forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:52

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73  Następna
Autor Wiadomość
Post: 15 lip 2018, 18:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
W tym względzie mam takie samo zdaje, jak ty.
Niemniej ten lokalny bandyta nie może być równany z ukropskim zwyrolem.
Który, na dodatek, udaje cnotkę niewydymkę.
I nie zależy mi na porozumieniu z psychopatycznymi mordercami, którzy swoje tradycje postanowili kontynuować, między innymi, w Odessie.
Nie można rozpatrywać Odessy w oderwaniu od Wołynia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lip 2018, 19:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
W tym względzie mam takie samo zdaje, jak ty.
Też uważam, że różne Łupaszki, nie powinny być gloryfikowane.
Niemniej ten lokalny bandyta nie może być równany z ukropskim zwyrolem.
Który, na dodatek, udaje cnotkę niewydymkę.
I nie zależy mi na porozumieniu z psychopatycznymi mordercami, którzy swoje tradycje postanowili kontynuować, między innymi, w Odessie.
Nie można rozpatrywać Odessy w oderwaniu od Wołynia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lip 2018, 20:03 
Ogólnie, ciekawą dyskusję prowadzicie, pomiając wstawki niektórych. Sama jeszcze niedawno broniłam Ukraińców, ale dzisiaj coraz trudniej mi ich zrozumieć. Wiele rodzin, utrzymuje się z pracy krewniaków w Polsce, mimo to, kult Bandery rośnie w siłę. Może, jak Boruch napisał, dlatego, że dla nich jest bohaterem walki niepodległościowej, ale w pierś też wypadałoby się uderzyć.


Na górę
  
 
Post: 15 lip 2018, 20:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Ukraińcy mają podobny problem do nas. Duża część Polaków nie chce uderzyć się w piersi w sprawie naszej postawy w czasie II wojny światowej co do Żydów. I żeby nie było bo Miecz Damoklesa nade mną zawiśnie. Chodzi o tzw jednostkowe przypadki, których było raptem kilkaset tysięcy. Choć tak naprawdę to nikt tego dokładnie podać nie potrafi. Oburzamy się, kiedy świat nam wypomina hipokryzję. Bo właśnie o hipokryzję raczej chodzi a nie o to, że niektórzy Polacy wydawali Żydów Niemcom. Kto interesuje się historią wie o tym jak było.

My natomiast żądamy od Ukraińców aby potępiła Banderę bo dla nas jest on zbrodniarzem. Skoro żądamy czegoś od innych to sami bądźmy w porządku.

I jeszcze kolejna sprawa. Nacjonalizm ma się dobrze wszędzie tam gdzie jest burdel w kraju. Tak zawsze było. Tak więc popatrzmy najpierw co na naszym podwórku się dzieje, bo najlepiej nie jest. Czyli co?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lip 2018, 20:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Też mnie wkurwia, że Polacy nie potrafią przyznać się do swoich grzechów.
Ale to nie zwalnia z odpowiedzialności za swoją historię Ukraińców.
Jeśli chcą, to niech nie biją się w pierś.
Ale też, niech nie oczekują zapomnienia i głaskania ich po ogolonych łbach.
Jaka jest cena, za którą mam sprzedać pamięć o dziesiątkach tysięcy zamordowanych rodaków?
I ile kosztuje strach mojej babki przed Ukraińcami, który czuła do śmierci w 1986 roku?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lip 2018, 21:04 
Ano masz rację Boruchu. Małżonek kilka miesięcy temu, miał taką sytuację iż mu chciano młodego w kurs dać, żeby mąż go pouczył , pokazał co i jak. Mąż się zgodził, a dyspozytor na to, czy nie będzie przeszkadzało, że to Ukrainiec. Dla nas to dziwne pytanie, a wielu kierowców nie chciało jeżdzić z Ukraińcem i chłop z 3 dzieci, mógł zostać bez pracy. Inna sprawa, że oni, Ukraińcy często mają pokupione prawko i żadnego pojęcia, ale to akurat nie ten przypadek.
Chłop więc pracował z moim pół roku, teraz już jeździ samodzielnie. Mieszkają w Polsce, dziecka chodzą do szkoły, żyją normalnie.. Żadnego Bandery czy innej chujni.


Na górę
  
 
Post: 15 lip 2018, 21:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Wezyr zgadzam się z Tobą. O zapomnieniu nie ma mowy. To podstawa aby pamiętać. Bo to warunek aby w przyszłości coś podobnego się nie przytrafiło. Tylko trza by do pewnych historycznych faktów się przyznać, pozbyć się fobii, łyse łby do pierdla albo rozpędzić tak żeby już nigdy się nie pojawili. My naszych też tzw patriotów. I wtedy można się godzić. Z Niemcami mogliśmy to zrobić a z Ukraińcami nie? Nie wierzę.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lip 2018, 21:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Problem w tym, że Niemcy potępili swoją przeszłość.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lip 2018, 21:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
To prawda. Poza odgłosami wyraźnie nacjonalistycznymi na Ukrainie też słychać głosy potępienia. Ale żebyśmy mogli spać spokojnie do tego jeszcze daleko. Z drugiej strony nie wolno nam demonizować sprawy bo tym tylko szkodzimy.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lip 2018, 21:36 
Wielki Wezyr pisze:
Problem w tym, że Niemcy potępili swoją przeszłość.


Owszem, wprawdzie znowu do głosu dochodzą nazistowskie oszołomy, ale instytucje państwowe, organa stanowczo się od nich odcinają. Rezkłabym wręcz, że popadnięto w drugą stronę, niekoniecznie był to przemyślany ruch, mowa oczywiście o przyjęciu wszystkich, którzy chcą się dostać, z czym Rzesza ewidentnie przestała sobie radzić i nie piszę tu o uchodźcach.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group