forum.nie.com.pl
http://forum.nie.com.pl/

Za co pójdziemy siedzieć
http://forum.nie.com.pl/viewtopic.php?f=4&t=719
Strona 1 z 13

Autor:  logik [ 16 lut 2016, 13:56 ]
Tytuł:  Za co pójdziemy siedzieć

CBŚ weszło do redakcji "Faktów i Mitów". Zatrzymano redaktora naczelnego

Cytuj:
Jak napisały "Fakty i Mity", redakcja tygodnika została przeszukana przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Zatrzymano też redaktora naczelnego i wydawcę pisma, Romana Kotlińskiego. CBŚP miało zabrać i wynieść z redakcji kopie dysków oraz część dokumentów księgowych. Przesłuchali też czterech pracowników redakcji.
Jak podaje "FiM", po sześciu godzinach akcji jeden z funkcjonariuszy "przetrząsnął też biurka dziennikarzy, już po ich wyjściu z redakcji".
Gazeta pisze, że "prowadzone śledztwo nie ma żadnego związku z działalnością redakcji i wydawnictwa, także w wymiarze finansowym. Dotyczy ono podobno spraw prywatnych. Prokuratura nie zwracała się wcześniej do nas o wydanie jakichkolwiek materiałów".
Kontaktowaliśmy się z Prokuraturą Apelacyjną w Łodzi. Odmówiono nam komentarza. Dowiedzieliśmy się tylko, że "w stosownym czasie" będzie komunikat.


Za NIE tez się wezmą. A kiedy czytelnicy pójdą siedzieć?

Autor:  st1111 [ 16 lut 2016, 14:01 ]
Tytuł:  Re: Za co pójdziemy siedzieć

Nie miała Polska nigdy lepszego prezydenta niż Lech Kaczyński

podpisano

st1111

Autor:  Golem [ 16 lut 2016, 14:17 ]
Tytuł:  Re: Za co pójdziemy siedzieć

hehehehe zobaczymy, zobaczymy.

Autor:  older [ 16 lut 2016, 14:41 ]
Tytuł:  Re: Za co pójdziemy siedzieć

Polska NIE MA lepszego prezydenta niż Lech Kaczyński....

Autor:  Wielki Wezyr [ 16 lut 2016, 14:49 ]
Tytuł:  Re: Za co pójdziemy siedzieć

Co muszę sobie przygotować, oprócz szczoteczki do zębów?

Autor:  maerose [ 16 lut 2016, 15:00 ]
Tytuł:  Re: Za co pójdziemy siedzieć

Jakoś coś żadne Lisy nie szczeczą z oburzenia?

Autor:  Izaak Zimmerman [ 16 lut 2016, 15:18 ]
Tytuł:  Re: Za co pójdziemy siedzieć

Katolskie bydło zaatakowało najlepszy tygodnik w Polsce.

Autor:  logik [ 16 lut 2016, 15:42 ]
Tytuł:  Re: Za co pójdziemy siedzieć

Co robić, jak żyć, jeśli to w życie wejdzie?

Nowe przepisy wejdą w życie 7 lutego 2016 roku. Patrząc na to jak chętnie obecny rząd bierze pod uwagę krytykę proponowanych przez siebie ustaw, nie ma co liczyć na to, że zostaną złagodzone (PiS ma większość w sejmie). Proponujemy zatem już teraz niezbędne minimum:

rozejrzeć się za dobrym VPN-em — do lutego jest trochę czasu, aby go wybrać (tu pokaźna lista kandydatów) i poprawnie spiąć go na stałe na poziomie domowego routera. Dzięki temu dostawca łącza (a zatem i służby) nie będą w stanie zobaczyć z czym faktycznie się łączycie, bez pisania wniosków do właścicieli usługi VPN-owej. A jak wiadomo, to raz, że trudniejsze, a dwa — nie tak łatwo współpracuje się służbom z zagranicą (dowodem jest to, ile wniosków polskich służb odrzuca Google i Apple rocznie).
zaszyfrować dyski twarde swoich komputerów. Gdyby politykom przyszło do głowy zlecić przeszukanie, nie uzyskają informacji z nośników (bo nie ma obowiązku podawania haseł). Pamiętajcie o zaszyfrowaniu także pendrive’ów i backupów.
zainstalować aplikację Signal na telefonie komórkowym Signal (do pobrania stąd) jest świetnym komunikatorem pozwalającym na szyfrowanie komunikacji pomiędzy 2 osobami. Działa i na Androidzie i na iPhonie. Poza silną i poprawnie wdrożoną kryptografią cechuje go prostota użytkowania, co sprawi, że szybko zastąpicie nim rozmowy głosowe i SMS-y ze znajomymi. Dzięki temu na billingach widoczne będzie tylko “Transmisja danych”, bez informacji, kto, z kim o czym i kiedy :-)

I nie, alternatywny komunikator — Telegram — nie jest dobrym komunikatorem — z tego nie korzystajcie).

…a jak ktoś obawia się też “śledzenia” poza komputerem, to zagłuszarki GSM i sztuczne wąsy są w bardzo przystępnych cenach. Pościgi najlepiej gubi się w tłumie z kilkoma wyjściami, a o tym jak sprawdzić, czy ma się założoną obserwację (tzw. “ogon”) uczy każda książka szpiegowska :)

PS. Jeśli któryś z czytelników zamierza w komentarzach użyć argumentu, że “jeśli ktoś nie popełnia przestępstwa to nie musi się niczego obawiać” lub, że “szyfrowanie powinno być zakazane, bo porządni ludzie nie mają niczego do ukrycia“, to bardzo prosimy, aby pod koniec wypowiedzi od razu podał hasło do swojej skrzynki e-mail. Obiecujemy tylko przejrzeć korespondencję.

31.12.2015, 11:00
Maciej Szmit zwrócił uwagę na to, że nowelizacja może dać również dostęp do “grzebania po dyskach” użytkowników, czyli np. instalacji “legalnego” trojana.

3.1.2016, 13:00
Poważne zastrzeżenia co do nowelizacji ustawy o policji ma też Rzecznik Praw Obywatelskich — oto jego oświadczenie.

Analiza projektu ustawy dokonana przez Rzecznika Praw Obywatelskich wskazuje, że nie spełnia on kryteriów wskazanych przez Trybunał Konstytucyjny w wyroku z 20 lipca 2014 r. (sygn. K 23/11), co podaje w wątpliwość zgodność projektu z art. 30, art. 47, art. 49, art. 51 w zw. z art. 31 ust. 3 Konstytucji RP, a także z art. 8 Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności (…)
[P]oselski projekt ustawy o zmianie ustawy o Policji oraz niektórych innych ustaw (druk nr 154) budzi poważne wątpliwości konstytucyjne. Mając na uwadze, że dotyczy on problematyki pozwalającej na poważną ingerencję w prawa i wolności człowieka i obywatela, należy dokonać w nim istotnych zmian prowadzących do realizacji przesłanek wynikających z Konstytucji RP, zrekonstruowanych przez Trybunał Konstytucyjny. W obecnym kształcie proponowane przepisy są niezgodne z art. 30, art. 47, art. 49, art. 51 w zw. z art. 31 ust. 3 Konstytucji RP oraz z art. 8 Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności.

Na alarm biją też Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Naczelna Rada Adwokacka.

Aktualizacja 5.1.2016
Także Biuro Analiz Sejmowych uznało projekt nowelizacji za niezgody z prawem Unii Europejskiej. Zastrzeżenia mają również GIODO i Krajowa Izba Radców Prawnych.

Aktualizacja 7.1.2016
Rada ds. Cyfryzacji, organ opiniodawczo-doradczy działający przy Ministerstwie Cyfryzacji również podnosi zastrzeżenia co do zapisów w nowelizacji ustawy o Policji i wyraża niepokój w związku z nieodpowiadającym demokratycznemu państwu trybowi procedowania tejże ustawy.

https://niebezpiecznik.pl/post/noweliza ... ych-zmian/

PS. Wyróżnione na czerwono - zalecane dla redakcji NIE

Autor:  Malina [ 16 lut 2016, 16:16 ]
Tytuł:  Re: Za co pójdziemy siedzieć

Sprawa z naczelnym FiM wcale nie jest tak klarowna jak wam się wydaje. Od byłego jego współpracownika słyszałam, że może być podejrzany nie tylko o kradzież ale i o spowodowanie śmierci. Sprawa jest niejasna od kilku lat.

Autor:  older [ 16 lut 2016, 16:23 ]
Tytuł:  Re: Za co pójdziemy siedzieć

:D :D :D Ja od twojego byłego znajomego słyszałem, że jesteś bladź, idiotka, piździelec i, że jak się ruchasz to nie zamykasz kiszki stolcowej....
Tak słyszałem...
Nie wiem, czy on były, czy znajomy, ale jak by nie było, słyszałem, no to piszę, nie?
Pytanie.
Nie związane z tobą absolutnie- PODKREŚLAM!_ co za pizda takie dzieci rodzi?!!!

Strona 1 z 13 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/