forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 08 gru 2019, 14:38

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Interes społeczny nie jest przypisany wyłącznie do socjalizmu (lewicy). Ubogie społeczeństwa nigdy i nigdzie nie osiągnęły sukcesu. Pierw oddają wolność osobistą dla interesu społecznego, bo tak im wmawiają socjalistyczni ideolodzy. Na koniec bankrutuje jednostka, zaraz potem społeczeństwo a na koniec ideologia. Z pełnymi brzuchami wychodzą ideolodzy oraz jej krzewiciele. Tylko!

A kuźwa o czym ja próbuję Ci napisać?
Właśnie o interesie społecznym poprzez przykład tego fo.
Kapitalizm tak, sorry za kolokwializm, zrył berecik starym, że będą uprawiać politykę tolerancji językiem nienawiści w obronie swojego statusu. I ten trend się rozszerza.
Ja nie neguję doświadczenia starszych pokoleń, bo na tym opiera się nasza cywilizacja, ale na przykładzie tego fo widać gołym okiem, że indywidualizm prowadzi do spięć i nieporozumień. I dodatkowo jest on sankcjonowany wiekiem. Nic dobrego z tego wyjść nie może.
A niewielu znam posiadających narzędzia, którzy postawią interes społeczny powyżej własnego.
I może się mylę, ale Barycki chyba też się do nich nie zalicza.
Mimo, że w tym co prezentują jego teksty jest bezkonkurencyjny. Poziom nieosiągalny. Nie tylko dla mnie. ;)

A powiedz mi stanax w jaki sposób Norwegia doszła do bogactwa? Dzięki indywidualizmowi i wizjonerstwu jakiś nadludzi tam mieszkających? Czy może poprostu zgodnie z interesem publicznym, mądrze dysponują tym co dała im za darmo natura? A indywidualizm i chęć posiadania kapitalistycznych akcjonariuszy, to samo darmowe dobro,zamienia w rzekę krwi i cierpienie niewinnych.

Awatar użytkownika

polar pisze:
Ja nie neguję doświadczenia starszych pokoleń, bo na tym opiera się nasza cywilizacja, ale na przykładzie tego fo widać gołym okiem, że indywidualizm prowadzi do spięć i nieporozumień. I dodatkowo jest on sankcjonowany wiekiem. Nic dobrego z tego wyjść nie może.
A niewielu znam posiadających narzędzia, którzy postawią interes społeczny powyżej własnego.

No własnie, mniewielu ma takie narzędzia i możliwości.
Gdybym miał ciężkie miliony, fabryki czy coś równie dochodowego, napewno starałbym się ulżyć gorzej sytuowanym choćby przez płace.
Teraz natomiast w myśl socjalistyczno-komunistycznych bajań miałbym oddać jedną parę butów potrzebującego, zakładając, ze mam dwie?
To ma być ta ZMIANA?
Ta lewicowość od nowa ( nie odnowa! )
Kto za młodu nie był lewicowcem na starość zostaje raczej skurwysynem.
Ja z robotniczej rodziny pochodzę. Nikt mi nic nie dał. Nie byłem nigdy w polityce ani w żadnej organizacji oprócz harcerstwa. Nic nikomu nie jestem winien oprócz szacunku jesli ktoś sobie na niego zasługuje.
Niby czemu mam się dzielić z kimś dorobkiem życiowym ze względu na jego pęd do rewolucji, do wyzwalania mas pracowniczych spod tyranii kapitalizmu...
Polityka mnie nie interesuje, chyba tylko jako obserwatora.
W moim zyciu może się coś zmienić już tylko na gorsze.
Ale - proszę bardzo młodzi : walczcie, wywalczajcie, nieście swe sztandary wypatrujcie nowej jutrzenki, prowadźcie na barykady. Miałem już swoje barykady i skończyło się bidą z nędzą poprawie czterdziestu latach i dyktaturą socjalistyczną kaczora.
Socjalizm w Polsce był zawsze utopią. Przed II wojną był traktowany poważnie a przed pierwszą to była normalna walka na smierć i życie - o przetrwanie.
Teraz kazdy ma co do michy włożyć. Za mało, zeby dobrze żyć ale zadużo aby zdechnąć. I dobrzy panowie dzielą bedło czarne na obozy - wszak divida et impere, nieprawdaż? Prawdaż!
Proszę zatem nie zawracać mi dupy walką klasową bo przeżyłem dwa ustroje już a zaczynam nowy rozdział w dyktaturze.
Młodzi - na barykady.
Ja pierdole, nie ide!

Nie te czasy żeby młodzi poszli na jakieś barykady. Nie maja o co walczyć wszak dostali gówno w pozłotku i zadowoleni, że teryki musieli zadowolić się octem i pustymi półkami pykają na srajfonach jak ogłupiałe, z tępym wyrazem twarzy cyborgi.

ahaa, ja też pierdolę, nie idę!

Awatar użytkownika

Po co pytasz polar, skoro w tej sprawie myślimy podobnie. Różnice będą w użytych słowach, ale sens ten sam. Raczej zastanówmy się komu, którym lewicowym ideologom (i czy w ogóle?!) zawdzięczają miejsce, w którym teraz są.

Awatar użytkownika

older pisze:
Młodzi - na barykady.

Nie potrzeba krwawej rewolucji wystarczy wzorem przywołanej tu Norwegii aby raz do roku nasz urząd podatkowy opublikował w internecie listę nazwisk z informacją, ile kto zarobił, ile odprowadził podatku i jaki ma majątek.
Mnie taka transparentność odpowiada.

Awatar użytkownika

To była paralela. Niech se zrobią inne barykady i szańce niekoniecznie z kostki brukowej i tramwajów jak 1905. Inne srodki są teraz oraz inne sposoby walki. Może na poczatek iść na wybory?
I naprawdę iść, mimo że jest podejrzenie, ze sfałszują szuje :)

Nikt nie każe nikomu nic oddawać, to retoryka rodem z wystąpień oszołoma Korwina. Strachy, mające wzmocnić pielęgnowane przez dekady demony socjalizmu.
Nie trzeba mieć fabryk i setek robotników żeby próbować.
Mój znajomy prowadzi projekt osada obywatelska.
Na początek jeździ od firmy do firmy i prosi o zbędne kontenery socjalno-mieszkalne, które później chce stawiać w miastach jako punkty zborne dla mniej zaradnych. Może jak spotka się w takim miejscu parę osób, wspólnie wymyślą coś co pozwoli im przekroczyć próg wykluczenia. Jak to mówią - w kupie siła.
To czywiście ogólny zarys. Projekt jest przygotowany bardzo merytorycznie.
Ale nie nikogo nie zamierzam przekonywać do faszystowskich pomysłów, nie każdy musi mieć w sobie pokłady empatii i czas na pewne wyrzeczenia.
Ale podobno niedacznictwo, to wymówka i lenistwo przed operatywnością. ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.