forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 7:30

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
Post: 05 lut 2016, 14:56 
koniuch pisze:
Z całym szacunkiem towarzysze ale .... pierdolicie :-D

Jak ktoś ode mnie pożyczy pieniądze to nie obchodzi mnie na co je wydał - wódkę czy nowy samochód - ma je ODDAĆ!


I wiecie tow. koniował, ale ja mam tak samo. Jak się pożycza, powinno się oddać.
Tylko ja mam jedno pytanie do tow. koniucha, zanim zaczniemy poważniejszą dyskusję - czy tow. koniuch wie ile z tych pożyczonych pieniędzy trafiło do społeczeństwa greckiego? Jaki procent tych pożyczek przepierdoliło społeczeństwo, które w tej chwili musi oddać 100% zobowiązań wobec wierzycieli?

koniuch pisze:
Grecy potrzebują zamienić swoje gówno warte miejsca pracy w tawrnach, pubach i strefach GSM na prace w fabrykach. Zyski z tych fabryk będa znacznie większe i pozwolą spokojnie wyjść z długów.


No ale jak to tak tow. koniuch? To nie żyjemy w postidustrialiźmie i praca w fabrykach juz nie jest cool? Przeca teraz, to tylko usługi. A branża hotelarsko-gastronomiczna to przeca usługi, także grecy powinni być potęgą gospodarczą wg tępych. neoliberalnych oszołomów. :)


Grecy nie potrzebowali pożyczek. Ich posadowienie, klimat, kultra, osiagnięcia, pozwoliłyby im spokojnie kwitnąć.
Rzesze turystów i atrakcyjne miejsca zapewniłyby im dochody większe, niż z produkcji blaszanych klatek na kółkach, czy co tam sobie ubzduraliście tow. koniuch.

:lol: :lol:


Na górę
  
 
Post: 05 lut 2016, 15:14 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:50
Posty: 407
Ty sobie lepiej obejrzyj te obiekty olimpijskie w Grecji zbudowane za iles tam miliardów Euro które teraz porastają haszczami. Wiesz ile oni wydali na uzbrojenie? Wielokrotnie więcej od nas mimo, że w sumie nie ma tam wielkich zagrożeń, z którymi by sobie nie poradziło NATO.
Juz nie będe przytaczał ich tzw socjalu.
Oni SZASTALI PIENIĘDZMI. I nikt im tego nie kazał robić


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lut 2016, 15:21 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:50
Posty: 407
http://joemonster.org/art/26728

wiesz ile to jest 15 mld $ ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lut 2016, 15:29 
A ja mówię krótko, nic nie oddawać złodziejom, tylko walić w mordę.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 05 lut 2016, 15:31 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:50
Posty: 407
Masz na myśli Greków? Ja bym ich nie bił tylko do roboty gonił :-D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lut 2016, 15:37 
koniuch pisze:
Ty sobie lepiej obejrzyj te obiekty olimpijskie w Grecji zbudowane za iles tam miliardów Euro które teraz porastają haszczami. Wiesz ile oni wydali na uzbrojenie? Wielokrotnie więcej od nas mimo, że w sumie nie ma tam wielkich zagrożeń, z którymi by sobie nie poradziło NATO.
Juz nie będe przytaczał ich tzw socjalu.
Oni SZASTALI PIENIĘDZMI. I nikt im tego nie kazał robić


Czy nie widzisz jak pięknie strzelasz sobie w kolano? Nietrafione inwestycje rządzących i rozbuchane zbrojenia ma pokryć teraz społeczeństwo ze swoich emerytur i socjalu który ci strasznie kością w gardle.

A dlaczego tych pozyczek nie odda minister infrastruktury, sportu i obrony? Przeciez to oni podpisywali intratne kontrakty, które wg ciebie połozyły gospodarkę.
Ja się, kurwa, pytam ile Papadopulos wziął pożyczek i przepierdolił na koks i dziwki?
Grecy walczą o to co udało się Islandczykom. Winni nietrafionych inwestycji powinni siedzieć i spałcać szmal, lub pożyczkodawcy powinni bardziej ostrożnie podchodzić do pompowania szmalu w igrzyska próżności.

Z ostraoznych wyliczeń wynika, że jedynie 10% kwoty zadłużenia poszło do szarego Papusa. Reszta to inwestycje panów po Oksfordach i Cambridżach, drogi kolego. I nie może być zgody na spłacanie sowizdrzalstwa pasożytów w białych kołnierzykach.
Analogiczna sytuacja ma miejsce w Gdyni. Włodarze wydali sobie 100 mln na lotnisko, które na drugi dzień po otwarciu postawiono w stan likwidacji. Rozumiesz? Wyjebano sto milionów do śmieci, które ja musze spłacać w formie podatków. Dlaczego?
Dość bezkarności elit.


Na górę
  
 
Post: 05 lut 2016, 15:57 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:50
Posty: 407
"Analogiczna sytuacja ma miejsce w Gdyni. Włodarze wydali sobie 100 mln na lotnisko, które na drugi dzień po otwarciu postawiono w stan likwidacji. Rozumiesz? Wyjebano sto milionów do śmieci, które ja musze spłacać w formie podatków. Dlaczego?
Dość bezkarności elit.
"

Z tym, że politycy powinni ponosić odpowiedzialność karno-sądowa za szastanie publicznymi pieniędzi nie mozna sie nie zgodzić.

Ale w to, że aż 90% inwestycji w Grecji zostało rozszabrowane przez kolesi nie dam na razie rady uwierzyć. Chyba że mi ktoś udowodni. No nawet jak były nietrafione inwestycje to dlaczego naród tej władzy nie wysłał do diabła ?? Narodowi się podobały te gigantyczne inwestycje. Naród zaczał zauważać że coś z tymi inwestycjami jest nie tak jak długi zaczeły być podejrzanie wielkie.

Mogę się też zgodzic z tym, że Grecy powinni ogłosić bankructwo i przestac spłacac długi w jakiejś części (może większości). Wtedy Niemcy i reszta musieliby sie dogadywać z własnymi bankierami bo banki któe udzielały pozyczek pewnie też by zbankrutowały. Jestem też za tym, że bankierzy i politycy którzy tych pożyczek udzielali powinni ponieśc odpowiedzialność


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lut 2016, 16:02 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:50
Posty: 407
Jeszcze raz : gdybym był Angelą Merkel to
1 na początek bym wsadził do więzienia bankierów, którzy zmarnowali pieniądze rozdając je bankrutom
2. znacjonalizowałbym te banki bo i tak by pewnie upadły z powodu tak wielkich nieodzyskiwalnych wierzytelności
3 Grekom nie dałbym ani grosza więcej i pozwoliłbym im ogłosić bankructwo
4 znacjonalizowane banki trzeba by dokapitalizowaywać, bo Grecy nie mieliby z czego płacić ani odsetek ani pozyczonych kwot


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lut 2016, 16:58 
koniuch pisze:
gdybym był Angelą Merkel


Robiłbyś jełopie to, czego oczekują jej pryncypałowie, czyli to samo, co robi ona, a gdybyś Pan zaniechał swoich obowiązków, to wyrzuty sumienia doprowadziłyby Pana do zawału serca i zmarłbyś Pan natychmiast.

Grecy, jako i wszyscy inni otrzymujący kredyty od dobrodzieja – kapitału światowego – w formie księgowych zapisów pieniądza, który ma kilkuprocentowe pokrycie w materialnym produkcie i z istoty rzeczy obwarowanej umową kredytową, tylko te kilka procent kredytu można wydać na dobra materialne, reszta to wydatki wirtualne, jednak oddać umowa wymaga, aby oddali nie tylko całe 100%, ale i do tego jeszcze horrendalne odsetki w formie dóbr materialnych. Tak to wygląda, cymbale, ale to nie koniec tej plugawej perfidii, drugą jej częścią jest to, że mediom należącym do tych dobroczynnych kredytodawców, czyli wszystkie media, udało się z takich jak Pan, zrobić kretynów, którzy złodzieja widzą jako pokrzywdzonego, a jego ofiary, jako zbrodniarzy. I huj Ci w dupę durna kanalio.

Adam Brycki


Na górę
  
 
Post: 05 lut 2016, 17:13 
barycki pisze:
(...)aby oddali nie tylko całe 100%, ale i do tego jeszcze horrendalne odsetki w formie dóbr materialnych.


I o to chodzi:
Cytuj:
Trzyletni program pomocowy dla Grecji ma wynieść 82-86 mld euro. Grecja przekaże majątek wart do 50 mld euro do specjalnego funduszu, a pieniądze z prywatyzacji tego mienia trafią na spłatę długu i rekapitalizację banków (25 mld euro).



barycki pisze:
I huj Ci w dupę durna kanalio.
Adam Brycki


A fuj, takim kloacznym językiem nie operujemy w tym watku.
Nie lepiej napisać "stymuluj się analnie mój ty nieodpowiedzialny życiowo adwersarzu"?

:D


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group