forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 kwie 2018, 20:29

Strefa czasowa UTC+1godz.
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1623 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 163  Następna
Autor Wiadomość
Post: 14 cze 2017, 8:23 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 5566
Kaczor go nie tyka bo ten ma jakiegoś haka na kurdupla.
Ja jednak na miejscu Antka tak spokojnie bym sobie nie spał:
Kaczor nie z tych, co to zapominają. I jeśli tylko nadarzy się okazja........oj! - będzie Antonio kwiczał.... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 cze 2017, 12:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 10636
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Moim zdaniem, jedyne kontakty Antka, to kontakty z personelem medycznym Tworek.
Ale poczytać zawsze warto. :)

Przeczytaj zanim ją zablokują. Fragment książki ”Macierewicz i jego tajemnice”

Dzień po ukazaniu się książki ”Macierewicz i jego tajemnice” autorstwa Tomasza Piątka, minister obrony narodowej złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Jednym z możliwych scenariuszy jest teraz ”zaaresztowanie” książki - w której autor zarzuca Antoniemu Macierewiczowi powiązania z rosyjskimi służbami - zabezpieczenie nakładu i wstrzymanie jej sprzedaży. Czekając na rozwój wypadków, publikujemy fragment tej gorącej lektury.


….) W czerwcu 2016 r. na łamach ”Gazety Wyborczej” opublikowałem pierwszy tekst o zażyłości ministra i konfidenta (pt. ”Antoni Macierewicz, jego firma i jego TW”, znany też jako ”Tajny agent Macierewicza”). Reagując na tę publikację, działacze i zwolennicy PiS-u występowali w mediach i próbowali bagatelizować sprawę. Oni również mówili: ”To dawne dzieje”. Twierdzili, że historia jest nieaktualna, że fundacja została zlikwidowana lata temu…

Słynny rzecznik Macierewicza, Bartłomiej Misiewicz, ogłosił światu jeszcze jedną wersję. 21 czerwca 2016 r. wystąpił w TVP Info i powiedział, że Luśnia od 11 lat nie jest prezesem fundacji Głos. Według Misiewicza po zdemaskowaniu – dokładnie w roku 2005 – Luśnia zrezygnował z tej funkcji.
To wszystko nieprawda. Fundacja nie została zlikwidowana. W 2016 r. wciąż istniała. Jej prezesem nadal był Luśnia. Każdy, kto chce, może to sprawdzić w Krajowym Rejestrze Sądowym.
A jak jest teraz, gdy piszę te słowa? W maju 2017 r.? Minął prawie rok, odkąd związki Macierewicza z Luśnią zostały ujawnione. Były głośne publikacje na ten temat. Wobec tego wypadałoby się spodziewać, że minister obrony zachowa się przyzwoicie i wystąpi z władz fundacji Głos – choćby dla dobra swego wizerunku.


Ale najwyraźniej tak się nie stało. 6 maja, gdy piszę te słowa, serwis Moje Państwo podaje, że Macierewicz wciąż zasiada w radzie fundacji Głos, a Luśnia jest jej prezesem.
Serwis Moje Państwo – tak samo jak Krajowy Rejestr Sądowy – jest regularnie aktualizowany.

PRZYPADKOWA FUNDACJA?

Zwolennicy Macierewicza próbowali go usprawiedliwiać na różne sposoby. Sugerowali, że znalazł się w jednej organizacji z Luśnią… przypadkiem, bo rzekomo nie znał jego konfidenckiej przeszłości, gdy zakładał z nim fundację. Potem zaś miałby jakoś ”zapomnieć”, że zasiada w jej władzach. Ta amnezja miałaby trwać nawet wtedy, gdy Luśnia został zdemaskowany! Bo gdyby Macierewicz sobie przypomniał, że jest w jednej fundacji z konfidentem, to przecież by z niej wystąpił…


”Ja też mogę być w jakiejś fundacji i nawet o tym nie wiedzieć” – mówiła w TVN-ie posłanka Beata Kempa, szefowa kancelarii premier Beaty Szydło. To absurdalne usprawiedliwienie nie ma żadnego związku z rzeczywistością. Macierewicz jako poseł co roku składał oświadczenia majątkowe. I regularnie podawał w nich, że zasiada w radzie fundacji Głos. Tak było w latach 2011, 2012, 2013, 2014 i 2015. Poseł Macierewicz ani razu o tym nie zapomniał. Oświadczenia te może zobaczyć każdy na stronie internetowej Sejmu. Formularze wypełniane są odręcznie. Nie można więc powiedzieć, że Macierewicz przez nieuwagę całymi latami kopiował i przeklejał jakiś zdezaktualizowany fragment tekstu.
To znaczy, że Antoni Macierewicz przez wszystkie te lata pamiętał i o fundacji Głos, i o tym, że zasiada w jej władzach. Nie sądził, by była ona zlikwidowana czy ”nieaktualna”. (…)

KRÓTKIE ZESTAWIENIE FAKTÓW W SPRAWIE LUŚNI

Podsumujmy naszą wiedzę, trzymając się pewników i ograniczając hipotezy do tych najbardziej prawdopodobnych. Oto, co wiemy.
Luśnia był konfidentem komunistycznych służb specjalnych.
Jego oficer prowadzący, Józef Nadworski, był powiązany z siatką sowieckiego wywiadu GRU w Polsce.
W 1992 r. ten sam funkcjonariusz UOP-u, Zbigniew Niezgoda, zajmował się Luśnią i mafijnym aferzystą Davidem Bogatinem, który:
prawdopodobnie był związany z GRU;
na pewno był związany z gangsterem-finansistą Siemionem Mogilewiczem ściśle współpracującym z rosyjskimi służbami.
Funkcjonariusz Niezgoda zajmujący się Luśnią i Bogatinem szybko popadł w konflikt z ludźmi Macierewicza, którzy w końcu pozbyli się Niezgody ze służby. Niedługo po tym, jak związany z Mogilewiczem gangster (agent?) Bogatin założył mafijny bank w Lublinie, pojawił się tam Luśnia. I w niewyjaśniony sposób stał się milionerem.
Nie wiemy, jak zdobył pieniądze, ale wiemy, że stało się to nagle, i dzięki nim został drugim głównym udziałowcem w Herbapolu Lublin.


Następnie spółkę tę przejął Jerzy Starak, miliarder z przeszłością informatora SB działający m.in. na rynkach byłego ZSRR. Na tym przejęciu Luśnia bardzo się wzbogacił.
Robert Luśnia utrzymuje przyjazne stosunki z Konradem Rękasem, wiceprzewodniczącym prokremlowskiej partii Zmiana (której szef Mateusz P. został aresztowany w związku z podejrzeniem o szpiegostwo na rzecz Rosji i Chin).

Macierewicz znał kompromitujące fakty na temat Luśni od dawna, najpóźniej od 1992 r. Wynika to niedwuznacznie z relacji prokuratora Blajerskiego – i z wystąpień mecenasa Lew-Mirskiego przed sądem lustracyjnym. Musiały to być fakty dotyczące współpracy Luśni z SB. Prawdopodobnie były to również fakty dotyczące powiązań ze Związkiem Sowieckim i/lub Rosją.
Mimo to Macierewicz przez lata współpracował z Luśnią politycznie i biznesowo. Kontaktował się z nim nawet wtedy, gdy esbecka przeszłość Luśni stała się publicznie znana.
W swoich partiach Macierewicz traktował Luśnię jako „człowieka od gospodarki”. W 1992 r. Antoni Macierewicz i Piotr Naimski chcieli z Luśni zrobić agenta „równoległego” wywiadu gospodarczego.
Macierewicz i Luśnia wciąż zasiadają we władzach tej samej fundacji Głos. (…)

Macierewicz współpracuje z Jackiem Kotasem i jego organizacją NCSS. Z tej organizacji minister rekrutuje prokremlowskich i antynatowskich ekspertów, którym powierzył misję utworzenia specjalnej armii – podlegającej tylko jemu, Macierewiczowi. Wcześniej, w 2007 r., Macierewicz udzielił Kotasowi dostępu do tajnych dokumentów polskiej armii. Kotas przez 14 lat pełnił najwyższe funkcje kierownicze w spółkach Grupy Radius. Grupa ta należy do rodziny Sz., której głowa miała liczne i ścisłe związki biznesowe z sołncewską mafią.
Mafia sołncewska jest związana z rosyjskim wywiadem wojskowym GRU i z globalnym gangsterem Siemionem Mogilewiczem. Mogilewicz ma liczne związki z najbliższym amerykańskim sojusznikiem Macierewicza, lobbystą D’Amato….

Fragment książki dzięki uprzejmości i za zgodą Wydawnictwa Arbitror.

Obrazek

http://ksiazki.wp.pl/tytul,Przeczytaj-z ... &_ticrsn=3


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 cze 2017, 13:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 10636
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 cze 2017, 17:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 5566
Lokalizacja: zza wrót
Obrazek

Podobno wariat ma poważny problem.
Ostatni czas dla niezatapialnego wydaje się bardzo trudny. Po problemach z Berczyńskim i Misiewiczem staje przed wyzwaniem najtrudniejszym – utrzymaniem podupadającego autorytetu w samym rządzie.
A do tego doszła jeszcze książka Piątka. Choć jedna jaskółka wiosny nie czyni, nie wolno przestać nam marzyć o tym, co jeszcze niedawno wydawało się kompletnie niemożliw czyli dymisji…


Jutro kongres tej fałszywej,zakłamanej i oszukańczej partii.
A pojutrze okaże się,że znowu obronili wariata.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 cze 2017, 21:32 
Offline

Rejestracja: 20 cze 2017, 13:47
Posty: 4
Obrazek

Zaledwie zdążył zdjąć mundur a już wystąpił w Kropce nad l i nie zostawił na Ministrze Obrony Narodowej suchej nitki.
Skrytykował zaciężne formacje WOTK, stosunki i atmosferę panującą w wystraszonej nowa polityką armii, wyśmiał fanaberie Ministra i szkoda , że nie nazwał go szaleńcem.
Pan Generał Różański, mężny żołnierz Rzeczypospolitej.


https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... WF72TzxRSg


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 cze 2017, 22:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6322
Byłby bardziej mężny gdyby jednak zrobił to jeszcze w mundurze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 cze 2017, 22:10 
Offline

Rejestracja: 21 wrz 2014, 9:10
Posty: 10101
No i jest to, człowiek honoru, honor nie pozwalał mu mówić o przetargach w wojsku w ostatnim ćwierćwieczu, człowiekowi honoru mówić o brudnych pieniądzach, nawet nie przystoi, ludzie honoru, to ludzie czyści.

Adam Barycki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 cze 2017, 22:17 
Offline

Rejestracja: 20 cze 2017, 13:47
Posty: 4
Bronto pisze:
Byłby bardziej mężny gdyby jednak zrobił to jeszcze w mundurze.


Należy rozróżnić męstwo od szaleństwa. Obce jest Panu środowisko wojskowych ale proszę mi uwierzyć na słowo- krytykowanie przełożonego, zwłaszcza tak wysokiego szczebla to nie jest męstwo.
W fabryce palet może pan je%&ć szefa ale nie w Armii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 cze 2017, 22:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 14051
Pracował Pan w fabryce palet?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 cze 2017, 22:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6322
Poświeć pisze:
Bronto pisze:
Byłby bardziej mężny gdyby jednak zrobił to jeszcze w mundurze.


Należy rozróżnić męstwo od szaleństwa. Obce jest Panu środowisko wojskowych ale proszę mi uwierzyć na słowo- krytykowanie przełożonego, zwłaszcza tak wysokiego szczebla to nie jest męstwo.
W fabryce palet może pan je%&ć szefa ale nie w Armii.

Fałszywe domniemanie zacny klonie :mrgreen:
Jeszcze bardziej fałszywe jest domniemanie, że tobie znana jest ta grupa.
A już zupełnym absurdem jest zachwycanie się cywilem, który wyskoczył z biedaka, i robi za bohatera w brukowcu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1623 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 163  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group