forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 14:50

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 296, 297, 298, 299, 300, 301, 302 ... 358  Następna
Autor Wiadomość
Post: 01 mar 2019, 18:17 
Delikatnie się Pani ze mną obeszła. Za co dziękuję ;)
Nie będę czytał tego o czym Pani pisze w stopce bo szkoda mi resztek komórek pamięciowych i czasu, ale chętnie poznał bym odpowiedź na wcześniej już zadane pytanie.
< Dlaczego Anglicy podnieśli tą rękawicę?>
Czyżby oślepiająca pycha?


Na górę
  
 
Post: 01 mar 2019, 18:45 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Napisałem swoje 3 grosze i sobie skasowałem. Ale ogólnie było tak jak u CM w PS.
Soros wyczul pismo nosem , wykorzystał do zbicia kasy, i pogłębił. Nie bacząc na konsekwencje, krzywdę ludzi co stracili oszczędności życia itp.
Wydaje mi się, ze jego mówienie i działanie na rzecz demokracji, wolności, praw człowieka jest trochę obłudne. robi tak bo to mu pasuje i pomaga w interesach. Pewnie jakby miał do wyboru szybki i łatwy zysk a np groźbę dojścia gdzieś do władzy faszyzującej partii (w wyniku jego działań, kryzysu niezadowolenia) to wybrał by zysk. Zresztą bez demonizowania Sorosa, większość spekulantów i graczy finansowych i gospodarczych tak by zrobiło.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 mar 2019, 19:06 
Mnie nie chodzi o Sorosa i nurtujące wielu (nie mnie :!: )kwestie czy to zwykły bandyta, a może Janosik, a może zwykły tzw słup firmujący a raczej zasłaniający tych co nie chcą być widoczni.
Nurtuje mnie jednak pytanie
< Dlaczego Anglicy podnieśli tą rękawicę?>
a przekładając to na normalny język
< dlaczego sztab ludzi, bezdyskusyjnych profesjonalistów uparł się utrzymać tego nieszczęsnego funta w tym wężu czy korytarzu walutowym w sytuacji gdy...... funt będąc długoterminowo w trendzie spadkowym non stop obijał się o dno tego korytarza?>.


Na górę
  
 
Post: 01 mar 2019, 19:17 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Bo może było tak jak napisałeś wcześniej. Gra pozorów. Ze starają się wejść do strefy Euro. Co znając tradycjonalizm Anglików, i wiele wyjątków jakie wytargowali w UE, raczej mało prawdopodobne by chcieli. A może faktycznie jakaś grupa euroentuzjastycznych polityków, ekonomistów chciała? Na przekór faktom i własnym obywatelom. Może to ostatnie podrygi upadającego imperium w tym finansowego?

Wbrew zapewnieniom ekonomistów i finansistów jak to ekonomia na matematyce stoi to nie nauka ścisła a humanistyczna. Bardziej na emocjach, strachu, nadziei, euforii się opierająca jak na logicznych, wręcz matematycznych kalkulacjach. I ekonomiści też się wiec emocjami, ambicjami, chciejstwem, w znacznej mierze kierują.

Nawet ta niby sterowana ekonomia socjalistyczna, chociaż najbardziej rozumowa i logiczna, na czynniku ludzkim pada.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 mar 2019, 20:31 
Czarna_Mańka pisze:
Nie, nie pycha!

Musieli, bo Wielka Brytania przystąpiła do ERM ( European Exchange Rate – ERM).
W skrócie - odniesieniem wymiany był kurs marki.
A kraje ERM musiały utrzymać kurs wymiany swojej waluty w widełkach +/- 6% ;

I to wykorzystał Soros.
Miał wiedzę, kasę , doświadczenie i odwagę.

Miał też pewność, że inne fundusze hedgingowe - szybko się połapią, zwęszą zarobek - i będą robić to co on.


Pisze Pani, że <musiały utrzymać>. A ostatecznie i tak nie utrzymały. Dotyczy to zresztą nie tylko Anglików. Padł wówczas również włoski lir i hiszpańska peseta.
Tu mi się przypomina takie piękne zdanie <Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!> Ale to pasuje do nas :( , do Anglików raczej nie.
A przecież 20 lat wcześniej bodaj w 1972 roku z utworzonego poprzednika ERM, tzw. węża walutowego powołanego przez unionistów w Bazylei, Anglicy wycofali swojego funta już po dwóch miesiącach. I włos im z głowy nie spadł. Zapewne tam były inne uzgodnienia, łatwiej się było z tego wykręcić, ale to co zgotowali sobie Anglicy między Madrytem (1989r), poprzez Maastricht (luty 1992) a finałem 16.10.1992, jest dla mnie za trudne do zrozumienia.


Na górę
  
 
Post: 01 mar 2019, 21:34 
Czarna_Mańka pisze:

Nie bardzo rozumiem...

ERM – to przecież mechanizm wzajemnej stabilizacji walut krajów, które do niego przystąpiły.

Jesli przystępujesz do ERM to nie po to żeby gwizdać na zobowiązania, jakie podjąłeś przystępując


Oooo tutaj w temacie odpowiedzialności za podjęte zobowiązania, umowy, konwencje moglibyśmy się w najlepszym przypadku zamęczyć. Toteż odpuszczam to, bo się na pewno pokłócimy, a niezgody na co dzień mamy i tak potop.

A co się tyczy samego ERM to (w wydaniu z "czarnej środy" za sprawą funta, lira i pesety) okazał się jak Pani wie nieżyciowy. I trzeba było znacznie poluźnić rygory.


Na górę
  
 
Post: 02 mar 2019, 0:36 
No cóż, przykro mi że.... nie wiem nawet jak to opisać. I najlepiej jak nie będę tego próbował bo mogę znów niechcący pogorszyć sytuację.
Żałuję że przystąpiłem do tej przerwanej rozmowy i szczerze przepraszam Panią za moje słowa które sprawiły Pani przykrość. Nie było to absolutnie moim zamiarem. Chciałem się wytłumaczyć że wymiękłem w swoich podejrzeniach i przy okazji coś dowiedzieć. Dowiedziałem się że nie potrafię jasno i precyzyjnie się wyrażać.
Zdobywam się jeszcze tylko na prośbę aby przeczytała Pani powtórnie ten fragment który tak Panią poruszył - o Super Expresie. Pisałem o swoich źródłach, absolutnie bez jakiegokolwiek podtekstu w Pani stronę.
Jeszcze raz przepraszam.
Dobranoc.


Na górę
  
 
Post: 02 mar 2019, 8:27 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
No trochę się dowiedziałem o tym funcie. O fajnych sumach rozmawiamy.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 mar 2019, 12:50 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
No jaki dla mnie forex? Ja to bym na kopalni złota i diamentów wtopił. A takim Forexie to na bank.

No ale może wyplacę 100zł. z SKO (co mi zostało na pamiątkę) i ruszę na po świata. :lol:

PS. Ja tylko (oprócz składania tych Radmorów) tylko dwa razy zarobiłem niezłe z wielką przebitka. Na ogórkach pod Górką Przeprośną i na obrazkach św. św. Pitra i Franciszka (na tym drugim gorzej) ale to pewnie już znacie. Jakby mi szajba nie odbila by iść do MW to może teraz by Sorosem konkurował :lol:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 mar 2019, 20:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Cytuj:
ambasador Wielkiej Brytanii w Rosji powiedział, że były pułkownik GRU Siergiej Skripal i jego córka Julia żyją. Jak podkreślił, „łatwo pojąć, dlaczego nie chcą spotykać się z przedstawicielami państwa rosyjskiego".


Trudniej pojąć czemu, żywi, przez tak długi czas nie kontaktują się z nikim, żyją w jakiejś piwnicy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 296, 297, 298, 299, 300, 301, 302 ... 358  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group