forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 15:09

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 645 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 61, 62, 63, 64, 65
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wybory
Post: 18 lip 2020, 12:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Komandorze, nie wiem co tam nawypisywałeś, bo mi się nie chce czytać (nimomcasa). Nie wiem również, czy Older lubi cię, czy nie (nimomcasarostcygać). W każdym razie ja bardzo i dlatego zastanawiam się, czy ci się nudzi? Jeśli tak, to może książkę napisz :P

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wybory
Post: 18 lip 2020, 16:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
Obrazek

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wybory
Post: 18 lip 2020, 17:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
Moim zdaniem, lubić nie lubić to pojęcie względne i osobiste. Tu chodzi o to, że polemizujemy z poglądami nie z człowiekiem.
Komandor moim zdaniem ma rację pisząc, że opozycja zapomniała o "człowieku". Lewica pozwoliła dojść do władzy PiS-owi bo właśnie o TYM zapomniała,
mówili o wolności, o równości, a nie o ludziach. PiS odrobił lekcje i dał ludziom pieniądze. To dla naszego starzejącego się elektoratu jest bardzo istotne i nie istotne jest, że zostali kupieni za własne pieniądze,
ale cieszą się bo dostali. Jest to oczywiście rodzaj korupcji politycznej tak chętnie uprawianej przez PiS.

To, że Trzaskowski wspomniał o roli samorządów i chęci jego wzmacniania, to moim zdaniem dobry krok w kierunku obalenia hegemoni PiS-owskiej.
PiS za wszelką cenę dąży do centralizacji władzy i ograniczenia tym samym roli samorządów, wszystko w rękach "cysorza". Od samorządów większych czy mniejszych aglomeracji zależeć będzie również wolność osobista. Takie jest moje zdanie. ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wybory
Post: 18 lip 2020, 19:33 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Ja nie jestem od lubienia. Na gwiazdorstwie mi też nie zależy.
Jak by mi na jednym i drugim zależało to bym z wami krakał w zgodnym chórze i ślicznotki wklejał i memy, i takie inne jednozdaniowe teksty. a nawet tylko gwiazdki. Bajeczki z mchu i paproci w stylu rubasznego gajowego z kresów prawił.


Cani. Tak. Własnie o tym pisze, ale nie tylko o tę michę chodzi. Bardziej chyba o, nawet jak udawane i pozorne, szacunek.
i już po poprzednich wyborach wiele osób z obozu opozycji (a nawet PO) to dostrzegało.

Kolejny przykład. Z Gazety Prawnej (nie mylić z G. Polską). Jeszcze z poprzednich wyborów.

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/14 ... w-pis.html

Cytuj:
Jeśli po trzech latach niekończących się skandali i błędów PiS opozycja nie umie wygrać, oznacza to całkowitą indolencję.


Znacznie gorszy jest jej uwiąd intelektualny. Charyzmę można się nauczyć udawać. Podobnie jak marketing polityczny. Braku pomysłu na Polskę nie da się jednak ukryć. Konia z rzędem temu, kto wskaże jakikolwiek inny powód do głosowania na PO/KE poza chęcią odsunięcia PiS od władzy.

[...]

Ale i to nadal tylko jeden z mniejszych problemów opozycji. Największym jest to, że tak samo jak siłą opozycji były błędy PiS, tak siłą PiS były błędy opozycji. Tyle że tych drugich było chyba więcej. Jeśli wyobrazić sobie świat, w którym partie – niczym państwa – umieszczają u konkurencji agenturę mającą na celu zniszczenie przeciwnika od środka, można odnieść wrażenie, że znaczna część opozycji, wspierających ją autorytetów oraz celebrytów to tak naprawdę nielegałowie Jarosława Kaczyńskiego.

Na salonach i w antypisowskich mediach brylują Roman Giertych i Kazimierz Marcinkiewicz. Elity jakby nie zauważają, że wiarygodność obu panów nie jest szczególnie wysoka. Nie każdy uwierzy w proeuropejskie oblicze mecenasa. Nie każdy też uwierzy w to, że ujawniający powiązania polskich dyplomatów z wywiadem Radosław Sikorski jest mężem stanu. Równocześnie jedną z ulubionych metod tzw. salonu, czyli warszawskich liberalnych elit, jest przemilczanie niewygodnych tematów. Tak jakby sytuacja, gdy o czymś nie mówi się w „ich” mediach, powodowała, że tematu nie ma.
[..]
Nie może też liberalny salon pojąć, że niekoniecznie najlepszym sposobem zdobywania poparcia jest permanentna pogarda dla „hołoty” która dała się „kupić za 500 złotych”. Lektura profili liderów opinii w mediach społecznościowych przeraża. Poziom pogardy dla zwykłych Polaków jest tam taki, że nawet immunizowany już na dobre na wszystko, co z PiS związane, autor tego tekstu, czytając wypowiedzi o „hołocie”, „niepiśmiennych ćwierć inteligentach” zdolnych tylko do „postawienia koślawego krzyżyka” w zmian za „michę”, dochodził do wniosku, że rządy PiS co prawda nie należą się Polsce. Ale jak najbardziej należą się polskim elitom jako kara za ich butę i pychę.

Wszystko przebiła jednak – w przeddzień wyborów – Parada Równości w Gdańsku, gdy stworzono „instalację artystyczną”, w której kobiece organy płciowe stały się elementem ornamentyki przypominającej procesję z Najświętszym Sakramentem. Tego żaden pisowski nielegał w opozycji nigdy by nie dokonał, bojąc się dekonspiracji.

Gdy do wszystkiego, co powyższe, dodać zupełnie już bezmyślne wypowiedzi celebrytów, którzy co i rusz deklarują niechęć do rozmowy z „tym narodem”, a w przerwach od wymyślania kolejnych obraźliwych określeń zwalczają nie PiS, lecz jego przeciwników (symetrystów, Jana Śpiewaka, Roberta Biedronia etc.), to mamy obraz nędzy i rozpaczy, w którym rządy PiS to jakiś nieznaczący epizod.

Najsmutniejsze jest jednak to, że nie jest to wszystko dziełem nielegałów Jarosława Kaczyńskiego, ale samej opozycji.


No i ja też się już zaczynam zastanawiać czy te wszystkie Hartmany, Gretkowskie, Lisy i Jandy itp to nie prowokatorzy PiS. I niby są anty ale robią wszystko by ludzi w kurwić i zmobilizować do glosowania na PiS.

a z tym się zgadzam na 100%

Cytuj:
Richardsowi Nixonowi przypisuje się powiedzenie, że do uprawiania polityki trzeba „rozumu, serca i jaj”. Na razie opozycja nie ma żadnego z tych elementów. Skoro tak, to PiS z dużym prawdopodobieństwem będzie rządził do 2023 r.


Tylko ze już rok przesunąć będzie chyba trzeba.

Głosów podobnych do mojego jest wiele. Ale to wołanie na puszczy. Albo się nie dostrzega albo wołających za heretyków i zdrajców uważa. O czym pisałem już wcześniej. I jak to z heretykami na stos albo do dołu z wapnem.

I miałem rację. Olderu tak właśnie zrobił. Tylko nie wyjaśnił czy mnie spalić na stosie chce, czy w dole z wapnem zakopać?

@Stan. Ja pisze tu rzadziej niż inni. Piszę dłuższe posty ale też niezbyt często. Nie siedzę pól dnia na SB to czas mam.
No i nie nudzę się. Bo was czytam i piszę długie posty. Z nudów to fotki wklejam :P

Tym co mnie jednak lubią dziękuję. Ja też was lubię. Nawet Oldera, WRL i tego jak mu tam... no tego spod krzyża też :P

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wybory
Post: 18 lip 2020, 20:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6460
dziekuje Komandorze, ja taz sie lubie.......super!!! a juz ,myslalem ze jestem sam :) a zeby bylo w temacie to powiem ze smutkiem ze odnioslem wrazenie ze jak zwykle nie chodzilo o cos ponad a o zwykle partykularne interesy holowniowo czazaste zeby nie powiedziec biedroniowe.

Trzaskowski przegral bo spoleczenstwo nie dojzale jest niestety, moim zdaniem.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 645 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 61, 62, 63, 64, 65

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 158 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group