forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:57

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1439 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 144  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 cze 2017, 10:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Skorpion13 pisze:
[...] status dyplomatyczny
Cytuj:
[...] nieuzbrojony Tu-154 i dwa Su-27 uzbrojone w rakiety powietrze-powietrze.
https://goo.gl/VCSRxR

Coś mi tu nie pasi. Jak dyplomatyczny, to po chuj eskorta dwóch Su?
Boją się, że im ktoś "pasażera" zestrzeli, czy o co chodzi?
Od teraz wszystkie będą latać w eskorcie?

Obrazek

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 cze 2017, 11:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Okazuje się, że latanie z eskortą ma swoje uzasadnienie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 cze 2017, 11:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
 @Up

Pewnie tak, tylko czy gdyby jej nie było to F16 też by wystartował?


PS
W życiu nie widziałem samolotu wojskowego a latam ostatnie dwa lata pasażerskimi, jak kot z pęcherzem :(

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 cze 2017, 12:27 
Nie byłoby tej wymiany zdań, gdyby jakiś polski pilot nie przekozaczył i nie zbliżył się nadmiernie do samolotu którym leciał Szojgu. Mnie ciekawi czy zrobił to z własnej inicjatywy, czy miał taki rozkaz.
Jego głupia fantazja, czy prowokacja na zamówienie :?:
Jako ciekawostkę dla niezorientowanych podam, że również w drodze powrotnej z Królewca, Szojgu miał NATOwską "eskortę". I Rosjanie nie zrobili z tego problemu, bowiem zachowana została jakaś-tam znacząca, wystarczająca odległość. Owszem pojawiła się o tym informacja w rosyjskich mediach, ale to było pokłosie wcześniejszego incydentu. Gdyby go nie było, nie miałbyś Stanax okazji zastanawiać się - czy to już trwały zwyczaj, że samoloty z dyplomatami latają w eskorcie wojskowej czy robią to tylko Ruskie aby podrażnić Maciarewicza? Nawet w sezonie ogórkowym o tych przelotach Szojgu nie byłoby śladu w mediach.

PS. Tak przy okazji muszę jednak się przyznać, że nie mam pojęcia, jaka jest przydatność takiej eskorty w przypadku rzeczywiście groźnych, wrogich zamiarów. Czy eskorta jest w stanie zneutralizować atak rakietowy z ziemi czy odległego na wiele wiele kilometrów samolotu?


Na górę
  
 
Post: 22 cze 2017, 13:02 
stanax pisze:
Skorpion13 pisze:
[...] status dyplomatyczny
Cytuj:
[...] nieuzbrojony Tu-154 i dwa Su-27 uzbrojone w rakiety powietrze-powietrze.
https://goo.gl/VCSRxR

Coś mi tu nie pasi. Jak dyplomatyczny, to po chuj eskorta dwóch Su?
Boją się, że im ktoś "pasażera" zestrzeli, czy o co chodzi?
Od teraz wszystkie będą latać w eskorcie?


A po chuj amerykańskiemu air force 1 eskorta klucza F-15? :shock: A tak zwykle latają nad obszarami eksterytorialnymi...
A boją się boją... ;) ukraińska załoga wyrzutni już raz pomyliła pasażera z wojskowym. A co tam że leci wyznaczonym korytarzem...
Wszystkie gdzie na pokładzie będą osoby z rządu, oficjalne delegacje. Przynajmniej w obszarach gdzie istnieje zagrożenie jakąś durną prowokacją.


Na górę
  
 
Post: 22 cze 2017, 13:10 
kowalew pisze:
PS. Tak przy okazji muszę jednak się przyznać, że nie mam pojęcia, jaka jest przydatność takiej eskorty w przypadku rzeczywiście groźnych, wrogich zamiarów. Czy eskorta jest w stanie zneutralizować atak rakietowy z ziemi czy odległego na wiele wiele kilometrów samolotu?

Masz rację. Pilot myśliwca może próbować ,,przejąć pocisk na siebie'' a później go wymanewrować czy w ostateczności pozwolić się zestrzelić. Może próbować użyć środków pozoracyjnych w celu zmylenia rakiety, środków pokładowych WRE - w tym samym celu. Samolot jakim leciał minister to nie był chyba samolot wojskowy wyposażony w środki obrony.
Zawsze to więcej niż nic.


Na górę
  
 
Post: 22 cze 2017, 17:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Z tą eskortą to jest tak. Jeśli VIP leci nad obszarami zagrożonymi (gdy musi, w zasadzie się omija), ma eskortę nie na pokaz, ale przygotowaną do obrony. Ponadto VIP leci wtedy samolotem wyposażonym w środki obrony. W rejonach bezpiecznych eskorta ma bardziej honorowy charakter (zależy od statusu VIP-a), ale samoloty zawsze są uzbrojone. Rejon przelotu takiego VIP-a jest zwykle monitorowany przez satelitę i samolot rozpoznania radioelektronicznego i WRE. W FR takimi VIP-ami są prezydent, premier, ministrowie obrony i spraw zagranicznych. Z tym, że Ławrow raczej dość rzadko korzysta z takiej ochrony bezpośredniej.
W wym. przypadek to kozaczenie naszych, ale nie do końca bym powiedział. Nikt za cholerę się nie przyzna, ale nie dam głowy, czy mu tam z ziemi czegoś nie podpowiedzieli. Pisałem na wschodnim w kontekście naszych F-16 na Bliskim Wschodzie o możliwości incydentu z udziałem naszych "sokołów". Polska niestety nakręca spiralę napięcia wokół Obwodu Kaliningradzkiego.
W ramach patrolowania przestrzeni powietrznej Litwy, Łotwy i Estonii, udział biorą samoloty także innych państw europejskich. Jednak nie słyszałem aby dochodziło do incydentów z udziałem lotników niemieckich, holenderskich czy hiszpańskich. W tym wszystkim naszym pilotom na F-16 brakuje doświadczenia i to stwarza niebezpieczeństwo jakiegoś zdarzenia.

Jeśli chodzi o ochronę bezpośrednią samolotu to jeśli jest to cywilny, to w zasadzie Skorpion wyjaśnił. Taka eskorta jednak wcale nie jest iluzoryczna.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 cze 2017, 19:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Skorpion13 pisze:

Również mającego status dyplomatyczny, ze zgłoszonym planem lotu i wszystkimi zezwoleniami na przelot w obszarze cywilnego korytarza lotniczego?
Panie Boruch! powinien Pan ciut rzadziej w tak autorytarnym tonie się wypowiadać... ;)
Porównywanie manewrów wojskowych na wodach międzynarodowych do przelotu samolotu z dyplomatą na pokładzie - jest wynikiem niezrozumienia. A najgorzej, ze to polskie samoloty brały udział w tym incydencie, a miał on miejsce nad wodami międzynarodowymi.
------------------------------
A za parę miesięcy będzie pan płakał z innymi ofiarami systemu nad drogim gazem w Polsce... :shock:


Kiedy pisałem ten wpis media podawały, że tak do końca z tymi formalnościami nie było. Bardzo lubisz kolego "dopierdalać". I w większości przypadków odzywasz sie na forum tylko wtedy. Dziwna przypadłość. Mylić sie jest rzeczą ludzką, ale pastwić się nad czyjąś nieścisłością w dodatku niezawinioną zakrawa na emocjonalne problemy. Możesz się jednak pocieszyć - nie ty jeden tu tak masz. Masz tu wsparcie. Przekonałem się ostatnio o tym dobitnie.

ps.

Co do gazu - już płacimy chyba najwyższe ceny w Europie. Jak będziemy cierpieć to wszyscy - ty też.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 cze 2017, 19:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Nieprawda kupimy tani w Ameryce. Coś ze 2 statki.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 cze 2017, 19:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
A po ile za kubik?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1439 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 144  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group