forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 11:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
Post: 08 lut 2016, 8:29 
Pantryglodytes pisze:
Dajcie już spokój, od czasów Fenicjan wiadomo czym jest pieniądz i nie ma w tym żadnej tajemnicy, dokładnie wiadomo skąd się biorą pieniądze, i wiadomo również czym pieniądz nie jest. Ani kredyt ani lichwiarskie pożyczki na procent nie są pieniądzem.
I to by było na tyle. No może jeszcze uwspółcześniając, zapis na koncie bankowym również nie jest pieniądzem,


I widzisz Panty, niby wszyscy wiedzą czym jest pieniądz, jakie narzędzia posiadają banki, jaką władzę, a dalej w społeczeństwie funkcjonuje dogmat, że jak wziąłeś kredyt i nie oddajesz jesteś na 100% złodziejem i trzeba cię potępić. Coraz więcej ludzi, ekonomistów, polityków, pracowników instytucji finansowych, obnaża cynizm i spekulacje największych banków, osiągających zyski właśnie dzięki kontrolowanym upadłością i kreatywnej ksiegowości. Zyski spija ponadnarodowy kapitał, koszty obciążają społeczeństwo.
I to ma właśnie miejsce w Grecji, za chwilę w Hiszpanii, a jeszcze za chwilę w Polsce. A ja pierdolę się przyglądać jak skurwiel w nażelowanych włosach kupuje sobie następne BMW, a mój syn inżynier musi spierdalać za chlebem do Norwegii, bo ten pierwszy kradnie w imię prawa.

Ktoś tu morde drze o wolności...

kum pisze:
Zaczynam rozumiec moich bylych rodakow..

Szkoda, że dopiero teraz. Gdybyście wsześniej rozumieli, może udałoby się uratować parę milionów istnień. :mrgreen:


kum pisze:
.Grecje wykorzystaly banki, pozyczajac im ile wlezie bo mialy na tym zarobic.
To bardzo zle ze chcialy zarabiac.


To, że wmówiono wam, że cynizm to cecha pozytywna, nie znaczy, że to prawda. Cynizmem posługują się nieudacznicy przypadkiem tylko nie kończący w więzieniach. Przypominam wam, że Wilk z Wall Street był zainspirowany prawdziwą historią.

kum pisze:
A wyznawcy filozofii Kalego jakos problemu nie widza.

To już jest wyświechtany argument nie robiący żadnego wrażenia. Nawet nie będę wspominał przez kogo nadużywany

kum pisze:
Zeby bylo smieszniej, zaden pyska nie otworzy, kiedy ich wlasny demokratycznie wybrany rzad 4 podobno miliardy zlotych praktycznie podarowal Ukraincom, ktorych gawiedz w przeciwienstwie do swojego wlasnego rzadu raczej nie lubi.


To, że wy tych pysków nie widzicie, nie znaczy, że ich nie ma. Macie po prostu fatalne źródło informacji. Ale to może i dobrze. Przynajmniej smiesznie jest...:)

kum pisze:
Ja juz nie rozwazam mozliwosci co by bylo gdyby to polski bank umoczy lkapital w Grecji i oglosil swoim klientom ze forsa przepadla i zadnych wkladow na kontach ni ma i trza dodrukowac piniendzy. Na przyklad.


To wy myślicie Kumpatro, że polskie banki to takie mocarstwa są, że MFW, BŚ, BE dopuściłby nas do spekulacji na poziomie państw? I myślicie, że wasz kolega Soros, to miał właśnie na myśli w dwa tygodnie rychtując reformy, żeby Polska i Polacy zarabiali?
Chyba nie tak żeście się umawiali? :lol:


Na górę
  
 
Post: 08 lut 2016, 10:08 
Offline

Rejestracja: 10 mar 2015, 8:25
Posty: 2040
Ciezy mnie, ze pan Polar czyta moje posty i nawet je komentuje.
Co prawda komentarze saraczej emocjonalne a nie racjonalne ale zawsze. Od czegos trzeba zaczac panie Polar a ja sie ciesze, ze przestal pan mmmm dyskutowac uzywajac slow powszechnie uznanych za wulgarne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lut 2016, 14:32 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:50
Posty: 407
http://technowinki.onet.pl/militaria/ma ... ska/zwsew3

"Grecja to niewielki kraj zamieszkały przez niespełna 11 milionów ludzi. Kraj targany kryzysem gospodarczym i emigracyjnym ma co ciekawe całkiem potężną armię. Na jej czele wyróżnia się lotnictwo. W jego flocie wyróżnia się aż 155 samolotów F-16, około 40 francuskich Mirage 2000 oraz drugie tyle myśliwców wielozadaniowych F-4 Phantom II.
Grecka flota jest nieco skromniejsza, ale i tak wyróżnia się na tle liczebności tego kraju. Grecy mają do swojej dyspozycji 11 łodzi podwodnych, 13 fregat i wiele jednostek innego typu.
Na uwagę zasługuje też spora liczba czołgów (ponad 1300) i transporterów opancerzonych (ponad 2000)."

Armia lepiej uzbrojona od naszej choć obywateli 3,5 razy mniej i brak jakichś wrogich sasiadujących krajów. Ciekawe ile to kosztowało ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lut 2016, 14:53 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:50
Posty: 407
http://www.globalsecurity.org/military/ ... budget.htm

budżety zbrojeniowe sięgały tam 5 a nawet więcej % PKB przez wiele lat i dopiero ostatnio zostały zmniejszone pod wpływem kryzysu. W latach 2003-2007 Grecja była 4 tym największym na świecie importerem broni


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lut 2016, 15:17 
Dzięki Koniu, że ciągniesz dyskusję we właściwym kierunku. :)
Czyli z twoich wiadomości wynika, że to nie społeczeństwo ponosi winę za dług Grecji, a w znacznej mierze...wojskowi.
Brawo! Pełen szacun.
A powiem ci więcej. Polska zmierza w tym samym kierunku. Bydlaki nie mają pomysłu na gospodarkę i przemysł, to zwiększają wydatki na zbrojenia. Pasożyty w mundurach juz wyrywają z budżetu 2% PKB, a będzie więcej, duuużo więcej.
W TV ISIS, gwałty uchodźców, biedna Ukraina, szalony Putin...trzeba się zbroić, ty głupi, rozmodlony narodzie.


Na górę
  
 
Post: 12 lut 2016, 15:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Nie oddamy nawet guzika.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lut 2016, 15:26 
Dałem nogę z syfu tuż przed specjalizacją. Jestem nieprzydatny. :D


Na górę
  
 
Post: 12 lut 2016, 17:24 
Ja jestem specjalny specjalista, rezam od PiSdy do brody- jednym cienciem. :D :D :D
A one sie drom: nie zabijajcie nasz......


Na górę
  
 
Post: 13 lut 2016, 17:08 
Żeby tylko nie przeistoczyło się to w wojne domową. Trzymam za WAS kciuki Grecy.

https://www.youtube.com/watch?v=1Ce_2jeunr8
https://www.youtube.com/watch?v=5Y-ZOToD-XI


Na górę
  
 
Post: 13 lut 2016, 19:42 
http://strajk.eu/warufakis-o-nowa-lewicowa-europe/
Cytuj:
uregulowaniu problemów związanych z potęgą banków i fetyszyzacją długu publicznego.

Co to do cholery jest fetyszyzacja długu publicznego? Jak ma być dobrze na tym świecie, jak cymbały wymyślają terminy, których 99% społeczeństwa nie rozumie?
Ja żądam upowszechnienia życia politycznego i gospodarczego, aby cała społeczność mogła brać w nim udział. Wymyślanie "izmów" i ekwilibrystycznych pojęć z pogranicza filozofii tworzy tylko podziały.

P.S.
Swoją drogą ciekawe gdzie była nasza wolska lewica w osobach Millera, Nowackiej, Rozenka i reszty kółeczka różańcowego. Do Berlina pojechała tylko Razem. A potem psy będą szczekać, że Razem odbiera im głosy. Żenada


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group