forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 2:15

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 367, 368, 369, 370, 371, 372, 373 ... 410  Następna
Autor Wiadomość
Post: 18 wrz 2020, 14:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Ludzie sami się muszą dobrze traktować.
Stosunki międzyludzkie to problem ludzi, z którym futrzaki nie mają nic wspólnego.
Zawsze możesz podsunąc jakiś fajny pomysł kurduplowi.
Już wymyślił DLA LUDZI 500+,300+ i jeszcze chuj wie, co+.
Na pewno będzie otwarty na twoje światłe pomysły.

Bezduszne gnoje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2020, 14:50 
Bo to panie ściema dla słabych głów.
Ludzie zdychają głodni w zatęchłych blokowiskach,
czekając listonosza z emeryturą ledwie starczającą
na czynsz, a mają się futrzakiem martwić. Zresztą ci
najubożsi zazwyczaj mają jakiego kundla lubo kota
do towarzystwa i dobrze je traktują. To oni są za to
traktowani gorzej niż wiejski burek, bo ten ma chociaż
michę pełną.
Ale jest gicio! Dobry Kłak sie pochylił nad nutrią. Alleluja!
To jakby po przejściu huraganu, który na wiosce dachy
pozrywał, i deszcz zalewa domy, przyjechał Duda z
TIRem parasoli mówiąc, że podczas deszczu każdy
powinien mieć parasol. Kto powie, że nie powinien,
ale jest zdaje się większy problem. Czy się jednak mylę?


Na górę
  
 
Post: 18 wrz 2020, 16:22 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Wielki Wezyr pisze:
Ludzie sami się muszą dobrze traktować.
Stosunki międzyludzkie to problem ludzi, z którym futrzaki nie mają nic wspólnego.
Zawsze możesz podsunąc jakiś fajny pomysł kurduplowi.
Już wymyślił DLA LUDZI 500+,300+ i jeszcze chuj wie, co+.
Na pewno będzie otwarty na twoje światłe pomysły.

Bezduszne gnoje.


I w tym przypadku będę trzymał stronę Effendiego.......!
Jak już gdzieś wspominałem, to homo homini lupus est i zwierzaki nie maja z tym nic wspólnego.
A ponieważ są akurat w tej rozgrywce stroną bez szans, należy w końcu zacząć trzymać ich stronę.
I wcale nie potrzeba specjalnego wysiłku. Wystarczy im nie szkodzić. :oops:

I jeszcze Wiarku:
Wcale w tych "blokowiskach" ludek tak bardzo nie głoduje.!
Ja tam mieszkam i całkiem sporo żarcia na śmietniku widuję.
Więc będę się upierał przy swoim.......no i z tego co słyszę, to na ławeczce siedzą i klachają, jak to bidnie się zyje ale co drugi dzień jedna z drugą do kościoła zapierdala i dziesięć złotych na tacę rzuca. Tak więc spokojnie, aż tak źle nie jest. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2020, 16:40 
Cóż, życie jest brutalne i jak śpiewał Kaczmarek Jan:

Tam szczupak żarłoczny
poluje na lina
i okoń się czai na
żabę.
Węgorz na płotkę
parol zagina,
sandacz się wpija w
doradę.

Tam rak, wodny
żulik, dopadłszy robaka
zamęcza go w
sposób haniebny,
leszcz goni pędraka,
sum gnębi ślimaka,
liczą się tylko zęby!


Naiwniacy jednako znają tylko tę zwrotkę:

A w górze słoneczko i miły
zefirek
i zielsko rozrasta się sielsko.
Na zielsku nenufar, a nad nim
motylek
z tą swoją słodyczą anielską.



Niestety jednak:

(...) w głębi panoszy
się licho podstępne,
krwiopijcze,
złośliwe, nerwowe.
Siedząc w topieli
niemiłej i mętnej
knuje swe plany
niezdrowe!

Zżerają się stare
bezzębne sielawy,
wzajemnie nad sobą
się pastwiąc,
zaś w nocy gdy
nawet to wszystko zasypia
rdza zżera stare
żelastwo!


Bo proszę pieknoduchostwa, gładolice a pełne współczucia niewiasty,
dumnie noszą zadarte noski wypomadowane maściami pierwej
testowanymi na myszkach. Trefią koafiury barwione farbą testowaną
na króliczkach, a milowe kroki jakie poczyniła medycyna - w tym estetyczna,
zawdzięczamy nieludzkim eksperymentom na więźniach obozów koncentracyjnych.

To tyle, a teraz sojowe latte w dłoń z odgiętym paluszkiem. :mrgreen:


Na górę
  
 
Post: 18 wrz 2020, 17:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
WLR pisze:
Ja bym Panie Boruchu pierwej oczekiwał dobrego traktowania ludzi,
bo jakosik z tej "piątki Kłaka" wyziera obraz lepszego traktowania
futrzaków, niźli ich braci większych. Przypominam, że nieustająco
fiskus pobiera podatek od dochodu poniżej minimum egzystencji,
czyli lisy przed oskórowaniem powinny jeszcze zapłacić kuśnierzowi.


Nie Panie WLR. Ja po Kłaku niczego dobrego się nigdy nie spodziewałem i spodziewał nie będę. On nie jest dobry ani dla ludzi ani dla zwierząt. To cyniczna łachudra. Mamy przecież tzw przemeblowanie rządu. PiS narobił długów, kiesa pusta, więc trzeba gdzie się da szukać kasy. Będziemy niedługo płacić podatki nawet od powietrza, którym oddychamy. Tak więc meblowanie rządu polega na wyrzucaniu kilku resortów dla zmniejszenia kosztów i naturalnie dla zwiększenia władzy PiSu na ciężkie czasy. Propagandowo jest w tym taki sens - patrzcie ludziska my też oszczędzamy. I ta ustawa właśnie temu służyła jako narzędzie rozgrywki. Takie odnoszę wrażenie. A jak jest naprawdę zobaczymy kiedy wszystko się skończy. Jak na razie Gowin i Ziobro stają twardo, więc Kaczyński straszy rozpadem i wyborami. Ale to tylko kolejna ściema. Owszem będą trupy, tylko mnie to guzik obchodzi. Bo tak powiem szczerze - życie mnie nauczyło, że większy szacunek należy się zwierzętom niźli dla ludzi. Przynajmniej do niektórych.

ps.

Agafia wyżej napisała, że ludzie stracą pracę. Owszem pewnie ma rację. Ale niekoniecznie muszą stracić. Życie jest brutalne. Wielu Polaków w obecnym systemie traciło pracę, a życie ich upływało z arizoną w dłoni od świtu do zmierzchu. Chyba nadal obowiązuje zasada "róbta co chceta"? Jest możliwość przebranżowić się. Kto ma biznes niech wykaże się teraz zaradnością. Memeje nie powinni się za to brać. I jeżeli mnie słuch nie myli na wprowadzenie nowego prawa jest kilka lat. Tak więc czas mają i hodowcy. Kiedyś musiało to nastąpić. A, że skorzystają na tym inni, którzy nadal zajmować się będą tym haniebnym procederem? Czasowo. Nikt chyba nie powie, że futro z norek jest dziś niezbędne do życia. Wierzę w to, że powoli i oni zdechną. Czego im życzę serdecznie :D

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2020, 17:50 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Cytuj:
Tak więc meblowanie rządu polega na wyrzucaniu kilku resortów dla zmniejszenia kosztów...


Przepraszam, że tak miedzy wodkę a zakąskę ale:

Żadne zmniejszenie ani zwiększenie ilości resortów nie ma większego znaczenia jeśli chodzi o koszty. Akurat pensja kilku ministrów wte czy wewte ich tak dużo nie generuje.

Jeśli się podchodzi racjonalnie (a wbrew pozorom przez lata to się racjonalnie uciera) ilość merytorycznych komórek organizacyjnych i ludzi zależy od zadań (nawet jak zadania bywają bzdurne jak np. unijne obliczanie krzywizny banana i ogórka ale to już wina tych od zadań a nie organizacji).

Takimi merytorycznymi komórkami są departamenty w ministerstwach. I dla łatwego liczenia załóżmy ze jest ich w całym rządzie w sumie 100. I że dzielimy po równo (w rzeczywistości różne resorty mają różną ilość departamentów)
I nie ma znaczenia czy te 100 jest w 10 ministerstwach po 10 czy w 20 po 5. Tym bardziej, że zgodnie z teorią dowodzenia (kierowania, zaradzania) struktura dowodzenia (zarządzanie) nie może być zbyt szeroka. I bezpośrednio pod jednego szefa powinno podlegać od 3 do 6 komórek. Powyżej 6 powinien już mieć zastępcę (i poniżej się przydaje jak nie etatowy to nieetatowy). Więc po prostu w ministerstwie większym (mniejsza ilość) zniknie minister ale pojawi się pewnie dodatkowy wiceminister. Bo powiedzmy że 6 zbliżonych obszarem działania departamentów zostanie podzielonych na dwa resorty. Miał je jeden wiceminister. Teraz będzie dwóch.


Taka likwidacja aby zaoszczędzić to mrzonki albo papka dla mas. Niech się cieszą. Albo myślenie amatorów jak kiedyś u Palikota. I innych takich oddolnych.

Jak już to oszczędności się w tych wszystkich niemerytorycznych, Gabinetach politycznych itp/

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2020, 22:12 
stary praktyk pisze:
Dokładnie ! Poza tym, to górale. Nacja, dzięki której PiS ma sporo głosów w trakcie wyborów. No i nie od rzeczy będzie wspomnieć, że oni mają wciąż za uszami słowa z katechizmu gdzie to stfurca tworząc Adasia a później zwierzęta, każe mu je sobie podporządkować........a katolicki lud Podhala nie od tego, by słów pańskich nie przestrzegać. W dodatku, gdy przynoszą " dudki"......! :(
kiedy ostatnio byłeś na Podhalu? Ja 5 dni temu.
Jak byłeś ostatnio widziałeś tam jakieś fabryki? Zakłady pracy?
Dudki powiadasz...
Tobie dudki niepotrzebne Praktyku?
Się wydaje, że taki góral, ma w dupie konia. Co tam, 1 kon padnie to weźmie sobie za 20 zł kolejnego. Tak??? Dostrzegasz absurd?

Ekologia to jeden z najbardziej dochodowych biznesów. A że p**** z ekologią ma niewiele wspólnego, to już inna bajka.

Jesteś przeciwnikiem aborcji, to się jej nie poddawaj.
Jesteś przeciwnikiem farm futrzarskich, nie kupuj i nie nos futra.
Nie chcesz jeść mięsa, to nie jedz.

Ale nie narzucaj mi swojego planu na życie.

Czy Ty wiesz, że tak naprawdę ubój rytualny jest bardziej humanitarny od zwykłego? Czy Ty wiesz, że mamy w ciul organizacji nadzoru? Inspektoraty, od powiatowych w górę? Wystarczyło dopracować już obowiązujące przepisy do choćby niemieckich standardów . Wszyscy zwolennicy tej ustawy, mogą sobie teraz pogratulować. Chińczycy obiora te zwierzątka z futerek na żywca.


Na górę
  
 
Post: 18 wrz 2020, 23:16 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
A ta swoje aby tylko starego praktyka pognębić...!
Ale ab owo:
Nie muszę ja w góry do górali jeździć bo oni przyjeżdżali do Krakau gdzie woziłem kwiatki na giełdę i trochę z nimi bezpośredniego kontaktu miałem.....(zawsze byli pijani.) Poza tym miałem kolegę z pod Nowego Targu i parę razy byłem w Sidzinie u niego więc i bezpośredniej styczności z folklorem z tamtej okolicy zaczerpnąłem. Stąd moja znajomość mentalności tych ludzi....(uchowaj mnie boże).

Piszesz, że najwyżej koń padnie.......nie! Nie padnie tylko zostaje zamęczony poprzez obciążenie jakie mu jego właściciel funduje aby parę groszy więcej z kursu wydobyć. A przecież proponowano im zamianę na Meleksy. Podejrzewam, że nawet było by taniej. Koń musi jeść pracując czy nie pracując a Meleks jak stoi, nie zużywa energii. Znaczy, - nie kosztuje. Tyle, że koń pijanego gazdę po robocie sam do domu zawiezie ( jak dozyje ) - a Meleks wpadnie do rowu i po zawodach. I batem Meleksa nie pogonisz bo przeciążony po prostu nie ruszy.

Ekologia, - zarzucasz, - to biznes. Może i biznes ale w obecnym ustroju jesli coś nie przynosi dochody, nie ma racji bytu. Więc nawet jesli są tam jakieś pieniądze, - to, - moim zdaniem, - jedyne, jakie warto tam wetknąć. W końcu to dzięki nim, parę gat. stworzeń jeszcze całkiem nie zniknęło z naszej Ziemi.

Skąd Ci przyszło do głowy, że jestem przeciwnikiem aborcji...?! - Nie, - nie jestem a wręcz przeciwnie. Uważam, że ten zabieg to jedno z niewielu dobrodziejstw dla całkiem sporej grupy kobiet w cywilizowanym społeczeństwie.
Oczywiście jestem przeciwnikiem ferm futrzarskich. Albowiem uważam, że każde stworzenie ma prawo do zycia. W dodatku tak, aby było to w zgodzie z jego naturą. Aaa! - moja żona nigdy nie nosiła futer z naturalnych skór. Owszem, przywiozłem jej kiedyś ale sztuczne.
A już chwyt z jedzeniem mięsa uważam za chwyt "poniżej pasa" !
Tak już ten świat stworzony, że część naszych posiłków wymaga białka zwierzęcego. I przynajmniej dopóty, dopóki nie wynajdzie się białka innego, musimy korzystać z naturalnego jakie oferuje przyroda. To oczywiście smutne ale chwilowo innego wyjścia nie ma ! Tu jednak widzę światełko w tunelu...( nauka jest na tropie...)!
Jednak jeśli cos jest KONIECZNE, nie powinno sie korzystać z możliwosci dodatkowego zabijania zwierząt - (polowania),

Nie narzucaj mi swojego stylu życia..!
Ani mi to w głowie. Po prostu wyjaśniam swój stosunek do problemów poruszonych w temacie. I jest mi obojętne, czy się do tego dostosujesz czy nie. Jedynie ja zajmę stanowisko w stosunku do Twojej/ jej/jego - decyzji.

Ubój rytualny:
Wiesz jak wygląda ubój w masarni przemysłowej...?!
Ja byłem więc wiem. Widziałem również zarzynanie wołu "rytualnie".
Jeśli w/g Ciebie to "humanitarny" sposób.........to ja pasuę i dalszej dyskusji w temacie nie będzie.

Co się tyczy Chińczyków:
Tu w ogóle każdy komentarz jest nie na miejscu. No bo jeśli można zabić i zjeść największego przyjaciela człowieka jakim jest pies stosując w dodatku nieludzkie metody uśmiercania, mając wokół inne możliwości......?! Tego nie wytłumaczy mi żadna teoria...!

Wyszło mi na koniec, że jedynie zgadzam się z Tobą w kwestii przepisów.... :mrgreen:
Ale ja może dureń jestem.......czego wcale nie wykluczam. Z tym, że już się nie zmienię.......przynajmniej w tej kwestii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 wrz 2020, 7:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Komandor pisze:
Cytuj:
Tak więc meblowanie rządu polega na wyrzucaniu kilku resortów dla zmniejszenia kosztów...


Przepraszam, że tak miedzy wodkę a zakąskę ale:

Żadne zmniejszenie ani zwiększenie ilości resortów nie ma większego znaczenia jeśli chodzi o koszty. Akurat pensja kilku ministrów wte czy wewte ich tak dużo nie generuje.

Jeśli się podchodzi racjonalnie (a wbrew pozorom przez lata to się racjonalnie uciera) ilość merytorycznych komórek organizacyjnych i ludzi zależy od zadań (nawet jak zadania bywają bzdurne jak np. unijne obliczanie krzywizny banana i ogórka ale to już wina tych od zadań a nie organizacji).

Takimi merytorycznymi komórkami są departamenty w ministerstwach. I dla łatwego liczenia załóżmy ze jest ich w całym rządzie w sumie 100. I że dzielimy po równo (w rzeczywistości różne resorty mają różną ilość departamentów)
I nie ma znaczenia czy te 100 jest w 10 ministerstwach po 10 czy w 20 po 5. Tym bardziej, że zgodnie z teorią dowodzenia (kierowania, zaradzania) struktura dowodzenia (zarządzanie) nie może być zbyt szeroka. I bezpośrednio pod jednego szefa powinno podlegać od 3 do 6 komórek. Powyżej 6 powinien już mieć zastępcę (i poniżej się przydaje jak nie etatowy to nieetatowy). Więc po prostu w ministerstwie większym (mniejsza ilość) zniknie minister ale pojawi się pewnie dodatkowy wiceminister. Bo powiedzmy że 6 zbliżonych obszarem działania departamentów zostanie podzielonych na dwa resorty. Miał je jeden wiceminister. Teraz będzie dwóch.


Taka likwidacja aby zaoszczędzić to mrzonki albo papka dla mas. Niech się cieszą. Albo myślenie amatorów jak kiedyś u Palikota. I innych takich oddolnych.

Jak już to oszczędności się w tych wszystkich niemerytorycznych, Gabinetach politycznych itp/



No dobra, ale propagandowe ma. Bo "ciemny lud to kupi" czy jako to tam było?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 wrz 2020, 7:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
A propos tych koni w górach. Ja bym nie wsiadł na taką bryczkę, żeby się przejechać bo bym się bał, że zaraz ten koń na moich oczach padnie. A to chyba niezbyt przyjemny widok? Rozumiem górali, bo to ich zarobek, ale coś z tym trzeba zrobić. Zbyt wiele było przypadków w ostatnim czasie. A przecież o wizerunek tego typu "rozrywki" i samego tego miejsca też chodzi. Czy nie?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 367, 368, 369, 370, 371, 372, 373 ... 410  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 156 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group