forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 6:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 682 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 69  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27 lut 2015, 6:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 22:25
Posty: 1500
kowalew pisze:
Pantryglodytes pisze:
tak można ograniczyć, "Moc dawki maleje wraz z kwadratem odległości od źródła" to podstawa obliczeń.

To, to ja wiem, a nawet więcej, i Cię poprawię. W przypadku zjawisk zachodzących w przestrzeni, czyli układzie trójwymiarowym, pole jest odwrotnie proporcjonalne do trzeciej potęgi odleglości od źródła. Warunek dodatkowy - środowisko jest jednorodne i źródło nie ma kierunkowej charakterystyki promieniowania. A w okolicach naszej Matki Ziemi (którą co poniektórzy chyba chcą zniszczyć), wcale tak nie jest.


Jesli promieniowanie rozchodzi sie sferycznie, wowczas pole powierzchni sfery S = 4 pi R^2. A wiec w drugiej potedze.

_________________
Av miał rację: Rosję trzeba cofnąć do czasów Wielkiej Smuty, a na Kremlu ustanowić polską załogę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lut 2015, 9:06 
logik pisze:
kowalew pisze:
Pantryglodytes pisze:
tak można ograniczyć, "Moc dawki maleje wraz z kwadratem odległości od źródła" to podstawa obliczeń.

To, to ja wiem, a nawet więcej, i Cię poprawię. W przypadku zjawisk zachodzących w przestrzeni, czyli układzie trójwymiarowym, pole jest odwrotnie proporcjonalne do trzeciej potęgi odleglości od źródła. Warunek dodatkowy - środowisko jest jednorodne i źródło nie ma kierunkowej charakterystyki promieniowania. A w okolicach naszej Matki Ziemi (którą co poniektórzy chyba chcą zniszczyć), wcale tak nie jest.


Jesli promieniowanie rozchodzi sie sferycznie, wowczas pole powierzchni sfery S = 4 pi R^2. A wiec w drugiej potedze.


Oczywiście masz rację Ty i Pantryglodytes.
Zaliczyłem straszną wpadkę.
Posypuję głowę popiołem i proszę o wybaczenie. :oops: :oops:
Wstyd tym większy, że poza podstawową edukacją, śliznąłem się po poważnym dziale wiedzy jakim jest teoria pola.
Ale, zapomnijcie szybko o tym - to mój starczy problem z moją głową.

A zaczęło się od ( i to jest chyba interesujące dla wielu) postu Skorpiona.
Przypomnę:
Skorpion pisze:
Aby cofnąć przeciwnika do epoki kamienia łupanego wystarczy orbitalna eksplozja 16 ładunków tak po 15-20MT.
Szlag trafi systemy satelitarne, system energetyczny, systemy komputerowe większe od naręcznego zegarka. Ocaleje część dobrze ekranowanych, niepodłączonych zasobów wojskowych.
A skażenie? Śladowe.
Poza tym - przegrywający - nie będzie maił innej możliwości aby doprowadzić choćby do pata.

Mowa tu i eksplozji orbitalnej i to dużych ładunków. To można przyrównać do mających miejsce w przyrodzie, ekstra błysków Słońca wywołujących zakłócenia pola magnetycznego, poważne zmiany w jonosferze i ostatecznie silne zakłócenia w pracy czułych urządzeń i sieci na powierzchni Ziemi.
Czy coś więcej publicznie wiadomo mna temat jakichś badań, symulacji w tej sprawie?


Na górę
  
 
Post: 27 lut 2015, 9:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
kowalew pisze:
logik pisze:
tak można ograniczyć, "Moc dawki maleje wraz z kwadratem odległości od źródła" to podstawa obliczeń.

To, to ja wiem, a nawet więcej, i Cię poprawię. W przypadku zjawisk zachodzących w przestrzeni, czyli układzie trójwymiarowym, pole jest odwrotnie proporcjonalne do trzeciej potęgi odleglości od źródła. Warunek dodatkowy - środowisko jest jednorodne i źródło nie ma kierunkowej charakterystyki promieniowania. A w okolicach naszej Matki Ziemi (którą co poniektórzy chyba chcą zniszczyć), wcale tak nie jest.


Jesli promieniowanie rozchodzi sie sferycznie, wowczas pole powierzchni sfery S = 4 pi R^2. A wiec w drugiej potedze.[/quote]

Oczywiście masz rację Ty i Pantryglodytes.
Zaliczyłem straszną wpadkę.
Posypuję głowę popiołem i proszę o wybaczenie. :oops: :oops:
Wstyd tym większy, że poza podstawową edukacją, śliznąłem się po poważnym dziale wiedzy jakim jest teoria pola.
Ale, zapomnijcie szybko o tym - to mój starczy problem z moją głową.

A zaczęło się od ( i to jest chyba interesujące dla wielu) postu Skorpiona.
Przypomnę:
Skorpion pisze:
Aby cofnąć przeciwnika do epoki kamienia łupanego wystarczy orbitalna eksplozja 16 ładunków tak po 15-20MT.
Szlag trafi systemy satelitarne, system energetyczny, systemy komputerowe większe od naręcznego zegarka. Ocaleje część dobrze ekranowanych, niepodłączonych zasobów wojskowych.
A skażenie? Śladowe.
Poza tym - przegrywający - nie będzie maił innej możliwości aby doprowadzić choćby do pata.

[/quote]Mowa tu i eksplozji orbitalnej i to dużych ładunków. To można przyrównać do mających miejsce w przyrodzie, ekstra błysków Słońca wywołujących zakłócenia pola magnetycznego, poważne zmiany w jonosferze i ostatecznie silne zakłócenia w pracy czułych urządzeń i sieci na powierzchni Ziemi.
Czy coś więcej publicznie wiadomo mna temat jakichś badań, symulacji w tej sprawie?[/quote]

Moim zdaniem tylko domysły i praktyka oraz wiedza ogólna, danych nie ma i nie będzie, znowu dowodem praktyka, usa miały wiedzę na temat skutków użycia tej broni i sposobów pomocy ofiarom, jednak niczego nie ujawniono, zbierano tyko dane, obserwując na miejscu skutki i wieloletnią tragedię tysięcy ludzi, umierających powoli, podtrutych plutonem i napromieniowanych w czasie wybuchu. To co zdecydowano się w końcu opublikować służy wyłącznie dezinformacji lub przestało być tajne na skutek "przyrostu wiedzy ogólnej"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lut 2015, 11:47 
Cytuj:
Wg tego sposobu myslenia mieszkancy obu Korei, Afganistanu oraz Wietnamu powinni oszczedzac bajonskie sumy na oswietleniu, robiac sami za latarnie. Powiadasz, ze bomby wodorowe sa czyste? Kierownictwo zespolu, ktory konstruowal Car Bombe, mialo pierwotnie zlecic bombe o mocy 100 MT TNT, jednak obliczenia wykazaly, ze detonacja tego cudenka zwiekszylaby dotyczasowe skazenie calego ziemskiego srodowiska o 25%. Wiec zmniejszono ja do 60 MT TNT. Czyzby ktos sie bal, ze przyjdzie zyc w skazonym skrodowisku? A przypadek Castle Brawo? To bylo tylko 15 MT TNT. Prosta analiza dimensjonalna pokazuje, ze R = (E*t^2/rho)^0,2. Bomba o mocy 20 MT TNT powinna po 0,42 s osiagnac promien kuli ognia 1600 m, co potwierdza twoje szacunki. Tyle, ze z wyzej wymienionych powodow bron atomowa jest bronia niepraktyczna, bo ostateczna, nie mowiac juz o skazeniu srodowiska, w ktorym zwyciezcy beda mieli zyc.

Własnie to co powtarzasz - to są prawdy obiegowe śmiało publikowane - aby straszyć.
Jakoś detonacja termojądrowego ładunku o mocy blisko 60 megaton, powietrznego na małej wysokości NIE DAŁY ODCZUWALNYCH SKUTKÓW a następne kilkaset eksperymentów w atmosferze - również.
Takie szacunki jak owych ,,ekspertów" zależą od tego co przyjęto za bazę. Jeżeli za takie podstawowe odniesienie przyjęto punkt na ziemi o najniższym poziomie promieniowania tła - to i szacunki mogą być poprawne. I co z tego jeżeli nawet 100-krotny wzrost tła nie jest groźny dla rodzaju ludzkiego (miejsca o największym promieniowaniu tła gdzie żyją ludzie np w Iranie)

Poza tym - procesy w nawet najpotężniejszym urządzeniu nuklearnym trwały PONIŻEJ 40 NANOSEKUND!
Kula ognia na którą się powołujesz jest już zjawiskiem wtórnym i towarzyszy procesowi dystrybucji energii. Wówczas powstają jedynie niewielkie ilości radionuklidów głównie pod wpływem promieniowania przenikliwego, które jest elementem wspomnianego procesu. Inaczej w wybuchu naziemnym - do reakcji zostają włączone materiały z otoczenia już w trakcie trwania procesu i jest ich sporo. To daje od cholery różnych izotopów ze wszystkiego co znajduje się w glebie.
Jeżeli kula ognia sięga jedynie krawędzią powierzchni ziemi - radionuklidów jest niewiele i ich ,,produkcja" ogranicza się do materiałów wchodzących w skład powietrza otaczającego ładunek oraz materiałów konstrukcyjnych bomby. W sumie kilka ton.
Powodem zmniejszenia mocy ładunku było....
nie skażenie,
a obawa o to że proces może wejść w fazę niekontrolowaną (w reakcji termojądrowej mógłby zacząć uczestniczyć azot atmosferyczny i składniki skorupy ziemskiej), bowiem WCZEŚNIEJ NIKT NIE PRZEPROWADZAŁ TAKIEGO EKSPERYMENTU to obawy te nie były w żaden sposób ,,dziwne".
Wspominałem już, ze termojądrówki nie są specjalnuie ,,brudne". Właśnie reakcja termojądrowa w sporym stopniu rozkłada to co zostaje po wybuchu atomówki będącej ,,zapalnikiem" tego ładunku.
Gorsze są ładunki stricte jądrowe (ze zwiększoną mocą) typu FFF. W pewnym momencie zimnej wojny planowano ich użycie w celu stworzenia pasa ,,ziemi niczyjej" którego nie mogły by przekroczyć naziemne siły n-pla.
Szczególnie wredną okazała się bombka której płaszcz wykonano z uranu.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Castle_Bravo
W tym wypadku niewielka w sumie eksplozja okazała się być katastrofą ekologiczną.

Logiku!
Z uporem maniaka pomijasz fakt, ze broń jądrowa jest tą,,ostatniej szansy" i ,,ostateczną", co podnosiłem już niejednokrotnie.
Przegrywający z dużym prawdopodobieństwem (graniczącym z pewnością) sięgnie po nią.
Dlatego udało się przez tyle lat po IIWŚ otrzymać status Quo w Europie i większości świata.
Okładanie się termojądrówkami nie będzie początkiem, a KOŃCEM WOJNY!
A tego właśnie wszyscy od lat 70 chcą uniknąć.
To właśnie stąd konflikty pomiędzy mocarstwami jądrowymi odbywały się daleko od ich granic i były w głównej mierze rozgrywane rękoma autochtonów.
Wyjątkiem były dwie operacje Wietnam po stronie USA i Afganistan - ZSRR. Obie zresztą przegrane przez mocarstwa.

Stad moje twierdzenie o znikomym prawdopodobieństwie wojny światowej i... nadzwyczaj wysokim utrzymywania takich ,,ropiejących wrzodów" jak Kosowo czy Ukraina i kilka innych na świecie...
Jest to element najstarszej chyba strategii stosowanej z dobrym skutkiem ,,dziel i rządź".

Reasumując - daj spokój straszeniu wojną w Europie - jest to równie prawdopodobne jak trafienie jutro 1500-tonowej asteroidy w Kapitol.


Na górę
  
 
Post: 27 lut 2015, 11:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Tu coś około tematu:

Wszystkie eksplozje nuklearne na świecie.

Japoński artysta Isao Hashimoto stworzył piękną, aczkolwiek straszną animację w postaci mapy wszystkich 2053 eksplozji nuklearnych, które miały miejsce pomiędzy rokiem 1945 a 1998 — zaczynając od testu „Trinity” niedaleko Los Alamos (w ramach Projektu Manhattan), a skończywszy na pakistańskim teście nuklearnym z 1998. Pominięto dwa rzekome testy Korei Północnej w poprzedniej dekadzie (ich prawdziwość nie jest w 100% jasna).

Hashimoto, który zaczął ten projekt w 2003, mówi, że stworzył go mając na celu pokazanie „strach i głupotę broni jądrowej”. Animacja zaczyna się bardzo powoli — jeśli jesteś niecierpliwy i chcesz przeskoczyć od razu do prawdziwej akcji, zacznij oglądać od ok. 4:30. Pamiętaj — każda z kropek to osobna eksplozja; w prawym górnym rogu widać postępujące miesiące.

https://www.youtube.com/watch?v=LLCF7vPanrY


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lut 2015, 12:01 
@WW!
Ta symulacja zawiera jeden podstawowy błąd - nie są wyróżnione eksplozje powierzchniowe.
2/3 z nich to były eksperymenty podziemne, które nie dają odczuwalnych skutków skażenia.
To samo dotyczy impulsu EMI który jest bardzo osłabiany przez ponad kilometrowej grubości warstwę gruntu nad centrum reakcji.


Na górę
  
 
Post: 27 lut 2015, 12:09 
Cytuj:
owa tu i eksplozji orbitalnej i to dużych ładunków. To można przyrównać do mających miejsce w przyrodzie, ekstra błysków Słońca wywołujących zakłócenia pola magnetycznego, poważne zmiany w jonosferze i ostatecznie silne zakłócenia w pracy czułych urządzeń i sieci na powierzchni Ziemi.

Porównać to to można jedynie do symulacji skutków BEZPOŚREDNIEGO TRAFIENIA w Ziemię koronalnego wyrzutu masy! Same rozbłyski - mają marginalny wpływ. Jednak uderzenie jakiegoś miliona ton plazmy poruszającegoi się z prędkością 0,01C w ziemską magnetosferę dało by skutek identyczny z ,,oświetleniem" półkuli termojądrówkami.
Element strategii z bombardowaniem orbitalnym jest ujęty w planach operacyjnych obu supermocarstw.
Jest podstawą taktyki tzw. ,,ciosu uprzedzającego" który miał dać szansę na ,,wygranie" wojny na atomówki...
Stąd m.in. traktat o nie rozprzestrzenianiu broni ,,A" poza atmosferę ziemską.
Obie strony uznały, ze taki scenariusz jest wysoce prawdopodobny i ratyfikowały ten traktat w krótkim czasie.


Na górę
  
 
Post: 27 lut 2015, 15:16 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:50
Posty: 407
Skorpion
Zapominasz o tym, że ktoś może mieć tajne technologie umożliwiające eliminację dużej części potencjału jądrowego wroga, co może rodzić pokusę że się nie zostanie skarconym.

Może też mieć dziwną ideologię na przykład zakładającą, że ludzi na świecie i tak jest za dużo więc można by ich nieco przerzedzić. Nawet obywateli własnego państwa - elity i tak mają mocno zredukowane poczucie solidarności z ludźmi z tego samego kraju i traktują ich/nas jak motłoch sprawiający problemy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lut 2015, 15:27 
Same, pierdolone Clausevitze!!!
Chodźta, każdemu przyjebię bejzbolem( pisownia oryginalna, Copy Right) i też Was chuj strzeli.
Czemu wy nie pracujecie w jakichś agendach NATO tylko tutaj słodko pierdzicie jako "experci" z b. czyjejś łaski?!
Żałosne!
Mnie chuj olbrzymi obchodzi, jaka broń masowa mnie zabije, i moją rodzinę. Równie dobrze może to być jakiś pierdolony idiota z szydełkiem babcinym ale za to zdeterminowany bardziej niż całe Stany Zjednoczone Ameryki Północnej.
Efekt się liczy
Będę, kurwa, martwy jak żydowskie morze!!!
Oszczędźcie mi parametrów kija, którym Wuj Sam mnie chce zapierdolić!
I tak mam lęki i się budzę w nocy, bo nie wiem, czy moja MM będzie na mnie włazić...
a, spierdalać mi!
dość koszmarów!!!!


Na górę
  
 
Post: 27 lut 2015, 16:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
A ić ty fchuj stary glucie. MM będzie na ciebie włazić, co ona by miała tam do roboty. Od tego ma listonosza i sąsiada, a jeszcze hydraulika specjalistę w udrożnianiu rur. Ty weź się naucz czytać ze zrozumieniem. Wróć się do szkoły podstawowej, do Ali z Kotem.
Bejzbolem straszy, a skąd chłopa weźmiesz co by ci go dźwignął. Jakbyś presylabizował w tem wątku co trza to wiedziałbyś zramolały ślepundrze, że to ten folksdojcz Logik straszy wojną i zagładą. Jemu trza w łeb dać bo jakowyś drang nach osten mu się marzy. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PS. Ja jestem wredny i pamiętliwy kocur. Chciałeś wojny ze mną to masz. :evil: :evil: :evil:

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 682 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 69  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 234 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group