forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2316 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139 ... 232  Następna
Autor Wiadomość
Post: 18 lip 2018, 18:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Mocno kształcona... :lol: :lol:

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lip 2018, 18:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Wielki Wezyr pisze:
Mocno kształcona... :lol: :lol:

Obrazek


To taki prawniczy język. Nie ona jedna tak mówi. Posłuchajcie Ryśka Kalisza. Jest podobnie, "om" zamiast "ą" to norma. Różnica miedzy nim jest tak, że Rysiek poza tym to mózgowiec prawniczy.

Ale mnie najbardziej przekonują dwa fragmenty pani Małgosi

"mam nadzieje, że nie będzie pan przerywał zwłaszcza kobiecie" :lol:

dowcip? Czy faktycznie była w trakcie. Jeżeli to drugie to faktycznie Vincent się nie popisał.

i " jakie organy w Polsce majom możliwość"

Tu pani Małgosia mnie zaskoczyła. No jak to jakie, męskie - i ojca Rydzyka. :lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lip 2018, 15:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
Obrazek

Małgorzata Manowska może zostać I prezes Sądu Najwyższego.

Tomasz Skory : Miło wiedzieć, kto wygra już dziś, nie ?
Patryk Słowik : Prof. Manowska mówi, że zgłosiła się do SN i że chce jeszcze długo
być dyrektor KSSiP. Ale że jak długo? Chce być szefową KSSiP,
będąc sędzią SN?

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lip 2018, 16:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Co można o tym powiedzieć? To, że SN mamy spacyfikowany przez ministra sprawiedliwości niedouczonego magistra prawa. Na dodatek z manierą sadysty i psychopaty. Taki konglomarat to jak bomba atomowa.

A ta kobicina ma lepsze kompetencje niż ten pokurcz obok niej. Jak je wykorzysta? Niestety z PiSem nie można mieć nadziei na sprawiedliwość z jej strony. Ale zawsze jest tak, że nadzieja umiera ostatnia. Może będzie pierwszą, która uniesie się honorem?

Pisze się o niej prof. Nie jest profesorem, jest dr prawa procesualistką cywilną. Tak dla ścisłości.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lip 2018, 9:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Panie Boruch, obawiam sie, że towarzysz Zandberg moze miec rację.

Cytuj:
Plotka mówi, że profesor Małgorzata Manowska ma zostać Pierwszą Antyprezes Sądu Najwyższego. Trudno o lepszy symbol tego, że III RP już nie ma. Konstytucję ma zdeptać wybitna prawniczka, postać z samego serca prawniczych elit.

PiS wystawiał dotąd do czarnej roboty panie Przyłębskie i panów Piotrowiczów. Marna sędzia, prokurator prześladujący opozycję w czasie stanu wojennego – świetnie pasowali liberałom do obrazka. Dawna elita nadal wierzy, że władza im się po prostu należy, bo są lepsi. Dlatego z uporem godnym lepszej sprawy walą w "PiSowskich chamów i nieuków".

To oczywiście nie działa. Walka z PiS pod hasłem "to my jesteśmy elitą" była pomysłem politycznie durnym. Ale przede wszystkim - niesamowicie krótkowzrocznym. Każda władza ma narzędzia, by ulepić swoją elitę. Instytucje, media, pieniądze - to wielka moc przyciągania. Architekci III RP powinni o tym świetnie wiedzieć, w końcu sami przez lata wykorzystywali ten mechanizm. Najwyraźniej robili to tak długo, aż przestali go dostrzegać.

Nie należałem do fanów III RP. Miałem jej sporo do zarzucenia. Tamta Polska to jednak nie tylko śmieciówki, wyzysk słabszych, uległość wobec biskupów czy reprywatyzacyjne złodziejstwo. To także osiągnięcia: wolność słowa i zrzeszania się, w miarę proporcjonalne wybory, swobodne życie kulturalne, otwarte granice, zorientowanie Polski na Zachód, wejście do Unii Europejskiej. Jeśli te wartości są dziś zagrożone, to nie dlatego, że "rządzą nami nieudolne tłumoki". Jest dokładnie odwrotnie. Obóz władzy się stabilizuje. Będzie robić złe rzeczy bardzo profesjonalnie.

Małgorzacie Manowskiej nie sposób zarzucić nieuctwa. Nie wiem, czy to ona obejmie funkcję Pierwszej Antyprezes SN. Ale wiem, że ludzi takich jak ona będzie w obozie władzy coraz więcej. Zaplecze PiSu będzie się umacniało. Po Misiewiczach przyjdą ludzie sprawni: profesorowie, prawnicy, biznesmeni. Nowa, zamordystyczna elita – dokładnie tak, jak na Węgrzech czy w Turcji.

Ta noc może być długa. Żeby ją przetrwać, warto porzucić złudzenia, że da się cofnąć czas. Stary porządek już nie wróci. Demokratyczną Polskę trzeba wymyślić na nowo. Demokracja nie pojawi się mocą prawniczych zaklęć, wygłaszanych przez dawne autorytety, ani mocą ich dyplomów. Trzeba będzie ją wywalczyć w kontrze do nowego, narodowego establishmentu. Do tego, że warto walczyć, musimy przekonać nie elity, tylko zwykłych ludzi.

Demokracja będzie dla nich – albo nie będzie jej wcale.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lip 2018, 9:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Przyznaję. I mam wrażenie, że Polacy nie dorośli do tego aby docenić co jest najważniejsze. Przez prawie trzydzieści lat nie nauczyliśmy się oceniać jakie wartości są dla człowieka najważniejsze - wolność, solidarność, czy tanie w miarę dostatnie materialnie życie w niewoli. Przede wszystkim nie udało nam się odciąć pępowiny od kościoła.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lip 2018, 15:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
Obrazek

Nawalony „Pies” prowadzi obrady Sejmu.
Cytuj:
Poseł Tomasz Cimoszewicz nie raz już zaobserwował „niestabilny”
stan wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego. Twierdzi, że Terlecki prowadzi
obrady będąc pod wpływem alkoholu i uważa, że powinno mu zostać obniżone
uposażenie poselskie.



_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lip 2018, 16:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
Obrazek

Rodzina na swoim.

Cytuj:
Gratuluję mojej małżonce Iwonie rekomendacji na Prezydenta miasta Nowego Sącza.
To wielki zaszczyt i zobowiązanie! Będę wspierał Ją w działaniu
na rzecz miasta i mieszkańców.

Arkadiusz Mularczyk
‏ @arekmularczyk

Z tego też powodu stary pisowiec, prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak
w poniedziałek oficjalnie zrezygnował z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości.

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lip 2018, 16:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
Obrazek

„Ojczyznę dojną racz nam zwrócić panie” – intonował nie tak jeszcze dawno obecny
prezydent Andrzej Duda, wyszydzając nepotyzm i kolesiostwo politycznych przeciwników.
Dzisiaj doi sam! Chociaż nie całkiem, bo do dojenia dołącza ostatnio tatuś …
Krakowską listę Zjednoczonej Prawicy do sejmiku wojewódzkiego otwierał
będzie prof. Jan Duda, ojciec prezydenta Andrzeja Dudy.

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lip 2018, 16:20 
A siostro-córka PADa - Dominika, jej się nic nie należy?
Kwalifikacje ma nawet lepsze niż sierotka Martusia.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2316 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139 ... 232  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group