forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 11:23

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1800 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 gru 2018, 10:09 
A ja już myślałem że to może to był jakiś dziwaczny ówczesny lokalny zwyczaj? Ja dla przykładu jako chłopak z kieleckiego (nawiasem, Częstochowa była w wówczas w woj. kieleckim) dostałem elegancki scyzoryk. Klasyka. Było to związane z tym że ten rekwizyt nawet dla dzieciaków był wówczas bardzo użyteczny, było wiele zabaw, gier z nim związanych.
Ech, to były czasy. :)


Na górę
  
 
Post: 11 gru 2018, 10:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
W Łodzi nawet dowcip był - Która godzina? Nie wiem, ja na komunię dwa rowery dostałem.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2018, 13:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/wielki-p ... 91291.html

I jak tu nie przeklinać w tym kraju? Nie ma szans abyśmy kiedykolwiek uwolnili się z niewoli klerykalizmu. Koleni idioci wyskoczyli jak diabeł z pudełka. Jesteśmy bogatym państwem i stać nas na kolejne dni wolne. Przecież to kupowanie sobie łask tych oszustów w sutannach.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2018, 14:33 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Cytuj:
Autorzy nowych przepisów wskazali, że obecnie zdecydowana większość polskich pracowników nie może liczyć na wcześniejsze zwolnienie z pracy w dniu Wigilii.

No straszne!
Durnie liżą dupe Dudowi, któremu się zachciało zamykać sklepy.
Z drugiej strony gawiedź nie będzie tyle kupowała i tym samym wydawała bezpotrzebnie pieniędzy.
Przydadzą się na rachunki za elektrykę. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2018, 16:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Wystarczy że Pan Prezydent ogłosi iż rezultatem szczytu klimatycznego w Katowicach jest decyzja.

Polska występuje z "porozumienia energetycznego" i wzorem krajów mądrzejszych pozostaje przy tradycyjnych paliwach.
Co najmniej na najbliższe 200 lat.
W międzyczasie zainwestujemy w energię atomową i termojądrową.


To wszystko. :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 gru 2018, 11:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Możliwe, że klecha-pedofil ma przychówek.

Wstrząsające doniesienia o Jankowskim. "15-latka urodziła jego dziecko"

- Nie da się opisać, co czuję, gdy słyszę dziś o księdzu - mówiła Barbara Borowiecka. Po jej wyznaniu, że była molestowana przez księdza Henryka Jankowskiego, rozpętała się prawdziwa burza. Na jaw wychodzi coraz więcej informacji. Okazuje się, że Jankowski mógł spłodzić dziecko 15-latce.

Pojawia się także informacje o innej koleżance, która urodziła dziecko Jankowskiego. Dziewczynka miała wówczas 15 lat. Matka jej nie uwierzyła, że zaszła w ciążę z księdzem. Jak tłumaczy Borowiecka, wówczas nie wierzyło się dzieciom, tym bardziej jak mówiły coś złego o księżach.

Ta koleżanka nigdy nie ułożyła sobie życia, nie weszła w żaden związek, nie miała więcej dzieci. Spotkałam ją przypadkiem w latach 80., gdy przyleciałam do Gdańska z córkami. Szła z tym swoim synem, który wyglądał jak klon naszego oprawcy… Patrzyłam na niego i ciarki mnie przechodziły" - opowiada w książce.

Ks. Jankowski był wikarym w Kościele św. Barbary od 1968 do 1970 roku, później trafił do parafii św. Brygidy w Gdańsku, gdzie został proboszczem. Odsunięto go od sprawowania funkcji w 2004 roku.

https://wiadomosci.wp.pl/wstrzasajace-d ... Ik2-jAGVzE


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 gru 2018, 13:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
W Polsce nie ma woli do wyjaśniania takich spraw. I marnie to widzę. Kościół sprawy pedofilii nigdy nie wyjaśni, pomimo zapowiedzi.

To jest prawdziwe zadanie dla prokuratora generalnego, dla państwa bo klecha to obywatel i obowiązuje go przestrzeganie prawa tak jak każdego. Niestety prawo jest dla świeckich, choć jak wiemy nie dla wszystkich. Zwłaszcza w czasie rządów łachmytów z PiSu. W tę stronę powinien zwrócić swoje kompetencje prokurator generalny. Jednak u nas pan zero zamiata afery PiS pod dywan, miesza i mataczy. Dlaczego tu nie dokona się zmiany w prawie, które zobowiązywałoby prokuraturę do ścigania takich spraw z urzędu. A sprawa jest nabrzmiała i właśnie dlatego tego wymaga. Dziś dochodzi coraz więcej sygnałów o zbokach w sutannach, media mielą te doniesienia bo to bardzo smaczny kąsek i sensacja. Omawianie i pastwienie się nad tym co działo się w niektórych zakrystiach, jak katabas walił konia i obmazywał dziecko swoją spermą - jakie to smaczne, nie? Za chwilę temat ucichnie a ofiary pozostaną z problemem jak z dłonią w nocniku. I jeszcze bardziej zhańbione bo od tej chwili wie o nich cała Polaka. A wiadomo jak Polacy, przynajmniej ich część, odnosi się do takich osób.

Nie wierzę w kościół, który łże, mataczy, że cokolwiek robi w tej sprawie I nie wierze, bo nie robi nic w tym celu państwo. Zresztą odmówiono powstania wspólnej kościelno-państwowej komisji w tej sprawie. Nie ma w Polsce takiej woli.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 gru 2018, 14:49 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Cytuj:
media mielą te doniesienia bo to bardzo smaczny kąsek i sensacja.

Gównozjady bohaterskie bo śmierdziel jest padły i nie można go zapytać.
Kto by się zresztą odważył?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 gru 2018, 14:54 
Teraz wszyscy końce w wodę. Nikt nic nie wie. Ale jakby co - my dojdziemy kto i co! Kurwy i złodzieje tak robią. Czyli księża i politycy! :)\


Na górę
  
 
Post: 13 gru 2018, 15:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
maerose pisze:
Cytuj:
media mielą te doniesienia bo to bardzo smaczny kąsek i sensacja.

Gównozjady bohaterskie bo śmierdziel jest padły i nie można go zapytać.
Kto by się zresztą odważył?


Owszem pytano, przy innej okazji ale co to za różnica? szybko Pani zapomina.
A i zdarzało się klechom odpowiadać, na sposób biblijny, zgodny z biblią.

O ten np. odpowiedział

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1800 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 180  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group