forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:47

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1566 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 157  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 paź 2018, 9:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
maerose pisze:
.....
Byłam onegdaj u adwokata w sprawie spadku po rodzicach. Dzieci brata nic nie chcą, bo mają swoje majątki, ja z żyjącym rodzeństwem zgodnie, według testamentu, nikt nie chce żadnych zachowków, ja zostaję na włościach.
Adwokat pyta z troską, przepraszam, wy jesteście jakby to powiedzieć grzecznie, normalni?
A nie, pytam?
Sędzia na rozprawie też dziwnie patrzył.
To chyba nie jesteśmy.


Sędzia niejedno widział, to co dziwnego że patrzył.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 paź 2018, 9:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Dwóch sędziów siedzi sobie w pokoju sędziowskim, otwierają się drzwi i wchodzi adwokat, rzuca się w kierunku jednego z sędziów i mówi:Pies pańskiej żony mnie pogryzł, dawaj pan 10 000 albo sprawa trafi do sądu.
Sędzia bez słowa wyjmuje portfel i daje adwokatowi 10 000.Po jego wyjściu drugi sędzia mówi:
Dlaczego dałeś mu te pieniądze?Przecież nie masz ani żony ,ani psa...
Pierwszy odpowiada- wiesz, w sądzie może być różnie......


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 paź 2018, 9:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Killashandra Ree pisze:
....sądzie może być różnie......


To prawda, dlatego dobrze jest gdy adwokat zna sędziego


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 paź 2018, 10:11 
Pantryglodytes pisze:
Killashandra Ree pisze:
....sądzie może być różnie......


To prawda, dlatego dobrze jest gdy adwokat zna sędziego


Spożywałem niegdyś golonkę podlaną wódeczką w knajpie opodal miejscowego sądu,
a że w towarzystwie kolegów, to i trwało to ze trzy godziny. Przy sąsiednim stoliku,
do podobnego menu zasiadło nobliwe trio konsumentów. Z początku szeptali sobie
do ucha, ale w miarę przybywania butelek odblokowali decybel i okazało się, że to
sędzina, mecenas i prokurator. Wynik kilku co najmniej spraw ustalono przy tym
stoliku, co poddaje w wątpliwość utrzymywanie wielgachnych gmachów sądów. Dla
budżetu byłoby z korzyścią, gdyby prawnicy otrzymywali talony do knajpy, a rozprawy
odbywały się przy stoliku.


Na górę
  
 
Post: 26 paź 2018, 10:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Z samych filmów wiem, że np w krajach, gdzie sądownictwo ma się na "niższym" poziomie niż nasze, sędzia zajmujący się sprawą nie ma prawa czegokolwiek omawiać prywatnie z prorokiem czy mecenasem obrońcą. Nawet przypadkowym spotkaniem, np w knajpie może przysporzyć sobie kłopotów. No, ale to tylko w filmach tak pokazują.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 paź 2018, 10:22 
a w Wadowicach jakaś kobieta bije burmiszczów..


Załączniki:
aaawadowice.JPG
aaawadowice.JPG [ 65.68 KiB | Przeglądany 1428 razy ]
Na górę
  
 
Post: 26 paź 2018, 10:35 
Boruch pisze:
Z samych filmów wiem, że np w krajach, gdzie sądownictwo ma się na "niższym" poziomie niż nasze, sędzia zajmujący się sprawą nie ma prawa czegokolwiek omawiać prywatnie z prorokiem czy mecenasem obrońcą.


Boruch, moje rodzinne miasteczko liczy 35 tys mieszkańców i jest gminą na prawach powiatu, czyli posiada wszystkie
przynależne kilkusettysięcznej aglomeracji instytucje. Jest Sąd Rejonowy, Prokuratura Rejonowa, a także Uniwersytet
z Wydziałem Prawa. Prawnicy stający naprzeciw siebie w sądzie, są kolegami nie tylko ze studiów, ale często z jednej
piaskownicy, a wiele małżeństw to sędzia - prokurator, albo prokurator - adwokat. Jak można zachować bezstronność
na sali sądowej, kiedy jeszcze wczoraj obłapiało się panią prokurator w tanecznych pląsach? A na filmie to i owszem.


Na górę
  
 
Post: 26 paź 2018, 10:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
O czym ty mówisz WLR, tam gdzie mieszkasz to jakiś dziki kraj. :)

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 paź 2018, 15:38 
Badania Instytutu Socjocybernetyki na zlecenie Konfederacji Lewiatan nie pozostawiają złudzeń
Obrazek


Na górę
  
 
Post: 31 paź 2018, 13:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Nareszcie mamy dobrą nowinę.

Ogłoszono to dziś. Jutro mamy Święto. Nie Święto ale akcję. Jedno z najważniejszych Świąt dla Katolaków a kto wie czy nie największe. Bo wielu Polaków lubi taplać się w cofce, w tej zadumie i martyrologii. I choć byśmy wyciągali z tego jakieś wnioski na przyszłość. Nie, nic z tego. Bo przecież nad czym biczowałyby się przyszłe pokolenia. To Święto nie jest czczeniem, wspomnieniem przodków tylko masochistycznym biczowaniem się żyjących. Ale nie o tym chciałem.

Jak co roku w tym okresie policja zapowiada "Akcję Znicz". Pogodę mamy piękną, słoneczną, ciepło i sucho aż się prosi aby nie jechać spokojnie, tylko przydusić na pedał gazu naszego przechodzonego BMW, Opla, Fiata, Mazdy. Ale policja chce temu przeciwdziałać i przepowiada "zero tolerancji dla piratów drogowych"! No i paraliż jak fala tsunami rozszedł się po Polsce. Jak to!? nie można sobie "pojeździć"?

A, kiedy będzie już po świętach co będzie? Będą kolejne rekordowe, a jakże statystyki i utyskiwania. Pobijemy zeszłoroczne rekordy zeszłych z tego świata? Ciekawe? A dlaczego nie ma akcji "zero tolerancji dla piratów drogowych" tak na co dzień?! Dziwnym trafem bezmózgowcy, którzy dorwali się do szybkich samochodów i ledwo co nauczyli się jeździć urządzają sobie w środku wielkich miast na ulicach tory wyścigowe. Z piskiem opon, rykiem silników mknął na złamanie karku swojego i przechodniów rozjeżdżając co żywe w pobliżu. Dlaczego? I wtedy nie ma zero tolerancji. Kulsony śpią spokojnie. No bo jak śpią to nie widzą, nie słyszą co dzieje się w nadzorowanej przez nich dzielnicy, mieście.

Zero tolerancji? A w Łodzi policjanci gremialnie ruszyli do lekarzy po L4 albowiem coś ich boli. Co na to Pan Jojo i Zieliński pseudo Buc? Za kilka dni kolejnych wielkie Święto 11 i 12 listopada odzyskanie niepodległości przez RP, 100-a rocznica. A siły słabną. Naziole już się gotują w blokach startowych aby wydać swój rytualny ryk byka w rui. I co będzie jak testosteron wyjebie tak mocno, że dojdzie do napierdalanki? Będzie wina Tuska, prowokacje jak z kłamliwym samozaparciem pierdzielą opowiadając o latach, kiedy rządziła poprzednia ekipa? Dziś PiSreżim modli się aby L4 nie rozlało się na całą policję w Polsce. Czym zastąpią zwątlone szeregi? WOT-em. Brata na brata napuszczą?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1566 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 157  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group