forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 18:23

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Wiadomość
Post: 01 lis 2018, 16:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Nie zdążyły być.
Ten temat był tu wielokrotnie spakowany.
Gdybyś umiał czytać, może byś wiedział.
Narysuj to więc sobie. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lis 2018, 16:35 
WLR pisze:

Parcie Rosji przeciw Polsce datuje się od 1606 roku, kiedy car Wasyl Szujski zawarł przeciwko Polsce przymierze ze Szwedami.
Przez następne wieki nigdy nie osłabła chęć Rosji do unicestwienia Polski. Rozbiory, pakt Robbentrop - Mołotow, bandycka
napaść na Polskę bez wypowiedzenia wojny w 1939 - więcej jeszcze? Idiocie nieprzydatne, a mądry przecież wie.

Natomiast Wezyr Zajebiście Przeogromny uważa, że cycek w morzu zwany Krymem, ma dla Rosji "kosmicznie" większe
znaczenie niż Polska.

Skretynienie Przeogromniastego jest zatem bezdyskusyjne.


I wtedy, drogie dzieci, gdy Rosja po 45 zainstalowała swoje rządy komunistyczne, swoich generałów, a marionetki w polskim sejmie tańczyły pod kazaczoka, gdy inteligencję wytłuczono w Katyniu zostawiając samych roboli debili, wtedy właśnie narodził się bojownik o wolność i demokrację, którego krwawe lata eksterminacji ominęły cudem, a edukacja pod krwawymi rządami dała w przyszłości biznes na Amazonie.
I tylko dzięki swojemu oporowi, we współpracy z Wielkimi Stanami obalił obrzydliwych kacapów. Sam. A głupole robole patrzyli na jego pierwszy, powyciagany sweter z Pewexu z utęsknieniem w swych tępych, robotniczych oczach.
A teraz, drogie dzieci, pocałujcie w dupę misia.


Na górę
  
 
Post: 01 lis 2018, 16:42 
Wielki Wezyr pisze:
Nie zdążyły być.
Ten temat był tu wielokrotnie spakowany.


Umkło mnie. :mrgreen:

Znaczy wg tutejszych "wybitnych analityków", bazy NATO miały
sąsiadować przez płot z bazą floty czarnomorskiej, ale ruskie
bystrzaki zapobiegły, tak? Czaputowiczowi nie doradzacie aby? :lol:


Na górę
  
 
Post: 01 lis 2018, 16:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Poucz się.
Będziesz jeżdżę bardziej urzeczony. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lis 2018, 18:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
WLR pisze:
Boruch pisze:
Polska nie ma żadnego wroga. A już nie jest nim na pewno Rosja.
Dla Rosji można powiedzieć, że nie mamy znaczenia,


Mniejsze niż Krym? Mniejsze niż kilka kurylskich pryszczy na oceanie, o które Wielka Rosja od II wojny toczy spór z Japonią?
One Wyspy Kurylskie to ojczyzna Ajnów - japońskich Aborygenów - uważanych za protoplastów współczesnych Japończyków.
Myślisz, że Polacy mniejsze znaczenie mają niż Ajnowie? Rosja zdaje się zawłaszczać, czyli zwyczajnie zajumać na bezczela
wszystko co się uda, niczym kleptoman batona w Biedronce.


PS Dla tych co zaraz zawyją o USrajcach.

Tak, nie tylko Rosja, ale o niej była mowa.


Ale Panowie się rozsierdzili..........I po co to? Nie do wiary, że Boruch musi Panu w tak banalny temat się wtrącać. Boruch przedstawił tu swoją koncepcje, z którą nie trzeba się zgadzać. Nie ma przymusu. I Pan WLR to zrobił. Myślę jednak, że jeżeli pokusimy się na jakiś ranking wymienionych przez Pana WLR miejsc na ziemi ważnych dla Rosji to wg mnie będzie tak.

Polska trzecie miejsce. Czyli tak jak już napisałem. Dla Rosji mamy znaczenie znikome. Oczywiście gdybyśmy nagle wysłali delegację z gotowym traktatem przyjęcia w skład Federacji oni zapewne głęboko by ją rozważali. Wszystkie za i przeciw. Rozszerzenie terytorium w środek Europy może by było im na rękę. Prawi czterdziestomilionowy naród o jakiejś tam sile intelektualnej i rąk do pracy. Po drugiej stronie zapewne rozważaliby ewentualne kłopoty, bo to Polakowi nigdy nie dogodzisz. Ale myślę sobie, że przyjęliby ofertę. Żeby nas napadać zbrojnie? Nie miała baba kłopotów.

Wg mnie na drugim miejscu jest Krym. Krym od wieków był rosyjski. Tylko przez przypadek, a może głupotę rosyjskich władców po rozpadzie ZRRR pozostał na Ukrainie. Wyrwanie Krymu przez Rosję to osobny temat. I tu nie będę snuł wywodów, bo już to na fo robiłem. Tak więc Krym ma znaczenie dla Rosji z powodów sentymentalnych, gospodarczych(kurort) jak i militarnych. Okno na Morze Czarne i dalej.

Pierwsze to Wyspy Kurylskie. Niby pryszcz jak Pan pisze ale bardzo ważne ze strategicznego, militarnego punktu widzenia. Pacyfik i wszystko jasne.

https://www.wprost.pl/swiat/10083436/ro ... skich.html

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group