forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 9:32

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1439 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 144  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16 kwie 2019, 21:45 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
A to do Ciebie było?
Mam wymieniać nickami albo pisać wyjątki?


Zresztą pisząc ".Bądźmy ludźmi rozsądnymi [...]starajmy się zrozumieć a nie zachowywać się jak..." piszę w pierwszej osobie liczny mnogiej czyli o sobie tez bez wytykania palcami - Ty, Wy? Piszę też trochę o sobie, bo również czasami dam się ponieść emocją i ulegać zaślepieniu.
Ogólnie.
Strasznie wrażliwi się zrobiliście na tym forum ostatnio. Wszystko bierzecie do siebie. Nawet jak z kontekstu całej dyskusji to nie wynika.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwie 2019, 22:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Komandorze, zważywszy,że Ukraina nigdy nie uporała się z zagadnieniem pt. demarkacja granic, Twoje przekonanie o bezprawnym zajęciu Krymu można między bajki włożyć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwie 2019, 22:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Cytuj:
Demarkacja przeprowadzana jest zazwyczaj przez specjalnie w tym celu powołaną komisję mieszaną, składającą się na zasadzie parytetu z przedstawicieli zainteresowanych stron.



Ukraina owszem doczekała się już rozpadu terytorium.
Na demarkację rozumianą jak powyżej, szans żadnych nie ma, nawet jeśli są szanse to są one znacznie mniejsze niż dalszy rozpad.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwie 2019, 23:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
.....od 25 grudnia 1991r czyli od powstania państwa ukraińskiego w ONZ nie zostały przedstawione i zarejestrowane granice suwerennego państwa Ukraina.

Ale ja nie o tym, tylko o podwójnych standardach stosowanych przez państwa zachodnie. Na ten przykład w sprawie Gibraltaru ewentualnie Mauritius, że o wzgórzach Golan nie wspomnę.
Tak jak napisał -stary praktyk- wiele zależy od ilości batalionów i ilości pieniędzy.
Prawo międzynarodowe jest jak pajęczyna, bąk przeleci, a komara zatrzyma. Do tego trzeba dodać działania propagandowe i urabianie opinii publicznej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 kwie 2019, 1:33 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Kurwa!
Cani.........to nie ja, - to Napoleon.......!
Ty mnie do tego nie mieszaj......plisssss! :lol:
Bo mnie znowu ktoś zjebie, że się mondruje....... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 kwie 2019, 1:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Komandorze, byłem tu i tam i robiłem to i owo. Nie zawsze rzeczy chwalebne, ale takie bywały okoliczności, albo "oni", albo ja i moi ludzie i ludzie ktoych miałem chronić. Ale ja o czym innym, o miejscu gdzie byliśmy obaj i co z tego miejsca zrobiła "społeczność międzynarodowa" na którą tak chętnie i kwieciście się powołujesz. Piszę o casusie Kosowo! Jakoś wszyscy o tym zapomnieli, ale to gnijący wrzód w ciele południowej Europy. Po chamsku wręcz po bandycku wyrwano kawałek Serbii i utworzono "państwo". Istniejące jedynie dzięki amerykańskiej bazie wojskowej i pompowanym w nie funduszom europejskim. Państwo będące rozsadnikiem bandytyzmu i jednych z najgorszych i najbardziej niebezpiecznych mafii we Włoszech i we Francji. kanał przerzutowy narkotyków, broni, i handlu żywym towarem. Wsparcia dla najgorszych ekstremistów islamskich.
Wymyślono eufemizm; pokojowe bombardowania, kurwa! Na taki pomysł nie zdobyli się, ani Adolf, ani Josif (ten to ledwie ochronę miejscowej ludności przed okupacją - zawsze coś). Na takie coś trzeba było amerykańskiego łba i amerykańskich specjalistów od PR. I tej czesko żydowskiej zdziry sekretarz stanu Madelaine Albraight. Ten taki rzekomo najbardziej światły (tak pisał o nim Urban w NIE) prezydent USA Bill Clinton, aby przykryć aferę rozporkową za którą groził mu impichment (zapomniałem jak się to pisze) wywołał wojnę z Serbią rzekomo dla obrony ludności Kosowa. K woli prawdy przyznaję, że Serbowie w Bośni i Kosowie też popisywali się jak mogli, ale bośniaccy muzułmanie wspierani przez chorwackich ustaszy również p[okazali potrafią, a potrafili wiele. Efekty tego potem odkopywaliśmy w Bośni, ale i w Kosowie też. W Kosowie mieliśmy w terenie chronić miejscową ludność tylko, że już nie bardzo było kogo chronić. Jedni uciekli, ci co nie uciekli leżeli w piachu. Nie zawsze przed pogrzebaniem zabici. Albańczycy poczynali sobie jak Ukraińcy na Wołyniu. Niepodległość Kosowa. Podobno nawet przeprowadzono referendum. Głosowali Albańczycy na Albańczyków, pozostali woleli nie wychodzić z domów. Gdzie były te Twoje prawa międzynarodowe, człowieka, nienaruszalność granic i inne bzdety. Wysrali się na nie i podtarli dupę ty,i traktatami. Do dzisiaj śni mi się to po nocach! Zajęcie Krymu było przeprowadzone elegancko w białych rękawiczkach. Nikt nie ucierpiał, a miejscowi skorzystali nabywając prawa obywatelskie i socjalne. Ci co chcieli wyjechali na Ukrainę. Dokładnie ok. 3200 osób, przeważnie ukraińscy wojskowi, którzy nie mieli wyboru. Mieli rodziny na Zachodniej Ukrainie. Wiadomo co by się z nimi stało. Wiadomo co wyczyniały bataliony Azow i Donbas.
Nawiążę do tego co pisali Killi i Cani. Po rozpadzie ZSRR tworzyła się WNP, która w ówczesnej formie nie przetrwała długo. W radosnej twórczości nie przeprowadzono demarkacji granic. Mocarstwom zaś zależało na jednym; aby broń jądrowa zniknęła z Ukrainy. Na całe szczęście. Stworzono na chybcika, aby zadowolić ukraińców Memorandum o nienaruszalności terytorialnej Ukrainy, wówczas części WNP, traktowanej jako ZSRR bis. Takim memorandum to można podetrzeć sobie tyłek. To tylko akt woli który nie ma mocy prawnej. Jak powiedział poprzedni sekretarz Generalny ONZ formalnie Ukraina jako państwo nie istnieje. Dzisiaj Krym jest Rosyjski, bo jest i niech ktoś spróbuje wyszarpać go FR! Węgrzy prowadzą intensywną działalność oświatową i pompują pieniądze w terytorium zam. przez Węgrów. Czy długo trzeba bęcie czekać jak będzie nowe referendum? Znając Orbana pewnie za jego (wiecznej) kadencji. Rumunia niby siedzi cicho, ale też ma plany, bo po II w.św. własnie część terytorium Rumunii dostało się Ukrainie. Czas aby Rumuni wrócili do macierzy. Będzie referendum czy nie będzie?! Jest i Mołdawia z Nadniestrzem pilnowanym przez Rosję. Też rości sobie prawa. Polska, mało tu takich, nawet na tym forum którym marzy się powrót do Lwowa i Stanisławowa i na kochane Kresy. Moi staruszkowie byli z tamtąd i do końca nie mogli sobie z tym poradzić, ale ja to chromolę osobiście. Jeszcze są tu tacy co chcą wrócić do Wilna. Do Wilna kurwa! Które jest jakby nie było stolicą niepodległej Litwy, członka UE i NATO, to o czym tu gadać o Ukrainie, która obecnie praktycznie jest nikim?!
Z Ukrainą miało być troszeczkę jak z Serbią i Kosowem. Z tym, że tym Kosowem z bazą amerykańską miał być Krym. Deal nie wypalił. I niech kto powie, że Putin nie jest prawdziwym mężem stanu światowego formatu. Tak wszystkich wyrolować bez rozlewu krwi. Jak dogada się jeszcze bardziej z Tuircją to Morze Czarne będzie prawdziwym rosyjskim Mare Nostrum.
Na koniec tak tylko jeszcze o aferze z Siedowem. Jak wiemy Siedow to największy obecnie żaglowiec na świecie. To statek szkolny, odbywają na nim rejsy kadeci szkół morskich Federacji Rosyjskiej. Mieli wymienić część załogi i uzupełnić zapasy. Siedow bywał w naszych portach z różnych okazji zlotów wielkich żaglowców i innych okazji. Zastanawiające jest, że Estonia która do tej pory siedziała cicho i nie wychylała się specjalnie z jakimiś akcjami p.ko FR, nagle zapałała solidarną miłością do Ukrainy i przypomnieli sobie, że na pokładzie Siedowa są kadeci ze szkoły morskiej w Kerczu na Krymiie i Siedowa do Tallina nie wpuścili. Nagle ni z gruchy ni z pietruchy wioskowe głupki Europy też postanowiły się zsolidaryzować i nie wpuścić Siedowa do Gdyni. A co tam my som mocarstwo i pokażemy Ruskim gdzie ich miejsce. Niech spierdalają do Kaliningradu czy Petersburga. Komandorze, choćbyś mi tu przytaczał całe tomy artykułów praw morskich czy innych, to odpowiem krótko; to nie tylko totalna kompromitacja, ale i skurwysyństwo.
Jesteś marynarzem ten statek może nie był zagrożony, ale był w potrzebie. Będziesz strzelał? Jak tak to nam, nie po drodze.
Na koniec jeszcze jedno; myślicie, że Estończycy w przeddzień oficjalnej państwowej wizyty w Moskwie, zapewne ważnej, z własnej woli ot tak wyskoczyli z czymś takim? Nasze wioskowe głupki w ślad za nimi? Dostali wyraźne rozkazy z Waszyngtonu via ambasady USA. I taka to zasrana w dupę kopana suwerenność.
Dobranoc Państwu!
i

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 kwie 2019, 3:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Krym został zdobyty przez Rosję podczas panowania w niej Katarzyny Wielkiej - która była Niemką, ale nie Ukrainką, i od tamtej pory był zawsze rosyjski do czasów Nikity Chruszczowa. Po Wielkiej Ojczyźnianej Nikita przekazał go pod zarząd USRR, ale dopiero po śmierci Josifa, zatem co ma UPA-dlina do Krymu który wybrał powrót do RF jako swojej macierzy. Na dodatek BEZKRWAWO , co "demokratycznym i wolnym" jakoś nie wychodzi bez wymordowania tysięcy , jeżeli nie setek tysięcy ludzi zamieszkujących "demokratyzowane" państwa. Vide: Kosowo, Libia, Irak, Syria, to najświeższe. W kolejce stoi Wenezuela.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 kwie 2019, 5:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
Zamienił się Putin z Trampem sekretarkami.
Minęło pół roku i sekretarka Trampa pisze do niego list.
Warunki doskonałe, piękne mieszkanie z widokiem na Kreml, robota lekka, zapłata wysoka, jedyny problem w tym, że Putin zmusza mnie do noszenia coraz dłuższych spódnic.
Jeszcze parę miesięcy i nie będzie widać moich długich, zgrabnych nóżek.

Sekretarka Putina pisze do niego list.
Wszystko pięknie, dom z widokiem na Biały Dom , wypłata ogromna, robota nie pylna, ale Tramp zmusza mnie do noszenia coraz krótszych spódnic,
jeszcze trochę i będzie widać moje jajca i kaburę.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 kwie 2019, 7:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Zdanie chyba kluczowe.

Ukraińcy wpłynęli na 12 mil na wody rosyjskie, będące rosyjskimi przed rokiem 2014, czyli przyłączeniem Krymu.

Rosjanie nadali do okrętów ukraińskich komunikat drogą radiową. Zażądali, aby natychmiast opuściły wody terytorialne Federacji Rosyjskiej (zgodnie z art. 30 Konwencji Narodów Zjednoczonych o prawie morza z 1982 roku). Żądanie to przez okręty ukraińskiej marynarki wojennej zostało zignorowane.

https://trybuna.info/tag/kercz/?fbclid= ... ZOcsSN0Kbo

Muszę w tym miejscu podziękować za pomoc autorowi artykułu.


Ostatnio zmieniony 17 kwie 2019, 10:39 przez Wielki Wezyr, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 kwie 2019, 10:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
No właśnie,Effendi, do tego nawiązywałam,że nie wiemy o jakimś fakcie,thx za przytoczenie tego artykułu,mnie wiele rozjaśnił.
Ciekawe, co na to forumowy Katon, musi sobie szukać teraz jakiejś nowej Kartaginy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1439 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 144  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 188 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group