forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 0:51

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 328 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
Post: 25 sie 2015, 16:53 
Kumie, nie sposób się z Tobą nie zgodzić, ale czy nie uważasz, że podobne cechy można przypisać i innym krajom oraz narodom?
To prawda, że lubimy z szabelkami na czołgi się zasadzać, ale z drugiej strony już za Mieszka I musieliśmy dokonywać wyborów mniejszego zła. To dzięki tej ułańskiej fantazji zwyciężyliśmy większość wojen, a wierz mi że począwszy od Piastów, było ich sporo, choć współczesne pokolenie słyszalo tylko o Wołyniu i roku 39. Laliśmy Ruś, Czechy, a nawet Węgrów. Prusów, Saracenów, Jaćwingów, Tatarów, Krzyżaków, Szwedów, Austrię, Kozaków, chyba tylko Osmanowie nam w trąbę dawali kilkakrotnie. Powinniśmy więc być dumni z naszej tożsamości, z historii przebogatej.
''Wszystkomanie w dupie'' to raczej cecha osobnicza, nie narodowa. Cywilizacja Panie, kult pieniądza, rywalizacja, wieczny pośpiech malują nam niewesoły obraz człowieka. Niekoniecznie Polaka, to samo znajdziesz i na Rzeszy, we Francji, USA czy Rosji. Więc ja nie demonizowałabym nas aż tak bardzo.
Wiesz co mi najbardziej w nas, Polakach przeszkadza? To wieczne malkontenctwo, to twierdzenie, że się nie da, że nie można. Postawa roszczeniowa oraz plucie na własny kraj. Chyba nie ma takiego drugiego narodu, który mówiłby tak źle o Polakach, jak my sami. Rozejrzyj się, popatrz jak kraj nam pięknieje, jak ogromnych zmian dokonaliśmy w stosunkowo krótkim czasie. Ja rozumiem, że co komu po Orlikach, skoro w brzuchu burczy, ale często jest tak, że burczy na własne życzenie.Bo są tacy Kowalscy, którzy nie będą 30 km do pracy dojeżdżać, ale na zmywak do englandu już tak. Wiesz, są też ludzie, którzy nie szanują pracy własnej i cudzej. Przychodzą do niej tylko po to, by za przeproszeniem odbębnić 8 godzin, zarobić ale się nie narobić i masz Pan efekty w postaci remontów świeżo oddanych do użytku autostrad. Nie wiem, pewnie są miejsca gdzie żyje się lepiej, łatwiej. Ale są i też gorsze. Dlaczego większość woli widzieć szklankę do połowy pustą, nie mam pojęcia.


Na górę
  
 
Post: 25 sie 2015, 17:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 wrz 2014, 17:57
Posty: 1977
Jeśli właściciel firmy chce szacunku winien odpowiednio wynagradzać i okazywać szacunek pracownikom . Większość polskich biznesmenów to złodzieje a czasami i bandyci. Polska elita nie szanuje społeczeństwa więc społeczeństwo ma elitę w dupie i w najbliższych wyborach ją wymieni chociażby premier-ka na głowie chodziła a nawet zaczęła śpiewać


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sie 2015, 18:07 
...i wybierze inną "elitę", nie mniej skurwiałą niż ta obecna.Jakbyś się nie kręcił-dupa z tyłu.


Na górę
  
 
Post: 25 sie 2015, 19:28 
Edmund Bared pisze:
Jeśli właściciel firmy chce szacunku winien odpowiednio wynagradzać i okazywać szacunek pracownikom . Większość polskich biznesmenów to złodzieje a czasami i bandyci. Polska elita nie szanuje społeczeństwa więc społeczeństwo ma elitę w dupie i w najbliższych wyborach ją wymieni chociażby premier-ka na głowie chodziła a nawet zaczęła śpiewać


Pewnie masz rację Bared, ale jak szanować pracownika, który zlewa obowiązki, jest minimalistą i o 9.O5. dopiero wyrusza do pracy, w której miał być na 8.3O? Oczywiście nie możemy wszystkich wrzucać do jednego wora, ale chyba każdy, kto prowadzi własną działalność powie ci, że o dobrego, sumiennego pracownika bardzo trudno. To trochę jak z autostradami. Polacy jęczą, że korki..Korki są wszędzie,ale jedynie w Polsce zwalnia się ludzi od opłat. Nikt jednak nie powie tego, że pan Nowak dojeżdżając do bramki nie wyciągnie z portfela wyliczonej kwoty. Nie, on u bramki musi się zatrzymać, wyjść z auta, otworzyć bagażnik i z 5 minut szukać portfela, po czym wyciągnie z niego banknot 200 złotowy i dawaj napierdalać, jak to w Polsce źle się dzieje...


Na górę
  
 
Post: 26 sie 2015, 2:37 
kum pisze:
Z tego wynika, ze branie za morde ekonomicznie czy przymusem fizycznym, jest ewolucyjnym etapem w drodze do "humanizmu" i przedwczesne zakonczenie tego etapu, rewolucyjnie czy pokojowo nie dziala.

To znaczy, ze prymitywniejsze instynkty czyli nazrec sie i byc przywodca w stadzie odrastaja a cywilizacja coraz bardziej zanika. Wyrasta na niej blichtr, dobrobyt i wszystkomamwdupie poza soba samym.


Panie Kumie, Pańska analiza intelektualnie w sam raz nadaje się do programów publicystycznych telewizji polskiej, ale już w niemieckiej, czy rosyjskiej dostałbyś Pan kopa w dupę. A to dlatego, że tam jeszcze potrafią odróżnić inteligencję, która to właśnie tym różni się od analfabetyzmu, że do oceny rzeczywistości stosuje stratyfikację spójną z analizą logicznie niesprzeczną wewnętrznie procesów skutkowo przyczynowych, a nie stratyfikację zamykającą analizę procesu skutkowo przyczynowego na magicznym swoją tajemnicą, wyciągniętym z kapelusza analfabety, algorytmie.

No, to do rzeczy. Setki lat 90% polskiej populacji było trzymane za mordę, tak bardzo, jak nikt inny w Europie i popatrz Pan, nie zhumanizowało to chama polskiego. Czyli Pański magiczny algorytm trzymania za mordę w logicznej analizie przyczynowo skutkowej jest sprzeczny wewnętrznie. Niestety, intelektualnie jest bez wartości, ale za to, zanalfabetyzowanym chamom bardzo podoba się takie postmodernistyczne pierdolenie bardziej wyrafinowanych swojaków, taki „intelektualista” to dla chama pospolitego, taka świąteczna koszula bliska jego chamskiego ciała.

Pański analfabetyzm już za młodu zaprowadził Pana tam, gdzie zaprowadził przy pełnym aplauzie hołoty, to może na starość wziąłbyś się Pan za naukę, analfabeto.

Adam Barycki

PS. No i co Pan na to, Panie Hornet, mój wierny czytelniku, podniósł się mój poziom? No, ale do poziomu potrzebuję Pana Kuma, z Panem Parafonem tylko na dno pójść mogę.


Na górę
  
 
Post: 26 sie 2015, 2:53 
alik pisze:
Z chamstwem podobnym do prezentowanego przez towarzysza Adasia Baryckiego
Żenada.


Panie Agafio, pierdolnij Pani chama w mordę.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 26 sie 2015, 3:12 
AGAFIA pisze:
skoro w brzuchu burczy, ale często jest tak, że burczy na własne życzenie.Bo są tacy Kowalscy, którzy nie będą 30 km do pracy dojeżdżać, ale na zmywak do englandu już tak. Wiesz, są też ludzie, którzy nie szanują pracy własnej i cudzej. Przychodzą do niej tylko po to, by za przeproszeniem odbębnić 8 godzin, zarobić ale się nie narobić .


Pani Agafio, musimy pokładać nadzieję w dzieciach Pani, tak wychowanych starannie przez Panią, że burczeć im w brzuchu będzie nie na własne, a na cudze życzenie, a wtedy będziemy mogli być dumni z tego, że to nie z naszej winy w brzuchu nam burczy, a z cudzej i dzięki Pani dzieciom nie będziemy już musieli się wstydzić, że z naszej winy burczy nam w brzuchu, kiedy dzieci Pani będą szanowały pracę wynagradzaną trzema złotówkami za godzinę i będą do niej jeździć 30 kilometrów nie po to, aby się nie narobić, a po to, aby się narobić. Z całego serca życzę dzieciom Pani tego moralnego sukcesu, z którego będę mógł być dumnym.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 26 sie 2015, 8:24 
Offline

Rejestracja: 10 mar 2015, 8:25
Posty: 2040
Pani Agafio, zgadzam sie z pania, wyjasnie, ze o Polsce pisalem, nie porownujac z innymi.
Duzej roznicy historycznie nie ma generalnie. I wszyscy ze wszystkimi wojowali, jak by sobie tak spisac kto z kim i kiedy. A wojowali zawsze o to samo co po swojemu objasnialem.

A teraz do tej ruiny umyslowej.
faktem jest, ze historia, czyli to co sie nam przed oczami nie zdarzylo obrasta w legendy. Bo sluzyc musi pokrzepieniu serc, umocnieniu wiezi z ziemiami odzyskanymi i przypominaniu o ziemiach straconych.
Albo uzasadnianiu roszczen do czegos tam...
Oczywiscie o "obiektywnosci" trudno mowic bo wspolczesna percepcja, nawet faktograficznie idealna jest wspolczesna percepcja a nie translacja "tamtej rzeczywistosci.
legendy sa latwiejsze do zrozumienia i latwiej je tworzyc niz badac socjalne i ekonomiczne przyczyny tego, co sie kiedys wydarzylo.

Ale czy ktos udowodni, ze ulani szablami rabali lufy czolgow? Albo jak pancerne te czolgi byly w owym czasie...
Co ja gadam, kto sie odwazy zapytac o detale, jak poszla Lotna to wiadomo i juz.
Taki Rambo tez wystrzelal pol Viet Congu z luku, a ze Viet Cong wygral to zupelnie insza inszosc.

Albo taka Konstytucja 3 maja wiadomo, ze raczej nielegalnie uchwalona, ale druga na swiecie, (o Magna Carta nikt nie powie bo to lepiej miec srebrny medal niz brazowy, a jak by pogrzebac w historii naszej o korzeniach rzymskich...ech sie moze okazac ze z medalowego miejsca nici.
I dlaczego sie tak strasznie panom w kieckach nie podobala...chociaz inwokacje miala lepsza od obecnej...

Ja tylko tak dla przykladu, nie z polactwa.

Kalinizm zawsze mnie bawil bo to nie tylko polski wynalazek ale tenze kalinizm obecnie jest motorem polskiej polityki...Jak Europa Kalemu daje to dobrze ale jak cos tam wymaga, uzasadniajac tomniej lub bardziej przekonywujaco to zle...jak pomnik Lenina wysadzic to dobrze a jak JP2 to zle na przyklad. O budowie Palacu Kultury w porownaniu z najwiekszym Chrystusem w swiebodzinie nie wspomne.

I oczywiste jest, kazdy to widzi ze Polska jest coraz ladniejsza, ze zwykli ludzie dbaja (o ile moga i stac ich o parki, skwery i swoja wygode.
Drogi coraz lepsze, europejskiej klasy (tyle ze wiekszosc kierowcow to bandyci) i ta fantastyczna zielen, ktorej koloru nawet w najegzotyczniejszym miejscu na swiecie nie uswiadczysz...ach ta trawa po drugiej stronie plotu...

I tak sie zastanawiam, czy zaistnienie pelnego koryta i wypasionych sklepow nie "napedza wyscigu" szczurow? Takie negatywne sprzezenie zwrotne aby walec nie musial za bardzo wszystko wyrownywac...umyslowo i fizycznie tez...

Mam nadzieje, ze kiedys ludziska zdadza sobie sprawe, ze wiecej jedzenia nie zezresz bez szkody dla siebie, trzeciego samochodu nie warto kupowac bo parkingu nie znajdziesz a od dokopywania innym zylakow dostana.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sie 2015, 8:27 
Offline

Rejestracja: 10 mar 2015, 8:25
Posty: 2040
Panie Edmundzie,pan jest niezatapialny,i niereformowalny...Piekne to cechy charakteru, taki byl tez czlowiek z marmuru...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sie 2015, 8:45 
Offline

Rejestracja: 10 mar 2015, 8:25
Posty: 2040
A pan panie Barycki schlebia mnie niemozebnie, ze na zachodzie to tak a tu to inaczej ...O MNIE by traktowali...Dziekuje, ale rozumiem ze to panska wdziecznosc za wspomnienie tego pociaku z Moskwy do Kogucikow stacji (co nieudonie tlumacze...mam watpliwosci z tym kopanie, chociaz cholera wie...a w Polskiej TV to by bylo raczej bardziej mozliwe, chociaz rekoczynem to na razie pan Korwin sie popisal walac popysku...
Ciekawe, co na to te glodne dzieci powiedzialy...

A z ta stratyfikacja, panie Barycki, to wiadomo ze w pociagu, nawet pendolino stratyfikacja nie nastepuje, bo niby jak? Woda ze spirytusem miesza sie idealnie i te wszystkie wstrzasanie versus mieszanie to czysta zmyla. Dzin z tonikiem czyli jalowcowka z chinina.

No ale tego w reklamach wielkopowierzchniowych nie napisza. Dzin to dzin, tonic to tonic bo klient kumaty zaoszczedzi, zwyklej gorzaly napedzi, z jalowca sok wycisnie i w aptece chininy kupi...

Pan to wie i sie sprzecza.
A ja objasniam, ze mieszajac skutki z przyczynami to z faktow robimy legendy i z calej historii taki koktajl, ze sie Molotow schowac moze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 328 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 33  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 187 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group