forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 0:02

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Post: 15 mar 2015, 20:09 
ryba pisze:
Malina pisze:
utwierdza mnie w przekonaniu, że to ja mam rację a nie Ty. Nic nie rozumiesz z tekstu, absolutnie nic.


No, to wytłumacz mi bardziej przystępnie.


Jaśniej, niż uczyniłam to w pierwszym poście, się nie da. Ty szukasz obiektu w którym chcesz widzieć winowajcę. Ja próbuję Ci uświadomić na czym polega manipulacja i jak jest stosowana.

Odpowiedz mi na pytanie: Ile razy wyśmiewałaś się z rodzinnego obiadu składającego się z rosołu, schabowego i kompotu?
Ile razy wyśmiewałaś i drwiłaś ze swojej rodzicielki, bo kieruje się innymi zasadami "mniej nowoczesnymi" niż TY sama?
Ile razy z wyższością wypowiadałaś się o ludziach z "niższych sfer"?

A teraz pomyśl czym jest ta wielbiona przez Ciebie "dzisiejsza nowoczesność" a czym jest ta pogardzana "staroświeckość" i tradycje?

Co w/g Ciebie świadczy o nowoczesności dzisiejszego człowieka?


Na górę
  
 
Post: 15 mar 2015, 20:23 
Malina pisze:
ryba pisze:
Malina pisze:
utwierdza mnie w przekonaniu, że to ja mam rację a nie Ty. Nic nie rozumiesz z tekstu, absolutnie nic.


No, to wytłumacz mi bardziej przystępnie.


Jaśniej, niż uczyniłam to w pierwszym poście, się nie da. Ty szukasz obiektu w którym chcesz widzieć winowajcę. Ja próbuję Ci uświadomić na czym polega manipulacja i jak jest stosowana.

Odpowiedz mi na pytanie: Ile razy wyśmiewałaś się z rodzinnego obiadu składającego się z rosołu, schabowego i kompotu?
Ile razy wyśmiewałaś i drwiłaś ze swojej rodzicielki, bo kieruje się innymi zasadami "mniej nowoczesnymi" niż TY sama?
Ile razy z wyższością wypowiadałaś się o ludziach z "niższych sfer"?

A teraz pomyśl czym jest ta wielbiona przez Ciebie "dzisiejsza nowoczesność" a czym jest ta pogardzana "staroświeckość" i tradycje?

Co w/g Ciebie świadczy o nowoczesności dzisiejszego człowieka?


O czym Ty gadasz, Malina?


Na górę
  
 
Post: 15 mar 2015, 20:28 
ryba pisze:
O czym Ty gadasz, Malina?


O dwóch światach, które udało się manipulantom zbudować i o braku pomostu między nimi co jest sukcesem manipulantów a jednocześnie naszą prostą drogą do samounicestwienia.

Pozwolę sobie zacytować jeden z komentarzy (fragment) z mojego FB pod tym tekstem.
Cytuj:
Współczesny konkwista kapitał. To bezosobowy kolonizator, podbijający wszelkie obszary naszego życia. Pragnienia, potrzeby, myśli czy marzenia. Częściowo wolne pozostaję jedynie chyba tylko wspomnienia i to u niektórych. Przecież to my chcemy, dążymy do tego, by oddać się pod jego panowanie. To już nie Cortez siłą podbijający nowe obszary. To totalna samozagłada. I nie sądzę, że tym zjawiskiem kierują wielkie korporacje. One są tylko ślepymi wykonawcami, pożytecznymi idiotami. Imperatora kapitału. Nawet ruchy feministyczne zdobyte... ech, ................


Na górę
  
 
Post: 15 mar 2015, 20:41 
Mam nieodparte wrażenie Malina, że zbyt wiele grzybków w tym barszczu... :lol:
stąd post otwierający przypomina prawdziwą wieżę Babel.
Poplątanie problemów i pojęć.
W ten sposób - do niczego nie dojdziemy.
I będzie to kolejny dowód na...
Manipulacje Rothschildów... :lol: :lol:


Na górę
  
 
Post: 15 mar 2015, 20:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 13:17
Posty: 5139
Jakbym na zebraniu rabinów był....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 mar 2015, 20:49 
A co?
Bywałeś w tak szacownym gronie????


Na górę
  
 
Post: 15 mar 2015, 20:52 
@Skorpion,
A uważasz, że w tym "barszczu" jest jedno uszko pływające ? Muszę Cię rozczarować, to jest wiele "uszek w barszczu". Próba omawiania tylko jednego to nic innego tylko delikatne poskrobanie czubka góry lodowej. Napisano mi, że świadomość jest naszą bronią ale zdaje się, że was to raczej nie dotyczy. :)


Na górę
  
 
Post: 15 mar 2015, 20:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 13:17
Posty: 5139
Nie pytaj... wujek od strony mojej babci jest założycielem grupy Bilderberg.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 mar 2015, 20:58 
Chyba sobie upatrzyłaś konika i chcesz na nim pojeździć, Malino? A to kozioł ofiarny jest! Przynajmniej w tym wydaniu.
Owszem, z Twoimi (niektórymi) obserwacjami mogę się zgodzić. Lecz przypisywanie tych zbrodni feminizmowi, to... jakby to powiedzieć... nieporozumienie!
Heh... nawet ten komentarz z Twojego FB, który wyżej przytaczasz, bliższy jest moim uwagom, niż Twoim zarzutom. Tyle, że na koniec coś tam sugeruje pod adresem feminizmu. Nic wiecej...


Na górę
  
 
Post: 15 mar 2015, 20:59 
Zgoda - ale zrobiłaś po prostu magiel.
Niewłaściwe związki przyczynowo-skutkowe, spiskowa formuła...
To dyskwalifikuje na wejściu jako temat do dyskusji.
Nie można mieszać przyczyn natury psychologicznej, społecznej/kulturowej i finansowej.
mają rożne źródła i różne cele.
Ryba dość celnie podsumowała post otwierający.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 179 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group