forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:25

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1439 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137 ... 144  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 kwie 2019, 12:25 
My!!!?
-A za co??? :)


Na górę
  
 
Post: 19 kwie 2019, 13:27 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Za jajco!
Chociażby za eksploatację Kozacczyzny w XVI i XVII w. JUż tam Twój praszczur z ani jednej okazji do wykorzystania "prawa pierwszej nocy " nie odpuścił.........w IPN-nie wiedzą........ :shock:
Czy zabór Zaolzia nieco później.......się niewiniątko objawiło..... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwie 2019, 13:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Komandor pisze:
stanax pisze:
Aha... Katon :lol:


Co znowu ja? :roll: :lol:
Ale się zgadzam ze Starym Praktykiem. Tak jest mniej więcej jak z myśliwych staliśmy się "spokojnymi" rolnikami. Jedyne co nas jako tako trzyma przed niewyrżnięciem się to właśnie prawo ( i trochę strach, ze sami możemy zostać wyrznięci).



Prawo, które ustawicznie łamiemy lub interpretujemy tak, żeby móc się nim posłużyć tak, jak nam wygodnie. Generalnie wszyscy prawa mają gdzieś.
A respektują je tylko ci, którzy nie mają innej możliwości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwie 2019, 14:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Wielki Wezyr pisze:
Masz rację.
Jednak homo sapiens nie ma w swojej naturze spokojnej i harmonijnej egzystencji, opartej na honorze i współpracy.
Sama dominacja tego gatunku na Ziemi bezpośrednio wynika z jego agresji.
Spójrz na historię świata. Zawsze tylko wojny, ludobójstwa, dążenie po trupach do celu.
Dziś trochę się to ucywilizowało.
Jednak natura ludzka jest niezmienna.
Silniejszy zawsze jest na górze, a idealiści źle kończą.

W naturze obowiązuje zasada: chcesz przetrwać, musisz przeciwdziałać.


Dlatego człowiek pomimo, że posiada cechy barbarzyńcy dla równowagi wymyślił prawo. I tego sie trzymajmy.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwie 2019, 14:45 
Sam sie, kurwa tgrzymaj dopóty, dopóki cie na posterunek nie zawiodą i prokurator nie przyjdzie. :)


Na górę
  
 
Post: 19 kwie 2019, 14:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Wtedy zażądam mecenasa Giertycha :lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 kwie 2019, 0:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Komandorze, jaja sobie ze mnie robisz? Ja rozumiem, że pisząc długaśne teksty, których nikomu czytać się nie chce szczególnie w nocy powoduję znużenie i usypianie. Tyle, że ja Twoje elukubracje prawne dokładnie czytałem. Napisałem wyraźnie, że nienaruszalność naszych wschodnich granic została zagwarantowana układem z ZSRR, który po rozpadzie tegoż został utrzymany i ratyfikowany z Litwą i Rosją (Obwód Kaliningradzki) oraz z WNP w osobach trzech prezydentów Rosji, Białorusi i Ukrainy, a następnie ponownie ratyfikowany po rozpadzie tegoż z każdym z tych państw z osobna. Polska w po jałtańskiej i po poczdamskiej Europie, a następnie po zjednoczeniu Niemiec i rozpadzie ZSRR ma najbezpieczniejsze granice we Wschodniej Europie. Chyba, że sami sobie to rozpierdolimy do czego zdaje się pod wodzą nad prezesa i jego bandy uparcie dążymy.
Twoje sarkastyczne uwagi na temat Rzeszowa w buty można sobie wsadzić. Jak również popiskiwania naszych myszy o powrocie Lwowa czy Wilna o Zaolziu nie mówiąc bo i tacy są. I nie są to żadne podwójne standardy jak chce jego katońska wielmożność.
Udajesz, że nie wiesz, ale dobrze wiesz, skąd wzięła się cała zadyma o Krym, a następnie o Donbas. Ze złamanie prawa przez samych Ukraińców i usiłowanie pozbawienia tamt. ludności pochodzenia rosyjskiego prawa do języka i kultury. Kosowo przytaczam jako przykład wyrwania czyjegoś terytorium armatu mani. Czego na Krymie nie było. Ani jednego wystrzału. Nawet w mordę nikt nie dostał.
Jeszcze o Albańcach. Faktycznie ich nie lubię bo to islamscy fanatycy i bandziory jak mało kto, nawet Ukraińców przerastają. Zacząłeś pisać skąd się wzięli. Po bitwie na Kosowym Polu gdzie Turcy wyrżnęli Serbów tam nastała pustka i trupy na polach. Czego Turcy nie wyrżnęli uprowadzili w niewolę. Serbia utraciła niezależność i kontrolę nad tym terytorium. Turcy w ten region (dzisiejsza Albania) przesiedlili część swojej ludności z górnej Anatolii, została ta ludność pochodzenia słowiańskiego którzy przyjęli islam i panowanie tureckie, tzw. poturczeńcy. Oni w XV w. zaczęli zasiedlać tereny dzisiejszego Kosowa. Od początku skonfliktowani zresztą z Serbami. Okresy spokoju tylko wtedy gdy ktoś to wszystko trzymał za mordę. Tyle historii.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 kwie 2019, 0:58 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
A ja sobie wypraszam...... :oops:
Również dokładnie przeczytałem "elaboraty" zarówno jednego jak i drugiego.........!
I co teraz.....?! :o
Komentować zasię nie będę bo zbyt mało się tematyką interesowałem by głos zabierać. Jednak w kwestii Siedowa zdania nie zmienię........kurestwo i tyle.....!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 kwie 2019, 9:32 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
@ Stary Kizior.
Ale demarkacji nie było!!!!! A to TY z uporem o tej demarkacji piszesz. To co opisujesz to delimitacja (chociaż nie do końca bo delimitacja ma większa szczegółowość) . OK. Nawet jest umowa delimitacyjna (Odwołując się tej raczej ogólnej z ZSRR) z Ukrainą. Nie tylko z WNP. Nawet załączników w postaci mapy w skali 1:500 000 nie ma. Wszystkie opierają się na umowie z ZSRR. Ale ja wiem, że to wystarczy by gwarantować nasze granice. Mnie nie musisz przekonywać. Ale to ty takie potwierdzenia, memoranda uważasz za papier toaletowy bo demarkacji nie było. My też nie mamy. Ani nowej z Ukrainą ani starej z ZSRR. Bo nie było wspólnej komisji łażącej od słupa do słupa i nanoszącej to wszytko na plan w skali 1:5000 np.

Co do Serbii to wiesz. To był wiek XIV i XV z tym polem. Dwie były. Miejsce bitwy sprzed wieków jako dowód na prawa do ziem?
Dla mnie nie ważne. Stosując je to by się bardziej Krym Turkom należał. Tym bardziej, że sami z uporem stosujecie kryteria ludnościowe i kulturowe. Bo, przybyła na Krym od XVIII. wieku ludność rosyjska ma prawo do... Jeśli tak, to przybyła do Kosowa od XVII wieku (masowo) ludność Albańska ma prawo do... A w obu przypadkach ruchawka niepodległościowa była spowodowana zmianą konstytucji.
Kogo lubię a kogo nie lubię i kogo uważam za swołocz nie ma znaczenia. Bo i nas za swołocz nie godną posiadania własnego państwa uważali a pewnie niektórzy uważają do dzisiaj albo kiedyś mogą zacząć uważać. Nawet wielu z nas samych siebie za bydło i swołocz uważa. I to tu na forum są przykłady.

A rzezie to akurat na Bałkanach na początku dziennym były. Każdy z narodów tam ma wiele za uszami. Serbowie też. Kto akurat był silniejszy ten mordował.
Tak tradycja świecka i trochę religijna tam jest.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 kwie 2019, 23:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Nie wiem jak inni, to co Barytcki napisał to kurewskie insynuacje. Ani Komandor, ani ja nie zajmowaliśmy się mordowaniem Serbów, ja raczej zwalczaniem Albańców. więc słusznie niech moderacja zważa na tego trolla.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1439 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137 ... 144  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group