forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 15:56

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 839, 840, 841, 842, 843, 844, 845 ... 866  Następna
Autor Wiadomość
Post: 20 lis 2017, 18:28 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
To gadam jedynie o rybołówstwie. A co się działo w PLO czy w PŻM.......?!
Ciekawe, czy ktoś to policzył.


Kali!
No wiesz ?!
Ciebie o czytanie bez zrozumienia nie posądzałem...... :o
Wypowiadałem się o pracownikach Gryfa i Odry bo te przedsiębiorstwa znałem.
Bo w tych firmach pracowało 90% absolwentów świnoujskiej ZSRM do której i ja uczęszczałem.
Pracę na statkach w/w przedsiębiorstw znam jedynie z opowiadań kilku znajomych więc nie ośmielił bym się zabierać głosu w tematyce, czy z PLO/PŻM ludzie wybierali "wolność".
Z ludźmi z Gryfa i Odry natomiast miałem do czynienie osobiście bo sporo z nich siedziało ze mną w jednej klasie.
Jesteś ze Szczecina. Być może masz pewne rozeznanie w temacie, choć (podejrzewam) - z racji wieku, - wtedy ten problem Cię nie interesował, - nie mniej ja z nim miałem do czynienia osobiście.
Na marginesie: temat podjąłem jedynie dla tego, że wydawało mi się, że Korbka nie doceniła w swoim linku ilości ludzi czmychających z Polski do Hameryki.
Dlatego kończę dyskurs albowiem nie mam zamiaru udowadniać niektórym, że nie jestem wielbłądem.

p.s
Nie mam pojęcia ile zarabiał pracownik PLO/PŻM - mnie średnia za za 66i67 rok wyszła 7800zł/mieś.
Sporo jak na dwudziestolatka ale trzeba było zapierdalać. Z pierwszego rejsu po powrocie na Bułgarskie - ziemię ucałowałem i się popłakałem. Dopiero gdy mi pod kasą wypłacano zarobione pieniądze, zrozumiałem, że jednak ponownie na te jebane ryby wypłynę. :lol:

p.s2
Aaa! A popłakałem się dla tego, że po zejściu na keję 10 zł z ziemi podnosiłem bez specjalnego schylania się.
Tak się ręce wyciągnęły od wybieranai "fleta" i układania repa w repkoji....... :o


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2017, 19:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Praktyku, oboje się nie zrozumieliśmy.Chodziło mi o to,że we flocie handlowej były to przypadki marginalne, o takich słyszałam jako dziecko, kiedy rozmawiano przy mnie. A pamięć mam niezłą.Co do PPDiUR GRYF, to opieram się na opowieściach sąsiada, nieżyjącego już kapitana ż. r., który miał w swojej karierze tylko jeden taki przypadek uciekiniera, i z tego powodu, jako dowódca, wiele nieprzyjemności, koniec końców stracił dowodzenie statkiem- bazą, potem poszerzył uprawnienia, został kapitanem ż. w i poszedł pływać do PŻM.Ale jego opowiadania dotyczyły lat zdecydowanie późniejszych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2017, 19:58 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Znaczy, jak zwykle, diabeł tkwi w szczegółach.
Może wpływ na zwiększoną liczbę ludzi wybierających w tamtym czasie "wolność" miała sytuacja polityczna ?!
Przecież to w 70 roku siedziałem na lądzie akurat jak w Szczecinie wojsko na ulice wyszło i rozruchy tłumiło.....nieprawdaż ?!
Jak sądzisz: - miało to, czy nie, - wpływ na decyzje co do ucieczek.......?!
Bo z Kulbina zaraz w Kanale dwóch kolegów "wysiadło".
Dobra! - miałem zakończyć dyskusję bo się złoszczę.......!
Pozdrawiam.

p.s
Oczywiście ; - pewne szczegóły mogą mi się dziś plątać. W końcu parę lat od tego czasu minęło ale nie na tyle by o całokształcie nie wiedzieć.......


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2017, 21:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
W czasach,o których piszesz,na pewno miało,ja posiadam informacje z lat sporo późniejszych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2017, 23:58 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Ok.
Koniec roztrzepywania tematu.
Pomylę się o rok albo o jednego człowieka i będę się znowu tłumaczył a nie mam ochoty a i czasu szkoda..... ;)
Przejdźmy na jakiś ciekawszy temat........ :lol:
Idę na zwierzakowo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lis 2017, 0:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
stary praktyk pisze:
Ok.
Koniec roztrzepywania tematu.
.....
Przejdźmy na jakiś ciekawszy temat........ :lol:
.....


Dlaczego? ja np ciekawym co wtedy opłacało się przemycać, i jakie było przebicie? no i czy to prawda? ten handelek?
Bo że raczej prawda, to pamiętam, bo się "stykałem" :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lis 2017, 9:33 
Offline

Rejestracja: 10 mar 2015, 8:25
Posty: 2040
Skorpion13 pisze:
kum pisze:
Niemce nabraly emigrantow z kilku powodow. raz, ze im spoleczenstwo sie starzeje i roboli moze zabraknac i to tanich (mmm, tanszych od Polakow na saxach legalnie tam robiacych) no i swoja przeszlosc i czystosc rasowa chca w oczach swiata zmienic. .

Bredzisz.
Większość z tych ,,uchodźców'' do końca życia nie podejmie żadnej pracy. Wystarczy statystyki niemieckie przejrzeć. (Najlepiej wypadają Turcy, ale i tak 30-35% siedzi na zasiłku).
Albo mieć pojęcie czym są blokady pojęciowe powstałe w procesie wychowania.
Tego nie przeskoczysz. Dowód na prawdziwość tego twierdzenia przedstawi ci każdy inżynier, który brał udział w uruchomieniu produkcji zakładów kineskopów kolorowych w Piasecznie (lata '70).
Zatrudniano tam okolicznych mieszkańców, przeszkalano i... 80-90% produkcji nadawało się na śmietnik. Dopiero gdy wymieniono gros pracowników na młodych, przygotowanych w zakresie elektroniki i urządzeń elektronowych i... nagle ilość braków spadła do 15-20%. Dalej się już nie dało - dzięki właściwej Polakom samowolce.
Rusz łepetyną i odpowiedz dlaczego.
Starzenie się społeczeństwa - nie ma najmniejszego znaczenia! Dziś automatyczną linie produkcyjną nadzoruje 5 (słownie pięciu) ludzi. Większość z nich grubo po czterdziestce. A i w wieku 70 lat będą sobie radzili.
To samo dotyczy bardzo wielu branż. W motoryzacyjnej produkcja zatrudnia zaledwie 15-20% pracowników na jednostkę produktu (w porównaniu do lat 70). Usługi nie wchłoną takiej armii ludzi.
Naciskać guziki - potrafią i 70-latkowie.
Tych uchodźców liczących sobie po dwadzieścia parę lat - nie nauczysz już tego - choćbyś i osiwiał.
Nadają się jedynie do prostych prac - np zamiatanie hali - co lepiej wykonują dziś roboty przemysłowe.
Niemcy będą mieli jedynie więcej konsumentów, którym trzeba będzie dać. Ci ludzie skupią się w gettach sami. Wyrzutki (w swoim mniemaniu) ludzie II kategorii, wszędzie pogardzani, nie znający języka, nie mający przygotowania i doświadczenia zawodowego... :shock:
To jak myślisz - czym się zajmą? Kiedy imam z AS się nimi ,,zaopiekuje''? :shock:
Ale jeżeli Niemcy chcą balastu - to będą go mieli.
I zechciej z łąski swojej nie klajstrować z...
Cytuj:
A problemem jest to, ze ludzie wedle XXI filozofii maja takie same prawa.
Jakie te prawa sa to jest w roznych konwencjach podpisanych tu i tam.

Bo prawom towarzysza i obowiązki - a z przestrzeganiem tychj to u owych ,,uchodźców'' jakby nieco gorzej.
Jak mi Pan nie wierzysz - to przyjedź z tego kangurowa do RP i obadaj ,,własnemy gałamy'' sytuacje w podwarszawskim ośrodku dla uchodźców... Teraz już spokojniej bo Czeczeńcy generalnie jakoś tak za Odrę spieprzają (bo tam tyrać nie każą). Jednak w szczytowym okresie kiedy koczowało ich tam kilkuset - próbowali pracownikom i innym nacjom życie wg. koranicznych zapisów układać, ba! prawie proklamując republikę islamską... :lol: oj działo się na tym zadupiu wesolutko.. :shock:
W przeciwieństwie do większości znam kilku ludzi z różnych kontynentów, którzy zdecydowali się na osiedlenie w Polsce. To by łich WYBÓR!
I jakoś nie mam do nich jakichkolwiek zastrzeżeń.
Pracują,
podatki płacą,
nie narzucają się innym...
Gdyby nie kolor skóry i rysy twarzy - zachowują się jak przeciętni Polacy.
Jednak porównując z Czeczeńcami...
To tych drugich ciupasem w rodzinne góry bym odesłał!
Widzisz kumie - jest jedna rzecz, której nie chcesz dostrzec (podobnie jak większość forumowych uchodźco-filów)
Osiedlenie się z WYBORU.
Osiedlenie Z MUSU.
Ponadto istotne jest czy będzie to jednostka (góra 2-3 rodziny)
Czy masa pochodząca z jednego regionu idąca w setki czy tysiące.
(podobnie jak Polacy na greinpoincie).
Tu będą z mety problemy. Przecież wielu z tych Polaków nie mówi wcale po amerykańsku!
Afrykanie - nie będą inni.
Poza tym - różnice w kulturze technicznej, obyczajach, normach społecznych (w grupie będą się czuli silni i... siłą rzeczy będą próbować wpływać na otoczenie) będą źródłami ciągłego konfliktu.
Uchodźcy - to żaden materiał na ,,nowych obywateli'',
Zdecydowanie większy pożytek jest z emigrantów ekonomicznych. (w RP taką grupę stanowią Ukraińcy)


Zacznijmy od Polkoloru
kazdy inzynier,ktory maczal w tym palce wie, ze kupiono g...nie licencje. Z trzeciej reki niby RCA ale zadnej istotnej linii technologicznej. Nawet katody zostaly pominiete (a byl to system PIL) bo wtedy naprawde na swiatowym poziomie robilismy czarno biale kineskopy wiec jakis szpecyjalista z ministerstwa skreslil ta opcje, ustawianie cewek odchylajacych tyz sami mielim wymyslec, tow inzyniery a z tym fotoprocesem kolorow na bance kineskopu to juz lepiej nie wspominac.

Ta licencja, tania bo tania nie mogla byc uzyteczna i ostatecznie kosztowala duzo, duzo wiecej. Znaczy sie rozwiazania dodatkowe zeby sie jakiego ministra nie czepiano ze nie wiedzial co kupuje.
A i winny musial sie znalezc ... robol z malorolnych. Czyli frakcja Gierkowa co to malorolnych zatrudnial i technologie wprowadzal zeby nawias inflacyjny...
(tak nawiasem, zanim pan cos napisze to radze pomyslec, ze moze to przeczytac jaki uczestnik wydarzen....i klapa)

No i konkluzja logicznoscia powala ...ze malorolny nie umial bo sie nie nadawal ale malorolny po szkole juz umial (chociaz i Jowisz i Helios oba do dupy byli i ruskie Rubiny skladane w Rosj z pod laty szly.)

Wiec Niemce sobie sile robocza wyksztalca...juz gadaja o dziesiatkach tysiecy miejsc na uniwersytetach i bedzie ich stac i na emerytury dla 30% jak pan pisze turkow co nie pracuja...

A na koniec panie Skorpio ja bym na pana zielonym miejscu byl ostrozniejszy w martwieniu sie co to z Niemcami bedzie...okrzykna pana folksdojczem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lis 2017, 9:38 
Offline

Rejestracja: 10 mar 2015, 8:25
Posty: 2040
st1111 pisze:
To proste za 20$ to on był w Polsce panem a na zachodzie dziadem.


Panie swiniak, pan chba slusznie zauwazyl chociazwtedy i20 dolcow tobyly "tam"pieniadze, paczka Cameli 20 centow kosztowala.
A PLO i PZM czyli Polska Flota Handlowa byla tak naprawde flota handlujaca....a kazdy ochmistrz mial 5 lat odsiadkizasamwyraz twarzy....panie Swiniak, wspomnienia....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lis 2017, 11:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Ze wspomnień sąsiadki -marynarzowej- pamiętam historie o nabywaniu alkoholi w Baltonie i Pewexie, oraz szybciutkim ich sprzedawaniu w punktach skupu, coś mówiła o tym,że najważniejsze było nie dać się złapać po drodze.....Koniec tematu, Kumie, koniec.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lis 2017, 12:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Zara, zara, powoli, co koniec, a przebicie 500% minimum to gdzie? na czym?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 839, 840, 841, 842, 843, 844, 845 ... 866  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group