forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 7:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 295, 296, 297, 298, 299, 300, 301 ... 358  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 lut 2019, 22:08 
Czarna_Mańka pisze:
-----
Ktoś kto potrafił rzucić na kolana Bank Anglii ( naucza się o tym na historii rynków finansowych)
----

To raczej jest bajka. Anglikom nie zależało z oczywistych powodów na odejściu od swojego funta i przyjęciu euro nad którym z definicji nie mieliby pełnej kontroli. Przecież London City (a nie Nowy Jork) to dalej jeszcze centrum finansowe świata. Oni z tego żyją ciągnąc niesamowite frukty. Bank Anglii dysponuje rezerwami o których Soros może pomarzyć. Tak więc zgodnie z obowiązującą procedurą wstąpienia do strefy euro, będąc w tak zwanym przedsionku, Anglicy pozwolili na wybicie kursu swojej waluty poza dopuszczalne widełki. To im pasowało, a jednocześnie stwarzali pozory że im zależy - dla europejskiej opinii publicznej.

Tak samo jak i teraz z tym brexitem. Anglicy pogrywają w kulki z Europą szantażując ją wyjściem , chcąc pozostać ale na korzystniejszych warunkach.
Anglia nie ma przyjaciół, tylko interesy. Gra, a jak się jest kimś to można sobie na wyższą stawkę pozwolić.


Na górę
  
 
Post: 22 lut 2019, 22:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Czarna_Mańka pisze:
Widzę, że George Soros a raczej jego "troska" o Europę wrażenia nie robi?

Ciekawe, co facet kombinuje i na czym/na kim chce zarobić.

Ktoś kto potrafił rzucić na kolana Bank Anglii ( naucza się o tym na historii rynków finansowych)
z walutą takich krajów jak Węgry czy Polska może zrobić co zechce.



http://www.batory.org.pl/upload/files/p ... ydenta.pdf


Dzień następny:


Obrazek


Cytuj:
- Otóż zdecydowałem o tym, że zwrócę z powrotem do rozpatrzenia Sejmowi, czyli zawetuję Ustawę o Sądzie Najwyższym, jak również Ustawę o Krajowej Radzie Sądownictwa, albowiem Sejm doprowadził do tego, że są one ze sobą powiązane - tłumaczył Prezydent w swoim oświadczeniu.


Rozwijanie tematu jest bez sensu, może tylko dwa obrazki:



Obrazek


Obrazek

Czy nieco uspokoiłem obawy co do Polski i jej sytuacji?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lut 2019, 23:58 
Sorry. Sobota i niedziela - biwak zimowy na Śnieżniku. Poniedziałek - będę przywracał temperaturę mojego ciała do normalnej.
Tak więc jeśli już to wtorek. I uprzedzam, że trudno mi będzie coś do tej starej sprawy dodać.
Dobranoc


Na górę
  
 
Post: 23 lut 2019, 12:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Pani pytania, obawy, ciekawość, należą do kategorii retorycznych.
I taka była odpowiedź.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lut 2019, 17:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
Brytyjska premier Theresa May zapowiedziała we wtorek, że w razie porażki jej projektu
umowy wyjścia z UE w zaplanowanym na 13 marca głosowaniu w Izbie Gmin
posłowie otrzymają prawo wyboru pomiędzy brexitem bez umowy lub opóźnieniem
opuszczenia Wspólnoty.


I po co to było ? To drażnienie...
Nie masz pani innego wyjścia.

Jeremy Corbyn też się nawrócił i : Potrzeba było fali rezygnacji parlamentarzystów
i parlamentarzystek, żeby brytyjska Partia Pracy zdecydowała się na deklarację poparcia
dla drugiego referendum - i to w wersji zawierającej pozostanie w Unii Europejskiej
jako jedną z opcji w głosowaniu.

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lut 2019, 18:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
W Koalicji Anty PiS będą same jedynki.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lut 2019, 19:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
st1111 pisze:
W Koalicji Anty PiS będą same jedynki.

Wolne dziki z Asf tylko na prawo od Wisły.

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 mar 2019, 13:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Wyjaśniło się, czemu Krycha nie kandyduje do parlamentu europejskiego. :lol:

Wejście na sale plenarną.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 mar 2019, 14:14 
Czarna_Mańka pisze:
---
Eeee....powaznie? pogadamy jutro na ten fajny temat?
byłoby ciekawie dowiedzieć się jakie wersje znamy; porównać je
dziś już mam zryty beret i zjeżdzam do bazy
dobranoc

Wahałem się czy wracać do Pani propozycji rozmowy ma temat złamania Banku Anglii przez Sorosa.
Słowność nakazuje mi jednak napisać parę zdań wytłumaczenia. Wahałem się, bo po ponownym zapoznaniu się z tym co jest na ten temat z przed 26 lat w internecie, przyznam że nie wygląda to tak dwuznacznie jak wyglądało w 1992 roku.
Zniknęły spekulacje o manipulacji, a właściwie grze do własnej bramki ze strony Banku Anglii.
Obraz jaki dziś w tej sprawie absolutnie przeważa, to obraz nędzy i rozpaczy jakie przeżywał dumny Albion - pełna korelacja bank-imperium, czyli ciągłe osłabianie się znaczenia i mocy tego banku wraz z upadkiem angielskiego imperium po II WŚ. Przy takim oglądzie tego procesu, to co się zdarzyło 16 września 1992 roku nie powinno już dziwić. Zastanawiające jest co najwyżej to, że odbyło się to tak spektakularnie? Dlaczego Anglicy podnieśli tą rękawicę?


Na górę
  
 
Post: 01 mar 2019, 16:38 
Proszę Pani.
Przyznaję że mam z tym kłopot. Pisząc <bajka> miałem w pamięci poważne (dla mnie przynajmniej) podejrzenia (stąd przed wyrazem <bajka> użyłem wyrazu <raczej>) że to szopka dla partnerów politycznych i opinii publicznej. A strata finansowa i prestiżowa uwiarygadniała Anglików przed partnerami że nie jest to szopka.
Jednak te podejrzenia obecnie zniknęły, a na pewno zblakły. I nie mam tu na myśli artykułów w Super Expresie tylko w dość poważnych opracowaniach.
A ponieważ tylko na takich danych mogę skłaniać się do jakiejś opinii, więc i moje podejrzenia stały się chwiejne. Chwiejne bo nie będąc profesjonalistą i to mającym dostęp do jakichś kluczowych protokołów z narad, nie jestem w stanie rozsądzić kwestię zoro-jedynkowo.
Tak że proszę o wyrozumiałość. I ewentualnie jeśli ma Pani coś ciekawego w tej sprawie, to mam prośbę aby się Pani tym podzieliła.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 295, 296, 297, 298, 299, 300, 301 ... 358  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 196 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group