forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 19:08

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 645 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 65  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wybory
Post: 14 kwie 2020, 20:45 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Wad jest dużo.
- tajność - przy tej metodzie co opisali poszła tańcować (co innego jakby były dwie koperty) Jedna ze kartą glosowania, druga z kartą potwierdzająca. I potem do zbiorczej. (albo wysyłane osobno) I przy założeniu, że w komisji są mężowie zaufania i patrzą na łapy... (tak jest Bawarii chyba)
- sprawdzenie tożsamości przy doręczeniu. jakby słali polecanym i sprawdzali dowód to tak. Ale przy wrzuceniu zero pewności.

I tu zaleta. To dostarczanie do skrzynki daje obronę przed karą. Niech udowodnią, ze mi wrzucili. Podpisałem coś?

Ja opisałem prawo pocztowe i głupotę pisania takich tekstów jak ten "prośże nie wrzucać mi nic - teren prywatny.
Wybory oceniłem zaś tylko pod kątem, ze jak pomyśleć to mogą dać szanse opozycji paradoksalnie., Bo zmuszą do oddania głosu tych co z zasady nie chodzą. A to raczej nie są zwolennicy PiS. Wyborcy PiS łażą. Po mszy najczęściej. Daję sobie sprawę z innych wad.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wybory
Post: 14 kwie 2020, 21:26 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Czyli dwie możliwości widzę przed sobą:

- rżnąć głupa - nie dostałam żadnej karty, i niech mi udowodnią, że dostałam
- oddać prawy i sprawiedliwy głos na WSZYSTKICH kandydatów.

A w ogóle natknęłam się przed chwilą na ładne hasło wyborcze:

Awizo na prezydenta


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wybory
Post: 14 kwie 2020, 22:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 22:25
Posty: 1500
nick pisze:
Czyli dwie możliwości widzę przed sobą:

- rżnąć głupa - nie dostałam żadnej karty, i niech mi udowodnią, że dostałam
- oddać prawy i sprawiedliwy głos na WSZYSTKICH kandydatów.


Nic nie muszą robić. Wystarczy im abgleich między spisem wysłanych kart a listą głosów oddanych na dupę. I mają listę wrogów władzy PiSowieckiej dla późniejszych represji... :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Av miał rację: Rosję trzeba cofnąć do czasów Wielkiej Smuty, a na Kremlu ustanowić polską załogę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wybory
Post: 14 kwie 2020, 22:05 
Offline

Rejestracja: 28 kwie 2016, 22:42
Posty: 1247
Ach, gdybyśmy byli na poziomie Bawarii, która ten system testuje od 50 lat... ale nie jesteśmy!
A weźmy chociaż na warstat gros najemców mieszkań, którzy podpisują wprawdzie umowy najmu i obie strony podają prawidziwe dane, ale nie zawsze trafiają one do US i UM, UG. Najemca niecałkiem "widoczny"może przejąć korespondencję i głosować wedle uznania z cudzym PESEL.
Nieprawdopodobne? Korespondencyjnie jak najbardziej prawdopodobne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wybory
Post: 14 kwie 2020, 22:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 22:25
Posty: 1500
Na upartego można sobie wygenerować PESEL

http://www.algorytm.org/numery-identyfi ... pesel.html

_________________
Av miał rację: Rosję trzeba cofnąć do czasów Wielkiej Smuty, a na Kremlu ustanowić polską załogę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wybory
Post: 14 kwie 2020, 22:15 
Offline

Rejestracja: 28 kwie 2016, 22:42
Posty: 1247
Ale po co? Ma być prawdziwy i weryfikowalny. A poza tym dwie pierwsze cyfry dla xxi wieku są już inne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wybory
Post: 14 kwie 2020, 23:58 
Komandor pisze:
Wad jest dużo.
- tajność - przy tej metodzie co opisali poszła tańcować (co innego jakby były dwie koperty) Jedna ze kartą glosowania, druga z kartą potwierdzająca. I potem do zbiorczej. (albo wysyłane osobno) I przy założeniu, że w komisji są mężowie zaufania i patrzą na łapy... (tak jest Bawarii chyba)
- sprawdzenie tożsamości przy doręczeniu. jakby słali polecanym i sprawdzali dowód to tak. Ale przy wrzuceniu zero pewności.

I tu zaleta. To dostarczanie do skrzynki daje obronę przed karą. Niech udowodnią, ze mi wrzucili. Podpisałem coś?

Ja opisałem prawo pocztowe i głupotę pisania takich tekstów jak ten "prośże nie wrzucać mi nic - teren prywatny.
Wybory oceniłem zaś tylko pod kątem, ze jak pomyśleć to mogą dać szanse opozycji paradoksalnie., Bo zmuszą do oddania głosu tych co z zasady nie chodzą. A to raczej nie są zwolennicy PiS. Wyborcy PiS łażą. Po mszy najczęściej. Daję sobie sprawę z innych wad.


Są dwie koperty.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Wybory
Post: 15 kwie 2020, 9:48 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
W Bawarii ponoć trzy. I o tym pisałem. Jedna zwrotna a w niej dwie. Na kartę do glosowania i na oświadczenie z danymi. U nas, piszą, że dwie.
Duża do której wkładamy kartę do glosowania i kopertę z oświadczeniem. Niby różnica mała, ale w tym pierwszym przypadku osoba sortująca nie widzi co nabazgrałem na tej do glosowania. Np. "pocałujcie mnie dudusia". Odpada pokusa sprawdzenia kto tak napisał. Sortuje zaklejone kopert u już. A jak już posortuje to pózniej przy otwieraniu i liczeniu za późno by szukać koperty - kto taki mądry był.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wybory
Post: 15 kwie 2020, 11:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
A kto Panu takich głupot naopowiadał?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wybory
Post: 15 kwie 2020, 11:36 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
jakich?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 645 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 65  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group