forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 14:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73  Następna
Autor Wiadomość
Post: 15 lip 2018, 12:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 21:29
Posty: 3960
Lokalizacja: 5 księżyc Saturna
Zło jest złem, morderstwo jest morderstwem i nie na miejscu jest mówienie o "skali", bo to nadużycie i to spore wobec ofiar.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lip 2018, 12:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Wielki Wezyr pisze:
Problem w tym, że Niemcy nie robią z Hitlera bohatera narodowego, a ukry z Bandery jak najbardziej.
Niemcy nikogo w XXI wieku nie palą też żywcem.
Ot taka między nimi różnica.


Ejże trudno jest porównywać Niemcy i Hitlera z Ukrainą i Banderą. Hitler urządził sobie masową rzeź na niebywałą skale nie tylko na okupowanych narodach, ale i również samych Niemcach. Pogrążył Niemcy w upodleniu i na wieki w kwestie odszkodowawcze. Niemcy chyba jeszcze długo będą musieli moralnie klękać przed światem i przepraszać za swoich dziadów. Co do Bandery to inna sprawa, choć i on powinien być potępiony. Problem w tym, że Bandera miał wkład w walce o niepodległość Ukrainy. A to, że jednocześnie miał nacjonalistyczne poglądy i ponosi odpowiedzialność za ludobójstwo Polaków jest drugą sprawą. Dlatego też Ukraińcy nie mogą sobie dać z nim rady i umiejscowić odpowiednio w swoim panteonie historycznym.

Dla Polaków to morderca i zbrodniarz, ale wczujmy się w rolę przeciętnego Ukraińca o patriotycznym zapatrywaniu? Cieszmy się z tego, że my nie posiadamy takiego "bohatera", bo to dopiero byłaby zabawa. A grunt do czczenia podobnych postaci mielibyśmy nie gorszy niż Ukraińcy. Zaraz zlecieliby się Międlary i inni weszpolacy.

Pewnie znowu się narażę, ale może trzeba trochę refleksji nad Ukrainą i umiaru z radykalnymi ocenami. Pilnujmy raczej własnych katonazioli. Oni nie mają swojego mesjasza jak Ukraińcy ale są niemniej szaleni.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lip 2018, 12:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
anioł tasmański pisze:
Zło jest złem, morderstwo jest morderstwem i nie na miejscu jest mówienie o "skali", bo to nadużycie i to spore wobec ofiar.



Czyżby?
Jeszcze większym nadużyciem jest porównanie banderowców z Łupaszkami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lip 2018, 12:38 
WLR pisze:
polar pisze:
Dlatego personalnie nazwę cię bez ogródek skurwysynem

Abstrahując jednak od powyższego nie rozumiem, co daje ci prawo do nazywania mojej ciężko w życiu pracującej matki kurwą?

Ja mimo mojej bezgranicznej pogardy do ciebie, nigdy nie zniżyłbym się do poziomu rynsztoku w którym pełzasz, ty katonie cały na biało.


Ty jesteś poniżej rynsztoku, więc rzeczywiście nie jesteś wstanie się do niego zniżyć. Co najwyżej podskoczyć, a i tak nie sięgniesz.
I zostaw tę swoja drobna sofistykę dla ubogich na rozumie, bo manipulować to trzeba umić.

Cytuj:
Skurwysyn
(...)
2.Metaforyczne
a) człowiek będący nieakceptowany z rozlicznych przyczyn przez nas samych bądź szersze grono
b) porównanie powszechnie stosowane w naszej kulturze mające na celu określenie sytuacji w jakiej znaleźliśmy się my lub inna osoba jako wybitnie niesprzyjająca


Płyń s boham.
I dla mnie nazwanie mnie faszystą ma znacznie bardzie pejoratywny przekaz niż skurwysyn.
Zejdź mi z ócz, bo brzydzę się patrzeć na twoje posty.


Na górę
  
 
Post: 15 lip 2018, 12:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6459
Wielki Wezyr pisze:
anioł tasmański pisze:
Zło jest złem, morderstwo jest morderstwem i nie na miejscu jest mówienie o "skali", bo to nadużycie i to spore wobec ofiar.



Czyżby?
Jeszcze większym nadużyciem jest porównanie banderowców z Łupaszkami.



bandyta pozostanie bandyta, niezaleznie od ilosci ofiar......nawet jesli w porownaniu...... pozostanie pikusiem bo zdolal zamordowac tylko kilkanastu ludzi to i tak pozostanie w pamieci potomnych bandyta...cokolwiek ipn nabajduzy.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lip 2018, 15:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Mimo wszystko wolałbym dostać kulkę od lokalnego bandziora, niż być żywcem obdartym ze skóry przez hordę ukraińskich zwyrodnialców. Którzy w międzyczasie wielokrotnie zgwałciliby moją ciężarną żonę, a na koniec wyrwaliby jej dziecko z brzucha i nadziali je na sztachetę.
A wszystko to w imię ideologii bandery.
Póki się nie pokajają, nie może być mowy o jakimkolwiek zapomnieniu.
Stawianie znaku równości między zwykłym bandytą, a narodową psychopatią to manipulacja i relatywizacja historii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lip 2018, 16:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6459
a ja to bym dal kulke kazdemu bandycie...... z braku juz niezyjacych, Brewikowi bym strzelil w pecyne i to tak z marszu...wszedl bym do celi wycelowal i bez dramatycznego pierdolenia pociagnal bym z spust......

wolec dostac kulke jest chore w moim pojeciu.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lip 2018, 16:56 
polar pisze:
I dla mnie nazwanie mnie faszystą ma znacznie bardzie pejoratywny przekaz niż skurwysyn.


Ponieważ moje posty ci wadzą, to tym chętniej będę je pisał, tumanie.

Faszyzm wg Encyklopedii PWN
Cytuj:
faszyzm [wł < łac.],
masowy ruch polityczny, ideologia o skrajnie nacjonalistycznym charakterze,
totalitarny reżim polityczny we Włoszech


I tyle, a ty jednak wolałbyś być skurwysynem. OK.

Faszyzm wg Wiki
Cytuj:
Faszyzm – doktryna polityczna powstała w okresie międzywojennym we Włoszech,
sprzeciwiająca się demokracji parlamentarnej, głosząca kult państwa.


Program partii Zmiana (fragmenty)
Cytuj:
*ograniczenie funkcji Prezydenta RP do roli reprezentatywnej i jego wybieralność przez zwykłą większość sejmową
*likwidację senatu
*rozwój poczucia przynależności narodowej poprzez zakorzenienie w strukturze lokalnej jako sprzeciw wobec neoliberalnego
wyzwania globalizacji
*referendum ws. wyjścia Polski z UE w wypadku niespełnienia polskich postulatów
*wyjście Polski ze struktur NATO i zaangażowanie się w budowę Europejskiego Systemu Bezpieczeństwa od Władywostoku po Lizbonę
*uruchomienie Polskiego Programu Jądrowego zmierzającego do posiadania przez Polskę broni atomowej,
*wprowadzenie formacji pod nazwą – „OCHOTNICZE PATROLE OBYWATELSKIE”, które wspomagałyby Policję w zwalczaniu przestępczości
walką z patologiami społecznymi oraz pilnowaniem ładu i porządku
*zmiany kodeksowe umożliwiające stosowanie w szerszym zakresie wyroków zaocznych


Reszta jest zbiorem podobnie utopijnych mrzonek, pobożnych życzeń i gadania do ciemnego ludu. Dokładnie jak w programie NSDAP.


Podsumowanie.
Partia założona przez nazioli (ONR-Falanga), domagająca się likwidacji organów demokracji parlamentarnej, pragnącą izolacji Polski
poprzez opuszczenie Unii i NATO, powołania bojówek w stylu SA i działalności sądów kapturowych, a do tego pragnąca posiadać bombę
atomową niczym szalony Kim Dzong Un. To wszystko już było i mieści się doskonale w pojęciu - FASZYZM.

Reasumując, pojęcia nie masz czym jest faszyzm, więc nie masz tez pojęcia, że program Zmiany jest w istocie faszystowski.
Państwo bez sojuszy politycznych i wojskowych, bez parlamentu, państwo w którym porządku pilnują samozwańczy szeryfowie
w stylu ORMO, a sądy działają zaocznie i zapewne nocą. I do tego Mateusz z palcem na guziku odpalania bomby atomowej.

Taki ogólny zarys szaleństwa i szaleńca je promującego. Cóż... elektrowstrząsów już podobno zaniechano, a szkoda.

A! Jedno was różni od włoskiego i niemieckiego faszyzmu. Nie jesteście ruchem masowym - na szczęście. Jeszcze.


Ostatnio zmieniony 15 lip 2018, 17:04 przez WLR, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
Post: 15 lip 2018, 17:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
IroB pisze:
a ja to bym dal kulke kazdemu bandycie...... z braku juz niezyjacych, Brewikowi bym strzelil w pecyne i to tak z marszu...wszedl bym do celi wycelowal i bez dramatycznego pierdolenia pociagnal bym z spust......

wolec dostac kulke jest chore w moim pojeciu.


Niestety, ludzie na Wołyniu modlili się o kulkę.
Dla Ciebie jest to chore, bo nie rozumiesz tego, co ich spotkało.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lip 2018, 17:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 21:29
Posty: 3960
Lokalizacja: 5 księżyc Saturna
Wielki Wezyr pisze:
Mimo wszystko wolałbym dostać kulkę od lokalnego bandziora, niż być żywcem obdartym ze skóry przez hordę ukraińskich zwyrodnialców. Którzy w międzyczasie wielokrotnie zgwałciliby moją ciężarną żonę, a na koniec wyrwaliby jej dziecko z brzucha i nadziali je na sztachetę.
A wszystko to w imię ideologii bandery.
Póki się nie pokajają, nie może być mowy o jakimkolwiek zapomnieniu.
Stawianie znaku równości między zwykłym bandytą, a narodową psychopatią to manipulacja i relatywizacja historii.


Teraz już wiem o co ci chodzi, ale tak nie buduje się porozumienia.
I może tylko dodam, że "lokalny bandzior" i "zwykły bandyta" jest naszym narodowym bohaterem i nikogo nie interesuje twoje zdanie w tej sprawie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group