forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 4:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 110  Następna
Autor Wiadomość
Post: 02 paź 2015, 22:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 21:42
Posty: 316
Pamiętam jak Zachód radził sobie z somalijskimi piratami. Płacono pokornie okupy, a schwytanych piratów wypuszczano, bo prawo międzynarodowe liche. A potem czarnuchy popełniły gruby błąd, bo połasiły się na tankowiec "Moskowskij Uniwiersitiet". Następnego dnia ruscy komandosi z okrętu "Marszał Szaposznikow" przypuścili szturm, obezwładnili 10 piratów, jednego odstrzelili, i uwolnili całą 23 osobową załogę. Piratów nie można było aresztować, bo prawo międzynarodowe liche, więc ruscy tylko odebrali im broń, przyrządy nawigacyjne, i wpakowali na dziurawą łajbę. Jest oficjalnie wiadomym, że piraci nie dopłynęli do brzegu, jednakowoż nikt na brutalność rosyjskich wojskowych się skarżył. Żadne media nie krzyczały że skandal, bezprawie i takie tam, bo nie było konfliktu interesów.

Mam nadzieję, że w Syrii rosyjscy wojskowi będą postępować z podobnym taktem i wdziękiem. Tym razem media krzyczą że skandal, bezprawie i takie tam. Ale tylko głupek nie widzi tu konfliktu interesów. Bo kto protestuje przeciwko rosyjskiej interwencji? Czy są to Syryjczycy, czy Kurdowie? Nie. Protestuje USA, Izrael i Arabia Saudyjska. Tylko idiota uwierzy, że kraje te działają dla dobra Syrii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 paź 2015, 22:44 
Kris, najbardziej dziwi mnie oburzenie Polaków. Nie chcą emigrantów syryjskich, więc powinni kibicować Rosji i jej sukcesom (już na dzień dzisiejszy 850 uchodźców syryjskich oświadczyło, że są gotowi wracać do domu i w dupie mają Europę)
Wytłumacz mi w takim razie dlaczego z takim zacięciem, rozpropagowują amerykańsko-izraelską propagandę antyrosyjską?
TVN - no to rozumiem, nowy właściciel ma swoje wymagania, media Murdocha, czy Sorosa też ale Polacy, ci z "ulicy" powinni instynktownie załapać co jest dla nich dobre.

A tu gówno. Nic nie rozumieją i dalej ujadają jak wściekłe psy, powtarzając zachodnio medialne kłamstwa o mordowaniu cywili w tym dzieci. Kurwa mać, jakie dzieci w punkcie dowodzenia ISIS/ISIL ? Nalot Rosjan był chirurgicznie precyzyjny co do metra trzymając się wyznaczonego trójkąta. Są skuteczni i może nareszcie ktoś to kurwa doceni.

Cała sprawa polityki międzynarodowej rozbija się jednak o dwa dodatkowe problemy które nadejdą w 2016 roku. Sprawa PACE i przewodnictwo w G7. Wierzę jednak, żę Federacja Rosyjska doskonale zdaje sobie sprawę z sytuacji i jest o krok do przodu.


Na górę
  
 
Post: 02 paź 2015, 22:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Temat NATO i sens jego istnienia był wałkowany do znudzenia na starym forum (przed "rewolucją"), średnim (po "rewolucji") i obecnym - po "katastrofie". Wraca jak bumerang. Najbardziej kompetentnym w tej materii dyskutantem był Komandor, niestety obraził się i poszedł sobie. Nie byłem oficerem tak wysokiego szczebla sztabowego jak On, więc mogę się wypowiadać tylko ogólnie. Zresztą jestem z nieco innej "epoki". Właściwie NATO po zakończeniu Zimnej Wojny straciło rację bytu. Świat przestał być dwubiegunowy. Państwa, członkowie NATO zaczęli ograniczać swoje budżety obronne, dodatkowo nałożył się na to kryzys ekonomiczny i zastój gospodarczy. Nawet USA obecnie tną wydatki na wojsko. Funkcje obronne powinna była przejąć Unia Europejska, niestety państwa unii nie mogą się dogadać między sobą co do wspólnych wydatków, wkładów do kontyngentów i powołania wspólnych struktur. Najlepszy dowód sprawa z powołaniem tzw. "szpicy". To tylko ośmieszanie się i kompromitacja, zarówno NATO jak i UE. Słabością NATO jest brak nowej formuły obronnej; ku czemu i przeciw komu ma być ten pakt. Nawet USA w początkowym okresie pogubiły się, bo okazało się, ze pakt wymierzony jest w próżnię; nie było już głównego przeciwnika - Układu Warszawskiego. Stąd wciąganie Federacji Rosyjskiej do wspólnych z NATO inicjatyw, jak. np. Partnerstwo dla Pokoju. Osłabiona, Jelcynowska Rosja zdawała się być akuratnym obiektem zdatnym na wciągnięcie w orbitę interesów USA i silniejszych państw zachodu. Po przekazaniu władzy przez Jelcyna W. Putinowi ten stan rzeczy przez jakiś czas funkcjonował. FR była jednym z państw uczestników koalicji w czasie pierwszej wojny z Irakiem, tzw. Wojny w Zatoce. Rozdźwięk zaczął się zarysowywać w czasie interwencji lotniczej USA i NATO w Serbii. Rosja była jeszcze za słaba, aby się przeciwstawić zarówno tej interwencji jak i oderwaniu Kosowa. Gdy Putin zaczął porządkować państwo i gdy z sukcesem zakończył wojnę w Czeczenii, likwidując następnie czołowych czeczeńskich przywódców terrorystów, FR przestała być państwem satelickim, a zaczęła być samodzielnym kreatorem polityki międzynarodowej zgodnie z własnymi państwowymi i narodowymi interesami. NATO zaś po przyjęciu sierot-przystawek po UW zaczęło być narzędziem polityki USA przeciwko Rosji. Z tym, ze USA stara się realizować politykę rękami swych europejskich "sojuszników". Summa summarum kończy się to zwykle na wygłaszaniu gołosłownych deklaracji i przelewaniu z próżnego w próżne na tzw. Szczytach NATO, oraz szczerzeniu protez i prężeniu muskułów kolejnych skandynawskich sekretarzy generalnych NATO. Ciekawe, że tak się uwzięli na tych Skandynawów.
NATO w dalszym ciągu funkcjonuje w starych strupieszałych, anachronicznych strukturach. Jak pisał w linku zapodanym przez Mundka ów "krakauer" (czyżby ziomal?) NATO już nie jest nawet papierowym tygrysem. Praktycznie nie obroni nikogo ani niczego. Teoretyzując, zanim by się ta rada naczelna zebrała, zanim by cokolwiek uradzili i wprowadzili w życie te protokoły to rosyjskie czołgi stały by na Łabą, jak kiedyś. Tylko, że wtedy były tam i nasze czołgi.
Natomiast z innymi tezami "krakauera" zamieszczonymi w innych artykułach nie mogę się zgodzić. Po tym co wypisuje sadzę, ze to gość co wojsko, taktykę i strategię zna z tego co ew. przeczyta obejrzy, a przede wszystkim wygrzebie w internecie. Taki komputerowy "bóg wojny". Faktem jest, że prawdę mówiąc, w razie sprowokowania jakiejś idiotycznej awantury z Rosjanami nikt nas nie obroni, jak również nie obronimy się sami. Przy ogromnym długu publicznym, fatalnym zarządzaniu i kiepskim stanie gospodarki facet twierdzi, że 2% PKB to za mało i na obronność trzeba więcej. Kompletny idiotyzm. Większość państw UE, w tym także członków NATO ma budżety obronne mniejsze od naszego, a SZ nowocześniejsze i sprawniejsze od naszych. Dotyczy to państw porównywalnych obszarowo i ludnościowo, ale i tych większych i silniejszych. Tylko, że tam liczy się pieniądze i wydaje je z sensem, a nie od sasa do lasa marnotrawiąc środki. My nawet 5% PKB potrafilibyśmy rozpieprzyć. Pytanie czy mamy jakąś spójną koncepcję obronną poza idiotycznym, NATO nas obroni i liczeniem na sojuszników, szczególnie tego zza oceanu. Przecież mamy z nim granicę morską, tak jakby. Te różne pomysły; a może AK, a może Obrona Terytorialna. Chce tą OT zwalić na samorządy, tzn. takie wojsko sołtysa?! Pospieszono się z całkowitym uzawodowieniem, a i to zrobiono byle jak, no ale to temat na Armię, a to miało być o NATO i Rosji vs ISIS. Rosja nawołuje do szerokiej koalicji, z włączeniem USA. Też mi coś. To zagrywka stricte polityczna bo ani Putin, ani Ławrow głupcami nie są. Wiadomo, że z udziału USA nic nie będzie. Po pierwsze musiało by przyznać, że ich dotychczasowa polityka była do dupy, a tym samym do klęski i oddać inicjatywę i przywództwo Rosji. W dodatku jak słusznie stwierdzono, Obama nie ma mocnej pozycji politycznej u siebie no i okres wyborów. Co do ew. innych koalicjantów. W Europie nic nie zrobią, mają potężny problem z którym nie umieją sobie poradzić. Co najwyżej (jak i USA) mogą nie przeszkadzać. Istotna byłaby rola Turcji, ale tu z kolei mamy partykularne interesy (sprawa kurdyjska, mimo, że tam Kurdowie naprawdę walczą z ISIS). No i Izrael i Arabia Saudyjska przedziwny sojusz dwóch wrogów wymierzony w Syrię. Rosji pozostaje umacnianie armii rządowej Assada i jej wspieranie oraz Iran (to znaczący sojusznik), siły rządowe Iraku (lawirującego pomiędzy FR, a USA) i nieco symboliczne wsparcie ChRL. Przy znacznym wysiłku może udać się wyparcie ISIS z Syrii, ale wątpię co do jego likwidacji w Iraku. Armia iracka pokazała swą słabość. Wątpię czy uda się zmontować jakąś szeroką koalicję pod egidą ONZ. Ta wojna będzie się wlokła w nieskończoność.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 paź 2015, 22:53 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:57
Posty: 1927
Krisbaum pisze:
P Piratów nie można było aresztować, bo prawo międzynarodowe liche, więc ruscy tylko odebrali im broń, przyrządy nawigacyjne, i wpakowali na dziurawą łajbę. Jest oficjalnie wiadomym, że piraci nie dopłynęli do brzegu, jednakowoż nikt na brutalność rosyjskich wojskowych się skarżył. Żadne media nie krzyczały że skandal, bezprawie i takie tam, bo nie było konfliktu interesów.


był na Yt filmik jak to piraci odpływaja na jednej z trzech łodzi na których przypłyneli , i pomiędzy oswobodzonym statkiem a brzegiem , na tej szalupie wybucha pozar silnika i zaraz potem zbiornik paliwa.....

no i były jeszcze chude rekiny ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 paź 2015, 22:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 21:42
Posty: 316
Malina pisze:
Wytłumacz mi w takim razie dlaczego z takim zacięciem, rozpropagowują amerykańsko-izraelską propagandę antyrosyjską?

Przepraszam, ale ja tego u Polaków właśnie nie widzę. Jest wprost przeciwnie. Ja nie znam osobiście nikogo, kto by łykał tę papkę. Komentarze na serwisach takich jak onet czy interia w kwestii Syrii też są jednomyślne. Z mediami w Polsce jest tak jak przy wyborach prezydenckich. Czym innym wykreowana rzeczywistość medialna, w której Bronek miał ponad 60% poparcia, a czym innym twarda rzeczywistość.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 paź 2015, 23:07 
Krisbaum pisze:
Malina pisze:
Wytłumacz mi w takim razie dlaczego z takim zacięciem, rozpropagowują amerykańsko-izraelską propagandę antyrosyjską?

Przepraszam, ale ja tego u Polaków właśnie nie widzę. Jest wprost przeciwnie. Ja nie znam osobiście nikogo, kto by łykał tę papkę. Komentarze na serwisach takich jak onet czy interia w kwestii Syrii też są jednomyślne. Z mediami w Polsce jest tak jak przy wyborach prezydenckich. Czym innym wykreowana rzeczywistość medialna, w której Bronek miał ponad 60% poparcia, a czym innym twarda rzeczywistość.


Oznaczałoby to, że Polacy powoli się zmieniają na lepsze i uodparniają na propagandę.
To jest pocieszające. Jeszcze nie wszystko jest stracone. Tylko nadal nie mają kogo wybrać w nad-
chodzących wyborach :( i tu jest sabaka pogrzebana.

ps. Chyba, że ta partia założona przez Piskorskiego? Czy też skupiająca się wokół witryny Wiśniowskiego "Strajk.org" - nie wiem wiele o nich. Może czas się im bliżej przyjrzeć?


Na górę
  
 
Post: 02 paź 2015, 23:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
W sieci jest aprobata dla działań FR (oczywiście są wyjątki, ale gdzie ich nie ma). Natomiast co do naszych mediów. TVP Jedynki i Dwójki nie oglądałem. Polsat, aż się pieni od szowinistycznej anty rosyjskiej propagandy. Natomiast w dniu wczorajszym zadziwiła mnie właśnie postawa TVN w głównym wydaniu. Bardzo obszerna, wyważona. Głosy korespondentów z Moskwy, Waszyngtonu, Syrii i chyba Bagdadu. Trochę, ale niewiele użalania się nad zbombardowanymi stanowiskami "demokratycznej opozycji" (?!) - to ci z al Nusra, demokraci jak cholera. Generalnie raczej rzetelna informacja o błyskawicznej i skutecznej reakcji Rosji. Może należy to złożyć na karb chwilowego zgłupienia, dzisiaj mediów nie oglądałem, grzebałem w sieci.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 paź 2015, 23:25 
No a ja oglądałam Fakty i mi się robiło niedobrze. O wyważeniu nie było mowy a wręcz przeciwnie.
Cytuj:
Motywy działania Rosjan pozostają jednak dyskusyjne. Wątpliwości powiększyły pierwsze naloty. Z analizy zdjęć, nagrań oraz doniesień syryjskiej opozycji, bomby spadły w miejscach, gdzie Państwa Islamskiego nie było. Cele znajdowały się na zachodzie Syrii, na terenach w większości kontrolowanych przez siły rządowe. Bomby miały spaść w pobliżu strategicznie ważnych miast Homs i Hama, gdzie nie ma dżihadystów a siły rządowe walczą głównie z umiarkowaną Wolną Armią Syryjską oraz radykałami powiązanymi z Al-Kaidą. (http://www.tvn24.pl)


Cytuj:
Ostrożnie potwierdził to między innymi minister obrony USA Ashton Carter, według którego ataki rosyjskiego lotnictwa zostały przeprowadzone na obszarach, gdzie "prawdopodobnie" nie ma sił Państwa Islamskiego. Szef Pentagonu ocenił także, że rosyjska strategia w Syrii, która nie przewiduje transformacji politycznej i odejścia prezydenta Baszara Asada, grozi "dolaniem oliwy do ognia". (http://www.tvn24.pl)


To jest robienie ludziom wody z mózgu na wydrę kłamią.
Sprawa wywiadu z ambasadorem FR to już szczyt chamstwa ze strony TVN-u


Na górę
  
 
Post: 02 paź 2015, 23:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
Ruscy powinni tego ambasadora w dupę kopnąć żeby leciał i chmury osrał.
Dyplomata mać waszu, a jak dzieciaka zrobili w konia.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 paź 2015, 23:33 
piotrek pisze:
Ruscy powinni tego ambasadora w dupę kopnąć żeby leciał i chmury osrał.
Dyplomata mać waszu, a jak dzieciaka zrobili w konia.


Piotrze, facet jest na poziomie i tak traktował przeciwnika a że przeciwniczka okazała się szmatą?
No cóż. Tylko współczuć odbiorcom TVN-u


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 110  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group