forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 6:23

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17 lut 2016, 14:45 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
:lol: :lol: :lol: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lut 2016, 16:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
MagnificencjaS pisze:
W tym porąbanym od zarania dziejów kraju nad Wisłą mieliśmy już zdrajców w randze biskupów, kardynałów - dokooptują nam teraz generała. Na szczęście w ramach parodii czyli dla jaj - bo pośmiertnie.


Przecie Dukaczewski póki co jeszcze żyje, a kukulsky jeszcze płk jest jak na razie.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 mar 2016, 12:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
W sklepach pojawi się pierwsza polska whisky - Jack Strong

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polska?z ... ack-strong


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 mar 2016, 12:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
No, w sumie... skoro jest Kurwica, to może być i Kukliński.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 mar 2016, 14:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wielki Wezyr pisze:
W sklepach pojawi się pierwsza polska whisky - Jack Strong

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polska?z ... ack-strong


Powinna mieć dopisek KUKLINSKY.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 mar 2016, 20:25 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:57
Posty: 1927
te wezyr , a o takiej whyski jak Zamkowa to ty slyszal???
to se jeszcze date wyguglaj


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 paź 2017, 13:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Yar Ol pisze:
Kukliński to śmiec najgorszego sortu!! Nie wiem jakim cudem takie indywidua jak kaowiec uważaja tego smiecia za bohatera


Cenckiewicz o sygnaliście Kuklińskim.
Nie wiem, jak wy, ale mnie zemdliło.

Zdradzanie żony na prawo i lewo uczyniło z niego bohatera. Ja pierdolę, mam nadzieję, że żona Cenckiewicza jest tak samo bohaterska.

Ryszard Kukliński był samorodkiem w dziedzinie szpiegostwa. Tacy ludzie z takimi predyspozycjami i talentem do szpiegowania rodzą się bardzo rzadko – powiedział szef Wojskowego Biura Historycznego Sławomir Cenckiewicz podczas konferencji naukowej we Wrocławiu.

- Można powiedzieć, że w pewnym momencie stał się takim "Janem Niezbędnym" w Sztabie Generalnym. Koledzy prosili go np. o przygotowanie jakichś materiałów, bo sami nie potrafili. On to robił, kopiował na filmy i przekazywał Amerykanom. A nawet nie figurował w tych metryczkach, że miał dostęp do tych informacji - mówił Cenckiewicz. Dodał, że równie sprytnie Kukliński dorabiał sobie legendę, która go chroniła przed zainteresowaniem ze strony kontrwywiadu i służb WSW. Duże zaufanie do niego wynikało z faktu, że był bardzo aktywnym działaczem partyjnym.

- Przeglądałem składki partyjne i Kukliński nie żałował wpłat na PZPR. Wszędzie ma wpisane słowa "nie zalega". Tylko Stanisław Koziej mu dorównywał w tej finansowej hojności na partię. Zresztą Koziej po ucieczce Kuklińskiego był w kręgu podejrzeń właśnie z tego powodu - dodał historyk, autor książki „Atomowy szpieg” o Ryszardzie Kuklińskim.

Zdaniem Cenckiewicza, kluczowa była też legenda kobieciarza, która pozwalała Kuklińskiemu na częste wyjazdy z Warszawy poza miasto. - Doliczyłem się w jego kręgu 24 kobiet, które zresztą były pracownicami albo Sztabu Generalnego lub też innych jednostek armii. Nie wszystkie wykorzystywał seksualnie, ale było powszechnie wiadomo, że jest kobieciarzem i to uśpiło kontrwywiad - ocenił Cenckiewicz. Podkreślił, że dzięki częstym wyjazdom „do lasu lub nad jezioro” Kukliński mógł bez podejrzeń korzystać z tzw. martwych skrzynek kontaktowych, w których przekazywał informacje dla CIA i odbierał instrukcje od amerykańskich służb.

- W WSW przymykano oko na takie sprawy. Wszyscy wiedzieli, że Rysio ma takie potrzeby. Nawet (Czesław) Kiszczak mówił, że go podziwia i w pewnym sensie mu zazdrości tych kobiet. To był męski, zamknięty krąg i inni go pewnie też podziwiali za te podboje - powiedział Cenckiewicz. Dodał, że Kukliński był człowiekiem, który potrafił „postępować niezwykle cynicznie i dzięki temu świetnie był przygotowany do szpiegowania”. - Cynicznie donosił na kolegów i dzięki temu miał w WSW opinię osoby zaufanej (OZ – PAP), która nie wymaga kontroli kontrwywiadowczej - mówił Cenckiewicz podczas swego wystąpienia.

Dyrektor Wojskowego Biura Historycznego im. gen. broni Kazimierza Sosnkowskiego Sławomir Cenckiewicz uczestniczył w zorganizowanej przez tę instytucję ogólnopolskiej konferencji naukowej „Szpiedzy – Dezerterzy – Renegaci. Wykroczenia i przestępstwa żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych w latach 1918-1989”. Współorganizatorem imprezy jest też Instytut Pamięci Narodowej.

http://www.rp.pl/Historia/171029245-Sla ... wania.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 paź 2017, 17:01 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Zrzygam się.

(rzyga)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 paź 2017, 17:21 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Nie szkoda Ci obiadu....... :lol:

W naszym narodzie już tak jest od zawsze:
Zawsze znajdzie się jakiś skurwiel który własny kraj sprzeda.
Ja tam już zdążyłem przywyknąć. I choć nadal mnie to wkurwia, to jednak szkoda by mi było posiłku.......... ;) :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 paź 2017, 18:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
MMM pisze:
A ja jestem pewna, że on był szpiegiem, tylko rosyjskim.
Ale i tak skurwiel.
Duduś dał mu stopień generała, a mógł od razu marszałka!

:mrgreen:

Nie trać nadziei,wszystko jest możliwe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group