forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 30 maja 2024, 17:47

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 931 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 94  Następna
Autor Wiadomość
Post: 08 wrz 2017, 19:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Ja to słowo tak rozumem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 wrz 2017, 19:34 
Pan Wielki ewoluuje, nie wiem jeszcze w którom strone, ale jakoś tak chyba dobrze dla niego.


Na górę
  
 
Post: 08 wrz 2017, 19:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
Wielki Wezyr pisze:
Ja to słowo tak rozumem.

Spoko.
Wezyr, mam zatem prośbę.
Opisz tu zatem udokumentowany, przekręt, szwindel popełniony przez PiS w czasie sprawowania władzy, a ja będę przytaczał udokumentowane przekręty i szwindle ich poprzedników.
PiS jako taki, z powodów terytorialnych mnie w zasadzie już nie interesuje, ale chętnie poznałbym namacalne przestępstwa obecnej grupy w Warszawce.

Spróbujesz?
Chcę się nieco zabawić zgodnie z zasadą, która sam określiłeś w brzmieniu...
-Okres ochronny dawno się skończył.

Ja to rozumiem również jako...
-Odniesienie do okresu ochrony jest zrozumiałe, rozumiem, że dotyczy wszystkich ludzi i ugrupowań, które siedzą i siedziały w Warszawce.


Co ty na to?
I spoko, bez przymusu, może ci się nie chcieć...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 wrz 2017, 20:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Chcesz przykładu?
Zeby daleko nie szukać.
Choćby wczorajszy z akcją promującą reformę sądownictwa.

Zakupy bez przetagrów. Kownacki wydał prawie 700 milionów w weekend w Kielcach.
Po prostu łaził między stoiskami i paluchem pokazywał, co MON kupi.

O notorycznych kłamstwach i permamantnym łamaniu Konstytucji nawet nie warto wspominać.

Co do wałów poprzedników. Nie kwestionuję ich istnienia.
Sam tu nawet wytykałem różne.
Ale dziś rządzi ekipa, która się mieni dobrą zmianą.
Rządzi juz od dawna. Za chwilę, teoretycznie, będzie zbliżać się koniec ich kadencji.
Więc pora chyba ich trzepać, a nie żyć tym, co nawywijali poprzednicy. Bo ich już nie ma.
I mają niewielki wpływ na obecne sytuację kraju. Odpowiada za nią obecna ekipa.

Komentarz Giertycha do afery bilboardowej:

PiS postanowił wypromować, swoje partyjne pomysły na reformę sądów, z pieniędzy na promocję Polski poza granicami kraju.

Czy partie polityczne mogą na bilbordach przekonywać obywateli i Prezydenta do swoich programów lub pomysłów ustaw? Oczywiście. Od tego partie mają ogromne dotacje budżetowe.

Promocja własnego programu przez jedną partię z publicznych pieniędzy jest próbą zaoszczędzenia pieniędzy partyjnych.

Czasami rząd może podjąć decyzję o promowaniu programów rządowych, które już stały się obowiązującym prawem. W tym przypadku nie ma żadnego programu społecznego (takiego np. 500+), o którym należałoby poinformować społeczeństwo, a nadto program PiS w tym zakresie nie stał się prawem, gdyż w wyniku ogromnych protestów społecznych i wet Prezydenta, nie został uchwalony.
Decyzja PiS ma trzy wymiary.

Po pierwsze narusza fundament demokracji w Polsce. Jeżeli jedna partia, korzystając z tego, że jest przy władzy, pobiera wbrew ustawie o partiach politycznych pieniądze na promocję swoich programów, to znaczy, że mamy podważoną równość partii ( a więc i obywateli) w państwie. To początek również zamachu na równość w wyborach, która musi oznaczać równy dostęp do pieniędzy publicznych.

Po drugie: działanie to oznacza przestępstwo popełnione przez osoby odpowiedzialne za te środki publiczne i ich mocodawców. Przestępstwo przywłaszczenia środków publicznych o ogromnych rozmiarach na rzecz podmiotu prywatnego – partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość.

Za przestępstwo to, osoby odpowiedzialne, prędzej lub później pójdą siedzieć.

Po trzecie: pieniądze te na podstawie ustawy o odpowiedzialności karnej podmiotów zbiorowych oraz ustawy o partiach politycznych będą musiały być zwrócone do budżetu państwa przez PiS.

Nie spodziewałem się, że po niecałych dwóch latach będzie można zupełnie bezpiecznie o osobach, które rządzą publicznymi pieniędzmi za rządu PiS powiedzieć: złodzieje.

http://thefad.pl/aktualnosci/roman-giertych-zlodzieje/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 wrz 2017, 20:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
Wielki Wezyr pisze:
Chcesz przykładu?
Zeby daleko nie szukać.
Choćby wczorajszy z akcją promującą reformę sądownictwa.

Zakupy bez przetagrów. Kownacki wydał prawie 700 milionów w weekend w Kielcach.
Po prostu łaził między stoiskami i paluchem pokazywał, co MON kupi.

O notorycznych kłamstwach i permamantnym łamaniu Konstytucji nawet nie warto wspominać.


Wybacz Wezyr, ale czy to są udokumentowane przestępstwa będące szwindlem/przekrętem ?
Pytam serio.
Co jest w tym co wymieniłeś przestępstwem którym bez wątpienia są szwindle i przekręty ?

Ja dla przykładu mogę podać fakty o przekrętach i szwindlach związanych np. z ARiMR która organizowali poprzednicy, albo sprawy związane z węglem, z granicami teoretycznego państwa (tzn ich kontrolą) itp.


Cytuj:
Co do wałów poprzedników. Nie kwestionuję ich istnienia.
Sam tu nawet wytykałem różne.
Ale dziś rządzi ekipa, która się mieni dobrą zmianą.
Rządzi juz od dawna. Za chwilę, teoretycznie, będzie zbliżać się koniec ich kadencji.
Więc pora chyba ich trzepać, a nie żyć tym, co nawywijali poprzednicy. Bo ich już nie ma.
I mają niewielki wpływ na obecne sytuację kraju. Odpowiada za nią obecna ekipa.

Otóż nie do końca jest tak jak piszesz.
Poprzednicy doprowadzili do uzależnienia polityki, głównie zagranicznej od dyktatu bankruta, i pozostawili, w zasadzie postawili następców przed faktami dokonanymi, również w polityce wewnętrznej.
Oczywiście w pewnych ramach i zakresie PiS próbuje kreować politykę wewnętrzna pod potrzeby wyborców (jak pisałem już z wdziękiem słonia wśród szkła) , co nie zmienia faktu, że są mocno ograniczeni naleciałościami pozostawionymi przez przegrane partie (ludzi będących w czołówkach partii, bo z wyborcami nie ma to wiele wspólnego)

Upraszczając, tak krawiec kraje, jak mu materii staje itd... Nie mają za bardzo z czego kroić aby coś zbudować, i robią przy tym masę błędów, niezaprzeczalnie, ale czy jesteś pewien, że są to udokumentowane przestępstwa ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 wrz 2017, 20:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
A następcy nie robią nic, żeby od tego dyktatu się odciąć.
Raczej starają się jeszcze głębiej wcisnąć w odbyt jankensom.
Sa jak szyszka w ich dupie. Tak się wciskają, żeby nie można było ich wyciągnąć.

Co do rozliczeń pisowskich wałów, to kto ma dziś ich rozliczyć?
Żarty sobie robisz? Na to MOŻE kiedyś przyjdzie pora. Ale na pewno nie za obecnych rządów.
Afera z bilbordami wygląda na przestępstwo. (Komentarz Giertycha tego nie wyjaśnia)
Tak samo, jak wydawanie kasy bez żadnej kontroli. Na 100 km śmierdzi korupcją.
Ale, żeby to udowadnić, potrzeba śledztwa, procesu i wyroku. A przede wszystkim czasu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 wrz 2017, 21:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
Wielki Wezyr pisze:
A następcy nie robią nic, żeby od tego dyktatu się odciąć.
Raczej starają się jeszcze głębiej wcisnąć w odbyt jankensom.
Sa jak szyszka w ich dupie. Tak się wciskają, żeby nie można było ich wyciągnąć.

Jest coś takiego Wezyr co ogólnie nazywa się uzależnieniem na wielu poziomach co również czasem zakulisowo nazywa się szantażem, politycznym, ekonomicznym prywatnym itp, kolejność w doborze słów dowolna.

To, że wszyscy kolejno trwali w tym uzależnieniu powinno coś ci zasugerować.

Cytuj:
Co do rozliczeń pisowskich wałów, to kto ma dziś ich rozliczyć?
Żarty sobie robisz? Na to MOŻE kiedyś przyjdzie pora. Ale na pewno nie za obecnych rządów.
Afera z bilbordami wygląda na przestępstwo. (Komentarz Giertycha tego nie wyjaśnia)
Tak samo, jak wydawanie kasy bez żadnej kontroli. Na 100 km śmierdzi korupcją.
Ale, żeby to udowadnić, potrzeba śledztwa, procesu i wyroku. A przede wszystkim czasu.

Nie robię sobie żartów.
Jeśli umownie, opozycja podnosiłaby publicznie taki krzyk (krzyczą czyli muszą mieć dowody, gdzie one są ? ) o przestępstwach PiS to znalazłby się odważny człowiek, i moralny, który napisałby zawiadomienie do prokuratury, i również przy niezbitych przedstawionych dowodach znalazłby się niezłomny prokurator, i potem sędzia, który odważnie i obywatelsko poświeciłby swoją karierę dla udowodnienia przestępstw i skazana winnego.
Tak nie jest, i ludzie obracają się wśród bełkotu medialnego preparowanego przez przegrańców ostatnich wyborów.
Nie ma prawych obywateli, prokuratora i sędzi , gotowych przeciwstawić się przestępcom z Warszawki ?

Wymieniłeś Giertycha, to prawnik. Gdzie jest jego obywatelska postawa i dowody na to co pisze ?
Gdzie jest zawiadomienie o przestępstwie o którym pisze ?
Dowód, paragraf, winni, wyrok. Tak ?

Nie jestem zwolennikiem obecnej grupy w Warszawce, ale zwracam uwagę na fakty, tak jestem ukształtowany mentalnie i zawodowo.
Jak to mówią niektórzy, nie ma trupa, nie ma zbrodni, jest pomówienie i dużo bicia piany w mediach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 wrz 2017, 21:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Zawiadomienie do prokuratury jest.
Nie wiem, czy złożył je Giertych, czy kto inny.
Ale jest.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 wrz 2017, 21:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
To poczekajmy na fakty.
I zrozum proszę, nie piszę tego, żeby cię przekonać że nie masz racji, lub odwieść od Twoich poglądów.
Zwracam uwagę na mechanizm ogłupiania, które stosują dyspozycyjne media i ludzie chcący dzięki temu coś ugrać dla prywaty a nie dla państwa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2017, 0:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Do Wezyru!
Dałeś się wciągnąć w czarną dziurę polemiki z Baryckim w kompletnie nieistotnej tutaj sprawie i padłeś pokonany doświadczeniem. Cała zadyma wokół definicji dokumentu to sprawa mało istotna, ale została wykorzystana aby naubliżać interlokutorom.

Dyskusja z Bronto to trochę inny poziom. Będzie Cię pytał uporczywie o dowody, definicje, wyroki sądowe i podstawy ustawowe. Prawie oberprokurator i sędzia ziobrowy w jednym.
Wszystko polega na tym, że na Forum obecnie obowiązuje jedna linia programowa preferowana przez Baryckiego i Bronto. Pozostali co mają zdanie odrębne to "małczat' sabaki".
Po temu służyła rozpętana zadyma o definicję aby niektórych uczestników fo.nie sprowadzić do poziomu; głupków, analfabetów, niedouczonych przedszkolaków, idiotek i idiotów, badziewiaków i mitomanów/mitomanek, a, zapomniałem jeszcze o dewotkach.
Wszystkiemu przypatruje się tchórzliwy zielony glut moderator, kasujący nieprawomyślne posty.
Rozenek z Wontrupką też nieźle wywijali, ale oni walczyli otwarcie, a nie strzelali tchórzliwie w plecy zza węgła.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 931 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 94  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group