forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 13:59

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 585 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 59  Następna
Autor Wiadomość
Post: 14 sie 2018, 2:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wielki Wezyr pisze:
Oglądałem wczoraj wieczorem francuski film o Kaddafim.

Wielkie oszustwa. Zabić Kadaffiego!

https://www.telemagazyn.pl/film/wielkie ... o-2162841/

Francuzi przedstawiają masę dowodów, że cała akcja była jedną wielką ściemą.
A powodów do interwencji tak naprawdę nie było.
W ciągu kilku tygodni zachodnia propaganda zrobiła z Kaddafiego zbrodniarza i ludobójcę.
I to była przygrywka do włożenia łap w Libię przez Obamę, Camerona i Sarkozego.
Oczywiście pierwsze skrzypce w oczernianiu, a potem obaleniu Kaddafiego i zniszczeniu Libii grali jankesi.
Najbardziej jednak uderzające było to, że retoryka propagandowa uderzająca w Kaddafiego jest identyczna, jakiej dziś się używa wobec Asada czy Putina.
Film ładnie odsłania mechanizmy agresji panujące wśród "obrońców demokracji".


Clintonica też nawoływała libijskich studentów do zamordowania Kadafiego podczas spotkania z nimi.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sie 2018, 7:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Polska za PRLu miała podobnie.

Odbudowany kraj po wojnie, likwidacja analfabetyzmu, powszechny dostęp do nauki i innych dóbr, których II RP Polakom broniła. I co? Jednak czegoś brakowało. Kaddafi miał to szczęście, że ziemia Libii to morze ropy naftowej. To pozwalało budować gospodarkę, utrzymywać poziom życia Libijczyków na dobrym poziomie materialnym.

Nie można jednak pomijać tego, że w zamian Kaddafi nadużywał władzy manipulował i zastraszał społeczeństwo. Używał do tego swoich służb specjalnych. Gdyby tyranią nie stworzył powstania opozycji wewnętrznej wobec niego, to nie byłoby możliwe aby USA mogła fakt ten wykorzystać.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sie 2018, 8:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Boruchu, to usanie sami stworzyli tam opozycję, którą wykorzystali, przestań myśleć tak proamerykańsko, bo Ci się to czkawką odbije.
Mechanizm manipulacji podobny, jak z zagrożeniem bronią chemiczną u Saddama.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sie 2018, 10:15 
Kto był w Libii ten wie. Banda pastuchów w większości analfabetów, i nygusów, klany i nomadzi. Kadafi musiał to za mordę trzymać i na siłę uszczęśliwiać. Srodki miał.Dotowane samochody, mieszkania, słuzba zdrowia - żyć nie umierać. Nikt nie widział tam opozycji.
USraje załatwili mu raj.


Na górę
  
 
Post: 14 sie 2018, 11:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Killashandra Ree pisze:
Boruchu, to usanie sami stworzyli tam opozycję, którą wykorzystali, przestań myśleć tak proamerykańsko, bo Ci się to czkawką odbije.
Mechanizm manipulacji podobny, jak z zagrożeniem bronią chemiczną u Saddama.



Dobrze, skoro uważa Pani, że myślę proamerykańsko to ja proszę abyśmy wszyscy przemyśleli swoje oceny. Jest Pani Pewna, że to Pani ma rację? Dlaczego? Tylko z tego względu, że myśli Pani antyamerykańsko? To złudne. Niech Ci, którzy są tak skrajnie antyamerykańscy na tym fo też się zastanowią, bo mam wrażenie, że wpadamy wszyscy w wir braku rozsądku. Kaddafi był dobrodusznym ojcem Narodu libijskiego? Otóż uważam, że nie. Był raczej dyktatorem, który miał wiele na sumieniu. Szkoda, że został zgładzony w taki sposób, że nie doszło do uczciwego procesu. Chociażby takiego jaki miał Radowan Karadżić. Ale tu znowu powiecie pewnie - jaki uczciwy proces przeprowadzony przez zachód? Musimy się więc zastanowić, do czego dążymy, do jakiego świata. Do wolności na wzór niestety zachodni, niekoniecznie doskonały, czy do libijskiego. Przykro mi to stwierdzić ale czasem trudno niektórych z tego forum zrozumieć, o co Wam chodzi.

Nie jestem proamerykański. Stanowczo temu zaprzeczam. Nie jestem też wolny od błędów. Wielokrotnie na tym forum krytykowałem USA za ich agresywną politykę w różnych zakątkach świata. Szkoda, że nie dostrzegacie tego tylko rzucacie oskarżenia o stronniczość. Może najpierw zastanówcie się nad tym czy sami nie jesteście stronniczy.

Można byłoby tu zasięgnąć danych wyliczających zbrodnie Kaddafiego na narodzie libijskim, ale przy takim oglądzie sprawy nie ma to sensu. Tak sądzę. Wszystko będzie odczytane jako zachodnia, amerykańska manipulacja. I o czym tu gadać? Przyjmijmy więc dla dobra dyskusji, że Kaddafi ojcem narodu był a zbrodnie popełnili amerykanie, że go obalili. :D

Przepraszam za tych kilka ostrych słów ale trochę mnie to zbulwersowało.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sie 2018, 12:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
No, właśnie jak jest z tymi zbrodniami na narodzie libijskim?
Czy dysponuje ktoś wiarygodnymi informacjami na ten temat?

Ja opieram się na obejrzanym przeze mnie filmie.
I tam było powiedziane, że właściwie wszystkie zarzuty postawione Kaddafiemu w związku z agresją na Libię w 2011 to był stek bzdur. Służący jedynie urobieniu zachodniej opinii publicznej.
A jeśli chodzi o wcześniejsze winy, np. zamach nad Lockerbie, to po wypłacie odszkodowań rodzinom ofiar, został zrehabilitowany w oczach tzw. Zachodu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sie 2018, 12:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Cytuj:
Według krytyków, Libijczycy pod administracją Kaddafiego, ze względu na wszechobecny nadzór żyli w atmosferze strachu. W opiniach zachodnich komentatorów Libia opisywana była jako „państwo policyjne”. Obrońcy praw człowieka zwracali uwagę na pozasądowe egzekucje takie jak w więzieniu w Abu Salim, gdzie w trakcie tłumienia buntu więźniów zginęło 1270 osadzonych. Według dziennikarki Annick Cojean i psychologa Seham Sergewa wyżsi urzędnicy Libii w tym sam al-Kaddafi są odpowiedzialni za gwałty, w tym na osobistych ochroniarzach płci żeńskiej przywódcy (al-Kaddafi dysponował oddziałem tzw. „Gwardii Amazonek“)


Taką ciekawostką jest również to, że w podziemiach jednej z klik urządzona była tajna klinika aborcyjna gdzie kobiety, które miały "zaszczyt" zajść w ciąże z boski Mu`ammarem, lub z którymś z jego synków dokonywano aborcji.

Zamieszczam to, bo czuję się wywołany do odpowiedzi. Niestety jest to informacja z typowego proamerykańskiego źródła. A wynika to z tego, że jak widzicie Kaddafi jest tu przedstawiany negatywnie. Państwo policyjne, cóż to jest? My mamy namiastkę takiego w tej chwili.



Odsyłam jednak do filmów archiwalnych, których pełno w sieci. Wystarczy posłuchać zobaczyć jaką retoryką posługuje się ten "zacny" mąż i można wyciągnąć wnioski z kim mamy do czynienia. Ale skoro i to nie dociera, to cóż mi do tego. Jakich argumentów jeszcze użyć?

Kaddafi dobrym wujkiem był?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sie 2018, 12:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Nikt nie twierdzi, że był dobrym wujkiem.
To naród mieszkańców pustyni, klanów rodowych, które rządzą się swoimi, odwiecznymi prawami. Nie konieczne fajnymi w naszych oczach.
Ludożerców, przykładowo, nie próbowaliśmy wymordować. A jedynie staraliśmy się unikać spotkań z nimi.
Zresztą, kto w tamtych okolicach jest dobrym wujkiem.
Poza tym, miał spore poparcie w swoim narodzie.
Chodzi o to, że został obalony i zamordowany pod wyssanymi z brudnych paluchów Obamy i Clintonowej zarzutami.
Dokładnie taka sama jest nagonka na Asada, który jest przedstawiany jako ludobójca.
I dawno by już gryzł ziemię, gdyby nie pomagali mu Rosjanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sie 2018, 14:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Ja nie spieram się o to, że obalenie Kaddafiego przy współudziale USA i zachodu miało swoje uzasadnienie. Napisałem wcześniej w jednym z postów, że wg mnie głównym powodem jest dostęp do złóż ropy naftowej Libii, a nie to, że Kaddafi był zagrożeniem dla regionu i zachodu. Konflikt ten został wzniecony niepotrzebnie a efekty widać. Ludzką tragedię.

Niemniej nie ulega wątpliwości, że Kaddafi to uzurpator, despota o psychopatycznych skłonnościach. Stworzył w Libii państwo policyjne. Rządził twardo, czasem okrutnie. Co z tego, że dał Libijczykom wiele przywilejów, skoro ograniczał w znacznym stopniu wolność, a istniejące prawo to było prawo Kaddafiego, które ze sprawiedliwością i prawami człowieka miało niewiele wspólnego. Podobnie jak u nas prawo PiSowskie. Czy to jest prawo, czy to jest wolność?

Ktoś może powiedzieć, że taką dziczą, jak w Libii nie można inaczej rządzić. To co Kaddafi nie wierzył w swój naród? A zatem czy taki człowiek nadaje się do tego aby rządzić?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sie 2018, 14:42 
Poniżej jest odpowiedź na powyższe pokrętne pytania.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vHXy57Pyd7w


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 585 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 59  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group