forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:16

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1439 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 144  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 sty 2019, 19:01 
widzisz Stefan, pijar macie coraz bardziej zjebany i coraz jakby szybciej próbujecie ten trend odwrócić wkręcając kupę narodów w waszą wojnę..


Na górę
  
 
Post: 26 sty 2019, 19:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 22:22
Posty: 678
ladaco pisze:
widzisz Stefan, pijar macie coraz bardziej zjebany i coraz jakby szybciej próbujecie ten trend odwrócić wkręcając kupę narodów w waszą wojnę..


Ja to wyszstko tlumacze sobie zadajac proste pytanie; czy gdyby takie mozliwosci jak w tej chwili ma USA, miala Rosja, Chiny czy Polnocna Korea to swiat bylby lepszy? Moja odpowiedz jest oczywiscie "Nie." I tak dlugo jak taka bedzie, osobiscie nie mam z tym wszystkim zadnego problemu. Zreszta dlaczego mialbym miec skoro wiekszosc tego balaganu lezy w moim interesie jako obywatela tego kraju... A srednio rozgarniety amerykanin jest tak jak i sredni obywatel innego kraju --- nie specjalnie zainteresowany kontowersyjnymi/wstydliwymi tematami tego typu, tak dlugo dopuki nie dotycza go personalnie...Z tad i niewiele w naszej telewizji reportazy na takie tematy... Podobnie zreszta jest zapewne w wiekszosci krajow tego swiata...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2019, 20:00 
ty naprawdę nie rozumiesz.., to wy narzucacie narodom swój styl życia i już dawno przebiliście w tym Lenina, Stalina oraz Hitlera razem wziętych.., jedyne co wam zostało to brutalność..


Na górę
  
 
Post: 26 sty 2019, 20:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
rację to ty masz ladaco ale przesadzasz z tym Leninem, Stalinem i Hitlerem.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2019, 20:29 
nie mam nic do Amerykanów, oni pierwsi padają od od ukąszeń zombie stworzonych przez tzw elity.., świat musi zacząć się bronić..


Na górę
  
 
Post: 26 sty 2019, 21:45 
Killashandra Ree pisze:
Kowalew, sądzisz,że utrzymanie takiego marionetkowego rządu będzie dla USA na dłuższą metę opłacalne?Bo może się okazać,że to skórka za wyprawkę.


Pani Killi.
Odpowiem małpując Zbigniewa Brzezińskiego :D .

A mianowicie < źle sformułowała Pani pytanie> :lol: .

Autentycznie słyszałem i widziałem taką odpowiedź Brzezińskiego udzielającego wywiadu jakiejś telewizji.
Pytanie było prośbą o udzielenie konkretnej odpowiedzi, drobiazgiem w jakiejś sprawie, a przecież Brzeziński pływał po oceanie geopolityki i nie przejmował się , ani nie znał się na drobiazgach.
Następnie zadał sobie sam dużo ogólniejsze pytanie i (we właściwej dla siebie nadzwyczaj eleganckiej formie) na to pytanie (sobie, prowadzącej wywiad i słuchaczom) odpowiedział.
Ja niestety nie mając głowy i wiedzy Brzezińskiego wolałbym ograniczyć odpowiedź na Pani pytanie tylko tym w/w wytłuszczonym cytatem w nawiasie.

A siląc się nadzwyczaj i narażając na ośmieszenie mogę napisać raczej tylko banał - wielcy tego świata prowadzą grę na wielu szachownicach jednocześnie i niektóre potyczki oczywiście przegrywają. Czasami faktycznie, a czasami pozornie. Nie bez powodu użyłem tutaj określenia <szachownica>. Gdyż tenże cytowany Brzeziński, swoją teorię geopolityki zawarł w napisanej przez siebie głośnej książce Wielka Szachownica. To całkowicie jawny plan transformacji USA w mocarstwo imperialne które całkowicie zdominuje cały nasz świat i utworzenia rządu światowego. Plan ten oczywiście ma być zrealizowany etapami stosując rosnącą potęgę USA w sposób inteligentny. I uciekając się m.in do kreowania a jakże właśnie inteligentnego sztucznego kontrolowanego chaosu.
Mając tą wiedzę, zadaję sobie wobec tego na przykład pytanie,..... czy USA wycofując się jakoby i z Afganistanu i z Syrii uznało że skórka nie jest warta wyprawki, czy nie przegrało :?: Czy nie jest to jednak właśnie element strategii - tworzyć kontrolowany chaos :?: Podobnie może być i z Wenezuelą :!:
I my zwykli ludzie i to nawet ci którzy tym się naprawdę interesują, nigdy nie dojdą do prawdy. Czy to było zamierzone, czy wymuszone.

Książki Brzezińskiego nie polecam, to pozycja dla prawdziwych pasjonatów, ale np coś bardzo lekkiego co mi przed chwilą wpadło przed oczy warto przeczytać.

https://newizv.ru/article/general/11-10-2017/poryadok-v-haose-kto-i-zachem-drobit-evropu

Na koniec, przepraszam z góry jeśli przynudzam taką formą odpowiedzi w której jest jednak bardzo mało treści.


Na górę
  
 
Post: 26 sty 2019, 21:49 
ladaco pisze:
ty naprawdę nie rozumiesz.., to wy narzucacie narodom swój styl życia i ---------.., jedyne co wam zostało to brutalność..


Dołączam się do tego stwierdzenia. Nie łudząc się jednak że w przypadku pana Steve i nie tylko to ...... rzucanie grochem o ścianę.


Na górę
  
 
Post: 26 sty 2019, 22:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Oni żreją 3kg steki.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2019, 22:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
kowalew pisze:
ladaco pisze:
ty naprawdę nie rozumiesz.., to wy narzucacie narodom swój styl życia i ---------.., jedyne co wam zostało to brutalność..


Dołączam się do tego stwierdzenia. Nie łudząc się jednak że w przypadku pana Steve i nie tylko to ...... rzucanie grochem o ścianę.

Propaganda tego stylu życia trafia na podatny grunt.....w zbyt wielu rejonach.Nazywam to amerdemokracją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2019, 23:05 
st1111 pisze:
Oni żreją 3kg steki.

Killashandra Ree pisze:
------------
Propaganda tego stylu życia trafia na podatny grunt.....w zbyt wielu rejonach.Nazywam to amerdemokracją.

Narzekamy, ale w Europie a tym bardziej u nas nie jest jeszcze tak źle. Można mieć jednak w pełni uzasadnioną obawę -bo staramy się dorównać hegemonowi.

Obrazek


PS. Pani Killi. Na wcześniejszej stronie jest odpowiedź dla Pani. :)


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1439 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 144  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group