojarzy się z zupełnie z czymś innym niż nam,Polakom,ale niech odchodzą,
bo z wariatem ciężko pracować.

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 kwie 2017, 22:37 
zritah pisze:
solidność i patriotyzm kojarzy się z zupełnie z czymś innym niż nam,Polakom


Coś mało was tych prawdziwych Polaków, ledwo jakie 20%.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 18 kwie 2017, 16:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
MMM pisze:
wa ma pisze:
MMM pisze:
Ech, znałam Mirka Grochowskiego już jako ppor.pilota w Mirosławcu. Zawsze miał jaja.

A tu taki artykuł z Polityki, może nie wszyscy znają.

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... dowej.read


A w jakich latach latał w Machawcu ?


Trafił zaraz po promocji w 1986 roku i parę ładnych latek tam latał.


Tak więc minęliśmy się o ładnych pare latek. Zatem wielkie dzięki za wiadomość.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 kwie 2017, 18:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:00
Posty: 3964
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 kwie 2017, 20:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Antoni listy pisze.
Do Kukiza...

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwie 2017, 0:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Gdyby Antonescu napisał " nadaję" i "chcę", nie pomijając ogonków, list byłby perfekcyjny :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1859 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 186  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group