forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 20:52

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 838, 839, 840, 841, 842, 843, 844 ... 866  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17 lis 2017, 16:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
kum pisze:
korbaczeska pisze:
panie kumie polscy uchodźcy sa w Kanadzie, od 2001 roku taki status otrzymały 574 osoby.


Cwane te Polaki.


Większa szansa, że osiągną coś z obcymi niż ze swoimi, bo podporzadkuja się obcej kulturze.

Od dawna twierdzę, że wyrazem wartości kultury jeat materialne bogactwo. Im naród biedniejszy tym prymitywniejsza kultura.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lis 2017, 15:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Abdelbaki Es Satti, szef grupy która podobno zorganizowała zamach w Barcelonie, współpracował z hiszpańskimi służbami bezpieczeństwa.

https://www.liveleak.com/view?i=fc7_1502987338


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lis 2017, 16:23 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
korbaczeska pisze:
panie kumie polscy uchodźcy sa w Kanadzie, od 2001 roku taki status otrzymały 574 osoby.



No co Ty, - Korbka.....?!
Od 2001.........?! Ile Ty masz wiosenek ?!
W 1969,- stałem na slipie w Halifaksie (Kanada) i weszła nasza baza rybacka - chyba Kaszuby,
to z wyjściem musieli czekać, aż łącznikowcem podeślą załogę bo 75% dotychczasowej "wysiadło"
i nie miał kto w morze statku wyprowadzić.......! :lol:
W końcu zmieniono port zaopatrzenia na amerykański Nowy York - bo w Kanadzie zbyt wielu naszych wybierało wolność. Amerykanie tak łatwo nie udzielali azylu.
Osobiście podejrzewam, że co najmniej połowa załóg polskich statków rybackich pozostała na "zachodzie".
Głównie w Kanadzie i stanach Zjednoczonych. Ale sporo z naszych czmychało również w NIemczech - podczas przejścia przez Kanał Kiloński czy nawet w Szwecji.( Goeteborgu ).
To gadam jedynie o rybołówstwie. A co się działo w PLO czy w PŻM.......?!
Ciekawe, czy ktoś to policzył.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2017, 14:36 
A ten kolejny raz miejskie legendy opowiada.
Przecież pierwszy lepszy nie mógł na statkach pracować...
Szkoły morskie nie wypuszczały 10 tysięcy marynarzy rocznie...
Zejścia na ląd w zachodnich portach miały miejsce, jednak to zjawisko nie miało tak powszechnego charakteru jak się Staremu wydaje. Często za to zdarzało się marynarzom i oficerom zmieniać armatora i banderę.
Wiązało się to ze znacząco wyższymi poborami.


Na górę
  
 
Post: 20 lis 2017, 15:11 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Skorpion13 pisze:
A ten kolejny raz miejskie legendy opowiada.
Przecież pierwszy lepszy nie mógł na statkach pracować...
Szkoły morskie nie wypuszczały 10 tysięcy marynarzy rocznie...
Zejścia na ląd w zachodnich portach miały miejsce, jednak to zjawisko nie miało tak powszechnego charakteru jak się Staremu wydaje. Często za to zdarzało się marynarzom i oficerom zmieniać armatora i banderę.
Wiązało się to ze znacząco wyższymi poborami.


Widzę, zielony, że wiesz lepiej......... :o
Pływałeś ?! - w latach 60 - 70 tamtego wieku ?!
Masz jakieś dane ?!
Jeśli nie, to siedź cicho i nie zarzucaj ludziom, którzy mieli z tym do czynienie osobiście, że legendy opowiadają.
Jak nie mógł pierwszy lepszy ?! A ja to niby wybrańcem losu byłem ?! Skończyłem szkołę o takim kierunku i poszedłem pływać. Za nim jednak szkolnictwo absolwentów naprodukowało - pływali ludzie z "lądu".
Sporo np. - górali. U mnie trzech z tego dwóch natychmiast spierdoliło w Kanale.......!
Więc mi tu nie ................no!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2017, 15:22 
kum pisze:
Niemce nabraly emigrantow z kilku powodow. raz, ze im spoleczenstwo sie starzeje i roboli moze zabraknac i to tanich (mmm, tanszych od Polakow na saxach legalnie tam robiacych) no i swoja przeszlosc i czystosc rasowa chca w oczach swiata zmienic. .

Bredzisz.
Większość z tych ,,uchodźców'' do końca życia nie podejmie żadnej pracy. Wystarczy statystyki niemieckie przejrzeć. (Najlepiej wypadają Turcy, ale i tak 30-35% siedzi na zasiłku).
Albo mieć pojęcie czym są blokady pojęciowe powstałe w procesie wychowania.
Tego nie przeskoczysz. Dowód na prawdziwość tego twierdzenia przedstawi ci każdy inżynier, który brał udział w uruchomieniu produkcji zakładów kineskopów kolorowych w Piasecznie (lata '70).
Zatrudniano tam okolicznych mieszkańców, przeszkalano i... 80-90% produkcji nadawało się na śmietnik. Dopiero gdy wymieniono gros pracowników na młodych, przygotowanych w zakresie elektroniki i urządzeń elektronowych i... nagle ilość braków spadła do 15-20%. Dalej się już nie dało - dzięki właściwej Polakom samowolce.
Rusz łepetyną i odpowiedz dlaczego.
Starzenie się społeczeństwa - nie ma najmniejszego znaczenia! Dziś automatyczną linie produkcyjną nadzoruje 5 (słownie pięciu) ludzi. Większość z nich grubo po czterdziestce. A i w wieku 70 lat będą sobie radzili.
To samo dotyczy bardzo wielu branż. W motoryzacyjnej produkcja zatrudnia zaledwie 15-20% pracowników na jednostkę produktu (w porównaniu do lat 70). Usługi nie wchłoną takiej armii ludzi.
Naciskać guziki - potrafią i 70-latkowie.
Tych uchodźców liczących sobie po dwadzieścia parę lat - nie nauczysz już tego - choćbyś i osiwiał.
Nadają się jedynie do prostych prac - np zamiatanie hali - co lepiej wykonują dziś roboty przemysłowe.
Niemcy będą mieli jedynie więcej konsumentów, którym trzeba będzie dać. Ci ludzie skupią się w gettach sami. Wyrzutki (w swoim mniemaniu) ludzie II kategorii, wszędzie pogardzani, nie znający języka, nie mający przygotowania i doświadczenia zawodowego... :shock:
To jak myślisz - czym się zajmą? Kiedy imam z AS się nimi ,,zaopiekuje''? :shock:
Ale jeżeli Niemcy chcą balastu - to będą go mieli.
I zechciej z łąski swojej nie klajstrować z...
Cytuj:
A problemem jest to, ze ludzie wedle XXI filozofii maja takie same prawa.
Jakie te prawa sa to jest w roznych konwencjach podpisanych tu i tam.

Bo prawom towarzysza i obowiązki - a z przestrzeganiem tychj to u owych ,,uchodźców'' jakby nieco gorzej.
Jak mi Pan nie wierzysz - to przyjedź z tego kangurowa do RP i obadaj ,,własnemy gałamy'' sytuacje w podwarszawskim ośrodku dla uchodźców... Teraz już spokojniej bo Czeczeńcy generalnie jakoś tak za Odrę spieprzają (bo tam tyrać nie każą). Jednak w szczytowym okresie kiedy koczowało ich tam kilkuset - próbowali pracownikom i innym nacjom życie wg. koranicznych zapisów układać, ba! prawie proklamując republikę islamską... :lol: oj działo się na tym zadupiu wesolutko.. :shock:
W przeciwieństwie do większości znam kilku ludzi z różnych kontynentów, którzy zdecydowali się na osiedlenie w Polsce. To by łich WYBÓR!
I jakoś nie mam do nich jakichkolwiek zastrzeżeń.
Pracują,
podatki płacą,
nie narzucają się innym...
Gdyby nie kolor skóry i rysy twarzy - zachowują się jak przeciętni Polacy.
Jednak porównując z Czeczeńcami...
To tych drugich ciupasem w rodzinne góry bym odesłał!
Widzisz kumie - jest jedna rzecz, której nie chcesz dostrzec (podobnie jak większość forumowych uchodźco-filów)
Osiedlenie się z WYBORU.
Osiedlenie Z MUSU.
Ponadto istotne jest czy będzie to jednostka (góra 2-3 rodziny)
Czy masa pochodząca z jednego regionu idąca w setki czy tysiące.
(podobnie jak Polacy na greinpoincie).
Tu będą z mety problemy. Przecież wielu z tych Polaków nie mówi wcale po amerykańsku!
Afrykanie - nie będą inni.
Poza tym - różnice w kulturze technicznej, obyczajach, normach społecznych (w grupie będą się czuli silni i... siłą rzeczy będą próbować wpływać na otoczenie) będą źródłami ciągłego konfliktu.
Uchodźcy - to żaden materiał na ,,nowych obywateli'',
Zdecydowanie większy pożytek jest z emigrantów ekonomicznych. (w RP taką grupę stanowią Ukraińcy)


Na górę
  
 
Post: 20 lis 2017, 15:31 
stary praktyk pisze:
Skorpion13 pisze:
A ten kolejny raz miejskie legendy opowiada.
Przecież pierwszy lepszy nie mógł na statkach pracować...
Szkoły morskie nie wypuszczały 10 tysięcy marynarzy rocznie...
Zejścia na ląd w zachodnich portach miały miejsce, jednak to zjawisko nie miało tak powszechnego charakteru jak się Staremu wydaje. Często za to zdarzało się marynarzom i oficerom zmieniać armatora i banderę.
Wiązało się to ze znacząco wyższymi poborami.


Widzę, zielony, że wiesz lepiej......... :o
Pływałeś ?! - w latach 60 - 70 tamtego wieku ?!
Masz jakieś dane ?!
Jeśli nie, to siedź cicho i nie zarzucaj ludziom, którzy mieli z tym do czynienie osobiście, że legendy opowiadają.
Jak nie mógł pierwszy lepszy ?! A ja to niby wybrańcem losu byłem ?! Skończyłem szkołę o takim kierunku i poszedłem pływać. Za nim jednak szkolnictwo absolwentów naprodukowało - pływali ludzie z "lądu".
Sporo np. - górali. U mnie trzech z tego dwóch natychmiast spierdoliło w Kanale.......!
Więc mi tu nie ................no!

Widzisz... Nie tylko ty jeden łaziłeś po pokładach w PŻM. Ze względu na dodatki dolarowe i możliwość przywozu deficytowych dóbr - oprócz mieszkańców wybrzeża trochę warszawiaków również się załapało.
I z ich wspomnień - jakim się dzielili - nie wynikało nic, co wskazywałoby na nagminne i masowe ucieczki załóg z pokładów polskich statków.
Czyli dane takie same jak Twoje...
W odróżnieniu od Ciebie - ja zdaję sobie sprawę jak pamięć potrafi ,,poprawiać historię''. (wystarczy posłuchać dzisiejszych zeznań ,,świadków'' poznańskiego czerwca...

Normalnie grecka mitologia wg. Paradowskiego... :lol:


Na górę
  
 
Post: 20 lis 2017, 16:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Praktyku,sorry,ale załogi pływające we flocie PŻM sporadycznie decydowały się na c o ś takiego,to była elita,a PŻM wyrastał wtedy na lidera trampingu oceanicznego.Zarabiali doskonale,mieli dodatki dewizowe,kształciliśmy znakomite kadry,jeszcze dziś oficerowie z polskiej floty cenieni są wysoko u zagranicznych armatorów.Moja Matka przepracowała szmat czasu w gospodarce morskiej,w sumie w PŻ M trzydzieści kilka lat,i w ciągu tego czasu obiły mi się o uszy dwie lub trzy historie związane z taką ucieczką załoganta,t6ak więc były to na pewno wydarzenia sporadyczne. Zresztą kapitanowie mieli w takich przypadkach spore kłopoty po powrocie do kraju..Z kolei w Gryfie pływał sąsiad,kapitan ż,r.i też rzadko wspominał o takich ucieczkach.No,ale jego opowieści dotyczyły już lat 70 tych i 80tych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2017, 17:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
To proste za 20$ to on był w Polsce panem a na zachodzie dziadem.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2017, 17:28 
no, kto powyższe zakwestionuje?


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 838, 839, 840, 841, 842, 843, 844 ... 866  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 162 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group