forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 370, 371, 372, 373, 374, 375, 376 ... 410  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 wrz 2020, 16:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
WLR pisze:
Boruch pisze:
Nie wierzę aby nie było ci żal takiego zwierzątka.



Nie wierzę Panie Boruch, żeby nie było Panu żal takich zwierzątek.

Obrazek


Już pisałem przecież Panie WLR. Futra to zbędna rzecz i nie musimy ich nosić. Również jeżeli chodzi o jedzenie też miałbym uwagi. Nie, nie zjadłbym pieczonego prosiaka.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 wrz 2020, 16:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
A wracając do Kurdupla i jego rządu, to on ma już ostatni klocek wypełniony co do rekonstrukcji.Zbysio może iść kury pasać.
Nowy(a) minister sprawiedliwości to Małgorzata Wassermann.
:o

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 wrz 2020, 17:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
WLR pisze:
To na surowo Pan zjadasz, czy tylko trawę jak towarzysze z Korei płn?

Bo widzisz Pan, to nie jest tak, że się liska czy nutra z futra obdziera, a
zezwłok zakopuje lub pali. To co zostaje idzie na paszę dla innych zwierzaków,
także milusińskich piesków i kotków. Same zaś futrzaki są karmione resztkami
z przetwórstwa rybnego i drobiarskiego. To jest Panie Wezyr łańcuch pokarmowy,
który jak rozumiem Pan chciałbyś przerwać, karmiąc swoje domowe pupile prosem
i otrębami. Tak jak nie można być trochę w ciąży, nie można być też trochę i wybiórczo
przeciw zabijaniu zwierząt. Albo jesz Pan ziarna i korzonki, nie tknąwszy nie tylko
zwłok zwierzęcych, ale nawet nie pozbawiając cielaczków należnego im mleka, a kurom
dając wykluć się z jajeczek, albo Pan jako hipokryta stroisz się w wyrwane z kurzej dupy
piórka obrońcy praw zwierząt. Zwierzę ma równe człowiekowi prawo do życia, albo go nie ma.



No tak, czyli jak nie będzie hodowli futrzaków to nie będzie miał kto zjadać resztek z ryb itp. Też mi problem. Akurat tu człowiek ten łańcuszek jest w stanie powiązać. Piętrzysz Pan problemy Pani WLR. Dziwię się Panu, który niemal w każdej sprawie miewa dobre rozwiązania?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 wrz 2020, 17:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Pragnę tu zwrócić na jedną rzecz uwagę. Padły tu słowa cierpkie i ciężkie na temat hipokryzji. Nie będę wskazywał kto kogo hipokrytą nazwał i czy słusznie. Ale wiecie jakim jestem przeciwnikiem PiS i tego siwego kurdupla? I popatrzcie na mnie, że popieram tę nowelizację ustawy dotyczącą ochrony zwierząt wymyśloną przez kogoś, kogo nie cierpię pasjami. No i co wypadałoby nazwać i mnie hipokrytą? :lol: :lol: :lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 wrz 2020, 17:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
Panie Boruchu, ja popieram pana w całej rozciągłości, z moją Metką 2.0.
:)

ale nigdy kurdupla z jego ustawami !

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 wrz 2020, 17:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Nazywa mnie hipokrytą.
Owszem, zjadam trochę mięsa. Jestem w końcu człowiekiem i taka moja natura.
Ale, gdy kupuję wędliny, to po 100 g, żeby nic nie wylądowało w śmietniku. Ubrań że skóry nie kupuję.
Poza butami.
Mam w domu wiele zwierząt. Utrzymanie ich w dobrostanie kosztuje mnie wiele wysiłku i pieniędzy. Wydaję na nie dużo więcej, niż na produkty pochodzenia zwierzęcego. Wszystkie to przybłędy, część była chora. Beze mnie już by ich nie było na tym świecie.Jednak są i są szczęśliwe i bezpieczne. Daję zwierzętom więcej, niż na nich korzystam. Świata nie zmienię, ale mogę , w miarę możliwości, żyć w zgodzie z naturą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 wrz 2020, 17:35 
Pan nie rozumiesz kwestii zasadniczej!
Nie można być obrońcą praw zwierząt, kiedy na talerzu parują ich zwłoki w towarzystwie chrzanu i musztardy.
To jest hipokryzja Panie Boruchu!
Pani Korbaczeska jest konsekwentna, bo stoi po stronie futrzanych praw i nawet co tłuściejszy korzonek odkłada ze wstrętem.
Albo uważamy, że zwierzak jako żywa istota ma prawo do życia nie mniejsze niż człowiek, albo że nie ma tego prawa i koniec.
Jaka różnica, między godzeniem się na zabijanie zwierząt dla pozyskania ich futer na etole, a zabicia w celu pozyskania ich
skór na buty? To jest hipokryzja Panie Boruchu! Ja akurat uwielbiam dżem z prosiaka z cybulką, dlatego ani skórzane szczewiki
mnie nie uwrą, ni kożuszek barani mnie nie gryzie. Naszam okazjonalnie - jesiennie kurtkę z baraniej skóry, tudzież i skórkowe
rękawiczki i nie śmiałbym w tym stroju krytykować dam odzianych w norki lubo szynszyle. Takoż zjem psa i konia - jeśli dobrze
podane, jako jadam prosiaka, barana i zająca. Czy Pan rozumie?


Na górę
  
 
Post: 19 wrz 2020, 17:39 
Praktyku!!!!!

Tu nie o tradycje rzecz idzie! A o to, że patrzysz Waść na sprawę tylko z jednej perspektywy.
Nie mam czasu na pisanie wypracowań, ale pomyśl co bardziej szkodzi środowisku i organizmom żywym, koń czy metale ciężkie, kwasy i inne takie używane do produkcji meleksów? O utylizacji nie wspomnę. A przecież tak łatwo problem rozwiązać, tych koni, wprowadzając odpowiednie uchwały i kontrolując przewoźników. Podobnie ze zwierzętami futerkowymi. Zamiast zakazywać -udoskonalić.

Tyle.


Na górę
  
 
Post: 19 wrz 2020, 18:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
zritah pisze:
Panie Boruchu, ja popieram pana w całej rozciągłości, z moją Metką 2.0.
:)

ale nigdy kurdupla z jego ustawami !


Ja natomiast samą ustawę bo jest to jakiś postęp w ochronie zwierząt. Jaka była intencja kurdupla nie będę już wnikał. I nadal jestem zagorzałym przeciwnikiem swołoczy ZP.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 wrz 2020, 18:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
WLR pisze:
Pan nie rozumiesz kwestii zasadniczej!
Nie można być obrońcą praw zwierząt, kiedy na talerzu parują ich zwłoki w towarzystwie chrzanu i musztardy.
To jest hipokryzja Panie Boruchu!
Pani Korbaczeska jest konsekwentna, bo stoi po stronie futrzanych praw i nawet co tłuściejszy korzonek odkłada ze wstrętem.
Albo uważamy, że zwierzak jako żywa istota ma prawo do życia nie mniejsze niż człowiek, albo że nie ma tego prawa i koniec.
Jaka różnica, między godzeniem się na zabijanie zwierząt dla pozyskania ich futer na etole, a zabicia w celu pozyskania ich
skór na buty? To jest hipokryzja Panie Boruchu! Ja akurat uwielbiam dżem z prosiaka z cybulką, dlatego ani skórzane szczewiki
mnie nie uwrą, ni kożuszek barani mnie nie gryzie. Naszam okazjonalnie - jesiennie kurtkę z baraniej skóry, tudzież i skórkowe
rękawiczki i nie śmiałbym w tym stroju krytykować dam odzianych w norki lubo szynszyle. Takoż zjem psa i konia - jeśli dobrze
podane, jako jadam prosiaka, barana i zająca. Czy Pan rozumie?


Mam to w dupie, że Pan mnie nazywa hipokrytą i kto tam jeszcze. W dupie, w dupie, w dupie! Ważniejsze dla mnie jest to, że w Polsce nie będzie już hodowli i zabijania tych sympatycznych norek i lisów na futra. Bo jest to zbędne. Jeżeli przyjdzie taki czas, że będziemy zamieniać kiełbasę krakowską suszoną ze świni na krakowską suszoną z otrębów z drukarki 3D to też będę to jadł. Na razie to kwestia przyszłości. Tyle mam do powiedzenia na koniec.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 370, 371, 372, 373, 374, 375, 376 ... 410  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group