forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:40

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
Post: 30 kwie 2015, 22:06 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:23
Posty: 194
No i znalazłem:
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 kwie 2015, 22:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
golik pisze:
No i znalazłem:
Obrazek


Fajne, co nie? ja znalazłem jeszcze szprotkę bałtycką

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 sie 2015, 13:53 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:50
Posty: 407
http://www.wprost.pl/F/doc/Raport_funda ... zlosci.pdf

21 głównych problemów rozwojowych. Dość kompetentnie, bo mało o tym jak to "podatki i ZUSy niszczą przedsiębiorców". Zabrakło tylko najważniejszego, czyli tego jak różne struktury korporacyjne i naukowy ciemnogród blokują zasadnicze innowacje jak np zimną fuzję


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 wrz 2015, 15:56 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:50
Posty: 407
https://www.facebook.com/RacjonalistaPL ... =3&theater

Z okazji niedawnego forum polsko-białoruskiego poświęconego rolnictwu do tv został zaproszony jego organizator, który referował zmiany na polskiej wsi w wyniku przystąpienia do Unii. Dziennikarka podnosi:
- Białorusini słuchali zapewne z zazdrością i zainteresowaniem?
- Czy z zazdrością to nie wiem - odpowiedział z wyraźnym powątpiewaniem organizator. - Ale z zainteresowaniem to na pewno.

Podane tutaj liczby wskazują, że dane spożycia mięsa w Polsce (i kilku innych dóbr), które w ostatnich latach uległy zmniejszeniu (wbrew wegetarianom jest to wciąż istotny wskaźnik efektywności ekonomicznej oraz rynku rolnego - wedle trendów europejskich spożycie mięsa będzie rosnąć), są obecnie niższe niż na Białorusi. W Polsce poziom ten jest podobny jak w innych krajach postkomunistycznych, które są transformowane wg modelu neokolonialnego (UE-12). Białoruś ma natomiast spożycie na poziomie krajów Europy Zachodniej (UE-15)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 paź 2015, 10:37 
koniuch pisze:
http://www.wprost.pl/F/doc/Raport_fundacji_Pomysl_o_Przyszlosci.pdf

21 głównych problemów rozwojowych. Dość kompetentnie, bo mało o tym jak to "podatki i ZUSy niszczą przedsiębiorców". Zabrakło tylko najważniejszego, czyli tego jak różne struktury korporacyjne i naukowy ciemnogród blokują zasadnicze innowacje jak np zimną fuzję


A może mi powiesz....
Z tom fuzjom (i nie myślę tu o Hornecie) to dlaczego mniejsze i będące w opozycji do hegemonów kraje NIE ZAINTERESOWAŁY SIĘ tym ,,epokowym wynalazkiem'' a jedynie bicie piany wokół tej ciekawostki odbywa się w necie i 4 wymiarze i niekiedy w nexusie - czyli pisemkach okultystycznych lub żerujących na taniej sensacji...
Bo na tom ,,niedogrzanom reakcjem''+termojądrówka US-Navy wywaliło ze ćwierć rocznego budżetu w latach 80-90.
A dziś - fsio fotstaffkie poszło.
Niektóre ciekawostki mają to do siebie, że po dokładnym przebadaniu - okazują się zwykłą ściemą mającą na celu uzyskanie środków.
I na razie czekam na pierwszą instalacje o wydajności pozwalającej na zastosowanie przemysłowe, a nie do ogrzania niewielkiej chałupki (koniecznie dobrze izolowanej).
Odpowiedz może sam sobie na te wątpliwości - zamiast zwalać wszystko na korporacje finansistów/naukowców.


Na górę
  
 
Post: 01 paź 2015, 12:55 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:50
Posty: 407
Mówiłem już wczesniej o reaktorze ECAT A. Rossiego. Był on badany nie przez "Czwarty Wymiar" a przez szwedzki think-tank ELFORSK który jest tam główna instytucja od badania innowacji w dziedzinie energetyki. Możesz sobie znaleźć rapart ELFORSK w tej sprawie

Tym reaktorem zainteresował się tez fundusz kapitałowy posiadający w portfelu 2.2 mld$ Od jakiegoś czasu trwa współpraca. Co z tego będzie zobaczymy. A dlaczego państwa się nie interesują? Bo w naukowatych państwowych komisjach siedzą same Skorpiony :-(((((

http://fortune.com/2015/09/28/jeff-bezo ... el-fusion/

That has led investors like Tom Darden, CEO of the $2.2 billion Cherokee Investment Partners, to create a North Carolina startup named Industrial Heat, which licensed the technology of Italian scientist Andrea Rossi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 paź 2015, 20:26 
Cytuj:
Mówiłem już wczesniej o reaktorze ECAT A. Rossiego. Był on badany nie przez "Czwarty Wymiar" a przez szwedzki think-tank ELFORSK który jest tam główna instytucja od badania innowacji w dziedzinie energetyki. Możesz sobie znaleźć rapart ELFORSK w tej sprawie

Tym reaktorem zainteresował się tez fundusz kapitałowy posiadający w portfelu 2.2 mld$ Od jakiegoś czasu trwa współpraca. Co z tego będzie zobaczymy. A dlaczego państwa się nie interesują? Bo w naukowatych państwowych komisjach siedzą same Skorpiony :-(((((

http://fortune.com/2015/09/28/jeff-bezo ... el-fusion/

That has led investors like Tom Darden, CEO of the $2.2 billion Cherokee Investment Partners, to create a North Carolina startup named Industrial Heat, which licensed the technology of Italian scientist Andrea Rossi.

Tia... jak fundusz ,,siem zainteresował" to nie może się mylić. Kompinujesz jak WLR z tem forbesem... :lol:
Kierując się taką logiką - powinniśmy jeść kobyle gówno bowiem - miliony much nie mogą się mylić. :(
Podobnie jak wskazywana wcześniej - wpadka US-Navy z reaktorem termojądrowym i jakimiś przebłyskami nt. ,,zimnej fuzji" - zapewne pana admirała... :lol:
Ale skoro nie rozumiesz, że nie ma się czym podniecać jak muzin blachom - to trudno. :cry:
Poczekajmy na instalację przemysłową - już o tym pisałem.
Bo łatwo okazać się może, że w pełnej skali źródełko owo będzie albo niewydajne, albo niestabilne...
Zatem porada - weź na wstrzymanie z teoriami spiskowymi. Inwestorzy - ci poważni - doskonale wiedzą jak łatwo sparzyć łapy na nieznanym.
Jeżeli będzie tak skuteczne jak próbują wmawiać zainteresowani - za 10-20 lat będzie można kupić w każdym kraju.


Na górę
  
 
Post: 29 lut 2016, 19:58 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:50
Posty: 407
http://forsal.pl/artykuly/857379,hekato ... rynku.html

"Dziś obrońcy terapii szokowej rozkładają ręce i mówią, że tak chciał rynek. I widocznie polskie przedsiębiorstwa po czterdziestu latach spędzonych w komunistycznym skansenie do niczego się nie nadawały. Nic dziwnego, że padły. Taka argumentacja jest prymitywnym dorabianiem uzasadnienia do tego, co się w praktyce wydarzyło. Ówczesne położenie przedsiębiorstw państwowych dużo lepiej porównać do uczestnika spartakiady, którego opiekunowie wysłali na igrzyska olimpijskie. To nie jest przecież tak, że on nie umie biegać. Może ma nawet wielki talent. Tylko po prostu w tym momencie nie jest przygotowany do walki z najlepszymi profesjonalnymi atletami.

Ale z polskimi przedsiębiorstwami doby przełomu było jeszcze gorzej. One nie tylko były nieprzygotowane do wyścigu – zapóźnione technologicznie, bez doświadczenia z kapitalistyczną organizacją pracy i bez kontaktów biznesowych po drugiej stronie żelaznej kurtyny. Ale na dodatek rząd związał im jeszcze nogi, a potem ustawił na linii startu z najbardziej doświadczonymi sportowcami świata i radośnie wcielił się w rolę startera. A potem się zdziwił, że „nasi” upadli tuż po starcie. „Jestem przekonany, że w warunkach popiwku, bardzo wysokich stóp procentowych i braku przynajmniej elementarnej ochrony ze strony własnego państwa nie poradziłby sobie nikt. Nawet dzisiejsze perły niemieckiej albo anglosaskiej przedsiębiorczości” – uważa Andrzej Karpiński, emerytowany ekonomista z Polskiej Akademii Nauk i autor kilku książek opisujących strukturalne polskiej gospodarki."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group