forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 8:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1439 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 maja 2019, 6:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Tak, Chavez niestety umarł za wcześnie, ale co namieszał usanom między innymi tą nacjonalizacją, to namieszał.Prekursor jest, zobaczymy, co na tym kontynencie będzie działo się dalej.Choć i krwawych epizodów pewnie nie da się uniknąć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 maja 2019, 7:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
US-rajcy nie odpuszczą bo Wenezuela to zbyt łakomy kąsek dla tych pasożytów żerujących na ludzkiej : krzywdzie, biedzie i śmierci. Przy okazji ichnie koncerny śmierci znowu pozbędą się z magazynów nagromadzonych tam śmiercionośnych narzędzi.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 maja 2019, 8:19 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
A ja myślę, że za wszystko winę ponoszą Fenicjanie gdyż to oni wynaleźli pieniądze....... :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 maja 2019, 8:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Niestety, znowu masz rację, Wa Ma..... :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 maja 2019, 11:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
starykizior pisze:
Panie Boruch to bardziej skomplikowane niż się wydaje. Pan rozumujesz jak WLR


Wypraszam sobie porównywanie mnie z kimkolwiek z tego forum. Mam swój rozum, wbrew mniemaniu kilku tu działających :mrgreen: i sam odpowiadam za siebie. :D

Do tego co napisałem wprzódy dodam jedynie to, że nie mam zamiaru na przykładzie tragedii wenezuelskiego narodu udowadniać wszystkim jacy to nikczemni są Amerykanie a Rosjanie dobrzy, lub też odwrotnie. Każdy kto obserwuje codzienność powinien mieć wyrobione zdanie. Jak chcecie się licytować Wasza wola.

Z Wenezuelą jest podobnie jak z sytuacją I RP. Ktoś z dalekiego kraju może powiedzieć, że tamta Rzeczypospolita znalazła się w wrogich pazurach trzech potęg i została rozerwana na trzy. I można nawet przeprowadzić dyskusję kto z tych trzech potęg był bardziej pazerny i winny. Jedni powiedzą, że Katarzyna II, inni, że Niemcy. Można nie zauważać winy własnej Polaków? Można. Można przyjąć, że i tak los Polski wtedy był przesądzony. Niestety wina Polaków sprzedajności elit, naszej głupoty jest oczywista. To samo dziś dotyczy Wenezueli. Głupota i nieuczciwość elit tego kraju doprowadza do tego, że niedługo może być to kraj pod okupacją. Prawdopodobnie USA. Rosji nie jest tam po drodze, bo za daleko. Ale z tym krajem łączą ich dawne więzy jeszcze związane z poprzednim prezydentem Chavezem. Szkoda tylko biednych ludzi.

Powziąłem w ostatnich dniach decyzję, że w napierdalaninę, bo trudno nazwać to dyskusją, w temacie wschód, zachód, USA, Rosja, Ukraina po żadnej stronie nie będę się wypowiadał. Mam nadzieję, że mi się uda. Moim zdaniem nikt z Was Moi Drodzy nie stara się nawet być tu obiektywny. Jedyny którego na to stać jest moim zdaniem Komandor. Teraz możecie mnie ukamienować.

To tyle co mogę powiedzieć o Wietnamie. :D

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Ostatnio zmieniony 04 maja 2019, 13:53 przez Boruch, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 maja 2019, 13:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Nie zamierzam kamieniować,jeno pokornie proszę o zmianę pisowni z Havez na Chavez....


Ostatnio zmieniony 05 maja 2019, 22:13 przez Killashandra Ree, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 maja 2019, 13:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Killashandra Ree pisze:
Nie zamierzam kanieniować,jeno pokornie proszę o zmianę pisowni z Havez na Chavez....


;) ;)

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 maja 2019, 14:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
:) :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 maja 2019, 12:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Amerykanie znaleźli kolejne argumenty do zmiany reżymu w Wenezueli.
Teraz przypomnieli sobie że Wenezuela ma bron. Dziwne że ten fakt bardzo martwi tych którzy posiadają najwięcej broni na świecie. Mało tego, cały czas używają tej broni, ciągle prowadząc interwencje w różnych odległych krajach.
Wenezuela ni komu nie grozi i nie wojuje ni z kim, potrzebuje broni do własnej obrony a nie do ataku jak USA.

W ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci Wenezuela zgromadziła jeden z największych zapasów broni na półkuli zachodniej. W obecnej sytuacji stanowi to zagrożenie dla całego regionu.

Wraz z pogarszającą się sytuacją w Wenezueli w zakresie bezpieczeństwa kraju, możliwość przejęcia arsenału stanowi poważne zagrożenie dla stabilności w regionie.

Zabezpieczenie wenezuelskiej broni przed handlarzami i grupami partyzanckimi powinno być najwyższym priorytetem dla Stanów Zjednoczonych i ich regionalnych sojusznikó
w - przekonuje "Foreign Policy".

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez, a po nim Nicolas Maduro, wykorzystał groźbę "inwazji Jankesów" jako pretekst do zakupu i magazynowania broni, głównie z Rosji. W latach 1999-2019 do kraju napłynęła broń rosyjska o wartości miliardów dolarów, finansowana z rosyjskich pożyczek.

https://www.rp.pl/Konflikty-zbrojne/190 ... Uha6kik9jY

„US Muppet” ksywa „prezydent Wenezueli” Guaido przyznaje ze jego „ostatni etap rewolucji przy wsparciu wenezuelskiej armii” zakonczył się klęską ponieważ owego wsparcia armii nie było. Jednocześnie „Muppet” Guaido nie wyklucza ze do zmiany władzy w Wenezueli potrzebna będzie „bezpośrednia” interwencja USA, czyli PRZYZNAJE ZE MA ZA MAŁE POPARCIE WŚRÓD MIESZKAŃCÓW TEGO PAŃSTWA…

Pytany o to, jak się zachowa, jeśli doradca amerykańskiego prezydenta ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton zaproponuje przeprowadzenie w Wenezueli interwencji wojskowej, Guaido powiedział, że jest gotów rozważyć tę propozycję i przyjąć ją.

„Ocenimy ją i, być może, rozpatrzymy w parlamencie, aby rozwiązać ten kryzys. Jeśli pojawi się taka konieczność, pewnie przyjmiemy ją” – powiedział.

Guaido nazwał Boltona „drogim przyjacielem” i podziękował mu „za wszelką pomoc” w „słusznej sprawie”

https://www.washingtonpost.com/world/ne ... 027ee64b18


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 maja 2019, 22:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Historia lubi się powtarzać,juz kilka krajów usanie zaatakowali oskarżając o posiadanie rozmaitej broni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1439 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group