forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 18:40

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 859, 860, 861, 862, 863, 864, 865, 866  Następna
Autor Wiadomość
Post: 23 mar 2019, 19:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Komandor pisze:
@Małpa
1. Dla Breivika nie zmienili prawa bo dostał 21 lat. Bo taka kara była najwyższa u nich. A nie dożywocie czy czapę specjalnie dla niego;
2. Z cytatu nie wynika czy coś wprowadzili już, kiedy. czy dopiero dyskutują wiec ciężko wysnuć ani tym bardziej uzasadnić wniosek kto się na kim wzorował.
3. Nie znam norweskiego więc nie bylem w stanie sam sprawdzić.

Nie mogę wiec na ten temat nic powiedzieć więcej.


:arrow: https://www.tvp.info/7375909/lex-breivik-obejmie-niebezpiecznych-pacjentow :idea:
:arrow: https://lovdata.no/dokument/NL/lov/1999-07-02-62

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 mar 2019, 22:31 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Nadal jednak nie rozumiem po norwesku i nie wiem jaki kształt ma ta norweska ustawa i jak się ma do naszej. Nie wiem też o jakie zmiany chodzi bo jedyne co zrozumiałem, ze to nie specustawa (jak nasza) a jakaś ogólna o zdrowiu psychicznym z 1999 czyli Przed Breivikiem.
Tez taką mamy z 1994 roku

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ustawa_o_ ... ychicznego

a pełen tekst tu:
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDe ... 9941110535

Nikt jej nie kwestionuje zbytnio.

.Z Linka do TVP wynika, ze ma na celu zwiększenie nadzoru i bezpieczeństwa w ośrodkach gdzie przebywają niebezpieczni pacjenci. I że trwa dyskusja, I OK. Nie było ustawy o bestiach i też u nas były takie zamknięte oddziały psychiatryczne gdzie na przymusowym leczeniu niebezpieczni dla siebie i innych pacjenci są.

Jeżeli jednak się mylę i ta norweska jest podobna do naszej to się wycofuje, ze Norwegia to normalny kraj gdzie nie psuje się prawa dla jakiegoś incydentu, nawet jak szokujący. Myliłem się i powtarzałem zasłyszane banialuki na podstawie dyskusji medialnych jakie się toczyły przy okazji naszej ustawy, gdzie podnoszono właśnie przykład Norwegii jako kraju, który nie popsuł prawa pod wpływem histerii nawet dla Breivika.

No właśnie do tego doprowadza niewiedza. :(

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 mar 2019, 23:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Kiedy Breivik nawywijał była dyskusja na ten temat i coś tam pamiętam piąte przez dziesiąte co Stanax pisał o Norwegii. Niech się wypcha z tymi linkami bo nie będzie się nikt męczył. Maksymalny wyrok w Norwegii to 21 lat i koniec. Delikwent wychodzi. jednak mają coś takiego, że mogą pacjenta umieścić na oddziale psychiatrycznym. Co jakiś czas przechodzi badania czy może wrócić na łono tego tam społeczeństwa. To nie jest spec ustawa, była już przed Breivikiem. Tyle pamiętam z wywodów Stanaxa.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 mar 2019, 23:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
starykizior pisze:
Kiedy Breivik nawywijał była dyskusja na ten temat i coś tam pamiętam piąte przez dziesiąte co Stanax pisał o Norwegii. Niech się wypcha z tymi linkami bo nie będzie się nikt męczył. Maksymalny wyrok w Norwegii to 21 lat i koniec. Delikwent wychodzi. jednak mają coś takiego, że mogą pacjenta umieścić na oddziale psychiatrycznym. Co jakiś czas przechodzi badania czy może wrócić na łono tego tam społeczeństwa. To nie jest spec ustawa, była już przed Breivikiem. Tyle pamiętam z wywodów Stanaxa.


Cytuj:
Maksymalny wyrok w Norwegii to 21 lat i koniec. Delikwent wychodzi. jednak mają coś takiego, że mogą pacjenta umieścić na oddziale psychiatrycznym.


Lex Breivik, to nowelizacja tej ustawy która,
Cytuj:
była już przed Breivikiem
uchwalona na prędze, krótko przed skazaniem Brejvika.
Zmiany zaostrzające procedury, uznano za konieczne, pod wpływem, i w związku z zamachem terrorystycznym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 mar 2019, 0:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Komandor.

Walka z oporem materii to walka z wiatrakami, szczególnie, jak ktoś ma jedynie słuszne poglądy we własnym mniemaniu. To co pisał WLR to już było. Stosowali to Niemcy, powtarzam Niemcy, bo nie było narodu nazistów, był naród niemiecki który to akceptował i hailował na potęgę. Stosowali też Szwedzi którym wtedy do nazizmu było bliziuteńko jak przez sień. Dzisiaj ku zawstydzeniu tego miłującego pokój i bliźnich narodu te sprawy wychodzą. Idąc dalej, Norwegowie pomogli wywieźć i zutylizować swoich Żydów, a przecież bez nikakich problemów mogli ich przepchnąć przez granicę do Szwecji. Duńczycy postąpili honorowo. maksymalną większość nawet na jachtach czy łódkach ewakuowali do Szwecji. Starzy Duńczycy bez wstydu mogą rankiem spojrzeć do lustra. Zboczyłem nieco z tematu. Miało być o eugenice. Otóż te dwa światłe narody ją stosowały. Coś mi tam chodzi po głowie, że takie próby w USA też były. Cywilizacja, że nie w kij dmuchał. W naszej II Rzplitej poza papierowymi dywagacjami nikt na szczęście tego wprowadzać nie próbował. Co ciekawe W stalinowskiej Rosji Radzieckiej też. Może dlatego, że Josif Wisarionowicz genetyków rosyjskich wysłał do piachu, a trzeba powiedzieć, że do tego momentu rosyjska czy też radziecka genetyka to była światowa czołówka.
Jeden i drugi (WLR i Boruch) chcą iść na skróty omijając prawo. Boruch tego nie rozumie, że tak nie można i oskarża nas o brunatnienie Polski. Większej głupoty na forum chyba dawno nie czytałem. Od czasów Kodeksu Hammurabiego i fundamentum prawa, Prawa Rzymskiego, PRAWO stanowiło jeden z filarów cywilizacji. WLR i Boruch, każdy inaczej chcą ten filar zburzyć! Jeden idzie w kierunku nazizmu (z czym usiłuje niby walczyć Boruch) drugi omijając wszelkie prawa i kodeksy wyeliminować pewną, marginalną zresztą grupę ludzi. Bo jeśli nie będzie pobłażających im i wykorzystujących ich polityków to społeczeństwo po pewnym czasie samo ich wyeliminuje. Nie ma karania czy eliminacji profilaktycznie. Karze się za czyn zabroniony. Boruch rżnie głupa. Pobłażanie Międlarom, Rybakom i im podobnym to kwestia tendencji politycznej, a nie prawa. Narzędzia prawne i administracyjne są. Problemem korzystanie z nich. Więc Boruchu przetrzyj oczęta i rozejrzyj się wokół i nie p...l, że z Komandorem brunatnimy Twój ukochany, umiłowany Kraj.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 mar 2019, 0:36 
starykizior pisze:
---
Pobłażanie Międlarom, Rybakom i im podobnym to kwestia tendencji politycznej, a nie prawa. Narzędzia prawne i administracyjne są. Problemem korzystanie z nich.---

Można prosić o rozwinięcie?


Na górę
  
 
Post: 24 mar 2019, 1:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Co tu rozwijać. Obecna tzw. klasa polityczna sprzyja jawnie i po cichu ty wszystkim faszyzującym jednostkom i ugrupowaniom, uważając ich za pożyteczne narzędzie. Do czasu, aż sprawa wymknie się spod kontroli. Ten cały Kukiz 15 też nie lepszy bo oscyluje blisko faszyzmu.. Dla mnie skrajny nacjonalizm i faszyzm idą pod rękę.
Narzędzia prawne są. Np zakaz głoszenia treści rasistowskich czy czy faszystowskich i nazistowskich. Robi się ruchy pozorne. Prokuratura niby prowadzi postępowanie w sprawie, po czym umarza. Przy obecnej władzy mowy nie ma aby Międlara, Rybaka, czy całą tę resztę usadzić. To kwestia polityki, a nie prawa.Dlatego Boruch rżnie głupa, niby chce iść na skróty, profilaktycznie eliminować faszystów czy nazioli. Przy tych co sprawują obecnie władzę to nierealne. Przecież to "prawdziwsi patrioci". Jaśniej się chyba już nie da.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 mar 2019, 1:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Tak jeszcze do tego co wcześniej wspomniał Komandor. To prawda, On był później i w nieco innej sytuacji i na innych zasadach. Ja Wojna w Zatoce, Bośnia i Kosowo. Piszę tylko dla tego, że Killi nas wsadziła trochę na piedestał. Ratowanie świata. Nie wiem czy wyławianie tego świństwa, min, torped, zmaganie się ze sztormami nie było z większym pożytkiem dla ludzkości niż to co ja robiłem. Komandor eliminował pozostałości ludzkiej działalności. Ja eliminowałem ... Lepiej zakończmy ten temat.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 mar 2019, 1:30 
starykizior pisze:
Co tu rozwijać. Obecna tzw. klasa polityczna sprzyja jawnie i po cichu ty wszystkim faszyzującym jednostkom i ugrupowaniom, uważając ich za pożyteczne narzędzie. Do czasu, aż sprawa wymknie się spod kontroli. ---

Dziękuję, i ośmielam się pociągnąć Pana jeszcze za język. Do czego zmierza ta obecna klasa polityczna traktując tych ludzi jako pożyteczne narzędzie.? Do czego?
Pytam poważnie. I z góry dziękuję za odpowiedź.


Na górę
  
 
Post: 24 mar 2019, 1:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
starykizior pisze:
Komandor.

Walka z oporem materii to walka z wiatrakami, szczególnie, jak ktoś ma jedynie słuszne poglądy we własnym mniemaniu. To co pisał WLR to już było. Stosowali to Niemcy, powtarzam Niemcy, bo nie było narodu nazistów, był naród niemiecki który to akceptował i hailował na potęgę. Stosowali też Szwedzi którym wtedy do nazizmu było bliziuteńko jak przez sień. Dzisiaj ku zawstydzeniu tego miłującego pokój i bliźnich narodu te sprawy wychodzą. Idąc dalej, Norwegowie pomogli wywieźć i zutylizować swoich Żydów, a przecież bez nikakich problemów mogli ich przepchnąć przez granicę do Szwecji. Duńczycy postąpili honorowo. maksymalną większość nawet na jachtach czy łódkach ewakuowali do Szwecji. Starzy Duńczycy bez wstydu mogą rankiem spojrzeć do lustra. Zboczyłem nieco z tematu. Miało być o eugenice. Otóż te dwa światłe narody ją stosowały. Coś mi tam chodzi po głowie, że takie próby w USA też były. Cywilizacja, że nie w kij dmuchał. W naszej II Rzplitej poza papierowymi dywagacjami nikt na szczęście tego wprowadzać nie próbował. Co ciekawe W stalinowskiej Rosji Radzieckiej też. Może dlatego, że Josif Wisarionowicz genetyków rosyjskich wysłał do piachu, a trzeba powiedzieć, że do tego momentu rosyjska czy też radziecka genetyka to była światowa czołówka.
Jeden i drugi (WLR i Boruch) chcą iść na skróty omijając prawo. Boruch tego nie rozumie, że tak nie można i oskarża nas o brunatnienie Polski. Większej głupoty na forum chyba dawno nie czytałem. Od czasów Kodeksu Hammurabiego i fundamentum prawa, Prawa Rzymskiego, PRAWO stanowiło jeden z filarów cywilizacji. WLR i Boruch, każdy inaczej chcą ten filar zburzyć! Jeden idzie w kierunku nazizmu (z czym usiłuje niby walczyć Boruch) drugi omijając wszelkie prawa i kodeksy wyeliminować pewną, marginalną zresztą grupę ludzi. Bo jeśli nie będzie pobłażających im i wykorzystujących ich polityków to społeczeństwo po pewnym czasie samo ich wyeliminuje. Nie ma karania czy eliminacji profilaktycznie. Karze się za czyn zabroniony. Boruch rżnie głupa. Pobłażanie Międlarom, Rybakom i im podobnym to kwestia tendencji politycznej, a nie prawa. Narzędzia prawne i administracyjne są. Problemem korzystanie z nich. Więc Boruchu przetrzyj oczęta i rozejrzyj się wokół i nie p...l, że z Komandorem brunatnimy Twój ukochany, umiłowany Kraj.


Cytuj:
Miało być o eugenice. Otóż te dwa światłe narody ją stosowały. Coś mi tam chodzi po głowie, że takie próby w USA też były. Cywilizacja, że nie w kij dmuchał.


Załącznik:
Screenshot_2019-03-24(3).png
Screenshot_2019-03-24(3).png [ 88.37 KiB | Przeglądany 3531 razy ]



Załącznik:
Screenshot_2019-03-24 (1).png
Screenshot_2019-03-24 (1).png [ 84.29 KiB | Przeglądany 3531 razy ]



Polska to na takim tle to oaza wolności.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 859, 860, 861, 862, 863, 864, 865, 866  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group