forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:38

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 585 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 59  Następna
Autor Wiadomość
Post: 14 sie 2018, 15:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Wielki Wezyr pisze:
No, właśnie jak jest z tymi zbrodniami na narodzie libijskim?
Czy dysponuje ktoś wiarygodnymi informacjami na ten temat?

Ja opieram się na obejrzanym przeze mnie filmie.
I tam było powiedziane, że właściwie wszystkie zarzuty postawione Kaddafiemu w związku z agresją na Libię w 2011 to był stek bzdur. Służący jedynie urobieniu zachodniej opinii publicznej.
A jeśli chodzi o wcześniejsze winy, np. zamach nad Lockerbie, to po wypłacie odszkodowań rodzinom ofiar, został zrehabilitowany w oczach tzw. Zachodu.

Nic dodać, nic ująć.No, może jeszcze dałoby się uzupełnić wypowiedź Effendiego o świadectwa ludzi, którzy na własne oczy widzieli, jak jest w Libii, jak tam ludzie żyją, coś na ten temat zdaje się wspominał nawet forumowy łorcyk.Drobny przykład- energia elektryczna była tam dla obywateli za darmo.Młode małżeństwa otrzymywały sutą bezzwrotną pomoc na start, itd itp.
Boruchu, nie ma demokracji idealnej i państwa wyłącznie szczęśliwego, zarządzanego przez świątobliwych idealnych przywódców. Ale Kaddafi dbał o dobrobyt swojego narodu, wykorzystując posiadane bogactwa naturalne. A stawiane mu zarzuty, to jak ujął to Wielki Wezyr, stek bzdur.Mechanizm zniesławiania opanowany przez usan do perfekcji i wykorzystywany wielokrotnie do wzniecania zamętu w rozmaitych regionach świata. Libii praktycznie nie ma, Asad dzielnie się broni, przy wsparciu sojuszników,i oby mu się udało, bo wielka zaiste jest potęga amerykańskich kłamstw. I nie chodzi o bycie pro czy antyamerykańskim, chodzi o sprzeciw zakłamaniu, jakie amerykańska polityka zagraniczna niesie w świat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sie 2018, 16:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
No to widzę, że się nie rozumiemy. Kaddafi dbał o ludzi ( tylko tych, którzy mu sprzyjali) i obdarowywał ich przywilejami podobnie jak dziś z Polakami robi PiSreżim. Manipulacja ułożenie ludu do posłusznej masy. Bo kto zbuntuje się przeciwko dobremu ojcu? Jednocześnie ogranicza się wolność. Libia nie była krajem, gdzie obywatel mógł czuć się wolny. Co znaczy materialny dostatek, socjalne przywileje bez wolności? Libia za Kaddafiego była państwem policyjnym. PiS dopiero do tego podąża. Jeżeli tego nie widzimy to źle. Mówi się, że Libijczycy kochali Kaddafiego. Kochali go podobnie jak Niemcy Hitlera. Odurzeni obietnicami, perspektywami wielkości wyjątkowości i najważniejsze - strachem przed konsekwencjami jeżeli będzie się myślało inaczej.


Taka refleksja przyszła mi teraz do głowy. Jeżeli sytuację Libijczyków za rządów Kaddafiego tak oceniają Polacy i to Polacy wydaje się rozsądni, to ja nie dziwię się dlaczego w Polsce dziś rządzi PiS.

A "uzasadnienia" obalenia Kaddafiego przez USA nie będę trzeci raz powtarzał, bo widzę, że jakoś pomijacie i dalej zarzucacie mi USAfilie.


W świecie krążą różne opinie na temat rządów Kaddafiego. Niestety zazwyczaj jest tak, że opinie te obejmują niepełną ocenę. Jedni skupiają się na tym co zrobił dobrego, co jest prawdą, ale pomijają to, że był typowym niezrównoważonym szajbusem, psychopatą, erotomanem i okrutnikiem. Sprzeciw i krytykę swoich rządów traktował bardzo surowo.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sie 2018, 22:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
A co to jest wolność, i jak rozumiane jest to pojęcie w różnych społeczeństwach?Libijczycy byli zadowoleni ze stanu kraju za Kaddafiego, to amerykańskie pojęcie wolności nie kazdemu musi odpowiadać.Idac amerykańskim tokiem myślenia w kazdym kraju można znaleźć niezgodność jakąś z doktryną amerykańską.Zniszczono Libię, Syria póki co się trzyma, wzorce amerykańskie niekoniecznie sa tam ideałem wolnosci.A usanie miast mieszac w coraz to innym kraju powinni raczej się zastanowić nad tym, co zrobili z autochtonami własnego kontynentu.Wolnosc w pojęciu amerykańskim to system taki , jski amerykanie uwazaja za najlepszy.A to juz niekoniecznie musi odpowiadac innym narodom.W Wietnamie dobitnie tego dowiedziono i bez amerykańskiej wolnosci kraj ma sie dobrze.Usanie mieszali sie juz w sprawy tylu regionów, ze dlugo mozna wyliczać; niestety zbyt czesto efektem sa ruiny i zgliszcza, jak w Libii i Afganistanie.W Gruzji tez pròbowali i gdzie jest dziś Saakaszwili?
O jakiej wolnosci mòwisz, Boruchu? Bo w amerykańskim wydaniu zbyt często jest to zamiana dżumy na cholerę, narzucanie innym.narodom czegoś,czego nie chcieli.A nawet w Polsce zwolennikami PiSu ludzie zostają często tylko dlatego, ze jego działania i ich pozorne skutki mylą z poczuciem socjalnego bezpieczeństwa, jeszcze bardziej mylnie uznajac, ze będzie to zjawisko trwałe.
Co do traktowania krytyki rzadów Kaddafi nie byl ani pierwszy, ani ostatni na świecie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sie 2018, 7:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Czyżby uważała Pani, że Libijczycy tak naprawdę nie wiedzą co to jest wolność? Może to i prawda. Część z nich zapewne nie wiedziała. Ale tylko część. A może nam też wolność jest niepotrzebna? Wtedy tłumaczyłoby to fakt rządów pisreżimu i takiej ich popularności. W Libii nie było żadnej wolności ani amerykańskiej, ani europejskiej. Wszystko było podporządkowane woli Kaddafiego. Taka sytuacja jest zaprzeczeniem praw ludzkich i wartości ludzkich. Oczywiście nie jest to powód aby napadać taki kraj. Niemniej ja oceniam Kaddafiego, jego rządy i sytuację Libijczyków a nie przyczyny wojny w Libii.

Jeżeli jednak coś na ten temat wtrącić to uważam, że cała "arabska wiosna" była jedną wielką zbrodnią zachodu. Dziś za to płaci Europa falą uchodźców. A Amerykanie jak zwykle siedzą za oceanem i próbują z tego bałaganu czerpać zyski.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sie 2018, 8:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Oczywiscie,ze była zbrodnią zachodu.A co do wolności, to niechże kazdy kraj sam określa, czego w tym zakresie chce, a nie realizuje tego, co inni uważają dlań za najlepsze.Podam tu przyklad ekstremalny: moja kuzynka poślubiła bojownika walk o prawa człowieka, który zabrał ja ze sobą na misję- walczyć o prawa molestowanych Papuasek w Papui Nowej Gwinei.I co się okazało, misja spotkała się z silnym oporem rzeczonych ofiar, bowiem w tamtych stronach molestowanie uchodzi za wyraz uznania dla walorów niewiasty.
Libijczycy mogli być szczęsliwi za Kaddafiego, i mieli, mają prawo decydowac , czego chcą i oczekują.Powtarzam- wróćcie do postów Łorcyka, był, widział,rozmawiał tam z ludźmi.
A u nas nawet jeśli zbuntujemy się przeciw dobrej zmianie, to nawet Unia nas potępi, bo uzna ich za rzad legalnie demokratycznie wybrany.Tyle w kwestii pojęcia wolnosci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sie 2018, 9:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Toteż ja nie twierdzę, że uszczęśliwianie Libijczyków było uzasadnione. Był to ogromny błąd, a wręcz zbrodnia. Przed tym Libia nie stanowiła zagrożenia, np dla regionu. Dziś nie wiadomo co jeszcze z tego wyjdzie. Jednak w porównaniu do wszelkich systemów politycznych rządy Kaddafiego to państwo policyjne i jakby tego nie oceniać odbiegające od standardów przyjętych przez demokratyczny wolny świat praw ludzkich i wolności. A normy te są takie jakie są i obowiązują na całym świecie. Choć oczywiste jest, że każde państwo tak jak np USA interpretuje je po swojemu. Co to jest państwo policyjne każdy powinien wiedzieć. Zresztą sprawa USA jest bardziej złożona. Przez dziesięciolecia świat
powołano USA na światowego policjanta. Co ci robią z ochotą, bo mają z tego zyski.


W celu wiecznego panowania nad ludem Kaddafi wymyślił nowy termin na swój użytek Dżamahirijja. Ustrój polityczny Libii to republikanizm, ale rządy trzymała w rękach junta, czyli osobiście Kaddafi. Posłuszeństwo Libijczyków sformułował w słynnej "zielonej książeczce". Na wzór wodza Chińczyków Mao.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sie 2018, 9:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Ostatnią rzeczą byłoby poròwnanie Mao i Kaddafiego.Toś już się Boruchu, ździebko zagalopował.Co do standardòw- powtarzam, nie ma takiego standardu, żeby wszystkim pasował.Libię i Kaddafiego przedstawiano w jak najgorszym świetle, bo ktoś tam mial chrapke na libijską ropę.I tyle o propagandzie, bo tylko tak to można określić.Na Bialorusi też jak fama głosi, źle, tylko jakos nie potwierdzają tego mieszkańcy.I tyko, proszę, nie mów, że zastraszeni.Popatrz na zadłużenie Białorusi i zadłuzenie wolnej jakoby Polski.Kto tu się zaraz obudzi z ręką w nocniku, jest oczywiste.Tylko pisowianie będą uparcie twierdzić, że to perfumy.A demokracja przecież u nas....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sie 2018, 9:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Nie porównuję Kaddafiego do Mao. Chodziło mi tylko o to, że obaj wybrali podobną formę przekazu dla społeczeństwa. Dla mnie społeczeństwo libijskie pod rządami Kaddafiego nie było wolne. I to jest tu najważniejsze. To tak jak z tygrysem w zoo. Jest najedzony, ma opiekę ale czy pełni swoje życie w taki sposób jak natura go wyznaczyła?

Socjalny, materialny dobrobyt nie powinien być kresem spełnienia człowieka. Są wartości wyższe. Inaczej człowiek się cofa a naród marnieje. Przykładem jesteśmy my Polacy. Na ogół niby niczego nam nie brakuje, a jednak jesteśmy uzależnieni od nawisu czarnego szamana. I nasze kłopoty w większości właśnie biorą się z tego.


ps.

Cieszy mnie, że gospodarka Białorusi tak dobrze się rozwija. Niemniej daleko im do nas. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę jedno - tak dobre wyniki Białorusi to niewątpliwie zasługa Rosji i Putina. Bez Rosji Białoruś byłaby krea=sami wschodu Europy.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sie 2018, 15:46 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
.....A co do wolności, to niechże kazdy kraj sam określa, czego w tym zakresie chce........
twierdzi koleżanka:

To ja bym tu był bardziej ostrożny:
bo np. w takiej Arabii Saudyjskiej za "wolność" uważają mozliwość zatłuczenia kobity kamieniami tylko za to, że w przypływie namiętności dała innemu Arabowi.......a w dodatku własny ją bija leguralnie.....! :oops:

A ić Pani z tako wolnościo........ :evil:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sie 2018, 16:12 
stary praktyk pisze:
.....A co do wolności, to niechże kazdy kraj sam określa, czego w tym zakresie chce........
twierdzi koleżanka:

To ja bym tu był bardziej ostrożny:
bo np. w takiej Arabii Saudyjskiej za "wolność" uważają mozliwość zatłuczenia kobity kamieniami tylko za to, że w przypływie namiętności dała innemu Arabowi.......a w dodatku własny ją bija leguralnie.....! :oops:

A ić Pani z tako wolnościo........ :evil:

No, właśnie miałem się do tego odnieść.
Arabia Saudyjska.
Arabia satrapów.
A USA patrzy na to spokojnie.
Nie wprowadza, "demokracji ".
Arabia jako żandarm potrzebna tam jest.
Ma pieniadze.
Kupuje u wuja Sama uzbrojenie.
I ma Carte blanche na wszystko co se zamarzy w swoim i kilku ościennych krajach.
Jedno wielkie skurwysyństwo!


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 585 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 59  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group