forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 13:12

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1439 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139 ... 144  Następna
Autor Wiadomość
Post: 21 kwie 2019, 16:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Wielki Wezyr pisze:
Sąd nad Judaszem w Pruchniku. Ochoczo kukłę pałują także dzieci. Rodzice instruują gdzie uderzać - „Bij w brzuch!” Kukła jest targana po placu za pomocą sznura. Judaszowi dostało się także za rozszczelnienia Izrealakie. Na koniec Judasz został podpalony i utopiony.

Słomiana kukła Judasza zdrajcy, przyozdobiona stereotypowym kapeluszem z pejsami zawisła w Wielki Piątek w centrum miasta na latarni przy ulicy Jana Pawła II.

"Do bicia kukły kijkami przystępują dzieci pod przewodnictwem jednego dorosłego. – Jeszcze pięć za to, że chcą odszkodowań od Polski – krzyczy ktoś z tłumu, kiedy pada trzydzieste uderzenie. No to jeszcze pięć za te odszkodowania. Dzieci biją ochoczo" – czytamy na stronie gazety.

Załącznik:
FB_IMG_1555854445558.jpg


Załącznik:
FB_IMG_1555854450623.jpg


Przedstawienia na wzór tych jakie mają miejsce w wielu krajach, gdzie religia przesłania ludziom oczy. Przypomina się średniowiecze, kiedy to przez główne ulice miasta na wozie z gnojem wiedziono kobietę oskarżaną o czary. To jest przedstawienie dla ludzi, których dzięki ciemnocie łatwo jest wyzwolić negatywne emocje. Sposób na utrzymywanie fobii. Aż wstyd, że podobne sceny dzieją się w Polsce.

ps.

Ale czy ten temat ma związek z tematem wątku?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwie 2019, 16:19 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Komentarz do "starej, świeckiej tradycji" w Pruchniku:
Przecież to oczywiste że tam stali Niemcy i z karabinami zmuszali do tego mieszkańców po to by to sfilmować i pokazać antysemityzm Polaków. Druga wersja to ze za 20 tyś z TVNu odegrali tą scenę.
Bo przecież sami z siebie mieszkańcy którzy są Polakami nigdy by się nie dopuścili antysemickich zabaw bo Polacy to tylko żydom pomagali i pomagają?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwie 2019, 16:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Boruch pisze:
Wielki Wezyr pisze:
Sąd nad Judaszem w Pruchniku. Ochoczo kukłę pałują także dzieci. Rodzice instruują gdzie uderzać - „Bij w brzuch!” Kukła jest targana po placu za pomocą sznura. Judaszowi dostało się także za rozszczelnienia Izrealakie. Na koniec Judasz został podpalony i utopiony.

Słomiana kukła Judasza zdrajcy, przyozdobiona stereotypowym kapeluszem z pejsami zawisła w Wielki Piątek w centrum miasta na latarni przy ulicy Jana Pawła II.

"Do bicia kukły kijkami przystępują dzieci pod przewodnictwem jednego dorosłego. – Jeszcze pięć za to, że chcą odszkodowań od Polski – krzyczy ktoś z tłumu, kiedy pada trzydzieste uderzenie. No to jeszcze pięć za te odszkodowania. Dzieci biją ochoczo" – czytamy na stronie gazety.

Załącznik:
FB_IMG_1555854445558.jpg


Załącznik:
FB_IMG_1555854450623.jpg


Przedstawienia na wzór tych jakie mają miejsce w wielu krajach, gdzie religia przesłania ludziom oczy. Przypomina się średniowiecze, kiedy to przez główne ulice miasta na wozie z gnojem wiedziono kobietę oskarżaną o czary. To jest przedstawienie dla ludzi, których dzięki ciemnocie łatwo jest wyzwolić negatywne emocje. Sposób na utrzymywanie fobii. Aż wstyd, że podobne sceny dzieją się w Polsce.

ps.

Ale czy ten temat ma związek z tematem wątku?


Z tematem wątku niewielki.
Ale akurat tu wypłynął temat antysemityzmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwie 2019, 16:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Jeżeli jest, to jest to dalsze "pociągnięcie" tematu i tylko potwierdza to co napisałem.

Polacy w dużej mierze są antysemitami, ale tylko w niewielkiej części mogą popierać to co zrobił z polskimi Żydami Hitler. Poparcie przez 80% Polaków to twierdzenie z Kosmosu.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwie 2019, 0:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Do tego tematu Panie Boruch wrócimy, ale po świętach i w temacie do tego przeznaczonym. Zdanie które ogłosiłem tutaj nie jest zdaniem gołosłownym opartym na wymysłach. Powinien Pan wiedzieć jak robi się badania opinii publicznej. Bierze się statystyczną grupę populacji i oblicza następnie odsetek. Badania antysemityzmu były prowadzone, ale po cichu i nigdy ich nie ujawniono. Prowadzono za PRL i w Nowej Polsce. Wszystko zamieciono i ukręcono sprawie łeb. Z tego co wiem dane posiada IPN, ale zakopali je tak aby nikt nigdy do nich nie dotarł. Osobiście wyników badań współczesnych nie widziałem słyszałem ustną relację jednej z osób która tymi badaniami się zajmowała. Za PRL dali mi do przeczytania moi ówcześni koledzy z SB, ale siedzieli mi na karku abym czegoś nie zanotował. Statystycznie dane mniej więcej pokrywają się liczbowo z tym co napisałem. Oczywiście opinie typu ; dobrze, że Adolf ich wykończył nie były nagminne, ale zdanie; dobrze, że ich tu nie ma wystarczy.
Odnośnie Ukraińców nie lepiej. Tylko, że ich tu mamy już u siebie. Ok. 1,5 mln, raczej do dwóch.
Badania; Jeżeli z grupy 1000 osób 800 wyraża jednoznaczną opinię to jest 80%.
Moje prywatne; Jeżeli z grupy 100 osób 80 wyraża jednoznaczną opinię to jest 80%. Nie są to liczby z sufitu wzięte.
Jak napisał Poeta; "Naprzeciw wymowy cyfr milkną słowa poety".

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwie 2019, 7:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
starykizior pisze:
Powinien Pan wiedzieć jak robi się badania opinii publicznej.
Nie do mnie post, ale...
Przez całe życie nie spotkałem osobiście nikogo wyrażającego się z niechęcią o żydach.
Mój dziadek Wacław, urodzony w Bełchatowie (łódzkie!) rocznik 1908 opowiadał o nich
dowcipy i jak pamiętam były raczej sympatyczne, a na pewno znał wielu.
Takie spostrzeżenie przy tej okazji; jak to jest, że nienawidzi się kogoś, kogo nigdy się
nie spotkało twarzą w twarz? Na podstawie czyjegoś pierdolenia o krwi w macy już wystarczy?

Może będzie wyglądało na zaprzeczenie tego, co napisałem na początku, bo kilka razy
jednak spotkałem antysemitów, którzy byliby gotowi ich własnoręcznie mordować.
Marokańczycy, algierczycy, Irańczycy. Pracowałem z nimi prawie rok w 2001 i trochę się nasłuchałem.



starykizior pisze:
Moje prywatne; Jeżeli z grupy 100 osób 80 wyraża jednoznaczną opinię to jest 80%. Nie są to liczby z sufitu wzięte.
Według mnie przejebane jest żyć w takim środowisku, gdzie jednoznaczną (niechętną) opinię
zbudowano na podstawie... No właśnie, czego? Żydzi zapędzali polaków do stodół i je podpalali?

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwie 2019, 8:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Cały czas podkreślam - mam świadomość tego, że w Polsce antysemityzm jest obecny. Mam na karku już wystarczającą ilość dziesiątek lat a z tym doświadczenie, łeb siwy i ciało schorowane. I przychyliłbym się do niedawnego stwierdzenia jednego z wysokiej rangi polityków Izraela, że wypiliśmy antysemityzm z mlekiem matki. Spotkałem w życiu antysemitów, nawet z jednym dziś sąsiaduję przez ulicę, mój sędziwy ojciec niestety też jest antysemitą, lecz nigdy nie słyszałem pochwały tego co z polskimi Żydami i z Żydami w ogóle zrobił Hitler. Zapewne ludzie ci cieszą się z tego, że ich nie ma w Polsce, choć i tu są wątpliwości, bo przecież bardzo popularne jest przypisywanie pochodzenia każdej osobie, która jest znana w polityce i każdej dziedzinie życia. A jak już pochwali się jakąś opinią, która nie jest popularna z katoprawicowym tryndem ma nazwisko i imię z żydowska brzmiące jak w banku. Ostatnio dowiedziałem się od mojego sąsiada, że Jan Kobuszewski aktor jest żydem. Pytam się go a co to ma zaznaczenie, chociażby był? Tu już odpowiedzi jasnej nie otrzymałem, tylko jakiś bliżej nieokreślony bełkot. Tak więc mam wątpliwości co do tych badań. No a gdyby człowiek chciał brać na poważnie kwestie przypisywania pochodzenia o której pisałem powyżej, bo tak się dzieje w niektórych polskich antysemickich łbach, to należy zadać pytanie czy aby ten Hitler taki skuteczny był? :D

Pan Kizior pisze tu o badaniach, które zostały przeprowadzone i ukryte. Badania jak badania, jak wszystko co robi człowiek podlega ocenie profesjonalnej. Kowal zrobi raz gwóźdź chujowy a drugi kowal zrobi gwóźdź, który każdy chce kupi, bo jakościowo jest dobry. Może metafora trochę koślawa, ale chyba wiadomo o co chodzi.

Nie wykluczam, że nie ma wśród Polaków ludzi chwalących Hitlera i jego zbrodnie. Przecież samo to, że od czasu do czasu słyszymy obchody jego urodzin, itd. Niemniej mam poważne wątpliwości, że pomimo naszego antysemityzmu Polacy aż w takim dużym procencie (80%) chwalą czyn Hitlera.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwie 2019, 8:15 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
........Według mnie przejebane jest żyć w takim środowisku, gdzie jednoznaczną (niechętną) opinię
zbudowano na podstawie... No właśnie, czego? Żydzi zapędzali polaków do stodół i je podpalali?

.....zapytowywuje Stanaks:

Spróbuję odpowiedzieć:
Moim zdaniem, na podstawie opowieści przekazywanych sobie z pokolenia na pokolenie.
Tak było w moim przypadku. To moja babcia opowiadała mi o Żydach wyrabiających z krwi chrześcijańskich dzieci macę co było dla mnie wtedy przerażające ale szbko zapomniałem o tym bo byłem mały, głupi i miałem co innego w głowie. Z kolei moi rodzice, a głównie ojciec, opowiadał mi ale beż tak drastycznych przykładów lecz raczej o stylu ich życia- głównie o handlu gdyż miał z nimi sporo do czynienia.Miał sporo znajomych/kolegów Żydów. I w zasadzie tyle wiedziałem o tej nacji dopóty, aż spotkałem ich osobiście w Nowym Jorku. Wcześniej znałem ich, - oprócz tego, co przekazali mi babka i ojciec, z filmu "Ziemia Obiecana" oraz z literatury np. "Chłopi ".
Potem, gdy wróciłem "na ląd" i nawiązałem nowe znajomości i przyjaźnie, często w rozmowach poruszana była tematyka o tych ludziach oraz o ZSRR. Oczywiście zdania były albo neutralne co należało do rzadkości, albo negatywne........w większości. Szczególnie w temacie Rosji nie dało się z nimi porozmawiać. Głównie dla tego, że jednemu "komuniści" znacjonalizowali młyn, innemu las upaństwowiono ...etc,etc. W końcu musieliśmy ustalić, że tematy polityczne oraz światopoglądowe nie tykamy bo się pozabijamy.
Ale w wielu rozmowach, głównie z osobami starszymi, nadal dowiadywałem się o wyrabianiu macy z krwi.......i nie pomagały żadne tłumaczenia........bo im rodzice o tym opowiadali a i ksiądz na ambonie też......... :shock:

Legend z pośród ludu tak łatwo nie usuniesz. Zwłaszcza potwierdzonych przez kościół........ :(
Jeśli natomiast o mnie chodzi:
Nie wierzę w istnienie żadnych bytów nadprzyrodzonych ani, - tym bardziej, - w wyrabianie macy.... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwie 2019, 10:56 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Cytuj:
Legend z pośród ludu tak łatwo nie usuniesz. Zwłaszcza potwierdzonych przez kościół........

Zdaje się, że katolickie klechy sami te bzdury wymyślali i rozgłaszali z ambon jako prawdę i "fakty autentyczne".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwie 2019, 11:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Jedna nie bardzo mądra blondynka powiedziała mądre zdanie o tychże twórcach mitów czyli "prawdy" "napruci winem i palący jakieś zioła" za co w tym państwie kościelnym sąd nałożył na nią karę.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1439 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139 ... 144  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 168 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group