forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 3:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 643, 644, 645, 646, 647, 648, 649 ... 866  Następna
Autor Wiadomość
Post: 23 sie 2017, 20:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 22:25
Posty: 1500
korbaczeska pisze:
Nikt z elit nie jest zainteresowany, ponieważ nie leży to w ich interesie.
Zgadzam sie z tym, co napisałeś, dodam jeszcze, że od jakiegoś czasu w Europie trwa coraz większa inwigilacja i kontrola ludzi pod hasłem poprawy ich bezpieczeństwa i zapobieganiu atakom terrorystycznym. Elity bedą ta kontrole tylko wzmacniać, a wybuchające bomby czy rozjechani ludzie na ulicach tylko im pomagają w utwierdzaniu obywateli, że oni tej kontroli sami chcą. Usprawiedliwia to kolejne zaostrzenia, stany wyjątkowe, kontrole na granicach wewnętrznych, itd, itp, a wszystko podlane jest sosem strachu. Taki samograj. To juz sie dzieje.

Właśnie zaczęli wracać europejczycy, którzy wyjechali do Syrii i Iraku zabijać dla ISIS i innych organizacji terrorystycznych. Oni nie bedą wracać na pontonach przez morze, wrócą jak każdy inny obywatel państwa europejskiego z paszportem w ręku. Bedą zradykalizowani lub rozczarowani tym doświadczeniem, z tym że to ci pierwsi bedą potencjalnymi kolejnymi samotnymi wilkami wysadzajacymi stacje lub taranujacymi przechodniów.
Tym powinny sie zając elity. Albo ich w porę zneutralizują, albo wykorzystają do tego, aby ten stan permanentnego strachu w ludziach utrzymywać.
Marginalizacja państw narodowych juz sie zaczęła, a Polacy boleśnie to odczują.


Większość ludzi to łyknie, bo zgodnie z bolszewicką zasadą- zaufanie jest dobre, a kontrola jeszcze lepsza. Będą to robić wszyscy. Tyle że to nic nie zmieni. Bierność elit wydaje się być zamierzona, bowiem podzielonym społeczeństwem łatwiej rządzić.
Ustrój polski nie ma znaczenia dla Europy. Dopóki niemiecki spedytor może bez problemu przekroczyć granice i tranzytem pojechać na Litwę/Białorus, Ukrainę, dopóty oni czniają tam w Brukseli czy w Warszawie rządzi taki czy inny kurdupel.

_________________
Av miał rację: Rosję trzeba cofnąć do czasów Wielkiej Smuty, a na Kremlu ustanowić polską załogę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sie 2017, 21:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
logik pisze:
Popatrz na młodzież. Ich nie interesuje chujnia polityki. Ich interesuje smartfonowy świat mediów społecznościowych i tego całego gówna memów, trollingu i hejtu. Przypominam sobie jak 25 lat temu zaczął raczkować w PL email. Po paru latach okazało się, 90 % całej komunikacji to spam. W mediach społecznościowych świata informacji jest to samo. Młodzi zajmują się zabawkami zamiast próbować zmieniać świat polityki. Bo tego miażdżącej większości trzeba - chleba i igrzysk. Toteż Bruksela realizuje plan ludzi biznesu. A ci potrzebują jedynie proli za głodowe stawki.

Uważam, że masz rację. Trafne spostrzeżenia.
To zaplanowane działanie (ad młodzież), i nie tylko w teoretycznym państwie.
Teoretyczne państwo istnieje w obecnych realiach (obecnych tj od 1989) w stosunku do innych państw Europy stosunkowo krótko, więc poradzono sobie inaczej niz na umownych zachodzie.
Pozbyto się (stworzono warunki do ich wyjazdu na zachód Europy) milionów Polaków, którzy mogli chcieć coś zmieniać i stanowili zagrożenie dla władzy w Warszawie (obojętnie jakiej opcji politycznej), do tego dołożono wieloletnią indoktrynację i skutek zamierzony gotowy.
Skutkiem jest brak samodzielnego myślenia, w formie jakiej to opisałeś.

Zupełnie ubocznym skutkiem, i całkowicie nieoczekiwanym, jest wpływ jaki mają Polacy którzy wyjechali za granicę, na opinię Polaków którzy zostali w kraju (rodziny, znajomi, przyjaźnie, kontakty zawodowe i inne).
To między innymi przez nachalną propagandę pro multi-kulti (i nieudolność) poprzedników obecnej grupy siedzącej w Warszawie, poprzednicy przegrali wybory.
Obecni, teraz mają problem, bo są naciskani z zewnątrz, a chcąc zachować władzę muszą spełniać obietnice dane społeczeństwu.

Tu jest też inne ciekawe spostrzeżenie, bo grupa kilku milionów Polaków która znalazła się na zachodzie po 1989 r nie jest w większości zindoktrynowana przez analogiczną papkę w wariancie unijnym, i ta grupa również tam stanowi pewne zagrożenie (głosy wyborcze, opinie, poglądy, oczekiwania itp) dla skutków serwowanej propagandy przez populistów z Brukseli (uogólnienie ze względu na lokalizację)

Jest to wszystko dość przerażające, ale nie ma sytuacji bez wyjścia.

Abstrahując od zidiocenia pokoleniowego.
Pewnie słyszałeś/czytałeś, że niemiecki sąd skazał dziennikarza (kilka miesięcy w zawieszeniu) za publikację zdjęcia (archiwum) islamskiego duchownego w otoczeniu niemieckich nazistów.
Tym wyrokiem populiści strzelili sobie sami w kolano, bo dla wszystkich mających mózgi a nie odbiorniki, jest oczywiste, ze wyrok jest skutkiem atmosfery przedwyborczej narzuconej przez Berlin.
Chcieli zamknąć/odciąć/uciszyć alternatywne źródło informacji i publicystyki, a wywołali skutek odwrotny.
Absurd goni absurd.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sie 2017, 21:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Bronto pisze:
.....
Pewnie słyszałeś/czytałeś, że niemiecki sąd skazał dziennikarza (kilka miesięcy w zawieszeniu) za publikację zdjęcia (archiwum) islamskiego duchownego w otoczeniu niemieckich nazistów.
Tym wyrokiem populiści strzelili sobie sami w kolano, bo dla wszystkich mających mózgi a nie odbiorniki, jest oczywiste, ze wyrok jest skutkiem atmosfery przedwyborczej narzuconej przez Berlin.
Chcieli zamknąć/odciąć/uciszyć alternatywne źródło informacji i publicystyki, a wywołali skutek odwrotny.
Absurd goni absurd.


Nie wieżę, słyszałem o skazaniu ale nie przyglądałem się sprawie, z okresu drugiej światowej? Archiwum? czy współczesne?

Doczytałem i nie wiem co powiedzieć, stupor jaki czy co? Dom wariatów.


Ostatnio zmieniony 23 sie 2017, 22:12 przez Pantryglodytes, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sie 2017, 22:09 
Cytuj:
Ta bajka o sierotach została sfabrykowana przez pismaka i już dawno wyjaśniona. Przeprosiny wiszą od miesiąca MAJ w internecie.
Nikt normalny w to nie wierzył.

Ale w co?
Sprecyzuj, sam wklejasz info w którym jest napisane;
Cytuj:
o umożliwienie osiedlenia się w Sopocie osieroconym dzieciom
Owszem dalej było o ich rodzinach, ale skupmy się na tym czego się czepiłeś. Osierocone dzieci wg,ciebie to już nie sieroty, owszem zasadniczo mogą być półsierotami. Mogą być też jedynakami i paralitykami, albo trojaczkami. Ale tylko nienormalny człek akurat tego się czepi. Jak i czepi się wszystkiego innego, bo przecież rzecznik Magdalena Jachim tłumaczyła zagadnienie setki razy. Nadal czepiając się niuansów, po chwili piszesz
Cytuj:
Co ty bełkoczesz?
Jakie nierówne traktowanie.

Przypominam że w odpowiedzi na tego posta viewtopic.php?p=214316#p214316
Cytuj:
Czy komuś się to podoba, czy nie migracja do Europy jest faktem i ten się nie odstanie. Społeczeństwo się starzeje, mamy problemy demograficzne, dlaczego więc nie wziąć przykładu z Kanady, która migrację potraktowała jak coś w rodzaju inwestycji? Zamiast tego uprawiana jest polityka strachu, z której nic innego nie wynika, niż nakręcanie spirali niechęci, przyzwolenie na działność grup skrajnie nacjonalistycznych..
W ten sposób problemów się nie rozwiązuje, wręcz przeciwnie, generuje kolejne. Zagrożeniem jest nie kolor skóry, pochodzenie, a nurt radykalnego fundamentalizmu, który, wprawdzie najbardziej widoczny jest w państwach Bliskiego
Wschodu i Afryki Północnej, ale to dlatego, że wcześniej tam ''zachód'' narzucał własne wzorce. Neokolonializm, następstwa niegdysiejszej polityki zbierają dzisiaj żniwo.
Poczucie nierównego traktowania
i dyskryminacji jest również doskonałą pożywką dla radykalizacji osób mieszkających w Europie w 2,3 pokoleniu. I choć na synkretyzm szans nie widzę, przykład ww. Kanady pokazuje, że można żyć obok siebie bez szkody dla zainteresowanych. Rzecz jasna, nie stanie się to jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, trzeba długofalowych działań, no i zmiany mentalności całych pokoleń. Wielu osobom to może się nie podobać, ale nie mamy jakby innego wyjścia.
a czemu przypominam, bo jakkolwiek twoja uwaga o nierównym traktowaniu może jeszcze roić jakieś dysputy, tak dalsza część twojej wypowiedzi to już wymysł zrytej bani, Napisałeś bowiem
Cytuj:
Muzułmanie (a dokładniej sunnici) mają więcej przywilejów niż niemuzułmanie, kuźwa maja więcej przywilejów niż zwykli mieszkańcy.
Gdzie ja pisałam o sunnitach? Jacy sunnici? Ty wszędzie widzisz sunnitów, w moim poście, w którym o nich nie pisałam, z lodówki ci wyłażą, spod wyra. Są wszedzie , na łodziach, w samolotach, w pociągach i autobusach. Mogłabym zapytać jakie te przywileje niby mają, przykłady, takie o jakie ty wołasz poparte wyrokami, ale nie chce mi się.. kiedy jeszcze czytam na koniec
Cytuj:
Jest inaczej?
To proszę tu podać przykładu integracji i asymilacji sunnitów w Europie.
to już mi wszystko opada. Te twoje manipulacje są tak prymitywne, że cięzko je skomentować. .Wypisz, wymaluj podkomisja smoleńska.
Jeszcze brakuje byś napisał, że
fakty i argmumenty w studio. Publika czeka
To dopełnienie twojej twórczości.
Sunnici kurwa.. Wszędzie sunnici. I studio.


Ostatnio zmieniony 23 sie 2017, 22:31 przez AGAFIA, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
Post: 23 sie 2017, 22:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
Pantryglodytes pisze:
Bronto pisze:
.....
Pewnie słyszałeś/czytałeś, że niemiecki sąd skazał dziennikarza (kilka miesięcy w zawieszeniu) za publikację zdjęcia (archiwum) islamskiego duchownego w otoczeniu niemieckich nazistów.
Tym wyrokiem populiści strzelili sobie sami w kolano, bo dla wszystkich mających mózgi a nie odbiorniki, jest oczywiste, ze wyrok jest skutkiem atmosfery przedwyborczej narzuconej przez Berlin.
Chcieli zamknąć/odciąć/uciszyć alternatywne źródło informacji i publicystyki, a wywołali skutek odwrotny.
Absurd goni absurd.


Nie wieżę, słyszałem o skazaniu ale nie przyglądałem się sprawie, z okresu drugiej światowej? Archiwum? czy współczesne?


Zdjęcie z archiwum Deutsches Nationalarchiv, okres przedwojenny.

:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=pkktEjUy_MQ

Tu jeszcze jest dość ciekawe. Dostali obstrukcji umysłowej w Berlinie, bo skojarzenia są oczywiste.

:arrow: http://www.pi-news.net/p487551/


Ostatnio zmieniony 23 sie 2017, 22:20 przez Bronto, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sie 2017, 22:45 
AGAFIA pisze:
Mogłabym zapytać jakie te przywileje niby mają, przykłady, takie o jakie ty wołasz poparte wyrokami, ale nie chce mi się..
już mi wszystko opada
Te twoje manipulacje są tak prymitywne, że cięzko je skomentować.


A choć się Pani pytać odechciewa, to Pan Barycki i tak odpowiedział. 13 lat więzienia dla Polaka w Anglii za gwałt i 13 miesięcy za brutalny gwałt na nieletniej dla sunnity. No, niestety, Pani Agafio droga, te manipulacje Pana Baryckiego są tak prymitywne, że już wytrzymać ze skurwensynem nie idzie, a i dobrze, że skomentować Pani ciężko, bo nie daj bóg, jakby Pani skomentowała, to ta jebana kurwa zlazłaby z trawnika i dała Pani w mordę kułakiem.


Na górę
  
 
Post: 23 sie 2017, 23:01 
Cytuj:
13 lat więzienia dla Polaka w Anglii za gwałt i 13 miesięcy za brutalny gwałt na nieletniej dla sunnity
Materiał dowodowy, kwalifikacje, to nie jest takie proste Barycki..i u nas w Polsce, klecha pedofil czy tam gwałciciel dostaje śmieszny wyrok bo...bo sądy kulawo działają, i tu plus dla waszych teorii, ja nie jestem ich w stanie zweryfikować, ale skoro u nas klecha bywa traktowany lajtowo, to może i w GB sunnita jest. Ale na wyrok składa się szereg czynników i tu, i tam. Natomiast jeśli tam sunnita traktowany jest z pobłażaniem, a u nas klecha z równym, to czym się różnimy? Szach mat Adamie.
System prawny nie działa jak powinien, to trzeba zmienić.
Wielu powinno siedzieć Arabów, Polaków, Niemców, a nie siedzą..(osobiście za karą śmierci jestem,) Nie tylko Arabowie gwałcą, nie tylko sunnici, jestem zmęczona i nie chce sięgać mi się do rodzimych statystyk. Zajrzyj ty.. Przemoc nie jest bowiem przypisana tylko do muzułmanów. Ale to chyba z nią powinniśmy walczyć. Nie z kolorem skóry czy religią. Chrześcijanie też gwałcą, biją żony, dzieci, mordują bliskich i dzieci własne.


Ostatnio zmieniony 23 sie 2017, 23:07 przez AGAFIA, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
Post: 23 sie 2017, 23:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
Znowu bełkot, no ale ok, skoro się prosisz.

AGAFIA pisze:
Cytuj:
Ta bajka o sierotach została sfabrykowana przez pismaka i już dawno wyjaśniona. Przeprosiny wiszą od miesiąca MAJ w internecie.
Nikt normalny w to nie wierzył.

Ale w co?

W głodne michałki sprzedawane w mediach które ty łykasz bez zastanowienia.
Hm.
Zaraz.
Przecież ty masz problem z rozumieniem tekstu pisanego.
Ok.
Rozumiem.

Cytuj:
Sprecyzuj, sam wklejasz info w którym jest napisane;


Za dużo dla ciebie jednorazowo. Rozumiem.

Kod:
Rzecznik rządu dementuje: To nieprawda, że rząd odmówił przyjęcia dzieci z Aleppo.

A pismak z radio ostatnia litera kłamał tworząc wirtualną rzeczywistość pod zamówienie nieudolnej grupki populistów.

Obrazek

Generalnie literuj tak długo aż zrozumiesz te kilka słów. Forum to nie jest uniwersytet trzeciego wieku dla ciebie.
Podstawy czytania, rozumienia, i logicznego myślenia powinnaś nabyć w szkole podstawowej.
No dobrze, wiem, wiem, miałaś ciężki tornister...

Cytuj:
Owszem dalej było o ich rodzinach, ale skupmy się na tym czego się czepiłeś. Osierocone dzieci wg,ciebie to już nie sieroty, owszem zasadniczo mogą być półsierotami. Mogą być też jedynakami i paralitykami, albo trojaczkami. Ale tylko nienormalny człek akurat tego się czepi. Jak i czepi się wszystkiego innego, bo przecież rzecznik Magdalena Jachim tłumaczyła zagadnienie setki razy.


Radio ostatnia litera kłamało, przyznało się i przeprosiło.
Czego tu prosta dewotko nie rozumiesz?

Ćwicz czytanie ze zrozumieniem. Plissss, tylko nie na forum bo spamujesz twoimi ćwiczeniami.

Cytuj:
Cytuj:
Co ty bełkoczesz?
Jakie nierówne traktowanie.

Przypominam że w odpowiedzi na tego posta viewtopic.php?p=214316#p214316
Cytuj:
Czy komuś się to podoba, czy nie migracja do Europy jest faktem i ten się nie odstanie. Społeczeństwo się starzeje, mamy problemy demograficzne, dlaczego więc nie wziąć przykładu z Kanady, która migrację potraktowała jak coś w rodzaju inwestycji? Zamiast tego uprawiana jest polityka strachu, z której nic innego nie wynika, niż nakręcanie spirali niechęci, przyzwolenie na działność grup skrajnie nacjonalistycznych..
W ten sposób problemów się nie rozwiązuje, wręcz przeciwnie, generuje kolejne. Zagrożeniem jest nie kolor skóry, pochodzenie, a nurt radykalnego fundamentalizmu, który, wprawdzie najbardziej widoczny jest w państwach Bliskiego
Wschodu i Afryki Północnej, ale to dlatego, że wcześniej tam ''zachód'' narzucał własne wzorce. Neokolonializm, następstwa niegdysiejszej polityki zbierają dzisiaj żniwo.
Poczucie nierównego traktowania
i dyskryminacji
jest również doskonałą pożywką dla radykalizacji osób mieszkających w Europie w 2,3 pokoleniu
. I choć na synkretyzm szans nie widzę, przykład ww. Kanady pokazuje, że można żyć obok siebie bez szkody dla zainteresowanych. Rzecz jasna, nie stanie się to jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, trzeba długofalowych działań, no i zmiany mentalności całych pokoleń. Wielu osobom to może się nie podobać, ale nie mamy jakby innego wyjścia.

a czemu przypominam, bo jajkolwiek twoja uwaga o nierównym traktowaniu może jeszcze roić jakieś dysputy, tak dalsza część twojej wypowiedzi to już wymysł zrytej bani, Napisałeś bowiem
Cytuj:
Muzułmanie (a dokładniej sunnici) mają więcej przywilejów niż niemuzułmanie, kuźwa maja więcej przywilejów niż zwykli mieszkańcy.
Jacy sunnici? Ty wszędzie widzisz sunnitów, w moim poście, w którym o nich nie pisałam, z lodówki ci wyłażą, spod wyra. Są wszedzie , na łodziach, w samolotach, w pociągach i autobusach. Mogłabym zapytać jakie te przywileje niby mają, przykłady, takie o jakie ty wołasz poparte wyrokami, ale nie chce mi się..

Zabawne.
Skąd u ciebie pomysł, że odpisuje tylko na bełkot który tworzysz. Przecież ty nie rozumiesz co czytasz i jak widać po raz kolejny nie rozumiesz co piszesz.

To jest odpowiedź która padła wcześniej na te twoje próby dopasowania realnego świata do twoich wyobrażeń i wierzeń.

Co ty bełkoczesz?
Jakie nierówne traktowanie.
Muzułmanie (a dokładniej sunnici) mają więcej przywilejów niż niemuzułmanie, kuźwa maja więcej przywilejów niż zwykli mieszkańcy.

Całe listy tych przywilejów dla tak nazywanych uchodźców (i nie tylko) były tu wymieniane ze szczegółami.

Ta grupa kulturowa sama się dyskryminuje, populiści, którzy doprowadzili do przeładowania grup społecznych w Europie elementem obcym kulturowo, przekroczyli granicę po której nie ma możliwości kontroli/wspomagania integracji tych ludzi.
Sunnici się nie integrują i nie asymilują bo byli, są i będą kształtowani według zasad odłamu islamu który dyskryminuje odmienność kulturową i religijną.


Cytuj:
Jest inaczej?
To proszę tu podać przykładu integracji i asymilacji sunnitów w Europie.


No i poniżej są te twoje przykłady.

Cytuj:
to już mi wszystko opada. Te twoje manipulacje są tak prymitywne, że cięzko je skomentować. .Wypisz, wymaluj podkomisja smoleńska.
Jeszcze brakuje byś napisał, że
fakty i argmunety w studio. Publika czeka
To dopełnienie twojej twórczości.
Sunnici kurwa.. Wszędzie sunnici.

Aaaa, rozumiem, to są te twoje argumenty.
Żenada, ale zabawne.
Im bardziej starasz się naklepać coś co mogłoby uchodzić za przemyślany tekst, tym bardziej popadasz w lanie wody, co w twoim przypadku jest bardzo łatwo wywlec.
Kolejny raz zostałaś złapana na wciskaniu kitu.

-----------------------

Spróbujmy ponownie.
Może za kolejnym razem przekażesz coś czego nie wymyśliłaś tylko zdobyłaś wiedzę dzięki intelektowi.

A może jednak. Spróbuj. Pisanie prawdy to naprawdę nie jest choroba.

AGAFIA pisze:
.ale od dawna piszę, przyjmijmy, pomózmy zweryfikowanym ludziom, faktycznym uchodżcom, co to przed bombami uciekają.

Skupmy się na tym fragmencie twojego postu, który tak się tobie spodobał.

No to Którzy uchodźcy są zweryfikowani, i którzy uciekają przed bombami.

Opowiadaj.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sie 2017, 23:15 
AGAFIA pisze:
System prawny nie działa jak powinien, to trzeba zmienić.


No, ale jak Pani chce to zmieniać, skoro zabrania Pani o tym pisać Panu Bronto? Czyżby Pani chciała ten niedziałający system prawny zmienić dyskutując z Panem Ksioncem o trzepaniu gruchy, z Panem Tysiąc o lizaniu krocza, a z Panem Olderem o dawaniu dupy? Bardzo zaciekawił Pana Baryckiego Pani sposób reformy prawa, tak się tym zaafektował, że duszkiem wypił cała butelkę nalewki truskawkowej i powiedział, że cała noc będzie kontemplował tę rewolucyjna metodę modernizacji prawa. Ja od razu opuściłem Pana Baryckiego, do takich rozważań potrzeba co najmniej Mecugowa, a gdzie mi tam do niego.


Na górę
  
 
Post: 23 sie 2017, 23:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Bronto pisze:
.....Generalnie literuj tak długo aż zrozumiesz te kilka słów.....


To nie jest dobra technika, nauczyciele radzili, gdy jeszcze mogli, bo dziś niewolno stresować, inaczej.
Naucz się na pamięć, zrozumienie samo przyjdzie, wiem, bo pamiętam na własnym przykładzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 643, 644, 645, 646, 647, 648, 649 ... 866  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group