forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:37

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 931 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 94  Następna
Autor Wiadomość
Post: 05 lip 2015, 14:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Lecę i głosuję na panią "nie da się"

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lip 2015, 14:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 12:50
Posty: 1911
Stillu,pomalutku na pewno do wyborów jeszcze coś dołoży.

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=565C2934


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lip 2015, 14:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
Przywrócenie starego wieku emerytalnego

Taką operację PiS szacuje na 10 mld zł rocznie. Tyle korzyści budżetowi daje wydłużony wiek emerytalny w 2016 roku. Pewne zyski związane z tym, że co najmniej trzy roczniki emerytów już przeszły później na emeryturę – budżet już ma. To około 8 mld zł. Skutki zmian się kumulują i są tym większe, im bardziej wydłuża się wiek emerytalny. Jakie będą koszty propozycji PIS, zależy od tego, kiedy wejdą w życie. Jeśli stanie się to od 1 stycznia 2016 r., to koszty do końca kadencji w 2019 roku wyniosą 43 mld zł. Jeśli od 2017 r., będzie to 38 mld zł, czyli około 10 mld zł rocznie. Ale odwrócenie wieku oznacza utratę olbrzymich korzyści w kolejnej dekadzie, gdy dochodziłyby one do ponad 100 mld zł rocznie.

Z powyższych wyliczeń wynika, że koszty ulg i wydatków są niedoszacowane w zależności od wersji nawet o 14 mld zł, czyli nie 39, a 53 mld zł. Zdaniem Jakuba Borowskiego, głównego ekonomisty Credit Agricole, trzeba jeszcze brać pod uwagę, że w kolejnych latach mamy dalej zmniejszać deficyt, co oznacza, że tylko część wyższych dochodów budżetowych wynikających ze wzrostu gospodarczego PIS będzie mógł przeznaczać na swoje pomysły.

Widać, że PIS ma szanse zrealizować swoje propozycje w części, o ile dopasuje je do możliwości finansowych i poczeka, bo wdrażanie niektórych działań potrwa latami.


Trudna księgowość drużyny Szydło


Do St1111 : Stillu,nie myśl,że jestem przeciwko Tobie i chciałabym, abyś pracował aż do(śmierci),czyli do 67 roku życia.Bo ja też czekam z utęsknieniem na emeryturę mojego męża.Wg starych zasad,to od dzisiaj został by mu jeszcze rok pracy. Wg nowych zasad dołożono mu 15 miesięcy po 65 roku życia.
Z tego co widzę, to szydło i powidło może to spokojnie wprowadzać przez 4 lata kadencji i to może jej się udać albo nie udać,z tym,że bliższe jest to drugie, a potem...
A potem to już inni będą atakowani,że im nie wyszło z tym,co szydło nie wyszło.
Prędzej mogę uwierzyć w emeryturę po 40 latach pracy,mój mąż znakomicie się w tym projekcie znajduje,ma nadwyżkę lat..

W kampanii wyborczej mogą obiecać złote góry..

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lip 2015, 15:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Mam nadzieję że wiesz że te miliardy to pieniądze wydarte z gardła staruszkom w bardzo różnej kondycji zdrowotnej.

A przekazane bankierom i innym kapitalistom na ogony cielęce.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lip 2015, 21:39 
Offline

Rejestracja: 03 wrz 2014, 10:40
Posty: 980
Z tą samą wiarą, co 4 lata wstecz wierzyli w skuteczność namaszczonego przez Tuska nowego "lewicowca", sieroty popalikotowe wierzą teraz w wyliczenia, godnej następczyni Tuska, spanikowanej Kopacz. Byle tylko zohydzić PiS. Jak wówczas SLD. Jest szansa, że i tym razem doznają podobnego zawodu. Ale, czy otrzeźwienia?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lip 2015, 9:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
halapic pisze:
[i] Przywrócenie starego wieku emerytalnego

Taką operację PiS szacuje na 10 mld zł rocznie.


To są jakieś nic nie znaczące drobne, o co w ogóle chodzi :lol: W Polsce nie ma kasy? a to co?

Przecież w Polska właśnie teraz zamierza kupić broń, za setki miliardów u obcych kontrahentów, mamy na to wolną kasę :lol: :lol: nie tak dawno temu zorganizowano igrzyska dla ludu i kasa się znalazła
Cytuj:
Do opinii publicznej przedostała się informacja, że na infrastrukturę (w tym stadiony) zostały wydane 94 miliardy złotych. A zatem mówiąc wprost: wszystkie inwestycje na Euro 2012 miały pochłonąć 87,5 miliarda, wypadło ponad 20 inwestycji, kilkanaście się opóźniło, a wydano ponad 94 miliardy

Cytuj:
Jeśli zliczymy długi zaciągnięte na wszystkie inwestycje, okaże się, że koszt ich obsługi wyniesie być może nawet 5 miliardów złotych rocznie!
i kasa jest, rozegrano zaledwie 15 meczów piłkarskich
wydając na to 100 miliardów złotych, to na emerytów zabraknie? kto w to uwierzy? :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lip 2015, 9:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Pantryglodytes pisze:
kto w to uwierzy? :mrgreen:


Wyborcy PO i oglądacze TVN-wystarczy im powiedzieć i wierzą.
A swoją drogą popatrzcie na manipulacje mediów referendum w Grecji od chwili ogłoszenia wyników cała Grecja niezadowolona.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lip 2015, 10:02 
WLR pisze:
halapic pisze:
Stillu,nie myśl,że jestem przeciwko Tobie i chciałabym, abyś pracował aż do(śmierci),czyli do 67 roku życia.
Bo ja też czekam z utęsknieniem na emeryturę mojego męża.



Pasożydy. :lol:

I wydało się, że Still ma męża. :mrgreen:


Kompletny brak logiki.
Oboje czekają na emeryturę męża Halapic.


Na górę
  
 
Post: 07 lip 2015, 10:08 
Dwie pijawki mają tego samego męża, trąci bigamią :lol:


Na górę
  
 
Post: 07 lip 2015, 13:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
40 lat stażu i zasłużona emerytura? Tak, ale niska

Obojętnie,jaka ekipa polityczna to wprowadzi, to miodu nie będzie.

40 lat stażu (opłacania pełnych składek) i zasłużona emerytura? Tak, ale niska. Im młodsza osoba skorzysta z takiego rozwiązania – jeśli ustawa zostanie przyjęta – tym mniejsze świadczenie dostanie. 60-latek będzie mógł liczyć tylko na 36 proc. ostatniej pensji.


No,a dopiero co, jak cofnie się wiek emerytalny ?

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 931 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 94  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group