forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 15:04

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 682 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 69  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 lis 2015, 13:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 22:25
Posty: 1500
ksionc pisze:
lodżik pisze:
CO2 jest tylko pretekstem do kreowania kolejnej banki finansowej.


To samo z pseudodofinansowaniem montażu paneli. Aby je uzyskać należy wziąć kredyt na ok. 14 tys. złotych. Z tego refundacja wynosi ok. 45%. A fktycznie, gdyby samemu zrobić instalację, kupić części (przedtem niemożliwe) to koszt zamknie się kwotą ok. 6 tys. Resztę tej kwoty (14 tys.) ogryzają wszyscy po drodze - banki, biurwy, pośrednicy.


Dokladnie! A teraz sobie wyobraz, ze ty jako odbiorca koncowy placisz obowiazkowa skladke na OZE wyliczana od 1 kWh zuzytej energii. Teraz placi sie 6,345 Ct/kWh. Jesli zuzywasz na rodzine 3000 kWh, to zabulisz dodatkowo 190,35 €. Duzi odbiorcy powyzej 1 GWh sa zwolnieni!

_________________
Av miał rację: Rosję trzeba cofnąć do czasów Wielkiej Smuty, a na Kremlu ustanowić polską załogę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lis 2015, 13:53 
barycki pisze:
kowalew pisze:
Skłaniam się jednocześnie do tego co napisał OLDER


A ja to, kurwa, co? Gips? Ja pierwszy to napisałem i żadnego, kurwa, uznania, taka to, kurwa mać, wdzięczność za serce troski pełne o dobro ludzkości. Tfu, kurwa wasza mać. Trza będzie dać komu w mordę.

Adam Barycki


:oops:
Z pokorą przyjmuję słuszną uwagę. Niestety po części jest to wynik powolnie postępującej w moim przypadku demencji starczej - po przeczytaniu ostatniego komentarza nie pamiętam co było we wcześniejszych.


Na górę
  
 
Post: 22 lis 2015, 14:50 
Z góry przepraszam za trolowanie, ale OZE to mój konik i mie mogę się powstrzymać.

kowalew pisze:
Panowie, egoistycznie, nie zawracając sobie głowy problemem eksploatacji środowiska ( i dyskusyjnie nie do rozstrzygnięcia długoterminowych jej skutków), a więc ograniczając się tylko do poprawnego skalkulowania wydatków związanych z :
wykonawstwem
eksploatacją
i rzetelną a nie życzeniową amortyzacją
instalacji wykorzystujących tzw. OZE twierdzę, że na dzień dzisiejszy to ekonomiczny absurd.
....


Przykład absurdu mającego miejsce w naszych polskich warunkach.

Stosując pompę ciepła o przeciętnym współczynniku wydajności cieplnej COP równym 3 (trzy) , 66,66% energii mamy jakby za darmo. Pompa cieplna to jednak nie perpetummobile, ma sprężarkę do pracy której konieczna jest energia z elektrowni. I to jest te pozostałe 33,33% - za które trzeba zapłacić.
Absurd polega na tym, że cena tej samej ilości energii pozyskanej z gniazdka jest w Polsce 2,5 do 3 razy droższa od uzyskanej ze spalenia gazu.
Pytam się więc, po cholerę wydawać kilkadziesiąt tys. zł. na zakup pompy + znaczne koszty jej zainstalowania ( i dodatkowo się modlić, żeby się cosik nie zepsuło), jak za kilkakrotnie mniejsze pieniądze można kupić kocioł gazowy i płacić za energię praktycznie tyle samo. A w razie poważniejszej awarii - wywieźć na złom wymieniając na nowy.
Mógłbym ten przykład rozwinąć do detali i jeszcze większych absurdów, bo jak się mówi - diabeł tkwi w szczegółach. Ale oszczędzę szanownych forumowiczów.
I jeszcze raz przepraszam.


Na górę
  
 
Post: 22 lis 2015, 15:07 
A, proszę cię uprzejmie, mądrego miło posłuchać.... :D


Na górę
  
 
Post: 22 lis 2015, 16:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
logik pisze:
ksionc pisze:
lodżik pisze:
CO2 jest tylko pretekstem do kreowania kolejnej banki finansowej.


To samo z pseudodofinansowaniem montażu paneli. Aby je uzyskać należy wziąć kredyt na ok. 14 tys. złotych. Z tego refundacja wynosi ok. 45%. A fktycznie, gdyby samemu zrobić instalację, kupić części (przedtem niemożliwe) to koszt zamknie się kwotą ok. 6 tys. Resztę tej kwoty (14 tys.) ogryzają wszyscy po drodze - banki, biurwy, pośrednicy.


Dokladnie! A teraz sobie wyobraz, ze ty jako odbiorca koncowy placisz obowiazkowa skladke na OZE wyliczana od 1 kWh zuzytej energii. Teraz placi sie 6,345 Ct/kWh. Jesli zuzywasz na rodzine 3000 kWh, to zabulisz dodatkowo 190,35 €. Duzi odbiorcy powyzej 1 GWh sa zwolnieni!

190 Euro za trzy tysiące kWh to według ciebie wyzysk? :shock: :lol:
Człowieku przeciętny Niemiec przepala miesięcznie papierosów za 150 Euro.
Do ciebie jak widać nie dociera, że oporządzenie domu jednorodzinnego w Niemczech urządzeniami odnawialnej energii zmniejsza wydatki na nośniki energii.
Kwoty które są odciągane z rachunków za emisję są śladowe w porównaniu z tym ile Niemcy mogą zaoszczędzić na energooszczędnym budowaniu i odnawialnych źródłach.
To, że w teoretycznym państwie wszystko jest wywalone do góry kołami mnie nie dziwi od dawna, ale nie opowiadaj bajek o systemie Niemieckim.

W dalszym ciągu nie wytłumaczyłeś asie logiki jak zadowolenie z mniejszych rachunków ma doprowadzić pośrednio lub pośrednio do wojny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lis 2015, 16:48 
Pultasz się okropnie.
Ludzie, w tym ja, twierdzą, że z dupy są wzięte kwoty za emisję CO2 i że warto stosować modernizację energetyczną w budownictwie, a ty cały czas udowadniasz, że w faszystowie jest większy ordnung niż u nas w zaściankowej Polsce, i że Niemcy zaoszczędzą na nośnikach energii.
Przecież nikt się z tobą nie kłóci!
Tylko mówisz o czymś innym.
I na chuj mi porównanie, że Niemiec pali papierosy za jakieś kwoty w porównaniu ze sztrafem od emisji CO2 w wysokosci z dupy wzietej.
Daj sobie spokój, bo w sumie twierdzisz to samo co ja tylko tłumaczysz tylnym wejsciem :D


A wojną straszył Barycki.
I spłaszczaniem piramid.
Ale jego już w to nie mieszajmy, pies jebał Baryckiego! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Na górę
  
 
Post: 22 lis 2015, 16:54 
Offline

Rejestracja: 30 lis 2014, 20:23
Posty: 319
Lokalizacja: Europa
W kwestii ekonomii ...

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,19223688,ikea-wyprodukuje-tyle-zielonej-energii-ile-sama-zuzywa.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Wyborcza_biz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lis 2015, 17:25 
Nie wiedziałem, że kolej wytwarza u nas prąd elektryczny.
I jeszcze sprzedaje go makdonaldu! :D :D :D
A IKEA jedną ręką bierze preąd z sieci energetycznej kraju a drugą daje ten prąd do tej sieci i zarządza wiatraczkami.
Ciekawe, po co taka kombinacja?
Pewnie dla zarobku.
IKEA zawiaduje siecią energetyczną?
Przytoczę tu dykteryjkę.
Szmul, znany handlowiec zbankrutował i był zmuszony do przebranżowienia się.
Otóż zaczął on sprzedawać w okolicach banku lody jako sprzedawca uliczny.
Rappaport spotkał go w czasie tegoż zajęcia przechodząc tamtędy.
Zapytał Szmula: Jak tam interesy?
-Świetnie, po prostu idealnie!!!
-Słuchaj Szmul, jak tak dobrze prosperujesz, czy nie zechciałbyś mi pożyczyć na miesiąc dwustu złotych?
_Nu, tutaj jest problem, widzisz, Rappaport.
-Ja mam umowę z bankiem
-Jaką?
Uś, jaki rty niedomyślny jesteś:
Ja nie udzielam pożyczek a bank w zamian nie robi mi konkurencji sprzedając lody.

I jak w tym świetle wyglądają interesy Energetyków i IKEI/ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Na górę
  
 
Post: 22 lis 2015, 18:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
older pisze:
Pultasz się okropnie.
Ludzie, w tym ja, twierdzą, że z dupy są wzięte kwoty za emisję CO2 i że warto stosować modernizację energetyczną w budownictwie, a ty cały czas udowadniasz, że w faszystowie jest większy ordnung niż u nas w zaściankowej Polsce, i że Niemcy zaoszczędzą na nośnikach energii.
Przecież nikt się z tobą nie kłóci!
Tylko mówisz o czymś innym.
I na chuj mi porównanie, że Niemiec pali papierosy za jakieś kwoty w porównaniu ze sztrafem od emisji CO2 w wysokosci z dupy wzietej.
Daj sobie spokój, bo w sumie twierdzisz to samo co ja tylko tłumaczysz tylnym wejsciem :D



No być może.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lis 2015, 19:10 
Jak ja lubie rozsądnych interlokutorów, którzy są skłonni do kompromisu a nie zaraz chujami obrzucają :D


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 682 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 69  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group