forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:45

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 645 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wybory
Post: 15 lip 2020, 15:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
MagnificencjaS pisze:
Chciałoby się to porozsyłać w przystępnym formacie - może ktoś przekonwertuje ten pdf w plik .doc
:arrow: https://www.scribd.com/doc/284434768/Raport-gegaczy
:arrow: http://docplayer.pl/31930024-Gegacze3a-qxp-49-page-1-krzysztof-lozinski-piotr-rachtan.html#show_full_text
:arrow: https://www.ceneo.pl/53594559

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wybory
Post: 15 lip 2020, 15:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
nick pisze:
Pantryglodytes pisze:
To ciekawe, Praga to dzielnica w której nawet powstania warszawskiego nie udało się wywołać, ludzie przeżyli, nie została zburzona ani spalona.


Powstanie na Pradze było, ale trwało 4 dni.
Więcej tu: https://www.rp.pl/Powstanie-Warszawskie ... radze.html
We wrześniu weszły wojska AC.


Nie było, rzezi i mordów i rozpierdalania miasta, dzięki normalnemu dowództwu które w porę dogadało się z kim trzeba, ludzie i miasto ocaleli.
To całkowite przeciwieństwo tego do czego doprowadzono po lewej stronie Wisły.

W pewien sposób patrząc, po lewej stronie również nie było powstania, był sztucznie wywołany, mord na cywilnych nieuzbrojonych mieszkańcach miasta, była śmieć miasta jako infrastruktury i zagłada ludności cywilnej, bo nie sposób nazwać postaniem zamieszek podburzonego niewielkiego cywilnego tłumu, który nie posiadał nie tylko broni, nie posiadał sensownego dowództwa, również zaopatrzenia, pomocy z zewnątrz czy jakiejkolwiek pozytywnej koncepcji walki i konkretnych celów które miały zostać osiągnięte.
Tzw dowództwo posiadało jedynie konkretny wydany przez rząd w Londynie zakaz wywoływania powstania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wybory
Post: 15 lip 2020, 16:29 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Sama prawda.
Dodaj do tego, że dowództwo AK dostawało od jastrzębia Montera fałszywe rozpoznania wojskowe, tak im zależało na rozlewie krwi.
Słusznie Anders powiedział, ze ci, co wydali rozkaz rozpoczęcia powstania, powinni być sądzeni jak zbrodniarze wojenni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wybory
Post: 16 lip 2020, 19:32 
Offline

Rejestracja: 28 kwie 2016, 22:42
Posty: 1247
Obejrzałam sobie dzisiaj spory fragment 14. posiedzenia Sejmu online.
Stenogramy powinny być już dostępne w sieci.
Patrzyłam i słuchałam chyba z godzinę, z przerwami, gdzieś tak w okolicach godziny 14:00 do końca.
TRAGEDIA!!!
Wystąpienia w większości bardzo emocjonalne. Ale pytania i zarzuty opozycji konkretne. I ciężkie.
Odpowiedzi, to albo bagatelizowanie, albo wyśmiewanie, albo zarzuty z innej beczki.
Przykro było patrzeć, gdy KO larum podnosiła, a PiS śmiało się w nos.
Znaczące też było, że ławy poselskie po prawej stronie świeciły pustkami - z mówcami czasem trzeba było się łaączyć zdalnie, a co chwilę nawalała łączność. Dlaczego nawalała? Bo posłowie się wczasowali w miejscach, gdzie sygnał jest słaby.
Słusznie Czarzasty w pewnym momencie rzucił, że po raz kolejny nie słychać zgłoszonego przemówienia posłanki PiS, bo szum fal przeszkadza.

A! Po prawej stronie był stream. Też rzucałam okiem. Aktywnych obserwujących było 600-700, przynajmniej wtedy, gdy sprawdzałam. Miałam wrażenie, że to zatrudnieni na zlecenie hejterzy.
Płynął strumień obelg pod adresem KO. Czasem tylko ktoś miał odmienne zdanie. Mozna było odnieść wrażenie, że oglądacze, to przęcietni Kowlalscy, którzy jak niemal jeden mąż szczerze nienawidzą opozycji parlamentarnej, a mocno kochają partię rządzącą, oraz jej pacynkę.

Źle się dzieje w państwie duńskim... pardon! Polskim!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wybory
Post: 17 lip 2020, 9:57 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Zarzuty może i ciężkie ale w punktu widzenia kodeksu wyborczego mało istotne. A moralnego czy politycznego to sobie można.

Jak SN (i inne organizacje w tym międzynarodowe) nie uznał kiedyś (2014) zarzutu o ponad 17% głosów nieważnych to i tych kilka tysięcy kart nieostemplowanych, nie wysłanych itp. jak trzeba, nie uzna (a to jedyny konkret w rozumieniu prawa wyborczego).

Ale nie to jest najgorsze moi drodzy. Jak PO i jej zwolennicy ze świata celebrytów nie zmienią narracji to i w kolejny wyborach dostaną w dupę. O czym od lat już mówię.
Szukanie winnych nie u siebie tylko wokół (Hołownia, Biedroń, itp) obrażanie tych co glosowali inaczej niż światłe elity by sobie życzyły (patologia, wiocha, ciemnota, sprzedawczyki, troglodyci itd wyborców, obrażanie się na (nie wiem na co? Na ludzi, naród,) i histeryczne darcie szat i zapowiadanie wyjazdu z Polski, i im nie przysporzy a wręcz przeciwnie. I żadne zaklinanie przed wyborami, że teraz to oni są za 500+ dla tej patologii i troglodytów tego nie zmieni.

No cóż, chyba do śmierci mi przyjdzie żyć w państwie rządzonym przez PiS.

PS. Co tych wyjazdów (jak Gretkowska i chyba Janda) to co one chcą osiągnąć tą deklaracją? Kogo to tak naprawdę oprócz wąskiego grona "towarzystwa" i intelektualistów to obchodzi czy Gretkowska wyjedzie czy nie. Nawet z tego środowiska pewnie niewielu. Więc do kogo ten przekaz. Do tych troglodytów co glosować na PiS. Ukarze ich? Albo pod wpływem tego zmienią zdanie? Zawstydzą się i następnym razem zagłosują na PO? Głupota jednak nie zna żadnych granic

I tu mi się przypomniała opowieść w rodzinie powtarzana często jak to po 17 września, na wieść, że wkroczyli Ruscy i ze już nie ma gdzie się dalej bronić i na co liczyć, jakiś znajomy czy daleki krewny, porucznik WP, strzelił sobie z rozpaczy w łeb. I przykład ten był podawany jako przejaw prawdziwej miłości do ojczyzny i patriotyzmu. Z podziwem. A dla mnie to on sobie w głupi łeb strzelił. Bo co to dało? Co zmieniło. A jakby przeżył i walczył w podziemiu. może potem kraj odbudowywał to co innego. Ja wiem, wielkie emocje, depresja nagła. na psyche nie ma rady. Ale emocję i zaburzenia psychiczne to raczej przeciwieństwo rozumu i rozsądku. Prawda?

PPS. A teraz niestety albo ku radości szanownego Państwa znowu znikam na jakim czas.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wybory
Post: 17 lip 2020, 10:38 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Idziesz popływać.....?! :D
To stopy wody.......


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wybory
Post: 17 lip 2020, 11:27 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Komandor pisze:


I tu mi się przypomniała opowieść w rodzinie powtarzana często jak to po 17 września, na wieść, że wkroczyli Ruscy i ze już nie ma gdzie się dalej bronić i na co liczyć, jakiś znajomy czy daleki krewny, porucznik WP, strzelił sobie z rozpaczy w łeb. I przykład ten był podawany jako przejaw prawdziwej miłości do ojczyzny i patriotyzmu. Z podziwem. A dla mnie to on sobie w głupi łeb strzelił. Bo co to dało? Co zmieniło. A jakby przeżył i walczył w podziemiu. może potem kraj odbudowywał to co innego. Ja wiem, wielkie emocje, depresja nagła. na psyche nie ma rady. Ale emocję i zaburzenia psychiczne to raczej przeciwieństwo rozumu i rozsądku. Prawda?

PPS. A teraz niestety albo ku radości szanownego Państwa znowu znikam na jakim czas.


Sama prawda.
Kto kocha ojczyznę, ten dla niej żyje.
A strzelenie sobie w łeb to jest sztuka na raz.

Mam nadzieję, że na krótki czas? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wybory
Post: 17 lip 2020, 11:37 
Taki komandor to w życiu się w morzu nie powiesi!


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Wybory
Post: 17 lip 2020, 13:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:43
Posty: 6010
nick pisze:
A strzelenie sobie w łeb to jest sztuka na raz.



A niektórym się udaje, np. prokuratorowi o nazwisku Przybył.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wybory
Post: 17 lip 2020, 13:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:43
Posty: 6010
older pisze:
Taki komandor to w życiu się w morzu nie powiesi!





No, ale np taki Praktyk mógłby, tylko trzeba byłoby go wynieść na bocianie gniazdo, a wtedy to by załatwił sprawę w try miga. :lol: :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 645 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group