forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 gru 2018, 4:22

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3024 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289 ... 303  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

wchodze w te koalicje panie Boruch.....:)

IroB pisze:
a my jutro w Unii Europejskiej bedziemy swietowac zakonczenie I wojny, ja osobiscie bede gral turniej niepodleglosciowy w Kenzingen.

A ciekawi mnie nawet jaka część Niemców niezbyt entuzjastycznie będzie to zakończenie świętowała. No mogą się trochę cieszyć z faktu że zakończyli ich w końcu doić zwycięscy tamtej wojny. Ale upokorzenie chyba w niektórych pozostało.
Pozostała jednak cicha kontrybucja którą płacą USA i Izraelowi za kolejną przegraną II Wojnę Światową.
A najgorsze, że na horyzoncie od zachodu zbierają się chmury III wojny.

Awatar użytkownika

upokorzenie ??? kurwa...hahahahahahahahaha, spoleczenstwo zyjace pod niemieckim niebem Europy nie ma powodow by czuc sie upokorzonym, wrecz przeciwnie, spolecznosc nasza uwazana jest za wiodaca w cywilizwaniu swiata, moze dlatego ze odeszlismy od ewangelizacji.......nawet B 16 wybral emeryture ....

Ja mam na myśli upokorzenie o którym pisali i piszą historycy. I które ich zdaniem było znaczącą przyczyną sukcesu hitleryzmu.
To dobrze że dziś młodzi nie mają tego w pamięci. No może nie do końca.
Ale posłużę się tu Pana wpisem
Cytuj:
--spolecznosc nasza uwazana jest za wiodaca w cywilizwaniu swiata, moze dlatego ze odeszlismy od ewangelizacji.---

Dla mnie ewangelizacja to w przeszłości forma właśnie cywilizowania.
Życzę jednak refleksyjnie jutro świętować.

PS Może ten zacytowany wyżej fragment powinienem jednak traktować jako coś z przymrużeniem oka.
Wówczas przepraszam za swoją gapowatość.

kowalew pisze:
Dla mnie ewangelizacja to w przeszłości forma właśnie cywilizowania.

A tak.
Prusowie i Jadźwingowie mogliby o tym godzinami opowiadać.
Gdyby przetrwali ewangelizację, rzecz jasna.

Awatar użytkownika

I trzy unicestwione cywilizacje w Ameryce.

O Maurach zapomniałeś....?! :oops:
Choć ci akurat tak do końca się "ucywilizować" nie dali.........ale sporo ich to kosztowało......!

Ostatnio zmieniony 12 lis 2018, 16:24 przez stary praktyk, łącznie zmieniany 1 raz

To nieporozumienie. Wyraz cywilizowanie powinienem obłożyć cudzysłowem. Trudno się bowiem dyskutuje jak każdy z nas czyta tekst mając w mózgu założony filtr.
Polecam wrócić do początku.

IroB wypaczył ( źle zrozumiał?,ironizował ?, żartował ?) powód wspomnianego przeze mnie upokorzenia Niemców Traktatem Wersalskim (i prawdopodobnego do dziś z tego powodu osadu) i odpalił:
IroB pisze:
upokorzenie ??? kurwa...hahahahahahahahaha, spoleczenstwo zyjace pod niemieckim niebem Europy nie ma powodow by czuc sie upokorzonym, wrecz przeciwnie, spolecznosc nasza uwazana jest za wiodaca w cywilizwaniu swiata, moze dlatego ze odeszlismy od ewangelizacji.......nawet B 16 wybral emeryture ....

Z powodu odczutego przeze mnie wyraźnego skoku ciśnienie będącego wynikiem całości takiego komentarza, a w szczególności słów:
-pod niemieckim niebem Europy
-społeczność nasza

napisałem to z czego teraz Wy sobie ironizujecie.
A powinienem jaśniej napisać

<Dla mnie ewangelizacja to w przeszłości forma właśnie dzisiejszego "cywilizowania" którym chcecie "uszczęśliwiać" resztę świata>.

Czy teraz wyraziłem się dostatecznie jasno? :!:
Wkurza mnie zarozumiałość Zachodu, w tym buta naszych sąsiadów -Niemców. Oczywiście w wyrazisty sposób dają to odczuć tylko nieliczni, margines. Mam w poważaniu takie ichniejsze cywilizowanie. A powód takiego "poważania" dostarczyliście właśnie sami wspominając tragedię Prusów, Jadźwingów, Azteków, Majów, inków itd. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu "lordowie" urządzali sobie dosłownie polowania na Aborygenów traktując ich jak dziką zwierzynę, przynoszącą szkody "cywilizującym".
I za to Wam szczerze dziękuję.

Awatar użytkownika

:lol:

Załączniki:
FB_IMG_1542051097799.jpg
FB_IMG_1542051097799.jpg [ 55.33 KiB | Przeglądany 156 razy ]

Awatar użytkownika

Francuski zawsze mieli słabość do Ruskich.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3024 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289 ... 303  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.