forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:58

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226 ... 358  Następna
Autor Wiadomość
Post: 14 lut 2018, 14:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
ladaco pisze:
Obrazek


W tem opracowaniu cóś mi siem niezgadza

Obrazek

Jak czytać?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2018, 14:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Kod jest polski, ponieważ firma MK Cafe jest z Koszalina.
Założył ją facet nazywający się Marek Kwaśnicki. Stąd MK w nazwie.
Pod Koszalinem założył swoją pierwszą palarnię kawy.
I tu była produkcja.
Dorobił się na tej kawie, po czym firmę sprzedał większej firmie.
Myślę, że po sprzedaży firmy zakłady produkcyjne pracują nadal w okolicy.
Nie bardzo rozumiem, z czego sensacja.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2018, 15:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Wielki Wezyr pisze:
.....
Nie bardzo rozumiem, z czego sensacja.


Ja również nie rozumiem :shock:

https://ecache4.m10r2.cdn.onet.pl/ceph/ ... 1518624315


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lut 2018, 1:48 
Offline

Rejestracja: 04 lis 2015, 9:10
Posty: 718
podziele sie krotka historia, tez bedzie troche o kawie hehe

ostatnio siedzialem z dwoma Niemcami i jeden z nich mowi ze on mieszka w jakims Minden, ja odparlem ze ta nazwa nic mi nie mowi wiec zaraz dorzuca ze tam jest baaaaaaaaardzo znana firma Melitta ktora robi kawy i zaraz leci przyniesc mi dowod w postaci pustego opakowania, oczywiscie jego zdaniem baaaaardzo dobra kawa i baaaardzo znana firma, mowie - no spoko; za chwile rozmowa schodzi na to gdzie ja w Polsce mieszkalem wiec odpowiadam ze niedaleko Szczecina, oni na to - ja gut, Stettin, my znamy jeszcze Svinemunde, to akurat wiem ze chodzi o Swinoujscie, drugi Niemiec kontynuuje temat i mowi ze niedaleko Svinemunde byl taki znany osrodek badawczy Peenemunde, odparlem - masz na mysli miejsce gdzie produkowano V2???, wtedy Niemiec z autentyczna duma przytaknal i powiedzial - ja, pierwsza rakieta na swiecie

dla nas smiercionosna bron nazistow a dla nich triumf niemieckiej nauki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lut 2018, 3:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Nie tylko dla nich US-rajce po zakończeniu wojny wywozili je do US-raela setkami, chociaż radzieccy też nie gardzili jeżeli znaleźli w swojej strefie te ichnie cuda. Nie ma w tym nic dziwnego, Niemcy mimo wszystko mają czym się chwalić - oczywiście jeżeli chodzi o nowości techniczne i technologie. Polscy przesiedleńcy z za Buga na Ziemie Odzyskane rozjebywali kible w mieszkaniach, wyjebywali pompy elektryczne, czy kuchnie gazowe zastepując je sławojkami za stodołami, żurawiami studziennymi i polepami w chałupach.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lut 2018, 7:39 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
No cóż;
Różnice kulturowe zawsze istniały.
W miejscowości z której pochodzę ( babcia mi opowiadała) - po wkroczeniu Armii Czerwonej,
Rosjanki paradowały po mieście w koszulach nocnych będąc przekonane, że to stroje wieczorowe.
A skąd te kobiety mogły wiedzieć, do czego to służy......?!
Jeśli się zna jedynie kufajkę.........przecież to nie ich wina.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lut 2018, 8:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Ja bym to ujął tak - taka rakieta V2 była osiągnięciem nauki niezależnie w czyich rękach się znajdowała czy w rękach nazistów, czy "pokojowo" nastawionych Amerykanów.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lut 2018, 22:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
stary praktyk pisze:
No cóż;
Różnice kulturowe zawsze istniały.
W miejscowości z której pochodzę ( babcia mi opowiadała) - po wkroczeniu Armii Czerwonej,
Rosjanki paradowały po mieście w koszulach nocnych będąc przekonane, że to stroje wieczorowe.
A skąd te kobiety mogły wiedzieć, do czego to służy......?!
Jeśli się zna jedynie kufajkę.........przecież to nie ich wina.


Temat różnic kulturowych, biedy, nie daje się tak prosto ogarnąć, wracając do techniki rakietowej, rakiet A4, V2 również, nie sposób pominąć Konstantego Ciołkowskiego, był genialnym samoukiem, Rosjaninem synem polskiego ubogiego szlachcica, który całe życie mieszkał w Kałudze 200 km od Moskwy. Pierwsza część jego opublikowanej pracy naukowej, przeszła bez echa, druga praca z 1911r wywołała sensację "Eksploracja kosmosu za pomocą urządzeń rakietowych" w rezultacie była i jest podstawą eksploracji komosu i techniki rakietowej, pierwotną inspiracją dla młodego uczonego były książki Juliusza Verne.

Drugim pionierem w dziedzinie rakiet był Hermann Oberth urodzony w mieście Sybin w Siedmiogrodzie. W Rumuńskim Biurze Patentowym opatentował on pierwszy silnik rakietowy na paliwo płynne i doprowadził do wystrzelenia rakiety z takim silnikiem 1931 roku, dość powiedzieć że asystentem Obertha był Wernher von Braun.
Bez prac Obertha i Ciołkowskiego, pierwotnie inspirowanych książkami Verne'a, i marzeń o podróżach międzyplanetarnych, o technice rakietowej rzeszy można by zapomnieć na długie lata, na pewno nie w tamtym okresie, prace i finansowanie badań to połowa latach trzydziestych.

O kobietach i bezpieczniej się nie wypowiadać, wizjonerki wśród nich były.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lut 2018, 23:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Pantryglodytes pisze:
ladaco pisze:
Obrazek

W tem opracowaniu cóś mi siem niezgadza
Obrazek
Jak czytać?
p

Jak świat światem ludzie dzielą się na pracujących roboli i rządzących właścicieli. W każdej organizacji kapitalistycznego przedsiębiorstwa znajdziemy roboli i odrębnych właścicieli.

Chcialoby sie powiedziec, ze do definicji pierwszych cyrf kodu krweskowego uzyto narodowosci roboli ale w rzeczywistości użyto przynależności terytorialnej miejsca, w którym robole pracują.

Także Skodę wytworzona przez Polaków w niemieckiej fabryce na terytorium Czech wytworzono w Czechach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lut 2018, 14:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Cytuj:
Komisja Europejska wzywa Polskę do wprowadzenia przepisów UE w sprawie badania jakości powietrza
paw/2017-12-07, 13:44
Komisja Europejska wezwała w czwartek Polskę do wdrożenia unijnych przepisów dotyczących badania jakości powietrza. Rząd w Warszawie dostał dwa miesiące na udzielenie odpowiedzi. Jeśli będzie ona niesatysfakcjonująca, sprawa może trafić do Trybunału.


http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017 ... powietrza/

Jeżeli można to tak określić - Polacy oddychają podwójnie spierdolonym powietrzem. Spierdoliną polityczną PiSowską i smogiem, który to jest efektem kilkudziesięciu lat zaniedbań. To jest jeden aspekt sprawy. Drugi jest taki, że za jakość powietrza, jak dotychczas nikt Polski specjalnie nie upominał. Dziwne jest, ze dopiero teraz, kiedy rządzi pisdzielska wataha i pierdoli cały nasz wizerunek. Być może jest to jeden z pierwszych niepisanych nigdzie efektów unijnych sankcji na pisdzielski rząd. Tak więc powodzenia Poloczki, którzy popieracie pisowski motłoch. Przyglądajcie się i zastanówcie czy opłaca się wierzyć karakanowi. Bo niby instytucje unijne wiele nam zrobić nie mogą. Ale to tylko pozory. Takich działań w przyszłości będzie coraz więcej. Na końcu za niedobre powietrze w rezultacie polityczne i to którym się oddycha dojebią nam wysokie kary pieniężne. To może potrwać, ale płacić będą je nasze dzieci i wnuki. A karakan dupę zawinie na tamten świat urządzając nam świat. :mrgreen:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226 ... 358  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group