forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 07 gru 2019, 5:56

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3517 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287 ... 352  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Pantryglodytes pisze:
Czy to prezes zdecydował o ostatecznej teiści ustawy o ipn? czy też brzmienie tej ustawy zostało podyktowane?

Panie Maupa, Pan się nie przekomarza, przecież Pan wie, że bez względu skąd i kto dyktuje ustawę, to ostatecznie
prezes podejmuje decyzję o jej uchwaleniu. Pod wpływem szantażu czy przekupstwa, niemniej kiedy prezes zdecyduje,
sejm się karnie zbiera o północy, a prezydent jeszcze ciepłą ustawę podpisuje w szlafmycy.

Tak więc brzmienie zostało podyktowane, ale prezes zaakceptował, kazał sejmowi uchwalić, a prezydentowi podpisać.
Tym dziurawym Gustlofem z 40 mln pasażerów na pokładzie, dowodzi szalony kapitan, a załogę stanowią bezmózgie zombie.

Awatar użytkownika

WLR pisze:
....

Tak więc brzmienie zostało podyktowane, ale prezes zaakceptował, kazał sejmowi uchwalić, a prezydentowi podpisać.
Tym dziurawym Gustlofem z 40 mln pasażerów na pokładzie, dowodzi szalony kapitan, a załogę stanowią bezmózgie zombie.

Ja tak nie oceniam posłów w sejmowych, podejrzewam ich bowiem o obecność tego samego ducha który kieruje poczynaniami "prezesa"
To w zasadzie taki sam prezes tyle że zbiorowy, ostatecznie przecież właściwie nikt nie zaprotestował poza paroma odszczepieńcami.

Cytuj:
Głosowało - 418 posłów Za - 388 Przeciw - 25 Wstrzymało się - 5 Nie głosowało - 41

Nie można więc ich uważać za jakieś barany czy zombie, to uczciwi, szczerzy, myślący ludzie, wypełniają misję w którą wierzą, zgodnie ze swą najlepszą wolą i poczuciem obowiązku, nie wątpię.

Awatar użytkownika

Znalazłam na fejsie, matematycy, do dzieła!

Ze specjalna dedykacja dla eurosceptyków ....
Ściągnięte od Karoliny
Dziesięciu kumpli poszło na piwo i rachunek dla wszystkich wyniósł 100 zł. Jak go tu sprawiedliwie pokryć?

Po namyśle zdecydowali się zastosować rozwiązanie znane z działającego w UE systemu podatkowego:

Czterech najbiedniejszych nie zapłaciło nic.
Piąty zapłacił złotówkę.
Szósty - 3 złote.
Siódmy - 7 zł.
Ósmy - 12 zł.
Dziewiąty - 18 zł.
A ostatni, najbogatszy, zapłacił 59 zł.

Codziennie, zostawiali teraz 100 zł aż barman powiedział:

"Chłopaki! Jako stali klienci macie zniżkę 21% rachunku".

Podzielili się proporcjonalnie

1,2,3,4,5 nie zapłacili nic.
Szósty - 2 zł
7 - 5 zł.
8 - 9 zł.
9 - 14 zł.
A 10 - 49 zł.

Zapłacili, wyszli i zaczęli liczyć:

"Ja otrzymałem tylko złotówkę z tych 21zł - oświadczył Szósty - a Dziesiąty zarobił na tym 10 zł!"

"To prawda! - krzyknął Piąty. - Ja też zarobiłem na tym tylko złotówkę! To niesprawiedliwe, że on zarobił dziesięć razy więcej".

"On 10 złotych, a ja tylko dwa? - zawołał Siódmy. - Bogaci zabierają nam wszystko!".

"Czekajcie! - krzyknęli pierwsi czterej. - My nie dostaliśmy nic! To wyzysk biedaków!".

I wszyscy na Dziesiątego

Następnego wieczoru Dziesiąty nie pojawił się w barze. Więc pozostała dziewiątka zaczęła pic sama. Jednak gdy przyszło do płacenia rachunku, okazało się, że nie maja nawet na połowę.
I dopiero zaczęli myśleć...

Awatar użytkownika

Nie cierpię matmy, więc nawet nie będę się do tego brał. Opowiem tylko krótką historię z mojego życia. A było to dawno za czasów PRLu. Nie było nas dziesięciu, ale czech dorodnych chłopaków z włosami do ramion, w spodniach dzwonach. I czy przepiękne Białogłowy każda odziana w spódnicę "bananową". Starsi pamiętają takie. Poszliśmy całą paczką do knajpy na piwo i zabawić się. Każdy z chłopów liczył na to, że kolega ma pieniądze. Zaczęło się więc zamawianie alkoholu, w przewadze piwko i dobra zabawa. Gdzieś tak w okolicach porannych godzin niestety trzeba było się rozliczyć i opuścić lokal. No i co się okazało? Że ten gulden co każdy z nas miał w kieszeni niestety nie wystarczył na pokrycie kosztów. Piękna kelnerka zrobiła wielkie oczy i nadymała pućki. Nasze dziewczyny spurpurowiały, bo być może nie czuły się zobowiązane. I słusznie. No i może też u nich diegów niet. Pani z obsługi zagroziła w pewnym momencie, że jeżeli nie rozliczymy się natychmiast, to wezwie kierownictwo lokalu i służby porządkowe. Cóż było robić, pomyślał Boruch. Cza coś dla ludzi zrobić. I wpadł na pomysł, aby poświęcić na poczet zadłużenia swój drogocenny "złoty" zegarek produkcji CCCP o nazwie ракета - jak dobrze pamiętam osiemnaście kamini. No może siedemnaście. Po co zaraz służby wzywać przecież oni muszą reakcje gonić nie nas. Dajmy im spokój. Kiedy Boruch odpinał z nadgarstka swoje cenne precjozo oczęta pani z obsługi nagle zmieniły wyraz z pełnego wyższości i majestatu urzędnika państwowego w chytrość liska. Urocze. Do dziś to pamiętam. Zaproponowałem więc układ. Pani weźmie w depozyt tę drogocenną dla mnie rzecz, którą to otrzymałem od mamusi na osiemnaste urodziny i jeżeli nie pojawię się do jutra do godziny szesnastej z długiem, zegarek jest pani. No dobrze odrzekła i wsunęła moje cudo pod fartuszek biały jak śnieg.

Oczywiście zegarek nie był złoty, lecz solidnie pozłacany. Jak to ruski w owym czasie. Dzień później o umówionej godzinie uregulowałem należną kwotę a pani zwróciła mi co moje. Być może nie była z tego zadowolona albowiem jego cena na pewno przewyższała i to solidnie to co byliśmy dłużni za spożycie. Potem byłem mile widzianym gościem w restauracji "Kolorowa" w Pile a owa pani z obsługi witała mnie szerokim uśmiechem. Aha i powiedziała mi. Jest Pan słownym i uczciwym facetem, po czym tak mnie zmierzyła, że nie powiem co mi się stało. Bo ja bardzo przystojny byłem wtedy. :D Zresztą teraz też jestem piękny :lol:

A co do kasy - to nigdy nie doczekałem się zwrotu od moich kolegów. Życie było wtedy ciężkie. Nam było ciężko z samych filmów to wiem. Więc rozumiem moich kolegów z dawnych lat. Przy okazji pozdrawiam jak tu zaglądają. Może skojarzą? :D :lol:

Pijak.

Awatar użytkownika

ale uczciwy!

Awatar użytkownika

Też nie lubię matematyki, ale to, co MMM przedstawiła bardziej przemawia,
że lepiej trzymać z możnymi.
Niż być samotną wyspą z kaczyńską wolnością.

Awatar użytkownika

Piąta kolumna?

Cytuj:
Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro próbował repatriować około 15 ton wenezuelskiego złota przechowywanego w Banku Anglii, ale bank centralny odmówił

:mrgreen:

Awatar użytkownika

A spróbuj Pan odzyskać złoto z fortu Knox.

Wystarczy podbić USA ........i złoto Twoje.........nic, - kurwa, - prostszego...... :roll:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3517 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287 ... 352  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.