forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 10:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 682 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 69  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 lis 2015, 11:55 
Offline

Rejestracja: 30 lis 2014, 20:23
Posty: 319
Lokalizacja: Europa
barycki pisze:
older pisze:
pana ruchają...
-A i panią Contę też, oczywiście.


O, nie, Pani Conty nikt nie rucha, bo jest w zgodzie ze sobą, kiedy mówi, ze Jej nikt nie rucha.

Adam Barycki


No nie rucha, Panie Barycki, bo umie liczyc!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lis 2015, 11:59 
Panowie, egoistycznie, nie zawracając sobie głowy problemem eksploatacji środowiska ( i dyskusyjnie nie do rozstrzygnięcia długoterminowych jej skutków), a więc ograniczając się tylko do poprawnego skalkulowania wydatków związanych z :
wykonawstwem
eksploatacją
i rzetelną a nie życzeniową amortyzacją
instalacji wykorzystujących tzw. OZE twierdzę, że na dzień dzisiejszy to ekonomiczny absurd.
Skłaniam się jednocześnie do tego co napisał OLDER

older pisze:

.......
Trzeba oszczędzać energię, bo w ten sposób się oszczędza PIENIADZE (nasze pieniądze).
I taka wyłącznie jest zaleta działań zmierzających do usprawnienia budownictwa.
Natomiast wszystkie kwoty CO2 są z dupy wzięte i , czy mamy energooszczędne domy czy też wręcz przeciwnie, za każdą kilowatogodzinę obciążoną dodatkowym kjosztem owych kwot z dupy wziętych, płacimy korporacjom bezzasadne pieniądze.
Nawet jak pan sie pocisz w domu z panelami słonecznymi oraz pompą ciepła a wdodatku stoisz pan na źródle geotermalnym i nie pobierasz pan od tych skurwysynów korporacyjnych ani jednego wata energii do ogrzewania , to, żeby to przeczytać w komfortowo oświetlonym , oczywiście nie łuczywem, pokjoju, płacisz pan tym chujom haracz!
I o to mi chodzi tylko. (pogrubienia moje)
Broń mnie panie prtzed zawracaniem pana z drogi postępu i zabraniania panu uczynków związanych z oszczędnoscią energii.
.....

oraz
OLDER pisze:
.....
Płacisz pan za energię wiecej o kwoty dopisane w ramach emisji CO2 a wzamian dostajesz pan zwrot, może z 5%tej nadwyzki, .....


Na górę
  
 
Post: 22 lis 2015, 12:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 22:25
Posty: 1500
barycki pisze:
Bronto pisze:
Energia odnawialna według twojej logiki jest zła, zagwarantowanie jej odbioru również, ustawa o w/w prowadzi pośrednio lub bezpośrednio do wojny?


Panie Bronto, ile w Pańskich rachunkach za energię jest opłat za emisję CO2 do atmosfery, co z naukowego stanowiska nie jest żadnym zagrożeniem dla atmosfery, a jest opłatą wygenerowaną politycznie i to nie w pańskim interesie politycznym? Czy dobrowolnie, bez przymusu zechciałby Pan oddawać swoje dochody na rzecz zysków prywatnych właścicieli korporacji kapitałowych? Otóż nie chciałby Pan i dlatego właśnie jest Pan do tego przymuszony, a przymus, to atrybut wojny.

Adam Barycki


So isses. Do tego dodajmy banki, ktore sobie wypracowaly rozne modele finansowe oparciu o handel certyfikatami na emisje CO2. To nic innego jak Carbon Currency i nie jest tajemnica, ze CO2 jest tylko pretekstem do kreowania kolejnej banki finansowej.

https://en.wikipedia.org/wiki/Emissions ... ncy_System

_________________
Av miał rację: Rosję trzeba cofnąć do czasów Wielkiej Smuty, a na Kremlu ustanowić polską załogę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lis 2015, 12:16 
Obrazek
Obrazek


Czym ty chcesz mi imponować, hakenkrojcu:
W łodzi w 2015 powstał inteligentny budynek biurowy Ericpol. Se możesz popaczyć :D :D :D


Na górę
  
 
Post: 22 lis 2015, 12:21 
pały też mamy znacznie grubsze i bardzie żylaste.

Wiem bo widzę. :evil:


Na górę
  
 
Post: 22 lis 2015, 13:01 
Offline

Rejestracja: 13 wrz 2014, 4:12
Posty: 2657
Lokalizacja: w cipie
older pisze:
Obrazek
Obrazek


Czym ty chcesz mi imponować, hakenkrojcu:
W łodzi w 2015 powstał inteligentny budynek biurowy Ericpol. Se możesz popaczyć :D :D :D


W tamtym normalni mieszkancy ciulu mieszkaja ,a nie kurwy biurowe urzeduja. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lis 2015, 13:07 
W Polsce wszyscy mieszkają w takich, a teraz budują takie biura, żeby się tak samo ludzie czuli w preacy jak w domu.
U nas jest kurtura, nie chodzi się tak jak ty w robocie w wyszmelcowanym ancugu: kawkasrawka, garniturek, tutej jes Polska a nie hakenkrojcowo!Obrazek


Na górę
  
 
Post: 22 lis 2015, 13:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
lodżik pisze:
CO2 jest tylko pretekstem do kreowania kolejnej banki finansowej.


To samo z pseudodofinansowaniem montażu paneli. Aby je uzyskać należy wziąć kredyt na ok. 14 tys. złotych. Z tego refundacja wynosi ok. 45%. A fktycznie, gdyby samemu zrobić instalację, kupić części (przedtem niemożliwe) to koszt zamknie się kwotą ok. 6 tys. Resztę tej kwoty (14 tys.) ogryzają wszyscy po drodze - banki, biurwy, pośrednicy.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 22 lis 2015, 13:12 przez ksionc, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lis 2015, 13:12 
kowalew pisze:
Skłaniam się jednocześnie do tego co napisał OLDER


A ja to, kurwa, co? Gips? Ja pierwszy to napisałem i żadnego, kurwa, uznania, taka to, kurwa mać, wdzięczność za serce troski pełne o dobro ludzkości. Tfu, kurwa wasza mać. Trza będzie dać komu w mordę.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 22 lis 2015, 13:13 
Offline

Rejestracja: 13 wrz 2014, 4:12
Posty: 2657
Lokalizacja: w cipie
older pisze:
W Polsce wszyscy mieszkają w takich, a teraz budują takie biura, żeby się tak samo ludzie czuli w preacy jak w domu.
U nas jest kurtura, nie chodzi się tak jak ty w robocie w wyszmelcowanym ancugu: kawkasrawka, garniturek, tutej jes Polska a nie hakenkrojcowo!Obrazek


A jakze ,jak bywam w polsku to podziwiam kurwa,to bogactwo narodu. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 682 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 69  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 197 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group