forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:15

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1439 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 144  Następna
Autor Wiadomość
Post: 12 paź 2017, 18:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
Bankrut w solidarności z Izraelem występuje z UNESCO.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 paź 2017, 9:57 
Amerykanie dewastują wieś


Na górę
  
 
Post: 23 paź 2017, 21:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
USA się kończy, czyli dobre wieści dla świata. :D

Gwiazdowski: Chinom uda się złamać monopol dolara? Nie wiem, ale im kibicuję

"Czy Chińczykom uda się złamać monopol dolara do końca tego roku? Nie wiem, ale ja im kibicuję. Amerykanie wspierają rozwiązania, które mają powoli wypierać ropę, choćby elektromobilność. Według mnie, pewnie spodziewają się, że zapotrzebowanie w przyszłości na ropę będzie coraz mniejsze" - mówi w rozmowie z RMF FM ekonomista Centrum im. Adama Smitha Robert Gwiazdowski. To komentarz eksperta na wyzwanie rzucone przez Chińczyków Ameryce i zapowiedź, że do połowy wieku to Chiny będą "dumnie górować wśród narodów świata". Chińczycy chcą uwalniać się od gospodarczej zależności od Ameryki, porzucając dolara. Ze specjalistami sprawdzamy, na ile ten scenariusz może się spełnić.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-gwiaz ... gn=firefox


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2017, 21:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
W zasadzie to już nawet nie ma o czym pisać bo to codzienne.

Cytuj:
W kościele w Sutherland Springs na południu Teksasu doszło do strzelaniny - ABC News poinformowała, że zginęło 20 osób, 30 zostało rannych. Policja poinformowała, że mężczyzna, który strzelał, również nie żyje.


http://wiadomosci.onet.pl/swiat/strzela ... ie/ctptdvp

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lis 2017, 7:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Wielki Wezyr pisze:
USA się kończy, czyli dobre wieści dla świata. :D

Gwiazdowski: Chinom uda się złamać monopol dolara? Nie wiem, ale im kibicuję

"Czy Chińczykom uda się złamać monopol dolara do końca tego roku? Nie wiem, ale ja im kibicuję. Amerykanie wspierają rozwiązania, które mają powoli wypierać ropę, choćby elektromobilność. Według mnie, pewnie spodziewają się, że zapotrzebowanie w przyszłości na ropę będzie coraz mniejsze" - mówi w rozmowie z RMF FM ekonomista Centrum im. Adama Smitha Robert Gwiazdowski. To komentarz eksperta na wyzwanie rzucone przez Chińczyków Ameryce i zapowiedź, że do połowy wieku to Chiny będą "dumnie górować wśród narodów świata". Chińczycy chcą uwalniać się od gospodarczej zależności od Ameryki, porzucając dolara. Ze specjalistami sprawdzamy, na ile ten scenariusz może się spełnić.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-gwiaz ... gn=firefox


Ostatnio widziałem słupki opisujące bogactwo narodów i rzeczywiście Amerykanie są na szczycie a za nimi Chińczycy z 10x mniejszym majątkiem. Także rzeczywiście biorąc pod uwagę panowanie Apple, Google, Facebook, Visa, MaserCard itp. koniec już bliski.

Wychowany na amerykańskich filmach i ideach w tych filmach wyrażanych, marzę o tym, żeby moim życiem zawladnela kultura chińska. Najbardziej marzą mi się chińskie fabryki z internatami i organizacja czasu wolnego w weekendy na terenie fabryki.

Naprawdę brzydze się zachodniego kapitalizmu, najbardziej przymusowo egzekwowanej, niejawmej i nieopodatkowanej własności, przymusowo egzekwowanych niejawnych i nieopodatkowych długów, podatków pośrednich, kreacji pieniądza czy także obrzydliwej tajnej demokracji posredniej ale żeby pragnąć panowania kultury chińskiej w miejsce amerykańskiej, do szpiku kości zaklamanego komunizmu?
Chore.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lis 2017, 8:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Cytuj:
Wychowany na amerykańskich filmach


Dziękuję wystarczy.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lis 2017, 10:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
st1111 pisze:
W zasadzie to już nawet nie ma o czym pisać bo to codzienne.

Cytuj:
W kościele w Sutherland Springs na południu Teksasu doszło do strzelaniny - ABC News poinformowała, że zginęło 20 osób, 30 zostało rannych. Policja poinformowała, że mężczyzna, który strzelał, również nie żyje.


http://wiadomosci.onet.pl/swiat/strzela ... ie/ctptdvp


Pewna nowość jest, obywatele zrobili użytek ze swej broni, którą mieli jak się okazało przy sobie (w kościele), doszło do obywatelskiego zastrzelenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lis 2017, 11:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Pantryglodytes pisze:

Pewna nowość jest, obywatele zrobili użytek ze swej broni, którą mieli jak się okazało przy sobie (w kościele), doszło do obywatelskiego zastrzelenia.


26 do 1 trudno ocenić komu ta broń była bardziej przydatna.
A swoją drogą mordercą jest były żołnierz-czyli mają w kraju jeszcze setki tysięcy takich którym krew ludzi nieobca.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lis 2017, 12:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
st1111 pisze:
Pantryglodytes pisze:

Pewna nowość jest, obywatele zrobili użytek ze swej broni, którą mieli jak się okazało przy sobie (w kościele), doszło do obywatelskiego zastrzelenia.


26 do 1 trudno ocenić komu ta broń była bardziej przydatna.
A swoją drogą mordercą jest były żołnierz-czyli mają w kraju jeszcze setki tysięcy takich którym krew ludzi nieobca.


Bilans nie wygląda zbyt atrakcyjne, na pierwszy rzut oka.
Na drugi, wydaje się korzystny, na pewno dla producentów broni i tych którzy z tego procederu utrzymują siebie i swe rodziny.
Sam Pan dostrzega potencjalny rynek usług i handlu a to przecież ne koniec, kolejne zastępy w drodze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lis 2017, 12:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Wracając, na chwilę, do codzienności publicznych, masowych strzelanin w ameryce. Codzienność, jest terminem nieprecyzyjnym i fałszywie umniejszającym skalę zjawiska, codzienność jest bowiem znacznie bogatsza w zdarzenia, tu statystyka w powiązaniu z doniesieniami prasowymi.

https://www.massshootingtracker.org/data


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1439 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 144  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group