forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 11 maja 2024, 17:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27 gru 2015, 10:03 
Offline

Rejestracja: 14 mar 2015, 22:51
Posty: 16
Edmund Bared pisze:
ziemie obecnej Ukrainy były Polskie


Nie polskie tylko w zdecydowanej większości litewskie. A w zasadzie ruskie, tylko podbite przez Wielkie Księstwo Litewskie.

Kolejny niedouczony polski "patriota", który Polski od Rzeczypospolitej Obojga Narodów nie odróżnia.

Zanim Pan zacznie innych do szkoły odsyłać, proponuję samemu się zastosować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 gru 2015, 15:07 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Hi! hi! hi!........Eduardo! :lol:
Endrju chiba ma rację..........cóś mi się widzi;
:shock:

p.s
Tak po prawdzie, wszystko zależy od tego, jak głęboko w historię sięgniemy.
Np. jesli odpowiednio daleko spojrzeć, to kościół nic nie posiadał więc słynna
komisja była przestępstwem na polskim majątku.
Trza to ino nagłośnić i .........prokuratura ma pełne rence roboty..... :evil:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 gru 2015, 19:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 wrz 2014, 17:57
Posty: 1977
Lwów jest polskim miastem od 1340 roku. Włączony do Polski na podstawie porozumienia króla Polski Kazimierza Wielkiego z księciem halickim Bolesławem Jerzym II o sukcesji w razie śmierci jednego z nich i skończcie już te niedouczone wycieczki .
Nie wiem Kumie jaką ty poznałeś historię, czy o tym co piszę uczeni byli wychowankowie bandery, ale ja tak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 gru 2015, 23:07 
Edmund Bared pisze:
Lwów jest polskim miastem


A czyim miastem, Panie Bared, jest Wrocław i Szczecin? Jest. Nie pytam o był, a o jest. Do odpowiedzi proszę załączyć bibliografię, bardzo mnie interesuje, której frakcji ziomkostwa niemieckiego przypadły Panu do gustu, a jakżeby inaczej, opracowania naukowe.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 27 gru 2015, 23:38 
Offline

Rejestracja: 10 mar 2015, 8:25
Posty: 2040
Edmund Bared pisze:
Lwów jest polskim miastem od 1340 roku. Włączony do Polski na podstawie porozumienia króla Polski Kazimierza Wielkiego z księciem halickim Bolesławem Jerzym II o sukcesji w razie śmierci jednego z nich i skończcie już te niedouczone wycieczki .
Nie wiem Kumie jaką ty poznałeś historię, czy o tym co piszę uczeni byli wychowankowie bandery, ale ja tak


Panie Bared, to juz jest tak z historia ze jedni mowia to drudzy tamto. Na przyklad jedni mowia ze Lwow zostal zalozony przez Krola Daniela Galicyjskiego i nazwany imieniem jego syna Lev(a)

Faktem jest ze Kazimierz Wielki wyprawil sie na Lvow w 1340 roku. zlupil i spalil pol miasta ale dopiero 9 lat pozniej wojenki sie skonczyly,

Litwini napadli i zlupili Lvow w 1351, dwa lata pozniej jakis inny galicyjsko wolynski kniazia i wtedy dopiero nasz Kazio Wielki mogl sie wziac za odbudowe i murowanie swojej zdobyczy.

Krol rozsadnie nadal miastu prawa magdeburskie I rozne przywileje handlowe tak ze miasto stalo sie bogate I pozadane dla nowych lupiezcow.

Po smierci Kazia Wegrzy sie pojawili ale jak Jadwiga z Jagiella ten tego poswiecila sie...no to Lwov stal sie polski. Tylko z ta polskoscia to roznie bywalo, Kazio byl ostatnim z Piastow I chyba na zlosc Jagiellonom nasprowadzal Zydo, Niemcow, Ormian I cholera wie kogo jeszcze do Lwowa. Jakby autochtonow nie bylo.

A moze Kazio byl naprawde Wielki I wiedzial co robi?

A historycznie, wedle jednych panie Bared, to lwow nalezal kolejno do Krolestwa Galicyjska Wolynskiego od powastania az do polskiego podboju, potem do Krolestwa Polskiego 1349–1569 nastepnie do Rzeczypospolitej Obojga Narodow
1569-1772 Krolestwa Galicji I Lodomerii 1772–1804 Austrii 1804–1867, Austro Wegier 1867-1918 Republiki Zachodniej Ukrainy 1918
Polski 1918-1939 Zwiazku Radzieckiego 1939–1941 Niemiec 1941–1944 Zwiazku Radzieckiego 1944–1991i Ukrainy1991–az do teraz

Na upartego mozna powiedziec, ze Stalin przehandlowal lwow za Wroclaw i tych co nie chcieli we lwowie zostac wyslal do do Polski.. Z Gdanskiem i Wilnem podobnie, panie Bared czyli dialektyka historyczna. Szczecin tez my wzieli bo akurat tam armia polska stala i Stalin byl w dobrym humorze.

A z tym stephanem Bandera...w koncu to ukrainski Kosciuszo, albo nasz Rowecki albo inny bojownik co wyzwalal Polske od najezdzow.
Gosciu nie mial wybory i naiwnie uwazal, ze Niemcy mu ta niezawisla ukraine stworza...byl sojusznikiem tak jak Polacy byli sojusznikami Napoleona, pacyfikujac Hiszpanie...

Z daleka lepiej widac.panie Bared, a jak mowia patrioci dla Ojczyzny wszystko...prawda?

PS
Pan zwroci uwage, ze ja nie upieram sie ze tak jak jacys tam napisali a ja zacytowalem bylo...sie po prostu ponaumiewalem, jak pan radzil...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 gru 2015, 18:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 paź 2014, 11:57
Posty: 1998
Głosowałem na Zemana.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 gru 2015, 19:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Dlatego wygrał pan Duda.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 gru 2015, 19:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 paź 2014, 11:57
Posty: 1998
Gówno! Duda wygrał, bo sie wżenił odpowiednio, jak poprzednicy. Zeman nie miał szans.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 gru 2015, 20:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 wrz 2014, 17:57
Posty: 1977
https://marucha.wordpress.com/2015/12/28/ludobojstwo-polakow-przez-ounupa-na-kresach-a-wspieranie-przez-wspolczesne-wladze-rp-neo-zydobanderyzmu/
Ludobójstwo Polaków przez OUN/UPA na Kresach, a wspieranie przez współczesne Władze RP neo-żydobanderyzmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 gru 2015, 21:41 
Offline

Rejestracja: 10 mar 2015, 8:25
Posty: 2040
Burżuj pisze:
kum pisze:
A z tym stephanem Bandera...w koncu to ukrainski Kosciuszo, albo nasz Rowecki albo inny bojownik co wyzwalal Polske od najezdzow.
Gosciu nie mial wybory i naiwnie uwazal, ze Niemcy mu ta niezawisla ukraine stworza...byl sojusznikiem tak jak Polacy byli sojusznikami Napoleona, pacyfikujac Hiszpanie...

Z daleka lepiej widac.panie Bared, a jak mowia patrioci dla Ojczyzny wszystko...prawda?

PS
Pan zwroci uwage, ze ja nie upieram sie ze tak jak jacys tam napisali a ja zacytowalem bylo...sie po prostu ponaumiewalem, jak pan radzil...


http://wiadomosci.onet.pl/swiat/milosz- ... akow/5yr74

"Szanowni Ukraińcy, otrzymałem od was list w obronie Stepana Bandery. Pozwólcie mi zatem zadać dwa pytania" - rozpoczyna swój list Zeman. Dalej stawia sprawę jasno: "Po pierwsze, czy znacie rozkaz Bandery: »Zabijcie każdego Polaka między szesnastym a sześćdziesiątym rokiem życia?" Jeśli nie znacie, nie jesteście Ukraińcami. A jeżeli znacie, to czy się z nim zgadzacie, czy nie?" - pyta prezydent Czech.

"Jeżeli się zgadzacie, tu kończy się nasza dyskusja" - czytamy."

Morderca nie żaden bohater. Gdyby walczył z polskim wojskiem można by go szanować. Bezmyślna zgoda na szlachtowanie cywili nie ma usprawiedliwienia.


A zachowal gdzies sie ten wspomniany przez pana rozkaz Bandery? Bo on siedzial w Szasenhausen do 41 roku do 44 roku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group