forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1439 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 144  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 gru 2018, 16:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Czy wpis tego Amerykanina można uznać za "wylewanie krokodylich łez"? Ot po prostu krytyka polityka, jakich wiele. Co racja to to, że Rosja a zwłaszcza Wenezuela nie są krajami demokratycznymi a społeczeństwa nie mają takich praw i możliwości jak kraje zachodu. Tak więc podsumowanie jest w pełni uzasadnione.


Poza tym wczytując się w treść tego tekstu mam wątpliwości co do poprawności tłumaczenia. Brzmi to niezbyt zgrabnie. Ale może się mylę.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2018, 16:27 
Boruch pisze:
...Ale może się mylę.

daruj se to może..


Na górę
  
 
Post: 11 gru 2018, 16:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Masz coś w tej sprawie do powiedzenia kiciu? Mogę darować ale tobie karmy.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2018, 17:32 
Wiesz co, Bruchu? Może nie są, ale jak tak patrzę co się dzieje w tej demokratycznej Europie, to zaczynam się zastanawiać, gdzie jest normalniej??


Na górę
  
 
Post: 11 gru 2018, 17:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Wątpliwości mieć jest rzeczą ludzką. Ja też mam takie. Ale np nie podoba mi się to co dzieje się w Polsce i to co robi PiS. Powiedzmy sobie wprost, oni jeszcze nie podporządkowali sobie Polaków woli jednego wodza. Poziom demokracji mierzy się przede wszystkim niezawisłością sądów, mediów, wolnością słowa. Jak z tym jest w Rosji, w Wenezueli każdy wie. Chyba niezbyt różowo. A co mają powiedzieć Węgrzy, którzy już w tej chwili stracili wolne media, sądy, wolność słowa i jako jedyny kraj w UE staje się autokratycznym bytem. Poza tym demokracja, jak wiadomo nie jest systemem idealnym. Takiego nie ma. Tam żaden przedstawiciel władzy nie powie ci, że jesteś gorszym sortem, bo to byłby jego koniec. U nas tak. Bo to my tak naprawdę wybraliśmy władzę w wolnych wyborach, która przeprowadza zamach na nasza wolność. To co robią można równie odczytać tak, że jesteś gorszym gatunkiem człowieka, trzeba skończyć z tobą w jakiejś szeroko zakrojonej akcji. Oczywiście nie dosłownie ale na pewno chodzi tu o wybicie ci z głowy własnego poglądu na życie. Co dzisiejsi nasi kaczyści robią przy bierności społecznej. I to jest prawdziwy dramat biorąc pod uwagę historię i to do czego kiedyś byliśmy zdolni a dziś gdzieś to wyparowało. I pozwalamy miernotom i szaleńcom, zgrzybiałym kawalerom na manipulowanie nami.
Porządek i przestrzeganie prawa w takiej Rosji tylko pozornie dobrze wygląda. Niestety fakty są takie, że w więzieniach w Rosji, które są niebywale ciężkie prócz kryminalistów gnije wielu Rosjan tylko i wyłącznie za to, że nie zgadzają się z jedynie słuszną wersją wielkiej Rusi Putina. Podobnie jest w Wenezueli, gdzie dodatkowo szaleje korupcja a zwykły obywatel żyje w biedzie gdy kraj ten to potentat naftowy. .

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2018, 22:06 
Panie Boruch i Panu podobni. Bieda w jakiej jest zdecydowana większość świata (ale o tym cicho) w tym dzisiejsza Wenezuela, to skutek historii, skutek okrutnego, kolonialnego wyzysku przez białego człowieka. I ten biały podły, podstępny, bezwzględny, chciwy człowiek, dzisiaj dalej wykorzystuje swoją wcześniej uzyskaną przewagę pierdoląc (za przeproszeniem - w tym również i Pan) o demokracji. I w swej hipokryzji nakłada sankcje na ten kraj, a po cichu sieję niezgodę i w zaciszu swojego wygodnego gabinetu zaciera ręce widząc się już właścicielem bogactw tego kraju.
Pan zapewne zaraz wytoczy argument że go nie interesuje co było kiedyś, że owszem Zachód ma cosik tam trochę za uszami, ale.... to nie ważne. To się nie liczy... bo trzeba patrzeć tylko w przód. Że to brak demokracji, a u nas ten pokraczny PIS z tym konusowatym prezesem jest złem z którym trzeba walczyć. Trzeba zaiste być zaślepionym, nieobiektywnym aby ...........tak to widzieć.
W tej globalnej grze której reguły ustanowili i modyfikują silniejsi, słabsi mają ZERO szans. I to nawet gdyby dotychczasowi kolonialiści grali uczciwie. A przecież oni grają nieuczciwie, więc szanse mniejszych, słabszych w sprawiedliwym podziale zysków z pracy, postępu, są mniejsze niż zero.
Ta uwaga dotyczy nie tylko wzmiankowanej tu Wenezueli, to dotyczy nieuczciwie prowadzonej gry silniejszy - słabszy. W w relacjach sąsiedzkich i w skali globalnej. Dziś przykładem jest to co przeżywa Francja, były agresor zamienia się w ofiarę.
Więcej, to dotyczy takiego wielkiego kraju jak Rosja. Proszę Koleżeństwa, wyobraźcie sobie, ale tak uczciwie, czym by była dziś Rosja gdyby kroczyła dalej drogą tych demokratycznych przemian zapoczątkowanych przez Jelcyna? Odpowiem jak ja to widzę - Rosja demokratyczna byłaby dziś wielką, baaaaardzo wielką Ukrainą, ....... :mrgreen: rosnącą w siłę, a ludzie żyliby dostatniej. :(


Na górę
  
 
Post: 12 gru 2018, 9:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Niech Pan nie porównuje rządów Jelcyna do demokracji. To raczej było zbliżone do anarchii. Niech mi Pan nie wmawia, że w demokracji zwykły obywatel nie ma więcej wolności i praw niż w takim systemie jak w Rosji czy Wenezueli. Oczywiście mówię tu o demokracjach dojrzałych, gdzie mamy jakieś tradycje. Przykład kraje skandynawskie. A to, że Amerykanie są tacy jacy są, czyli chciwi wynika z tego, że od stu lat świat traktuje ich jak żandarma świata. A im to pasuje, bo taki układ daje zysk. Wciągnięto ich w I wojnę, trochę w II, choć oni sami czuli w tym interes. Wybrano nieformalnie jako strażnika przez opanowaniem świata kapitalistycznego przed komunizmem. Żandarm obrósł w piórka i korzysta z "przywilejów".

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 gru 2018, 11:58 
Boruch pisze:
Niech Pan nie porównuje rządów Jelcyna do demokracji. To raczej było zbliżone do anarchii.--.

Zgoda, to był początek demokratyzacji, który doprowadziłby do pełnej katastrofy, zniknięcia tego państwa. Bo i społeczeństwo i elity nie dorosły do takiego sposobu i tempa poluźniania rygorów poprzedniego scentralizowanego systemu. Taka demokratyzacja, jacy liderzy i społeczeństwo. Ale Zachód piał wówczas z zachwytu ( w swej hipokryzji). No niestety, ale te cudowne dla Zachodu przemiany zatrzymał paskudny Putin.

Boruch pisze:
Niech mi Pan nie wmawia, że w demokracji zwykły obywatel nie ma więcej wolności i praw niż w takim systemie jak w Rosji czy Wenezueli

Nic takiego Panu nie wmawiam. Ba, :!: w pełni się zgadzam z Panem że w prawdziwej demokracji zwykły obywatel ma (albo raczej powinien mieć) więcej wolności i praw niż w Rosji czy Wenezueli.
Ale taki stan obecny w tych krajach musi być, albo te kraje stracą suwerenność i w najlepszym przypadku będą jak nasza Ojczyzna istniały na mapie świata tylko jako państwa teoretyczne.
Bo nawet przy mądrych, uczciwych liderach, ten proces demokratyzacji musi być długotrwały i przy w pełni i mądrze kontrolowanych fizycznych granicach: dla ludzi, kapitału, zewnętrznych idei, trendów, propagandy i informacji. I w tym momencie po napisaniu tego przydługawego zdania, uzmysłowiłem sobie że nawet w tak wielkim kraju jak Rosja, z jej potencjałem, ten proces demokratyzacji w warunkach obowiązującej globalizacji, powszechnej zewnętrznej nieuczciwości i agresji, jest procesem o małej szansie powodzenia.
A co dopiero mówić o takim kraju jak Polska czy Wenezuela.
Przykład?
Wenezuela posiada poza ropą również bogate złoża złota (jedne z największych znanych obecnie na świecie) rozciągające się w nizinie Orinoko, pomiędzy Gujaną a Kolumbią).
Po załamaniu się dochodów ze sprzedaży ropy ( za sprawstwem spadku cen, spekulacji i interwencji Zachodu), Kolumbia zintensyfikowała ponownie eksploatację tego złoża. I co nastąpiło?
Prezydent USA D.Trump podpisał dekret o obłożeniu sankcjami eksportu złota przez Wenezuelę. I w swojej bezczelności, w swojej hipokryzji posunął się do tego, że ustami sekretarza skarbu Marshalla Billingslea uzasadnił ten krok twierdząc że prezydent Maduro „okrada własny kraj”.
To coś podobnego co spotkało Rosję po przelocie nad Atlantykiem i wylądowaniu TU-160 w bazie Maiquetia koło Caracas. Pisał o tym Wielki Wezyr kilka komentarzy wyżej, i od czego wzięło się to pisanie w tym wątku o Wenezueli.
Zaprawdę trudno być obojętnym wobec tak widocznej hipokryzji. Stąd i to moje ponowne ponowne wtrącenie się i tych kilka zdań co o tym myślę.

I myślę tak na koniec, że
Boruch pisze:
Oczywiście mówię tu o demokracjach dojrzałych, gdzie mamy jakieś tradycje. Przykład kraje skandynawskie.

niech się cieszą tym do czego doszli, ale niech nie zgubią czujności. Bo mam wrażenie, że spoczęli na laurach i właśnie zewnętrzne trendy, i wciskani im goście mogą im zburzyć tą przykładną harmonię.


Na górę
  
 
Post: 12 gru 2018, 18:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
kowalew pisze:
....
[quote=]Oczywiście mówię tu o demokracjach dojrzałych, gdzie mamy jakieś tradycje. Przykład kraje skandynawskie.

niech się cieszą tym do czego doszli, ale niech nie zgubią czujności. Bo mam wrażenie, że spoczęli na laurach i właśnie zewnętrzne trendy, i wciskani im goście mogą im zburzyć tą przykładną harmonię.[/quote]

Przykładna harmonia uległa korozji, Polska udzieliła azylu uciekinierom z norwegii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 gru 2018, 19:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Mi tylko chodzi o to, że hipokryzji w świecie polityki nie brakuje nigdzie. Drażni mnie jedynie fakt, że niektórzy widzą ją jedynie po stronie zachodu. Tylko tyle. Ale pewnie i tak zrozumienia nie znajdę. Nie widzę tu żadnego powodu do tego aby piętnować jakiegoś amerykańskiego polityka, który krytykuje Rosję, że ich samolot przeleciał sobie do Wenezueli. Chłapnął sobie chłop i po co nad tym deliberować?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1439 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 144  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group