forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:23

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1566 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147 ... 157  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 cze 2019, 11:14 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Aż trudno uwierzyć, że taka ryba jest jako rarytas sprzedawana po 28 zł za kilogram. Dorsze złowione dziś rano koło Darłowa okazały się wyjątkowo chude. Niektóre z ryb mają ślady owrzodzeń albo oparzeń. Wyglądają, jakby miały styczność z silną chemią.
Obrazek
Cytuj:
Nie mogę pokazać zdjęć ryb z ranami i owrzodzeniami. Turyści przestaliby zamawiać je w smażalniach. To uderzyłoby w cały nadmorski biznes - mówi pan Andrzej, rybak z Darłowa, który przesłał WP zdjęcia w porannego połowu.

Nie wiem, ja dorszy od lat nie widziałam w rybianym sklepie, ale takie cóś?
Ten Older nic nie pilnuje. :P

https://wiadomosci.wp.pl/sama-skora-osc ... 196192897a


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 cze 2019, 11:43 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Nie pilnuje bo plewi i kosi.
Poza tym, on dziadostwa nie jada.
Najmniej musi być osoś czy inna panga. No i ośmiorniczki....ale te to w Grecji..... :lol:

p.s.
Na poważnie natomiast:
I tych przypadków będzie coraz więcej. Powodów jest parę ale nie czas i miejsce aby tu o tym pisać.
Moim zdaniem, do najważniejszych należy zanieczyszczenie wody, oraz brak podstawowego pokarmu ( dobijaka i szprota) - na co na bank wpływ ma przywleczony w zbiornikach balastowych obcy organizm ( babka) - który skutecznie wyjada ikrę wymienionych gatunków.
O przełowieniu wody nawet nie wspominam.
Nie od rzeczy będzie wspomnieć, że jakiś wpływ pewnie ma na ten stan rzeczy również fakt, że w Bałtyku zatopiono po I-szej wojnie sporo amunicji zawierającej broń chemiczną i która to amunicja, pod wplywem działania wody morskiej ulega korozji uwalniając do środowiska całą tą chemię.
W związku z powyższym ja do wody w naszym kochanym Bałtyku raczej włazić nie będę.
Oldi włazi więc poczekam i zobaczę czy mu to wyjdzie na zdrowie.......ewentualnie potem spróbuję ja.......! Ale najpierw w piance...... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 cze 2019, 11:52 
Ja się tylko w jeziorach kąpię.
Obrazek
W Bałtyku po plaży chadzam mocząc stopy aby.
W razie iperyt - zdążę spierdolić i tylko se pięty sparzę ewentualnie :)
co do ryb:
Dorsze bardzo lubię i jadam.
Atlantyckie.
Naszych nie tykam.
Łososia nie cierpię.
Chyba tylko wędzony przełknę.
Osmiornice, kalmary, jeże morskie - jak najbardziej.
Natomiast kawior jest mocno przereklamowany.
Krewetki też niespecjalnie mi podchodzą.
Natomiast małże i ostrygi - jak najbardziej.


Ostatnio zmieniony 22 cze 2019, 19:17 przez older, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
Post: 22 cze 2019, 12:54 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
O !
To gusta mamy podobne za wyjątkiem kawioru. Lubię ....nawet bardzo.
Mógł bym go łyżkami......tylko ta cena mnie wkurwia.
Jeśli chodzi o krewetki: - ze wstydem muszę się przyznać, że nie jadłem.......nie wiem jak toto przyprawić. Jadam raki. Jeśli to podobne w smaku, - to pychota. Była, a może i jeszcze jest, - w Poznaniu taka restauracja w której podawano wspaniałą zupę z tych skorupiaków. Ilekroć jechałem przez Poznań, - a swego czasu co najmniej trzy-cztery razy w roku, zawsze robiłem przerwę i zapychałem na zupkę.
Następnie odwiedzałem kuzynów i .......po dwóch, trzech dniach, zu ruck ! - na dworzec. Ale już trzeźwy jak niemowlę. ;) Za nim jednak wsiadłem do pociągu, abaratno - zupka z raków.
Ostryg natomiast, - ale to jakaś inna odmiana, - obżarłem się pływając. Sporo tego wyławiało się podczas trałowania włokiem dennym. Później Amerykańce zabronili stosowania tej metody połowu gdyż włok, ciągniety po dnie, zabijał homary i langusty oraz niszczył florę i faunę denną. Skończyły się homary i ostrygi. Ale 20-to i 30-to kilogramowe dorsze, czarniaki i plamiaki (taka atlantycka odmiana dorsza) - nie należały do rzadkości. Również Halibuty ( 50 i więcej kg.) bardzo smaczne ryby ale te jedynie z dna......! A więc niewiele....! Sporo poławiało się węgorza lub jego odmiany - kongera.
Czasem i dziesięć sztuk było z zaciągu. Pychota........te mogę jeść na okrągło....... :lol:
Dziś jednak - już trzeci dzień bażant ! ale też nieźle........znaczy - obleci.
Kudy jemu tam jednak do halibuta czy kongera...... :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 cze 2019, 19:20 
Halibuta od czasu do czasu smażę. Oczywiście z mrożonki, bo innych nie ma. Wyobrażam somie jak smakuje swieży... :)


Na górę
  
 
Post: 22 cze 2019, 19:42 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Te dorsze jak wygłodzone na śmierć wyglądają.
A te owrzodzenia, oparzenia czy coś - czy jest możliwe, że z któregoś z licznych wraków na bałtyckim dnie zaczęło coś wyciekać?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 cze 2019, 20:08 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Coś, gdzieś, kiedyś o tym słyszałem/czytałem.
Jednak ja bym o to Komandora pomolestował. Z racji swojej funkcji musiał o to zaczepić.......choćby trałem.....! Musi coś o tym wiedzieć ale nie wiadomo, czy będzie gadał........tajemnica wojskowa i takie tam. Poza tym, chodzi o ewentualne zapobieżenie panice......ja tam się nie znam. Wyławiano z Bałtyku miny morskie, - prawdopodobnie wyławiano i to świństwo. Komandor MUSI coś o tym wiedzieć...... :oops:
Najwyżej, jak by się wykręcał od zeznań, przymocujemy mu do "ptaka" akumulator i na bank się wszystkiego dowiemy..........! Ja tam wiem, że coś wycieka. Dlatego będę obserwował stan nóg Oldiego......przyznał się, że brodzi...... :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 cze 2019, 20:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Są dobre nowiny dla Polaków.

Stan rozumu Polaków jeżeli chodzi o poparcie dla partii politycznych ma się coraz "lepiej". Przewagę bierze grupa przychylna arogancji, chamstwu, Polski PiSowsko-policyjne, dzielenia na sorty, Nie zdając sobie nawet sprawy, że są tylko narzędziem w rękach oszustów a nie pełnoprawnymi obywatelami. Istnieją tylko w roli niewolników. Ale w sumie może to i dobrze żyć tak w nieświadomości - świnia trzymana w patyku też jest szczęśliwa bo syta. :mrgreen:


Cytuj:
Z badania dla pracowni Estymator wynika, że gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę Prawo i Sprawiedliwość zdobyłoby 47,9 proc. głosów. Największa partia opozycyjna, Platforma Obywatelska, zajęłaby drugie miejsce, ale z rezultatem słabszym o ponad połowę. Na formację pod przewodnictwem Grzegorza Schetyny swój głos chciałoby oddać 22,7 proc. pytanych. W Sejmie znalazłaby się jeszcze tylko jedna partia - Wiosna Roberta Biedronia - z wynikiem 7,3 proc.

Sondaż: PO mocniejsza w koalicji, ale na drugim, odległym miejscu
Rozkład sił wygląda podobnie, gdyby w wyborach do Sejmu i Senatu partie zdecydowały się pójść w koalicjach. Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 46,7 proc. poparcie. Natomiast swój głos na koalicję Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, SLD i Zielonych oddałoby 30,1 proc. uczestników sondażu dla pracowni Estymator. Na podium znalazłoby się jeszcze miejsce dla ewentualnego sojuszu Wiosny i Razem - 8,2 proc.

W wypadku koalicji, próg wyborczy przekroczyłoby jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicja Polska (5,4 proc.) oraz porozumienie Kukiz'15 z Bezpartyjnymi Samorządowcami (5,2 proc.).

Badanie przeprowadzono w dniach 19-20 czerwca 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1006 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2019, 17:50 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Ci pogardzili pincetplusem, zamordowali dziecko skurwesyny:
Cytuj:
W niedzielę ujawniono, że wyniki sekcji zwłok dziewczynki wskazują na śmierć w wyniku działania osób trzecich - przekazała telewizja TVN24 na podstawie informacji z prokuratury. Wszczęto śledztwo w sprawie zabójstwa.
Zatrzymano rodziców 9-miesięcznej dziewczynki. Dla dobra śledztwa prokuratorzy nie udzielają na razie więcej informacji.

Cytuj:
Adam K., ojciec dwumiesięcznej Jagody, usłyszał zarzut spowodowania ciężkich obrażeń dziecka, które mogły zakończyć się jej śmiercią. Został tymczasowo aresztowany. Już wcześniej zarzuty narażenia osoby pozostającej pod jej bezpośrednią opieka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszała matka dziecka. Dziewczynka wciąż jest w poważnym stanie. (http://www.tvn24.pl)

"Tatuś" miał niewątpliwie depresję poporodową.
Takie wieści o kochających rodzicach zdarzają się kilka razy w miesiącu nawet.
Jakieś wnioski?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 cze 2019, 10:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
maerose pisze:
....
Cytuj:
..... zarzut spowodowania ciężkich obrażeń dziecka, które mogły zakończyć się jej śmiercią. ....

"Tatuś" miał niewątpliwie depresję poporodową.
Takie wieści o kochających rodzicach zdarzają się kilka razy w miesiącu nawet.
Jakieś wnioski?



Tak, nie ma takiego paragrafu w kodeksie karnym, opłacane pismaki piszą na zamówienie....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1566 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147 ... 157  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group